Máte skúsenosti so strabizmom - škúlením u detí?

rohacka
16. okt 2008

Ahojte,chcela by som sa spytat, ake mate skusenosti s utekanim ociek po 1. roku dietatka. My sme boli na kontrolu teraz v 1,5 roku, Kubko skuli na obidve ocka - 15 stupnov, striedavo na obe ocka. Dostali sme okuliare s dioptriami -1,5 s o 3 mesiace mame prist na kontrolu. Vraj ked je to vrodene, ani okuliare nepomozu a budeme musiet ist na operaciu. Nemate nahodu s tymto skusenosti? V akom veku sa operuje, ak sa to neupravi? Ako naucit na nosenie okuliarikov?

m_lucia
15. mar 2016

Ahojte. Je tu nejaka mamina so skusenostou, ze sa strabizmus zlepsil casom sam a nebola nutna operacia? Pripadne nejaka, co ma skusenosti s ocnou skolkou v Ziline? Dakujem

juliagregor
24. mar 2016

@jumca ako ste dopadli?

jumca
24. mar 2016

@juliagregor dobre klop klop. I ked musim priznat ze rano ked mu to odlepili som az plakala ako to mal strasne. Obe ocka pri nose a velmi skulil. No na vizite ze je to super a mali pravdu uz sa mu to napravilo. Sama som bola prekvapena ako to maly ukazkovo zvladol. Nestrhol si to, i ked chcel zo zaciatku. Potom si na to zvykol a s prestavkami prespinkal az do dalsieho rana. Infuzku sme nemali ziadnu 😉

juliagregor
24. mar 2016

@jumca super, som pisala že deti zvladaju vsetko lepsie než maminy 🙂

zuzub
30. mar 2016

Ahojte, 26.5. nás čaká operácia oboch očí v Žiline vo Vikone.máte niekto skúsenosť? ďakujem.

zuzanaolajcova
13. apr 2016

Ahojte.. Potrebujem poradit zienky.. O tyzden vo stvrtok mi operuju malu a dnes dostala nadchu..co mam robit?? mame najvyssi cas na operaciu a zakon schvalnosti ze dostala nadchu a bojim sa aby nedostala aj neaku horucku alebo kasel..Je to velky problem ked ide do narkozy ze ma nadchu

de_monka
13. apr 2016

@zuzanaolajcova nie som zdravotnik,ale myslim si, ze v takom pripade je potrebne operaciu prelozit... :(

cicimon
13. apr 2016

@zuzanaolajcova liecte do nedele a ak jej v pondelok daco bude tak tam zavolate a zrusite to....

zuzanaolajcova
14. apr 2016

Dakujem velmi pekne zienky..Ja som si aj tak myslela ale bojim sa ci nebudu pri narkoze lieciva ktore obsahuju kvapky do nosa..

juliagregor
19. apr 2016

pri žiadnom infekte nebudu operovať...

zuzub
16. máj 2016

@zuzanaolajcova Ahoj, ako ste nakoniec dopadali? nás to čaká od štvrtka za týždeň a mlý mi tiež začal dnes nejak posmrkávať ☹

zuzub
27. máj 2016

@jumca
@juliagregor ahojte kocky prosim vas chcem sa vas spytat vase deticky mali ocka hned po opercii "rovno" alebo az po case?vcera operovali mojho maleho a teda okrem toho ze vyzera ako upirik ma stale ocka smerom dnu jedno viac druhe menej.dakujem.

jumca
27. máj 2016

@zuzub ano. Aj moj to mal presne ako hovoris. Ked mu to rano odlepili som az plakala ze to ma hrozne. Ako keby ho ani neoperovali. Teraz sme uz 3mes po operacii a krasne to ma rovno. Chodili sme na kontroly k svojej ocnej v mieste bydliska dala mu kvapky a masticku ine ako v BA a rychlo sa mu zahojili. I ked priznavam poctivo sme cvicili aj 10x za den tu motolitu ci ako sa to vola. Teraz je fesak a ocka krasne rovno ☺

zuzub
27. máj 2016

@jumca dakujem prosim ta a ako dlho ho boleli ocka po opercii? Lebo teda ten moj sa dnes trapi poriadne ☹ mame kvpaky a mast a davam mu od bolesti nurofen.nam cvicit nekazali.

