Nádcha u bábätka. Poraďte nejaké rady ako mu pomôcť

nenka83
18. dec 2007

Moja malinka ma od vcera nadchu. stekaju jej sopliky z nosteka von a vo velkom mnozstve ich aj prehlta.nemoze ani papat poriadne kedze sa jej zle dycha.stale mi place, az sa zajakava.dokotrka nam dala nejake kvapky do nosa, no zatial nepomaha.odsavam.porate nejake rady ako jej pomoct, prehlta to niekedy sa az dusi a dlho sa nemoze nadychnut, potom panicky place... ☹ 😢

wien
26. dec 2008

tak nám nakoniec predsa len potvrdili alergiu. síce ešte komplet vyšetrenia za sebou nemáme, ale aj tak už teraz musím polročnému miminu 2-3x denne striekať do pusinky spreje a jeden do nosíka... plus fenistilové kvapky 3x denne... pomedzi to samozrejme občas noštek zvlhčiť morskou vodou... hold sa synček podal na maminku... máte niektorá skúsenosti s potvrdením alergie už v tak skorom veku???

marhulka88
14. jan 2009

prosim vas o radu pri nadche 9mes. babetka...trva uz viac ako dva tyzdne teda cca 14dni
po 5dnoch pocas kt. sme davala dithiaden ako antihistaminikum stvrt na noc + physiomer 3xdenne sa nadcha nezlepsila dostavil sa suchy kasel
navstivili sme lekarku kt. konstatovala zapalene hrdlo, soplik, kasel ale nepredpisala atb na zaklade odberu krvi (vyter z nosa, hrdla neurobila) doporucila 3x1pamycon, nejake hnede kvapky do nosa (nazov neviem), trifed sirup 3x1ml
po troch dnoch sa dostavil vlhky kasel tak sme zase navstivili dokynu aby babetkosa prepocuvala vsetko bolo ok vravela ze kasel je v poriadku na zaklade toho ze sa mu uvolnili hlieny
7dni sme uzivali predpisane zalezitosti dnes nadcha pokracuje....je sice slabsia aj kasel ale stale cca5x denne odsavame dost velke mnozstvo husteho bieleho soplika a kasel je tiez
babetkos ma problem pri kojeni a zaspavani kvoli tomu ze ma zapchaty nostek....hlavne vecer ked vsak odsavame nejde nic :(
poraddte nieco lebo uz by sme to chceli vyriesit....nie je to situacia na atb???
tiez sa chcem opytat ked davate physiomer do nosteka nos nasledne neodsajete? moja skusenost je ze sa prave vtedy dobre pustia hlieny...ako to mam robit? nastriekat a nechat tak aj ked mu z nosa idu hlieny?
tiez sa chcem opytat ci niekto nema skusenost s trifedom ci nesposoboval babetku nadmernu plynatost a nasledne bolesti bruska...
velmi pekne dakujem za rady a pomoc ;)

agnes28
27. mar 2009

Baby mám problém s malou, už asi týždeň má hlieny v dutinách, ale nosík nemá upchatý, aj sme odsávali ale samozrejme nič nevyšlo. Obávam sa aby sa to nezvrhlo a neprešlo do nejakého zápalu ale neviem čo s tým... Poraďte mi prosím, ak s tým máte skúsenosť, čo treba robiť?

agnes28
27. mar 2009

nikto nevie? ☹

fifinna
28. mar 2009

agnes, ja by som ti poradila sinupuret, ale baby ma upozornili , ze je az od jedneho roka, ale ja sa to tam nikde nemôzem docitat. Je dobry na uvolnenie hlienov, ked ich babo nevie vysmrkat, alebo vykaslat. Skus sa opytat v lekarni.

gabii83
28. mar 2009

agnes ja mam ten isty problem no mala ma len 3 mesiace...
odsavam a nic ale pocut ze tam ma vela soplikov, ale pokial nie su zelene ale biele, a nemaju teplotu ze vraj je to v poriadku

tamka123
9. apr 2009

ahojte, prosim vas poradte mi, maly je strasne zahlienený, odsavame odusu..., je na UM, ale posledne dva dni vobec nechce mlieko, ked je zdravý, tak kazde tri hodiny vypije aj 150 ml, teraz ledva donho nalejem po 80-90 ml...za cca 4-5 hod, bojim sa aby nebol dehydrovany....davat mu castejsie vodu alebo caj....? uz aj 2 krat mi vygrckal celu davku mlieka...

fifinna
9. apr 2009

tamka, niekde som to citala, ze mlieko este viac zahlienuje , ale ci je to pravda neviem. Skusaj mu davat aj prevarenu vodu a skuste detske kvapky nasivin. Mala si ist radsej k dr., je este malicky a idu sviatky ....

