Meranie sluchu bábätka v spánku. Podstúpili ste?

adulenka
13. júl 2008

😔 ahojte máte skúsenosti s nenameranými uškami ,malý má už 7mesiacov a ešte nám nenamerali sluch,chodili sme do ba na ušné, no ani tam sa nám to nepodarilo namerať.teraz sme objednaný na meranie v spánku(v celkovej anestézii)už ste to niektorá podstúpila,zdá sa mi že reaguje na zvuky

vieruna
28. aug 2008

Baby mojmu synovi sa tiez tak vela spinia uska. Tiez sa mu to tam az tak nazbiera a vypadne gulicka, ako tu niekto spominal. Cistila som mu to kazdy den a spinilo sa mu to viac a viac. Pediatricka nam povedala, ze to mavaju alergicke deti. Syn aj ma potvrdenu alergiu z krvnych testov, ale nijako inac sa zatial neprejavila. A povedala, ze to mame cistit len raz za cas, lebo sa to ucho drazdi.
A k tomu meraniu sluchu co robia v porodnici. To sa da spravit iba v nejakych prvych tyzdnoch zivota. Neviem preco.

makinka.1
28. aug 2008

nam je pres 3 mesice a meri mu to porad stejne,tak nevim.

babulik22
28. aug 2008

ahojte.malej 3 krat vyslo,ze na prave usko nepocuje.najprv mysleli,ze moze mat zalahnute v usku zo zostatku plodovej vody,ale nakoniec nas poslali na vysetrenie v spanku a zaver je,ze prave v poriadku a na lavom ma mensi vzostup,ale nic to nieje.ze nebude mat stym problemy a o rok ideme na kontrolu.trapilo ma to,ale poznam jedneho co nepocuje na jedno ucho vobec a neprekaza mu to.keby mi to nepovedal,tak ani neviem.uz som aj pozabudla,ze mala nato usko menej pocuje,lebo uplne krasne reaguje.aj z dialky.a pekne hovori mama,tata.drzim palceky,aby to dobre dopadlo 😉

adulenka
autor
28. aug 2008

ahoj babulik22 ked ste boli na tom meraní v spánku kolko dní ste tam boli?kolko má malá mesiacov a v ktorom meste ste boli v nemocnici,mi ideme tiež na meranie v spánku na kramáre,

vojtisek2007
28. aug 2008

jenom bych se chtěla zeptat - to měření oušek - to vám řekli v nemocnici, že je máte změřený a je to třeba o.k., nebo ne - kdy se to dělá, hned po porodu nebo při propuštění ??? Já totiž o ničem takovém nevím, že by dětem měřili - nám řekli, že dělali sono ledvinek, vyšetření očí a sono hlavičky, ale o ouškách nikdo nic neříkal.... 😠 tak nevím, jestli se to třeba nedělá jenom v SR a u nás ne ??? je to možný ?

makinka.1
28. aug 2008

U nas v Decine chodila sestricka z usniho s merakem primo na pokoje na sestinedeli... 😉

ivusakos
28. aug 2008

Nás měřili takovým přístrojem v Podolí den po porodu a řekli, že dobrý. A teď nás měřila zase doktorka při 8měsíční kontrole.

babulik22
28. aug 2008

adulienka: z malou som bola na merani v spanku na kramaroch ked mala 3mesiace.rano sme isly do anesteziologickej ambulancie a potom k usnej a odtial na izbu.okolo 11:00 sme boli na izbe.nepätam sa uz od kolkej nemohla papat mliecko,ale tusim este okolo 23:00 som jej dala.a potom iba cajik a isla prva,lebo bola najmladsia takze hned rano jej to robili a zvladla to super.bolo to v pohode,lebo bola este malicka,tak aj tak len papala a spinkala.no dalsie rano nam dali spravu a okolo 9:00 sme isly domov.teraz ma 9mesiacov a ako som pisala je v pohode.krasne reaguje,rozumie.bola tam tiez jedna mamicka a jej syncek tiez bol,taky isty pripad ako my.nato iste usko menej pocul.je to zaujimave,lebo v rodine takyto problem nikdo nema,ale odtial sestricka mi povedala,ze sa to moze stat ked bola zena pocas tehotenstva chora a ja som bola dost prechladnuta.drzim palceky.uvidis,ze to dobre dopadne 🙂

marorlinko
29. aug 2008

moj mal asi 2mesiace,ked mu merali sluch, v nemocnici, objednali sme a sli sme tam, nastastie bolo vsetko ok.