Mumps. Prekonalo ho vaše dieťa? Ako prebieha?

denisocka
15. feb 2009

informatívne ma to zaujíma,asi sa nám MMR očkovanie odloží , tak by som chcela vedieť ako toto ochorenie prebieha, priznaky... liečba

denisocka
autor
15. feb 2009

to mam naštudovane,pýtam sa na skusenosti mamičiek

ja viem,že ja som ho jak decko malal,a že mi spuchol krk

lienocka235
15. feb 2009

no nase deti by ho uz asi mat nemali.. su ockovane. viem o dvoch pripadoch kedy mumps u chlapcov sposobil problemy s plodnostou .. ale obaja to dostali az po puberte.... vtedy je to problem...
takze sa nemusis obavat.. dostat by to nemal lebo populacia deti je preockovana.. a do puberty ho urcite preockuju...

ak mate problemy s imunitou tak je lepsie ked to odlozia... radsej ak ona mumps si dajte pozor na infekcnu mononukleozu... ta je pri znizenej imunite skor chytitelna...

denisocka
autor
15. feb 2009

no mononukleozu -hm,moja obvodna tvrdi,že to mohol maly schytať a odvtedy ma problemy

ja sa pýtam aj preto,lebo ma obojstranny zapal stredneho ucha a za jednym uškom,kus nižšie vzadu ma trochu akoby zdurene,tak mam obavy

denisocka
autor
15. feb 2009

dala som do alba foto ,takto sa mu zdurilo za ukom,či to je mumps či zo zapalu?

lienocka235
15. feb 2009

a denisocka.. robili mu testy ci ju prekonal? ake mal pecenove testy? po mononukleoze by mal mat dietu... /moj muz to mal ale ako dospely/ a dietu mal rok.. a este styri roky mal blbe pecenove testy.. a museli sme davat pozor na lieky.. lebo ze to zatazuje pecen.. a ta je po monukleoze... no.. musi sa spamatat..

ako mumps.. podla mna to skor ma zdurene kvoli tomu zapalu...

hlavne sa poliecte.. nech ste coskoro fit...

denisocka
autor
15. feb 2009

myslím že mu brali len AST?ALT v decembry,mal to OK

roasha
15. feb 2009

denisocka,to ma z mononukleozy zdurenu tu uzlinu.

lienocka235
15. feb 2009

denisocka.. komplet pecenove testy...toj e vela parametrov.... a urobit testy na tu mononukleozu... ona je totiz potvora.. teda ten virus... co ju sposobuje... lebo pretrvava v organizme.. a caka a udrie... ked sa imunita oslabi..

moze byt pecen zvacsena.../to sme mali my/ plus take zvecsene uzliny dolu pri pohlavi.. ale to nemusi mat kazdy.. muz mal nejako silny ten virus.. on sa aj vysypaval po tele.. a tak.. nemohol jest tuk vobec.. /min. maso, mlieko a pod... proste beztukova dieta.. k mononukleoze sa mozu pridruzit aj ine infekcie... moj mal este plus take hnisave vacky na mandliach.. proste sme si to uzili...

mononukleoza moze mat mierny priebeh.. ale moze mat aj taky ako som popisala.. ono to dost zavisi v akom stave je imunita ked to cloveka drapne...

denisocka
autor
16. feb 2009

joj baby,ja neviem čo mam robiť,maleho určite boli hlava... je jak ocapeny

roasha
16. feb 2009

deni ip

denisocka
autor
16. feb 2009

mam