jumca
27. máj 2016

@zuzub nam kazala cvicit az nasa ocna. V nemocke nie. Nekazali vam kontrolu u ocnej o par dni koly tym vnutornym stichom v ockach? Nam kvapky a madt ophtalmo septonex vobec nepomohli. Maly sa mi nestazoval ze ho bolia. Len sme nosili slnecne okuliare bol citlivy na svetlo

zuzub
27. máj 2016

@jumca my mame tie vstrebatelne stichy a to vraj boli... na kontrolu ideme v stredu.

jumca
27. máj 2016

@zuzub aj my sme mali tie vstrebatelne no sn sa nestazoval ze ho bolia. Akurat dr co nas prepustala nas upozornila ze je moznost poskodenia rohovky keby sa vnutorne stichy uvolnili... no nechcem strasit ale vtedy to asi boli. Lebo naozaj maly sa nestazoval ani nurofen nam nebolo treba. Skus zavolat na pohotovost a opytat sa. Za to nic nedas

zuzub
27. máj 2016

@jumca ok uvidím ako bude zajtra.ďakujem.

jumca
27. máj 2016

@zuzub vobec nemas za co. Ako ste to inak zvladli?

zuzub
27. máj 2016

@jumca celkom ok my sme boli na jednodnovke rano ho operovali a na obed domov.vcera vacsinou spal.ani svetlo mu nevadilo len ten dnes sa stazuje ze ho ocka stipu a rezu ....davam mu Tobradex kvapky a mast tu ofta neviem aku.....

jumca
5. jún 2016

@zuzub ahoj. Ako to dopadlo drobcovi?

zuzub
5. jún 2016

@jumca ahoj,dakujem .vsetko ok boli sme uz aj na kontrole zajtra uz moze ist do skolky a o 3tyzdne dalsia kontrola.aj sa mu to celkom upravilo este by sa to vraj malo polepsit.on mal ale slabe dioptrie 0,75 uvidime ci bude bez okuliarov uplne.

jumca
5. jún 2016

@zuzub no moj ma 1,75 dioptrie teraz mame kontrolu v ba o 2tyzdne tak uvidim co povedia na tie dioptrie. Maly tvrdi ze bez okuliarkov vidi teraz lepsie. Tak uvidime ☺

janka2404
7. aug 2016

Ahojte.nemate niekto skusenosti s brownovym syndromom.

itka111
25. sep 2016

ahojte, prosim, boli ste niektora na operacii na sukromnej klinike? Dcerka skuli na obidve ocka, je nutna operacia sikmeho svalu, co vraj nie je bezne, preto nam odporucila ocna konzultacie aj operaciu u Dr. Fischerovej v BA, ale ta robi na svojej sukromnej klinike a predpokladam, ze si tam za to budeme musiet aj pekne priplatit....

itka111
25. sep 2016

A prosim vas este - ako to je s pobytom mamicky v statnych nemocniciach, konktretne v BB a na Kramaroch, ked jej dietatko operuju na strabizmus? moze byt na noc s nim a nerobia s tym problem?

cicimon
26. sep 2016

@itka111 fisherova operuje aj na kramaroch, tusim na jej klinike deti neoperuje

monikao.
9. okt 2016

U nad tp tiez vyzera na operaciu, ak sa stav nezlepsi, na jar ideme. Len mam stale dilemu, ze kde mu to dat zoperovat. Sme od Ziliny a podla vsetkeho mame 2moznosti, bud priamo v nemocnici alebo Zilpo. Mamicky, co ste boli na operacii, ci tam alebo tam, napiste mi prosim vase skusenosti. Dakujem krasne

klara321
9. jan 2017

@monikao. Ja by som ho dala urcite operovat v Zilpo u dr.Zelnikovej, chodime do ZA do ortoptickeho studia k dr.Jarinovej a ta mi vravela, ze vela deti, ktore dr.Zelnikova operovala k nej chodi na cvicenia a vraj este zle zoperovane dieta od nej nevidela. V Zilpo sa tento zakrok robi ako jednodnova chirurgia bez hospitalizacie.

monikao.
9. jan 2017

@klara321 Dobrý deň, viem, poznám názor Dr. Jarinovej, tiež sme ku nej chodili, ale odkedy chodíme do očnej škôlky, tak sme prestali. Skôr ma zaujíma operácia priamo od Dr. Strnadovej, lebo k nej sa mi priamo nevyjadrila, či dobre, či zle, ale tiež ma rovno posiela n Žilpo. Uvidím, idme teraz koncom januára na kontrolu a má sa to rozhodnúť, čo a ako, lebo rezať budeme musieť, to je jasné, len sa teraz hrá, že kde a kedy.
Ďakujem, pekný deň 🙂