Nádcha u bábätka. Poraďte nejaké rady ako mu pomôcť

nenka83
18. dec 2007

Moja malinka ma od vcera nadchu. stekaju jej sopliky z nosteka von a vo velkom mnozstve ich aj prehlta.nemoze ani papat poriadne kedze sa jej zle dycha.stale mi place, az sa zajakava.dokotrka nam dala nejake kvapky do nosa, no zatial nepomaha.odsavam.porate nejake rady ako jej pomoct, prehlta to niekedy sa az dusi a dlho sa nemoze nadychnut, potom panicky place... ☹ 😢

cherries
6. nov 2008

Ahoj Simonka aj mne sa osvedčil Nasivin a Physiomerom mu zvlhčuj noštek 3 krat za den a ak sa dusi tak mu nad postielku zaves navlhčeny uterak aby mu zvlhčoval vzduch a nedusil sa alebo zapni zvlhčovač vzduchu ak máš .....

barbiek
7. nov 2008

ahojte baby, aj moje deti maju natku, cchem sa opytat, kupili sme zvlhcovac vzduchu ako dlho ho mam mat pusteny myslim ci aj cleu noc alebo to staci na hodku len?prosim poradte mi dakujem

barbiek
7. nov 2008

nadchu 😀

danuskam
8. nov 2008

vracajú vaše deti keď majú sople? naša malá teraz dosť často- každý deň-neviem či sa mám znepokojovať alebo to prejde. hlieny asi dráždia žalúdok 😖

fifinna
8. nov 2008

danu, pokial ma tie sople zlte az zelene treba ist k lekarovi. Odsavas ? Maly mal casto sople, ale nevracal.

danuskam
8. nov 2008

odsávame ako blázni. celý deň ani nič iné nerobíme 🙂, a sú priesvitné, u dr.sme boli cca pred 3týždňami, teraz sa jej to len znovu vrátilo. nič iné nemá-teploty a pod..dr.mi vtedy aj potvrdila, že z toho môže vracať. len mne sa to nejako nepozdáva.

fifinna
8. nov 2008

ake kvapky pouzivas ? Pokial neni sopel zeleny, tak sa nemusis bat. Nemôze mat to vracanie aj z niecoho ineho ? Uz niekedy predtym vracala ?

danuskam
8. nov 2008

kvaapy nasivin, pred odsavanim morsku vodu. ma aj reflux,ale toto bude asi z tych soplov. aj menej spapa. je to teraz vsetko na prd ☹

jarka007
9. nov 2008

Ak kojite, najlepsie je materske mlieko. Ja ho tam dostavam odsavackou, alebo mozete aj nejakou pipetou. Poriadne precistit. Je to prirodzene, obsahuje vase protilatky a super rychlo to prejde.

petramelka
10. nov 2008

baby a co ked ma maly 7mesiacov nadchu, ale sopliky nevytekaju, ostalo mu to nejak uvaznene v nosteku a on stale chrci. uz to ma tyzden, striekame viac krat denne physiomer a odsavame. ale odsajem iba trosku, pravdepodobne len par kvapiek zmiesanych s physiomerom. maly stale chrapci, nemoze dychat nostekom.. :(

petramelka
10. nov 2008

maly ma 7 mesiacov, nadchu ma uz tyzden 🙂

wien
10. nov 2008

my sme soplíkovali skoro 2 mesiace. a to sme mali 2 antibiotiká a 3 kvapky na uvoľnenie hlienov. nakoniec pomohlo 4xzvlhčovanie nosíka physiomerom a následné odsávanie, čo nám odporučila doktorka na ORL, keď sme behali po všetkých možných vyšetreniach. je to oveĺa lepšie. keď moc funí, dám ešte nasivin, ale to málokedy.

macaeliska
11. nov 2008

my sme tiez mali nadchu skoro 3 mesiace. U nas sa pod to asi podpisala nejaka alergia, este nevieme aka, ale dr. odporucila 3x denne fenistil a odsavat. V lekarni som si kupila physiomer a naozaj zabral. Nase sople nemali konca kraja a po prvom pouziti tohto zazraku sa nam neuveritelne polepsilo. Teraz jej to davam uz len pre precistenie 1x denne vecer. Je to super.

danuskam
11. nov 2008

u nás stále žiadna zmena po 3týždňoch. už som takmer presvedčená-že sú to prvé prejavy zubov. iné príznaky-teploty,hnačky nemá. už mi to viacerí potvrdili,že to ani nemusí byť klasická nádcha.

fifinna
12. nov 2008

danuskam, aj môj maly, ked mu isli prve zubky, mal stale soplik.

petula08
4. dec 2008

ahojte moj maly ma stale upchaty nostek, ci je zdravy alebo chory to je jedno ked ho dam na lezato tak sa mu hned upcha neviem co mam uz robit, mozte mi nieco poradit ak mate aj vy taku skusenost??

zuzanka07
4. dec 2008

U nas pomohla len vyvysena poloha na spanie.

fifinna
4. dec 2008

peti, nemate doma suchy vzduch ? Môj mal dost casto nadchu. Pouzivala som kvapky libenar, tie sa môzu pouzit pred kazdym krmenim, aby sa mu dobre tahalo.

