Meranie sluchu bábätka v spánku. Podstúpili ste?

adulenka
13. júl 2008

😔 ahojte máte skúsenosti s nenameranými uškami ,malý má už 7mesiacov a ešte nám nenamerali sluch,chodili sme do ba na ušné, no ani tam sa nám to nepodarilo namerať.teraz sme objednaný na meranie v spánku(v celkovej anestézii)už ste to niektorá podstúpila,zdá sa mi že reaguje na zvuky

susika
14. júl 2008

adulenka-melej merali sluch v porodnici, aspon som bola kludná, že dobre počuje.traz zisťujem, že až moc dobre🙂)aj to , čo nemusí 🙂
to prečo musia dať do celkovej anestézie?ved to je len taký prístroj, čo sa vloží do uška a trvá to pár sekund.
ja by osm sa neznepokojovala, ked reaguje na zvuky.ty sama vidíš, že je OK

milhaus
14. júl 2008

ja som nevydela ako to malej robili lebo bola na prvom poschodi a tam davali deti ktore potrebovali viac dozoru a matky tam iba chodili krmit

susika
14. júl 2008

ja to taká digitálne krabička a naboku má takú somarinku, čo sa dá do uška.neviem, čo to ukazuje, asi nejaké číslo, lebo hovorila, ktoré dieťa ako počuje🙂a malá bola na tom super. jej to merali, ked nás prepúšťali z JiSky a nebolí to. a ona čušala, do teraz má rada, ked jej čistím ušká 😀

adulenka
autor
14. júl 2008

🙂 susika,stým prístrojom nám to tiež merali,ale mu nič nenamerali,preto musíme ísť na tú anestéziu,v tt mi hovorila doktorka že može mať inak zatočené zvukovody a preto sa mu tam nemožu dostať,tiež mu skúšala že či reaguje na zvuky a hovorila že reaguje,len stále mám takú neistotu,že či tam nemože mať nejakú poruchu,tak musíme čakať do oktobra až na ten termín nás objednali

monkula
14. júl 2008

aj našej malej merali sluch v pôrodnici...

dididi30
14. júl 2008

aj mojim detom merali

susika
14. júl 2008

adulenka-no mna by šiblo, že do oktobra.to je dlho.a neplakal ti vtedy?ked mu to nerali?aj porodnici, ked detičky moc plakali,t ak sa nedalo namerať, tak merali aj na viackrát

adulenka
autor
14. júl 2008

😉 neplakal mi ,ale nebol kludný,no ja som tiež ztoho stále nervozna,a každý doktor nám hovorí niečo iné,v ba mi hovorili že aj ked reaguje na zvuky tak može počuť len na polovicu a že sa mi nemusí naučiť rozprávať,zas v tt mi povedali že ked si rozpráva tak sa počuje takže by to mal mať v poriadku,no kdo sa má vnich vyznať

adulenka
autor
16. júl 2008

🙂 chcela som sa opýtať či malým čistíte aj ušká,moj malý má stále špinavé,tvorí sa mu tam stále žltý maz,až také guličky mu z uška vypadávajú

sipcek
16. júl 2008

ahoj,uska cistim kazdy den,lebo malej sa tiez tvori dost mazu.Ale nie az tak ako vam.No detskymi vat.tycinkami to dobre nevycistim,tak jemne vytieram normalnou vatovou tycinkou,len musim davat pozor aby som nevosla priliz hlboko.Neviem ci robim dobre ked maz vytieram,nie je to ochrana proti zapalu?

adulenka
autor
16. júl 2008

🙂 mne doktorka poradila aby som ich čistila s vatovými tyčinkami,sú dostať také aby si snimi nevošla hlboko,kupujem ich v dm drogéria

sipcek
16. júl 2008

To su tie detske nie?Inac mala ma rada,ked jej cistim uska,az ocka priviera a usmieva sa. 🙂

asitka
19. júl 2008

aj mojej Emke merali sluch v pôrodnici...konkrétne, keď jej...som nevidela, ale keďže som chodila malú kojiť na oddelenie fyziologických a patologických novorodencov...tak som videla ako to detičkám robia....muselo byť úplne ticho....ako to ktosi popisoval...taká škatulka...s takým drôtikom, ktorý ma na konci no neviem, ako by som to popísala, taký kolíček...vkladajú to do uška ja neviem, či to trvalo pol minúty, či minútu...a merali sa tam percentá na koľko dieťatko počuje....oboch ušiek...... a synovi keď merali sluch v 4 rokoch...tak to zas dr.dával sluchátka...a púšťal zvuk...také ako keď vláčik ide...lenže nám ho merali po zápale stredného ucha...tak malý bol ešte trochu nahluchlý 😀