tamka123
9. apr 2009

my sme uz boli u doky´ktorky v utorok, brala mu aj krv, vysledky su ok, netreba ant., davam mu aj nasivin, aj sinupret/ na skvapalnenie hlienov / a odsavame odusu.....len to ma trapi, ze nechce papat...ale budem mu davat aspon cajik

zuzube
16. aug 2009

ahojte,
prosim vas, neviete mi nahodou poradit, co davat babatku, aby sa spustili sopliky? mala ma nadchu uz vyse tyzdna, stale odsavame, ale mala pri tom hrooozne place a ma tolko sily, ze ja sama to nezvladnem...mame tu odsavacku na vysavac.... davala som jej otrivin, ale ten mi uz dosiel, zijem v irsku a tu ho nemaju... sla som ku doktorovi, lebo na odporucanie lekarnicky zo svk som chcela mucolitikum, ale doktor po prelistovani knihy mi povedal, ze mi to neda, lebo mala nema este 2 roky, tak mi dal nejaky sirup a kvapky Nasosal....
takze prosim, neviete nieco, nejaky babsky recept, ako jej pomoct?
dakujem

kamilka12
16. aug 2009

zuzube - nám práve končia soplíky po dvojtýždňovom odsávaní... 😒 Pomáha nám Lybenar do nosa a Sinupret kvapky (tie sa papajú)

meusicka
18. aug 2009

ahojte, chcem sa spytat a to normalne vstreknete babatku ten sprejik do nosteka??? nam v lekarni poradili aby sme tym sprejikom len vyutierali nostek, no neviem ako by sa to dalo urobit 😝

vikkinka
21. sep 2009

prosim vas najde sa tu niekto z UK kto by mi poradil kvapky do nosteka na hlieniky?mam 2mesacne babatko a neviem ake kvapky by som jej mohla davat, bez predpisu lekara, ktore si mozem bezpecne kupit sama... dakujem

lovula
21. sep 2009

Ahojte maminky,

tak ja radu nepotrebujem, skôr chcem poradiť. Malý chytil niekde nádchu a nechcela som ísť k Dr. lebo s tade by sme prišli asi ešte viac chorý.
Tak som mu nasadila Panadol Baby a Mucosolvan Junior. Panadol som mu dávala každých 6 - 7 hodín a Mucosolvan 3 krát denne. Už na druhý deň bolo vidieť zlepšenie a o dva dni mu skoro nič nebolo, ešte aj hlieny ustúpili, lebo ten Mucosolvan je na hlieny a kašeľ.
Takže len som sa chcela s Vami podeliť o moju dobrú skúsenosť.

Prajem hlavne veľa zdravíčka

monika77
21. sep 2009

lovula a malý mal len soplíky či aj chrčal ked si dávala ten mucosolvan?
náš drobec sa v noci stále prehadzoval, mal dosť upchatý noštek ... dávala som len libenar nič viac, ale tiež nechcem s týmto utekať k doktorke ... čítala som tu niekde o vincentke ... tá sa môže dať do nošteka miminu? čo by ste mi ešte poradili aby nám to rýchlo ustúpilo, bo ideme v stredu plávať

wali
21. sep 2009

vikkinka, ja mam tiez 2-mesacne babo a zrovna sa trapime s nadchou (chytila od starsieho), tak jej davam do nosteka len morsku vodu. v lekarni maju viacero znaciek, bud sterimar, alebo mar plus a pod., tak s istotou viem, ze toto mozes s kludnym svedomim tak malemu babu davat. inak neviem, co by sa este mohlo.

vikkinka
21. sep 2009

wali, a ako to kvapkas? kolko asi kvapiek? a ked nakvapkas, potom to odsajes odsavackou? chudatko moje, ked papa tak ju drhne od soplikov.dakujem za radu 🙂

wali
21. sep 2009

vikkinka, najprv poodsavam hlieny, potom streknem morsku vodu. je to vo flasticke s ropzrasovacom - oba druhy znaciek, ktore som pisala, takze nekvapkas, ale striekas. pripadne ak sa to babetku nepaci, tak si to streknem na vatovu tycinku a vytriem tym nosik. no a inak len odsavat, odsavat. je to dost o nervy, lebo inak jej nemozem pomoct. a este ma napadlo, ze na noc sme jej podlozili postielku tak, aby mala hlavicku o trosicku vyssie nez telicko, aby sa jej lepsie dychalo. to som supla par kniziek pod nohy postielky na jednej strane - tam kde ma hlavicku, takze ma taky maly sklon. aspom po troske sa jej snazim nejak pomoct.

bebulik
21. sep 2009

Ahojky aj nas dcerka ma sopliky .... v noci sa zobudime na to ze strasne tazko dycha... to akoby sa vobec ani nevedela nadychnut tak ja jej hned strieknem morsku vodicku aby sa jej trosku zvlhcilo v nozteku ... a potom budim cely blok lebo zapnem vysavac a odsavame 🙂 ja si malicku akoby posadim tvarickou do vonku aby ma nevidela a tak ju odsavam ona sa len pozera dookola a vobec neplacka tak ako uz niekto pisal proste ona vie ze jej to pomoze 🙂 .... niekedy pocut ze jej tam nieco ostalo akoby na prieduskach ale to nam pani doktorka povedala ze to si nemam robit starosti lebo to niekedy tak detickam trosku ostane ale ze je to v poriadku... hovorila zeby to malo prejst ... zatial skoro 2 tyzden este nepreslo dufam, ze to nebude alergia...
ideme teraz skusit kupit zvlhcovac vzduchu a verime ze to pomoze ... hlavne teraz ked ide vykurovacie obdobie....
nemate nahodou skusenosti so zvlhcovacom? ci to pomaha??