sirinka
4. dec 2008

petula pravidelne puzivaj do nosteka morsku vodu a ak mate suchy vzduch doma, tak skus zvlhcovac.
ak nic nezaberie, moze to byt bohuzial alergicke, nemate doma nejake zvieratko? prach z kobercov a pod. vtedy by bolo dobre navstivit odbornika....

mikalove
4. dec 2008

my sme teraz prekonali prvú nadchu,na začiatku to bolo strašné,nechcela kojiť lebo nemohla noštekom dychať a ked zaspala a zavrela usta,hned bola hore,lebo sa nevedela nadychnuť,kupili sme v lekárni nivea baby sprej s morskou solou do nošteka,pomohlo,teraz to už prechadza,soplíky netečú.nechcela si to dať striekať,u nas to boli hotové zápasy...

grula
4. dec 2008

a ten nivea sprej sa moze uzivat aj dlhodobo a kolko stoji

mikalove
4. dec 2008

môžeš používať kolko chceš,je to len taky roztok morskej soli ,stojí 120 sk....dosť na to že je to 100 ml. slanej vody,ale čo už..

elize
6. dec 2008

my sa so soplikmi trapime od narodenia. Ideme aj na alergologicke testy, tak uvidime.
Moja skusenost je: ak dietatko chrci a nejdu vysat sopliky davam 3x denne do kazdej nosnej dierky jednu kvapku detskeho olynthu. Na druhy den sa sopliky uvolnia a potom idu krasne vysat. Pred kazdym vysavanim streknem sterimar (roztok s morskou solou). Vysavam len ked nevie dychat, alebo sopliky tecu von. Vraj sa castym vysavanim moze tvorit viacej soplika, funguje to ako pri kojeni (cim viac dietatko pije, tym viac sa mlieko tvori). Pri spani podlozim matrac v postielke tak, aby v noci sopliky nestekali do krku.
Ak by boli sopliky zelene, moze to znamenat zapal, treba ist klekarovi. Ak soplik neprejde do tyzdna, tiez treba navstivit lekara nech urobi vyter. A ak je so soplikom spojeny kasel alebo horucky tiez utekat k lekarovi.
Treba poriadne vyvetrat miestnost v ktorej dietatko bude spat, zbytocne neprekurovat a zvlhcovat vzduch napr. mokrym uterakom na radiatore.

tiana
11. dec 2008

nas malicky(4t.) ma tiez soplik, davame mu roztok z morskej soli a potom sa snazime mu sopliky vysat. Kupili sme mu nasal aspirator (hadicka), lenze sme s nim nevedeli nic vysat. Tak sme to "upravili", odstranili sme jednu koncovku a vysavame mu sopliky len s tou makkou hadickou, co je omnoho efektivnejsie, len sa nemaju kde zachytavat sopliky🙂 (takze to robi manzel..hehe). Tu v Severnom Irsku nemaju taky vyber odsavaciek ako na SR:(. Ale dali sme si kupit baby vac, tak dufam, ze to bude supis-pupis🙂 Ide o to, ze ked ho "vysavame"🙂)) tak zacne nam plakat a ja mam pocit, ze mu vysavam mozog. Je to bezpecne? Nemate aj vy s tym podobne skusenosti?
Dakujem za kazdu odpoved.

elly111
11. dec 2008

ahojte nemam vsetko precitane ale my sme mali sopliky prvy mesiac, dali sme urobit vyter... a ...darcek z porodnice St. aureus ale atb sme odmietli, kupili sme zvlhcovac vzduchu, odsavali sme odsavackou na vysavac, nevieme si vynachvalit, on si na to tak zvykol ze teraz ked mu raz za cas idem vytiahnut nejaky susnik a vidi odsavacku, pocuje vysavac tak uz sa smeje 😀

suziad
11. dec 2008

my mame problem zase zo susnikami, mala ma take obrovske, ze musim kazdy druhy den odsavat (obycajnou odsavackou do ust) a aby to slo lahsie striekam jej morsku sol. Asi to ma nieco spolocne s tym suchim vzduchom.

elly111
11. dec 2008

suziad ano, my tiez nestihame zvlhcovat ale kupili sme kvalitny zvlhcovac tak je to lepsie 😉 a neviem si predstavit vytiahnut tie suchsie susniky odsavackou do ust, musite mat dobre pluca 😀

suziad
11. dec 2008

s tou morskou solou to ide celkom dobre, je to predca slabsi tah, a nepodrazdim jej tak nostek, si myslim 😅

elly111
11. dec 2008

ano to je dobra vec my ju davame tiez alebo libenar 😉

ingulka
11. dec 2008

tiana, odsavanie soplikov babetkam odsavackou na vysavac je OK... my sme prekonali sopliky ked mala asi mesiac, mozno ani tolko nie... najprv som mala len tu "hadickovu" kde som tahala ustami ja,... potom na odporucanie lekarky sme kupili tu odsavacku na vysavac... a az potom som videla, ten obrovsky rozdiel...predsa len clovek nema taku silu sania ako vysavac... 😉 ale na druhej strane ta odavacka na vysavac ma nieco ako samoregulovanie, takze to vobec neboli... 😉 aj nasa mala ked sme jej vysavali, tak po odsati soplikov z jednej dierky nastavila druhu, lebo videla, ze jej to ozaj pomaha 😉 a bola spokojna, vobec pri tom neplakala 🙂