kuky8
21. júl 2008

adulenka - aj nám občas čo-to vypadne z uška. Ja malému čistím ako písala adulenka s tými bezpečnostnými, (majú napr. v DM) tak 1-2x do týždňa. Ale keď som bola ešte tehotná, pozerala som reláciu s ušným lekárom, ktorý konštatoval, že dospelí ľudia si až príliš čistia uši, zachádzajú hlboko s tyčinkami a teda si škodia. Vraj si ich máme čistiť iba pri vchode do zvukovodu, dnu už nie. Maz má výsostne ochrannú funkciu, ak ho odstránime, vystavujeme sa rizikám zápalov alebo prievanu. No a u detičiek to platí 2-násobne 🙂

Keď však pláveme, tak mu vodu z ušiek odstraňujem hyg. vreckovkov (konce zatočím do špirály a vložím hlbšie do uška) A tým aj čo to vyberiem z ucha von 😀

stresmenka
31. júl 2008

Ahojte, nemate niektora skusenost s tym, ze jedno usko je OK a na druhom pristroj ukazuje ze nie je v poriadku?
Mi sme vcera boli na merani po mesiaci, lebo v porodnici to tiez nebolo dobre a zas to ukazalo malo percent, ale len na lave prave je vraj v poriadku to nam ani nemerali. Mame ist za 2 tyzdne znova a ak to nebude OK tak ideme na krcne. Dali mi dobreho chrobaka do hlavy. Ak ste niektora mala tez taky problem napiste ako ste dopadli. Prosim. ☹

zuzana2580
31. júl 2008

stresmenka 😉 my mame ten isty problem...na prave usko ukazuje malo percent,uz sme merali asi 7-krat a stale rovnako....lekarka stale hovori,ze mala musi byt v absolutnom klude...tak nas poslali na usne a znava to iste,mame prist znova ked bude mala tvrdo spinkat....takze neviem....bojim sa aj ja,ze ci je vsetko o.k. 😕 😕 😕 lenze mne sa zda,ze mala reaguje na zvuky a aj si rozprava...tak neviem ☹ ☹

stresmenka
31. júl 2008

Zuzka nas tiez reaguje na zvuky nam ked to merali spinkal. Nas este nerozprava ma len 5 tyzdnov ale vydava kde jake zvuky. Tvoja mala ma lave v poriadku? Ja som dnes pisala na jednej stranke dokymu dalo sa ho pytat na hoc co a on mi odpisal, ze staci ked je v usku trosku viacej mazu a uz to skresli. Mne povedali ze ked to nebude dobre poslu nas na krcne a tam by mali spravit vyplach uska, ale takemu mrnavemu babu ☹ ? Este mi povedz 😕 ako mas prist s malou ked bude tvrdo spat to ju mas preniest v postielke?

zuzana2580
31. júl 2008

ved to,ze mne mala uz tvrdo nespi cez den....a na tom usnom jej lekar skumal usko a vravel,ze usny maz tam nie je,neviem ako to videl iba si tam posvietil 😕 😕 hej,lave usko bolo este v porodnici o.k. buduci tyzden tam chceme este raz behnut,potom podam info,ze co a ako.....ale poviem ti obavam sa toho 😔 😔

stresmenka
31. júl 2008

Zuzi opytaj sa ho ze ci moze mat babo jedno usko slabsie a druhe OK, lebo mne povedala sestricka ze ked je jedno OK tak musi byt aj druhe a ci je moznost nieco s tym robit ovsem ak mas takeho dokyho, ktory je dobry a odpovie ti na otazky, lebo u nas je hrozny stary nervozny chren a iny tu nieje takze musim k nemu a jeho sa nieco pytat? tak to ani nahodou. Ja ti budem drzat palce hoci aj ja sa bojim co bude za dva tyzdne.