helena001
21. sep 2009

moja dobra osobna skusenost je nasledujuca. Pouzivam Libenar, ale mar na vycistenie, potom odsvackou poodsvam sopliky. Dva az tri-krat denne pokvapkam na vatovu tycinky Audiron a vytriem vchod do nosteka, Rano a vecer pred spanim streknem Spiron na hrudnik. Samozrejme zvlhcujem vzduch - velmi to pomaha. Audiron a Spiron su bylinne prirodne a nedrazdive pripravky od firmy energy. Pouzivam ich od narodenia, nepouzivam ziadne kvapky do nosa. Maly pekne spi v noci. dolezite je vsak casto odsavat. ak nemas Spiron, pouzi eukalyptus do zvlhcovaca - tiez uvolnuje dychanie. a este ak nahodou ma tazkosti s dychanim v noci, dam vankus pod matrac...

majuska29
23. sep 2009

dievcata pouzivate niektora proti soplikom kvapky Libenar? mate s nimi skusenost?

fifinna
24. sep 2009

majuska 29 , to su nase oblubene kvapky doterz. Takze ich odporucujem. Ale su len na vodove sopliky, na husty soplik je dobry nasivin.

mata1976
26. sep 2009

Ahojte, baby od kolkych mesiacov mozem dat kvapky Libenar malej? Ako dlho ste odsavali sopliky? My uz 5-ty den a nejako to neustupuje.

maruska22
26. sep 2009

mata, kvapky Libenar sa mozu davat od narodenia, teda aspon tak mi povedala dokyna. Moj malý mal nadchu ked mal asi mesiac a davala som mu ich, nam pomohli, ale samozrejme aj s odsavanim...ak ta nadcha neustupuje, asi by som zasla za doktorkou 😒

monika77
27. sep 2009

maminy a ako odsávate? vysávačom? lebo ak hej, nie je to dobré robiť každý deň ... radšej by som aspoň obdeň

mata1976
27. sep 2009

Monika, my odsavame vysavacom. Preco to nie je dobre robit kazdy den??? Baby tu pisali ze je to OK.

monika77
27. sep 2009

a ja som tu zase čítala kde spomínali maminy že to nie je dobré každý deň ... aj kamoški mi to vraveli
neviem teda mata, urob ako myslíš, len som sa chcela podeliť o moje info 🙂

ivkaivka
27. sep 2009

ahojte, ja mam 5 tyzdnove babo a ma hroznu nadchu. Dnes sme si kupili odsavacku na vysavac. Je super, no ked doodsavam, mam pocit, ze o 2 minuty je mala opat zahlienena. Ako casto v priebehu dna mozem pouzivat odsavacku? Boli sme aj na krcnom a ten povedal, ze ma vsetko ciste, ze je to normalne, no ona sa tak hrozne dusi, v noci nemoze spat a ja uz som z toho neskutocne vynervovana. Lekarka mi povedala, ze v krajnom pripade jej mozem dat kvapku Nasivinu, no tie su podla mna navykove, mam strach, ze ked vyprchaju, tak mala sa udusi, pretoze pusou este dychat nevie.

kakatka1
28. sep 2009

Ivkaika, tu pomoze len odsavat, odsavat. Ja viem ze je to obcas na nervy, stale dookola, ale treba vydrzat. Neviem o tom ze by to nejak skodilo, samozrejme nenechat to viac ako 2-3 sekendy v jednej a potom druhej dierke. Ked bol Simko babetko, tak nam dokina doporucila vytierat nostek vatickou namocenou v tom najslabsom Nasivine. Kazda nadcha trva 5-7 dni, tak sa drzte. 😉

dosa
28. sep 2009

ivkaivka - my uz sa so soplikmi borime skoro mesiac, odsavam, zvlhcujem vzduch, vyvysila som madrac a nic... nakoniec sme sa v piatok dostali aj na krcno-usno-nosne a tam ma doktor speroval, ze to nie je normalne tolko odsavat, ze odsavat sa ma len dva krat za den 😲 . vraj treba mat vyvyseny matrac a sopliky stecu same. ale ja tiez pocujem, ze maly chrci, ma to kdesik zastavene a to same nestecie. takze sice pomenej, ale aj tak odsavam viac ako dva razy za den. a nasivin mozes davat len tyzden, viac nie, lebo potom uz by boli navykove. ja davam mar - je to taky spray s morskou solou, vhodny aj pre babatka, ale ten sa dava po odsati, nie pred 😉