Máte skúsenosti so strabizmom - škúlením u detí?

rohacka
16. okt 2008

Ahojte,chcela by som sa spytat, ake mate skusenosti s utekanim ociek po 1. roku dietatka. My sme boli na kontrolu teraz v 1,5 roku, Kubko skuli na obidve ocka - 15 stupnov, striedavo na obe ocka. Dostali sme okuliare s dioptriami -1,5 s o 3 mesiace mame prist na kontrolu. Vraj ked je to vrodene, ani okuliare nepomozu a budeme musiet ist na operaciu. Nemate nahodu s tymto skusenosti? V akom veku sa operuje, ak sa to neupravi? Ako naucit na nosenie okuliarikov?

de_monka
14. máj 2015

@cicimon , @fanta887 a myslite, ze ta operacia je nutna? Ako to vase deti zvladli? Ako dlho trval zakrok a hlavne rekonvalescencia potom? V akom veku vase deti operaciu absolvovali?
Dakujem Vam za odpoved...

cicimon
14. máj 2015

@de_monka podla mna ak cvicenie nebude pomahat a dr odporuci operaciu ja by som sla... moja bola ked mala 2r a2mes, po prebudeni z narkozy to bolo tazke ale potom uz v poho

fanta887
14. máj 2015

@de_monka Moju dceru operovali uz ked mala 4 roky,ja som to odkladala velmi dlho,a tiez po operacii ,po tej narkoze to bolo strasne..vrieskala asi 2 hodiny a nevedela som ju ukludnit..a dalsi den sme už isli domov..a to uz bolo v pohode..

juliagregor
14. máj 2015

@de_monka mne operovali dvojicky v 3 rokoch... dr. mi povedala, že operovat bude ak bude ustalena dioptria... zaleží, či škuli, lebo nevidí, alebo má slabé svaliky... chlapci škúlili dovnutra...

miroslava27
3. sep 2015

ahojte, moja malá ide na operáciu očí kvôli strabizmu,čo to som si už prečítala, no zaujíma ma po akom čase mohli ísť vaše operované detičky späť do kolektívu??? - mňa totiž učitelka v škôlke straší že chytí zápal spojiviek a že ju mám nechať dlhšie doma.Pýtala som sa primára na detskom oddelení no nevedel mi povedať, tak som sa rozhodla že sa skúsim spýtať tu nechce sa mi totiž čakať a dozvedieť sa to až tam,chcem na to malú pripraviť. Ďakujem za odpoveď

juliagregor
3. sep 2015

@miroslava27 mojich operovali druhý septembrový týžden, do školky nastupili v oktobri...
zapal spojiviek asi nehrozi, skor bude malý upirik a aby nemala uraz, neskakať, aby sa to pekne zhojilo... 2-3 týždne doma

cicimon
3. sep 2015

@miroslava27 moja sice nechodila do skolky ked ju operovali, ale nikto nam nehovoril ze nesmie ist von alebo ze ma byt nejako izolovana resp byt doma.... kedze bol jun a silne slnko mala mat slnecne okuliare na vonku ale inac mohla ist aj na ihrisko a pod - teda jasne ze davat pozor aby jej nesiel piesok do oci ale inac ziadne speci obmedzenia neboli

miroslava27
4. sep 2015

ďakujem za odpovede 🙂

janinah
4. sep 2015

@miroslava27 zápal spojovky nehrozí,nie viac ako u zdravého oka,ide o to,aby sa ranka na spojovke dobre zahojila a nedostala sa tam infekcia z dvora,z piesku,od domácich zvierat.....po operácii budete chodiť na kontroly,mastiť očko mastičkou,dva týždne po operácii bez kolektívu by mali stačiť

janicah28
25. nov 2015

ahojte moj štvorocny syncek nosi uz rok okuliare skuli na prave oko, kazali nam prelepovat zdrave ocko velmi si nechcel davat, boli sme na kontrolu velmi sa mu to nezlepsilo ,,chcela by som radu ako ste to vy rieslili ..my s manzelom nenosime okuliare ani sme nenosli ..boli sme aj na koznultaciu na Kramaroch u pana prof.Gerinca a ten nam neodporucil operiaciu ...dakujem za kazdu radu

janulka2604
25. nov 2015

@janicah28 Existuju ocne cvicenia na posilnenie svalov. Skus pohladat.

fanta887
25. nov 2015

@janicah28 Aj my chodime kazdy tyžden na cvičenia a velmi sa to zlepšilo..Je to velmi dobra vec..

janicah28
26. nov 2015

viem o tych cviceniach, ze pomahaju, ale najblizsie co su od nas 50 km :(

veronika426
26. nov 2015

Aj moj syncek nosi okuliarky uz rok a pol. Zacinali sme na jednotkach a teraz mame 5,5 😢 a zatial sa uz cislo nemeni, ale ostava stale nezmene...prelepujeme mu očko,raz jedno,raz druhé, velmi dufame, ze sa mtie očka napravia časom samé. Nad operaciou ani neuvažujeme,aspon zatial nie.

janulka2604
26. nov 2015

@janicah28 Niektore sa daju robit aj doma, skuste pohladat na nete.

