Máte skúsenosti so strabizmom - škúlením u detí?

rohacka
16. okt 2008

Ahojte,chcela by som sa spytat, ake mate skusenosti s utekanim ociek po 1. roku dietatka. My sme boli na kontrolu teraz v 1,5 roku, Kubko skuli na obidve ocka - 15 stupnov, striedavo na obe ocka. Dostali sme okuliare s dioptriami -1,5 s o 3 mesiace mame prist na kontrolu. Vraj ked je to vrodene, ani okuliare nepomozu a budeme musiet ist na operaciu. Nemate nahodu s tymto skusenosti? V akom veku sa operuje, ak sa to neupravi? Ako naucit na nosenie okuliarikov?

cicimon
2. sep 2011

@amikka my ideme o 10dni na vysetrenie na kramare a potom uvidime co dalej..
a kto vas operoval?

amikka
2. sep 2011

@cicimon Operovala ho MUDr. Tomčíková.

juliagregor
13. sep 2011

tak, už to máme aj my za sebou...
náročné pre deti a aj pre nás...dufam, že jedna operácia bude stačiť

cicimon
14. sep 2011

@juliagregor drzim palce

tak my sme boli na kramaroch, zas mam dojem, ze sme nenatrafili na spravnu dr.... kedze nasa nas tam poslala s tym, ze uz to bude rovno operacia a tato dr. nam kazala 3mes prelepovat oko - videla, ze mala si nenecha oko ani rukou zakryt, nie to este nieco na oko dat.... takze to bude asi 3 mes nervov, kedze viac ako na 5sek nevydrzi mat nic na oku - a podla dr by mala mat denne aspon 2hod prelepene oko, tak bud jej zaviazem ruky alebo neviem ...
tak podla mna stratime 3 mes..

vejka22
19. sep 2011

ahojte.my ideme 2.oktobra na operaciu do trenčina idu mu operovať strabizmus mal tri roky v juli a strašne sa toho bojim ako to bude prebiehať a ako to bude po operacii.ma niekto už s tým skusenosť?dajte niejake rady čo by mi pomohlo.dakujem

amikka
20. sep 2011

@vejka22 Ja som to s mojim synom absolvovala, ale v Bratislave, robili mu obe očká. Tiež som sa strašne bála, ale nakoniec syn (4,5r) bol statočnejší ako ja. Zvládol to na jednotku!!! Oni to tam robia ako na bežiacom páse, za necelú hodinku mi ho priniesli zo sály späť. Trošku si pospal po narkóze, aj v noci dobre spinkal, akurát, že mal zalepené obe očká, tak to si chcel dávať dolu a šúchal si to, tak na to som dávala pozor. Dnes sme 3 mesiace po operácii a sme spokojní 😉

vejka22
20. sep 2011

@amikka a dokedy mal zalepene tie očka?a kolko ste boli v nemonici?a ako dlho si myslite že budem s nim marodiť?kedy bude môcť isť do školky?dakujem

juliagregor
20. sep 2011

@vejka22 ahoj 🙂
tiež sme boli v Trenčíne...prišli sme v nedelu na obed (doteraz neviem prečo tak skoro), vyleštili im teplákmi chodby a skoro sa tam unudili, hračky sme mali ...tak si niečo zober, večeru nedostali, tiež si zober stravu...piť a jesť mohli do 24.hod...rano len hlt vodičky mohli...na druhý den mali dostať "naladovku" hodinu pred operáciou, ale nakoniec 10 minut pred prišla salová sestrička a doniesla v striekačke naladovku, dala som im to ja do pusiny...za 5 minut sa Šimon rehotak uplne na všetkom a Ajko bol uplne odovzdaný...na každého to inak posobilo...na salu som ho niesla sama, ešte sa ma pýtala anesteziologička na nejaké veci a už si ho brali, neplakal...doviezli ich zhruba za 2 hodky, prebrali ich ešte na sále a až stabilizovaných a prebratých doviezli na izbu... nevracali vobec, ale nariekali, vadlila im kanyla na ruke a zalepené oči...samozrejme, že si to do pol hodky strhli, dr. im to dovolila, povedala, že nech sa ukludnia a zaspia a je jedno či spia, alebo maju zalepené oči...na prštek im dali štipec na meranie saturácie a srdiečka, kt. samozrejme nechceli, tak ho sestrička držala pootvorený na palci na nohe...potom spinkali asi 3 hodky a okolo 17.30 im doniesli polievku a my sme im davali piškotky...boli velmi hladní, ale dobrí...spali celu noc a rano sme šli domov...
v Trenčíne operuje detičky len dr. Cagalová, bola za nami asi 5 krát, zajtra ideme na KO, maju očka ešte trochu krvavé, ale očka maju pekné, šimon to ma lepšie, ale Ajko mal ovela väčšiu odchýlku...do školky ich dám až v oktobri, odporučam ti dobre slnečne okuliariky, ochranu pred svetlom a prievanom...
keby si ešte niečo chcela, tak mi napíš...