adulenka
autor
31. júl 2008

😒 stresmenka mi sme boli na krčnom a povedali že má zalahnuté stredné ucho ale prečo stým nič nerobia tak neviem,unás v nemocnici mi hovorili že ked si rozpráva tak to znamená že počuje,v ba mi hovorili že ak by mal nejakú poruchu tak po jednom roku sa dáva strojček

anjelik85
31. júl 2008

babule, skúste detský audisprej. je to super vec. 😉

zuzana2580
31. júl 2008

noooo zeby bol ten doky dobry....povedat nemozem,ale zatial sme tam boli len raz a moc sa k tomu nechcel vyjadrovat,vraj mala musi byt kludna a nie sme prvi ani posledni,komu to na prvi krat nefungovalo....lenze aj nas pediater ma taky pristroj a tam nam nefungovalo tiez par-krat...heeej....ak je jedno dobre,tak musi byt aj druhe??? 😕 😕 ...som nevedela....ale lave usko robili len raz a to v porodnici a to bolo hned o.k. 🙂 🙂 aaaale ved uvidime,uz som s tym zmierena,keby aj nieco bolo,je to len mala chybicka krasy 😝 😝 ...dnes je uz medicina vyspelejsia....a inak mi nezijeme na Slovensku,tak hadam tu DE najdeme aj nieco lepsejsie 😝 😝

luciferi
31. júl 2008

Ahoj,mojej robili vysetrenie sluchu hned v porodnici,ked spinkala,trva to par sekund,nic viac. 🙂

stresmenka
31. júl 2008

Luciferi to robili aj nam ale mi mame s jednym uskom problem a tak chodime na merania aj ked nas prepustili z nemocky 😉

zuzi81
2. aug 2008

ahojte , aj nam merali uska este v porodnici , ale mi povedali ze nezachytili ziadne zvuky tak nas objednali o mesiac neskor , cely mesiac som mala z toho neprijemny pocit , velmi som sa bala a konzultovala s pediatrom , nastastie na kontrole o mesiac vsetko dopadlo dobre.....
bol to taky pristroj napojeny na pocitac - laptop a z druhej strany mala koncovka ktoru vlozili do uska...

makinka.1
27. aug 2008

ahoj,ja byla dnes potreti na audiu a nenamerili nic.V porodnici plakal,tak to neslo,pak jsme byli jednou a to sice neplakal,ale nebyl klidny a dneska spal,ale ona nic nezmerila.Pak jsem sla k moji mudr.ta mu tleskala u usi a rikala,ze nereaguje.Obrecela jsem to.Ale kdyz ho doma pozoruju,tak se mi zda,ze slysi,on je takovy ,ze se vydrzi divat na jednu vec treba 10 minut bez hnuti a nereaguje na zvuky,ani kdyz do nej treba dloubnu,proste se diva na to,na co chce...Dneska usinal v kocarku,tak jsem udelala hlasitejsi zvuk a lekl se.Tak snad to bude dobry...Ale jsem z toho dost spatna.

tribitka
27. aug 2008

malej merali prvýkrát sluch ešte v nemocke predtým ako nás pustili domov, to prišla na izbu sestra s takou malou vecou, časť jej strčila do uška a na druhej niečo sledovala a povedala mi, že malá počuje len na 60%..... skoro mi zle prišlo.... ale prišla zase o 5 minút, že to zmeria ešte raz, že asi mala v tom stroji slabé baterky, no a jasan, malá mala sluch ok na 100%... no a naduhé meranie sme boli pred týždnom v nemocke, tam jej merali na takom velkom stroji, malá bola našťastie pokojná, tka jej to šupom zmerali a je to ok....
makina, neboj, vyskúšaj ešte nejakého iného lekára, bude to dobré, držte sa.... 😉
moja malá tiež ked je niečim zaujatá tak môžu aj granáty padať a ona nič..... 😀

makinka.1
27. aug 2008

Tribitko,my pujdeme k jinymu,tohle byla vlastne jen sestricka,co ma na praci jen merittim malym meridlem.Nase mudr bude volat na usni a objedna nas tam na prohlidku,v patek se dozvim,kdy jdeme.No a ta nam povi vic a kdyz bude potreba,pojedeme pry na mereni do Usti...snad to bude dobry,zitra ho budu pozorovat cely den,dneska jsem kvuli tomu pripalila rizek...poustela jsem mu melodie z mobilu. 😀

tribitka
27. aug 2008

makinka, neboj, malý bude ok..... určite, musíš tomu veriť... keby slabšie počul, určite by si to už zaregistrovala....
držím prsty, daj nám vedieť ako ste dopadli, budem na vás myslieť..... 😉

makinka.1
28. aug 2008

Podam info,az neco budu vedet.Diky za podporu,mejte se pekne!!! 😉