Nádcha u bábätka. Poraďte nejaké rady ako mu pomôcť

nenka83
18. dec 2007

Moja malinka ma od vcera nadchu. stekaju jej sopliky z nosteka von a vo velkom mnozstve ich aj prehlta.nemoze ani papat poriadne kedze sa jej zle dycha.stale mi place, az sa zajakava.dokotrka nam dala nejake kvapky do nosa, no zatial nepomaha.odsavam.porate nejake rady ako jej pomoct, prehlta to niekedy sa az dusi a dlho sa nemoze nadychnut, potom panicky place... ☹ 😢

ivanka1985
6. feb 2010

prajem skore uzdravenie 🙂

stusula
15. apr 2010

Ahojte maminy,
prosím skúsené maminy o pomoc. Moja 5 mesačná dcérka dostala chrípku. Leárka jej predpísala kvapky, ktoré jej dala.. Ale všetko vypľuje, pretože jú trpké... POradťe mi ako by som jej mohla uľahčiť priebeh chrípky... Nejaké rady, ktoré by jej pomohli.. Je to moje prvé dieťatko a som z toho hotová.. Bojím sa aby sa nezadusila, keď má plný noštek... Odsávačku mám a aj odsávame...
Ďakujem za kačdú radu

susik77
15. apr 2010

asi pomoze len odsavanie a caste kojenie.+zvlhcovanie nosa-kapky libenar pred odsavanim+po odsavani-aspon rano a na noc kvapky proti nadche-napr. nasivin, otrivin. A ma naozaj chripku, al. len virozu? Pri chripke su vysoke horucky a ma rychly nastup. Viroza -su miene horucky-okolo 38.

stusula
15. apr 2010

susik 77
Telotu yatiaľ nemá... len chrapčí... má to asi niekde dole.. dala som jej libenar... tak dúfa, že jej to noštek prečistí... Ďakujem pekne za radu

korkusa
14. máj 2010

Ja som davala iba cistiaci sprej Physiomer.Nepouzivala som ziadne kvapky z lekarne,lebo tie vobec nepomahaju a skodia.Je pre deti od 2tyzdnov do 3rokov.je to vynikajuci sprej .Ja si ho nemozem vynachvalit.Moze sa pouzivat stale nema vedlajsie ucinky.Dokonca sa moze davat preventivne aby sa tam nerozmnozovali bakterie.

katarina.banska
19. máj 2010

ahojte, ako sa prejavuje nadcha u 13 dnoveho babatka?
mala mi kycha no sopliky nema. davam jej liber do nosteka. ked place tak uplne tak chrni, ako keby bola cela zahlienena. este k tomu mame aj zapalene ocka z porodnice. prosim vas chcem sa opytat co robit ked sa mi mala zacne dusit? lebo pred chvilkou tak plakala, ze sa dusila a nevedela som co s nou mam robit. tak som ju len natriasala a potom sa ukludnila. moze to byt aj z tych hnisavych ociek? dakujem

matula1194
19. máj 2010

ahoj katka ak kycha je to len dobre,je to u takych malých babatiek tzv.kychaci reflex,ak nema soplik kvapky nedavaj..ak chrapci pri plakani a pod.nieje to nadcha ale klasicke susniky,vzdy ked bude chrapcat dat kvapky libenar nechaj cca minutu posobit a odsaj-najlepsie odsavacka na vysavac..my sme takto odsavali od 2tyz do 3mes.tie kvapky libenar niesu skodlive,mozu sa pouzivat niekolko krat denne je to len fyziologicky roztok.a bude dobre 😉
Babulky,ja by som mala otazku co davate na znizenie teploty mala ma 4mes.diky

lucyso
19. máj 2010

katka, aj mne sa stalo, ze sa mi mala pri plakani zabudla nadychnut, az zmodrala a tak som ju predklonila a jemne pobuchala medzi lopatky. a vraj staci ked fuknes babätku do tvare, ono sa zlakne a nadychne sa....

lucyso
19. máj 2010

chcem sa spytat:
tie kvapky Libenar su volnopredajne?

katarina.banska
19. máj 2010

libener su volnopredajne.
a dakujem za rady, dufam, ze sa nam to zabudnutie nadychnutia uz nezopakujem

bobika492009
26. sep 2010

moja 1rocna dcerka ma plny nostek, odsavam jej davam kvapky nasivin,, no aj tak stale sopli, celu noc nespala, lebo tazko sa jej dycha,,, oradte mi nejaky babsky recept. zajtra s nou idem k lekarke uvidim co predpise...

janca13
26. sep 2010

@bobika492009 my tiež bojujeme s nádchou ☹ ja som dala aj fenistil(poradili ,že skludni sliznicu )a ked ide spinkať tak dávam na tanierik pokrájanú cibuľu posolím a dám pri hlavičku.Smrad ako... 😝 😝 😝 ale uvolni soplíky a mala konečne dobre spala.Vyskúšaj a držím palce 😉

bobika492009
26. sep 2010

vdaka vyskusam tu cibulku,,, a tn fenistil tiez. zatial som dala dithiaden nechcem davat vela uvidim zajtra co povie doktorka. ☹

janca13
27. sep 2010

@bobika492009 no ako ste pochodili u dok.??

