Môže dostať črevnú chrípku 4-mesačné dieťa?

luciaakubko
25. sep 2008

ak viete poradit, budem velmi rada...

erikasadek
25. sep 2008

samozrejme ano, je to vysoko nakazlive, a hlavne pre male je to dost nebezpecne kvoli rychlej dehydratacii..

luciaakubko
autor
25. sep 2008

a inkubacna doba? inak dakujem, aj ked si ma neupokojila 🙂 malu bol pozriet otec a mal bolesti brucha. take mierne. prepuklo to u neho vraj az vecer.

filipa
25. sep 2008

zial, ano a ako pise erika, je to velmi nebezpecne kvoli odvodneniu. takto sme sa ocitli aj my v nemocnici prave v 4 mesiacoch ☹ (nebola to taka klasicka crevna chripka ale salmoneloza ale priebeh je v podstate rovnaky, i ked crevna chripka je virus a salmonela bakteria, ale ani jedno sa uz dnes nelieci antibiotikami). potom sme boli hospitalizovani tyzden na infekcnom...a nasledovala prisna dieta - ryzove odvary a postupne zavadzanie UM. nerada na to spominam... tak verim, ze sa to u vas nepotvrdi, drzim palce

bublinkajasminka
25. sep 2008

lucia a nemáš ju zaočkovanú rotavírusovou vakcínou? ja hej, neviem či aj tak to môže dostať 😒

luciaakubko
autor
25. sep 2008

dakujeme, filipa 🙂 zatial nema ziadne priznaky, len ja som nervozna 🙂 dufam, ze to nechytila a bude ok. inak, obdivujem vsetky statocne mamicky, ktore si uz svoje s detickami preskakali...viem,ze aj nas kadeco caka, tak dufam, ze to zvladnem podobne bravurne ako vy 🙂 este raz velka vdaka za odpovede, dievcata 🙂

norik1
27. sep 2008

Ahojte, aj my mame za sebou salmonellu a to v 9 tyzdnoch, dostali sme sa az pod porodnu vahu, bol to des, nikto nevedel, co malemu je...a rotavirus ani nemozeme dat kvoli vysokym peenovym testom - zo salmonely.... 😠

luciaakubko
autor
28. sep 2008

bubli, nie.nastastie to bol plany poplach 🙂 dakujem...

erikasadek
28. sep 2008

ale ano , moze dostat aj zaockovane, dieta rotaviorusovou vakcinou, len to nebude mat taky dramaticky priebeh, a hlavne nebezpecny pre dieta...