juliagregor
20. sep 2011

píšem ako hotentot , o 8mej operovali jedného a o 10,30 druhého...
za pobyt a stravu som platila 18,60 €
do školky som ich ešte nedala, lebo nesmu mať uraz, vyhýbať sa piesku a v školke by ich neustrážili...

amikka
20. sep 2011

@vejka22 Môjmu jedno očko odlepili už večer, druhé mal zalepené až do rána, ale aj tak to bolo jedno, očko nechcel otvoriť a aj tak stále pod chvíľkou zaspával a chvíľku bol hore. My sme boli v jeden deň príjem, ešte kontroly, druhý deň ho robili a tretí ráno sme išli domov. Do kolektívu neodporúčali týždeň, mesiac žiadny bazén, keďže to bolo v polke júna , pozor na prach. Očká boli asi 3 týždne červené, potom sa to postupne upravovalo, ale nič ho nebolelo. A mastičky a kvapky sme dávali asi dva týždne.

cicimon
20. sep 2011

@amikka ako dlho ste cakali na termin operacie?

nini78
20. sep 2011

@vejka22 my sme boli v BA a presne ako písali maminy nadomnou, jeden deň príchod, druhý operácia a na 3 ráno domov. Akurát že Jakubkovi bolo po narkoze zle, vracal, takže on jedol až v deň odchodu, ale očko ho nebolelo. Tiež dostal na izbe náladovku a muž s ním išiel až priamo na sálu a odišiel až keď ho uspali.

cloenia
21. sep 2011

@vejka22
Ahoj, my sme dneska prave prisli domov z Bratislavy, vcera malej operovali obe ocka, mala ma 14 mesiacov, vsetko prebehlo super, velmi som sa bala, ale vela sily my dodali lekari a sestricky, ktore su v BA na Kramaroch su uplne uzasni, ak ti to pomoze, malej dali naladovku, bola som pri nej asi 20 minut, potom ma poslali prec, uspali ju, za hodinku mi ju priniesli, dali jej infuzku, pri ktorej buvala, tiekla jej asi 30-45 minút, obe ocka mala prelepene, ked sa mi zobudila trosku plakala, bola som sa pytat u lekarky, ze ci jej neda nieco na bolest, ona mi povedala, ze to ju nebolia ocka, ale je nervozna z toho, ze ich ma prelepene a mala pravdu. Malinkej som po 3 hod. dala cajik a bebe keksik a bolo dobre, ukludnila sa a skoro cely den mi prebuvala. Boli tam aj starsie deticky, ktore ked sa po operacii zobudili, tak behali po chodbe, mali sice zalepene len jedno ocko, ale nebolo na nich vidiet, zeby ich to bolelo. Nemusis sa nicoho bat, neni to take strasne, ako si myslis. Ja som sa mesiac pred operacoiu tak strasne trapila, plakala som, bala som sa o malu, ze ci sa jej nieco nestane, ked ju uspia, ale naozaj vsetko prebehlo tak rychlo a bolo to vsetko v poriadku. Drzim ti palceky, uvidis, ze to bude ok, len sa neboj, vsetko dobre dopadne. Malinka je teraz taka krasna, nemozem sa prestat na nu pozerat, ako keby som mala vymenene dieta, ked jej utekalo ocko,bolo to strasne, len sme sa trapili, teraz jej kvapkam kvapky, davam jej do ocka masticku ,mam jej lepit kazdy den ine ocko na dve hod. a po tyzdni na kontrolu, tak som zvedava, lebo jej maju dat slabsie okuliarky, este nam povedali, ze mozno bude treba operovat ste raz, ale ja si myslim, ze ked budeme poriadne cvicit ocka, tak bude vsetko ok. Prepac za taku dlhu spravu, papa a drzkaj sa, vsetko bude ok.Vladka