janarov
27. sep 2010

s tou cibulou to fakt funguje ??? tiez soplime a malej ani kvapky neviem dat ani sople poriadne odsat, naposledy soplila minulu zimu, stacila nam ta hadickova odsavacka, pretoze bola malicka a nemala tolko sily, teraz ma 10mes. a neda sa, tak zajtra ideme kupit odsavacku na vysavac... ale to s tou cibulou by ma zaujimalo, musim vyskusat...

denisocka
28. sep 2010

SU TU AJ NEJAKE RADY,čI LEN OTáZKY ? 😅

myx tiež mame sople, už sa ani poriadne odsat nedaju,lebo su huste -tak neviem či kupiť Sinupret či Ambrobene ? alebo čo iné?

junovka
28. sep 2010

@denisocka spytaj sa @strapco13. Baba je ORL lekarka, istotne poradi 🙂 😉

denisocka
28. sep 2010

@junovka dik, tak @strapco13 porad,plis

bobika492009
13. okt 2010

@janca13 no tak udoktorka ju popocuvala, pozrela hrdielko a nastastie nemala ho cervene. mala obycajnu nadchu a ktomu idu aj dalsie zubky, tak preto velmi soplila. predtym ked jej sli zubky take nieco nemala,zbadala som ich len cisto nahodou pri cisteni jazycka. predpisala jej detsky sirupcek a kvapky vibrocil,ale nedavala som jej lebo sa mi neosvedcili, podla mna su naj nasivin pre deti alebo tie co davali v porodniciach, neviem presnynazov. a vy ako? nieste chorucki?

janca13
13. okt 2010

@bobika492009 no tak to je dobre že to nebolo nič vážne 😉 to nám ked idú zúbky tak to 2dni kaká a je strááášne zla ale už sme si zvykli 😝 zatiaľ sme neboli chorý tak dúfam,že sa nepokazí 😅 musíme im dať chrumkať jablčatká aby sa zásobili vitamínmi už ked su zubane 😀

bobika492009
13. okt 2010

@janca13 tak vam drzim palce, nech sa dari! a nech rastu,a papaju.

danielaviki
28. okt 2010

ahojte, poradte prosim, moj maly ma od pondelka sopliky a trocha pokasliava a sopliky mu zatekaju do hrdla. Z nosteka mu vytekali troska asi len prve dva dni. Striekam mu morsku sol, odsavam, ale nic moc nejde, davam sinupret.
Neviem posudit, ci sa to zlepsuje alebo nie. Kedy treba navstivit lekara? Po akej dobe? Alebo staci, ked ho budem liecit ja? Ja sa bojim, aby nemal z toho zapal stredneho uska alebo problemy s prieduskami. Necitala som vsetky prispevky, ak to tu niekde je tak ma nasmerujte. Dakujem.

mtvala
21. nov 2010

velmi dobra je inhalacia nad bobkovym listom. Do hrnca dame vodu, nasypeme pol sacka bobkoveho listu , nechame prevriet a dychame, alebo tiez polozime k postielke ked babo spi.

anynjo
28. feb 2011

ahojte
počul niekto o targesinu,ako to mam vlastne použivat?mame totiž nadchu.davame libenar,po odsati nasivin ale dajak neodchadzaju sopliky.poradili mi targesin ale neviem kedy to mam dat??

janush
10. aug 2011

ahojte, kupete deticky ked maju nadchu?

wieruss
26. jan 2012

toto by zaujimalo aj mna ... kupete babetka ked maju nadchu ?? maly zacal dnes soplit 😒

adnrea
7. feb 2012

Ahojte Baby. Prosim poradte mi. Vcera som dostala nadchu... ale predtym ju mal moj manzel a aj moja mama. mam podozrenie ze nadchu chytitil aj moj mesacny syn, ale niesom si celkom ista..... zda sa mi ze je viac spavy ako inokedy. dnes spal od 6,30 do 11.50 napapal sa a opäť zaspinkal. ma aj soplik, odsavame ho pravidelne no pri spanku neni pocut ze by zle dychal. kycha ale len pri prebalovani. vcera dokonca velmi vela grckal. myslite ze mohol dostat nadchu aj on?
teraz ked so pri nom nosim rusku aby som ho nenakazila ale podla mna uz je neskoro. mate nejake podobne skusenosti ?
mala by som ist s nim k lekarovi? alebo mi poradte nejaku domacu liecbu
dakujem ADA

koniarova
7. feb 2012

@wieruss Nekúpala som. Načo, veď z neho neubudne, keď sa nebude pár dní kúpať. Poutierala som vlhkou handričkou a hotovo.

frick
18. feb 2012

môže mi niekto poradiť? Dnes ráno mi môj 7 mes začal dosť kašlať.Čo by som mu mohla dať od kašľu na vykašliavanie.Má mokrý kašeľ .Mám doma len micosolvan junior ale nie som si istá či by som mu ho mohla dať

mkg
18. feb 2012

@frick môžeš aj mucosolvan aj napr. ambrobene, alebo aspoň calciový sirup...