cicimon
26. nov 2015

@janicah28 cvicit mozte aj doma.... posadis dieta pred seba. vezmes nejaku ceruzku alebo nejaku malu hracku, a cca zo 40cm vzdialenosti mu ju priblizujes k nosu s tym ze sa ma sustredit na koniec ceruzky alebo nejakay detail na hracke a nesmie uhnut zrak... a toto robit parkrat kazdy den

janicah28
27. nov 2015

cicimon dakujem velmi pekne, s tou hrackou urcite vyskusam.

karolin09
27. nov 2015

S tymi cvičeniami by som bola opatrna. Je dolezite o aky typ strabizmu sa jedna. Cvicenie približovanie k nosteku je napr. vhodne ak zabiehaju ocka von. Treba sa na to spytat lekara co odporuca. Ja som bola s dcerkou na dvoch operáciách. Najskor jej ubiehali ocka dovnutra a po druhej operácii von. Chodili sme na Kramare ale potom sme prešli dr. Fisherovej ktora nam povedala ze druha operacia robena nemala byt a odporucila nam konkretne cvicenia. Su dobre inak tiez cvicenia na koordinaciu,nakolko so strabizmom suvisi cele telo a ktora je u takychto deti zhorsena,tiez hadzanie lopticiek, rozne veci ktore moze robit na blizku so zalepenym ockom. A ked sa dieta nauci abecedu a vie citat v BA je jedna optometristka ktora vam vypracuje cvicenia ktore dieta robi doma a tym by sa mal strabizmus zlepsit. My uz len cakakme kedy sa mala nauci citat🙂

cicimon
27. nov 2015

@janicah28
@karolin09 urcite - dieta ma robit cviky ktore mu ukaze lekar.... my sme boli na takych cviceniach takze ja len z nasej skusenosti

denissa007
27. nov 2015

@rohacka ahoj, moja dcera tiez mala tento problem, od 1 roka mala okuliare az 4,5 dioptrie, chodilibsme kazdy rok na cvicenia, bolo treba ocko lepit ale to nezniesla mat zalepene, to cvicenie jej pomohlo zlepsit trocha zrakovu ostrost ale skulenie sa neupravilo, operovana bola v siedmich rokoch, pani doktorka odporucala operovat co najneskor, teraz ma desat, ziadne skulenie, okuliare ma len ked dlhsie cita, inak nepotrebuje.

denissa007
27. nov 2015

@nella1 ahoj, ja som si tiez odchodila svoje s dcerou kvoli ockam...mali sme ten isty problem nechcela sa datvvysetrit, nakvapkat, revala uz v cakarni...tak som hladala stale ineho ocneho, az som nasla pani doktorku ktora jej velmi sadla, takze vela spravi aj pristup lekara, nemusi to byt riesenie pre kazdeho, nam pomohlo skusat a hladat, prajem vela stastia trpezlivosti 🙂

haidi
17. jan 2016

@janinah dobry den mozem poprosit mate osobnu skusenost s odstranenim strabizmu operaciou ?
mame rok a pol a dcerka skuli na obe ocka chodime aj k ocnej a stale zatial len lepime a cvicime ...vraj ak sa jej to nezlepsi v dvoch rokoch jej da okuliarky a potom ak yb ani to nezabrala tak operacia ...zaujima ma ci sa da operaciou tento problem skulenia odstranit ,lebo citam tu na forach ,ze niekomu nepomohlo...dakujem velmi pekne za odpoved

haidi
17. jan 2016

@denissa007 dobry den vam operacia upravila skulenie? mam dcerku a doktorka rozmysla aj nad operaciou ...skulime na obe ocka do vnutra ...zaujima ma teda ci vidno viditelny rozdiel po operacii ci... to za to stoji...dakujem

janinah
17. jan 2016

@haidi pracujem na oper. sále,kde to operujeme,pripomeňte sa mi zajtra cez IPnapíšem viac

haidi
17. jan 2016

@fanta887 mozem sa opytat kde taketo cvicenia su? a tieto cvicenia su vhodne aj pre strabizmus -skulenie u deticiek ?dakujem

alexska
17. jan 2016

dcerka ma 3 a pol ,okuliarky od roka a pol,ma dg okrem dalekozrajosti aj skulenie,ale vlastne skulit zacala lebo dobre nevidela nebol to primarny problem,momentalne uz par mesiacovuz aj prelepujeme prave ocko kedze lavye sa zhorsuje z zatial znasa aj prelepovanie aj okuliarky uplne v poho...

haidi
17. jan 2016

@juliagregor moja dcerka skuli na obe ocka tiez dovnutra,vam sa skulenie po operacii upravilo ? dakujem pekne

haidi
17. jan 2016

@janinah o.k napisem vam zajtra teda do IP dakujem

juliagregor
17. jan 2016

@haidi ahoj, ano upravilo, sem tam jednemu ujde, ked nema okuliare, ale moji maju skoro 7 dioptrie, ale v okuliaroch su uplne v pohode, stacila nam jedna operacia... nam velmi pomohla aj deti sa zmenili, lepsie chodili, behali, urcite v orientacii je to pokrok

denissa007
17. jan 2016

@haidi dobry vecer, mojej pomohla velmi vycentrovat svaly, po operacii sme pravidelne cvicili, takze super, zbavila sa aj silnych dioptrii, no kym rastie je tu moznost recidivy. Ja operaciu odporucam ale je dobre najprv vytazit maximum z cviceni, posilnit zrakovu ostrost...vela stastia prajem