amikka
21. sep 2011

@cicimon My sme čakali len 3 týždne, u nás to bolo preto tak, lebo môj synáčik býva často chorý, mal zväčšenú nosnú mandľu, ktorú mu práve dnes vyberali zasa v Piešťanoch. 😉 Tak sme potrebovali rýchlo termín, aby sme to vôbec nejako napasovali do zdravého obdobia. Ale počula som, že v BA čakajú aj 3 mesiace na operáciu očiek. A v celku, som spokojná, presne ako píše Cloenia, úplne iné dieťa mám teraz doma 🙂, keď sa teraz na mňa pozrie tak až mi srdce poskočí 🙂 že sme to mohli oveľa skôr riešiť a nie stále "liečiť" predpísanými okuliarmi. Teraz má len -0,5 dioptriu, už len takú udržiavaciu, aby sa to nevrátilo, predtým mal - 1diopt. Neboj sa ničoho, detičky to dobre znášajú, ešte lepšie ako my 🙂

cicimon
21. sep 2011

@amikka dik... ved prave, ja som tiez pocula o 3mes a to sa bojim, ze vtedy uz budem tehu...

amikka
21. sep 2011

@cicimon Nevadi, tak tam pôjdeš s ním, to nie je na závadu 😉 Či bojíš sa?

cicimon
21. sep 2011

@amikka nebojim sa, len sa bojim, ze uz budem mozno vlemi tehu a neviem, ako sa im to tam bude pacit.... uvidime co povedia v decembri ked tam pojdeme na kontrolu

amikka
21. sep 2011

@cicimon aha, tak

bug_tom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
syslica
22. sep 2011

@bug_tom A čo deti (ako napríklad ja), ktoré majú vrodený strabizmus v dôsledku oslabených očných nervov ako predčasne narodené? Aj tie to majú po očkovaní? Príliš zovšeobecňuješ a prepáč, ale fakt zbytočne spamuješ každú tému... ak chcú mamy info o (ne)očkovaní nájdu si ich v príslušných diskusiách.

bug_tom
22. sep 2011

Vieš prečo si sa predcasne narodila?? Jedna z možnych pricin potratov, predcasnych porodov a dokonca aj nemoznosti počať, je z ockovania.
Nezovšeobecnujem, strabismus ja fakt jedna z moznych príčin poskodenia po ockovaní, ale najprv si pozri ten dokument...potom mozno tomu lepsie porozumieš..

vejka22
23. sep 2011

baby myslite si že budu nam môcť spraviť predoperačne vyšetrenia v pondelok ked malý ma soplik?ale hadam do pondelka nam to prejde.porazi ma s toho.

cloenia
23. sep 2011

vejka22
Ahoj, aj moja malinka mala soplik, dala som jej nurofen, lebo v nemocnici mi povedali, ze ako nahle zbadaju soplik, ideme domov, nechcem ta zbytocne strasit, daj mu cajik.

juliagregor
23. sep 2011

@vejka22 predoperačné mu spravia, pri deťoch je platne mesiac, ale nezoperuju ho...vyliečte sa, týždeň je dosť času...

vejka22
23. sep 2011

@juliagregor no dufam že nam to prejde davam mu do nosa sprej tu morsku vodu physiomer.tak nam držte palce aby na to prešlo a to hadam prejde za týžden zas neni na tom tak zle.

nini78
23. sep 2011

@vejka22 my sme museli mať predoperačné staré iba týždeň, staršie nechceli, ale ak by mu to neprešlo ja osobne by som ho do narkozy nedávala, radšej by som požiadala o nový termín, tak veľa šťastia nech ste rýchlo zdraví 😉 😉 😉

vejka22
23. sep 2011

@nini78 my ideme na predoperačne v pondelok alebo v utorok a v nedelu by sme mali odchadzať do nemocnice.ja si myslim že to prejde lebo neni tak nachladnutý že by to mal týžden.ale predoperačne môžu spraviť aj ked ma soplik?ak by mal teda nahodou ešte v pondelok

nini78
23. sep 2011

@vejka22 ja si myslím že môžu spraviť, len ide o to aby sa nejaký infekt neobjavyl vo výsledkoch, ale ak je to len slabá nádcha tak hádam to bude dobré 🙂

vejka22
23. sep 2011

@nini78 uvidime ako bude v pondelok pôjdeme sa ukazať dr a ked povie že preobjednať tak sa preobjedname ale už som to chcela mať za sebou ☹

nini78
23. sep 2011

@vejka22 to ti verím ja som syna tiež raz preobjednávala...