Nádcha u bábätka. Poraďte nejaké rady ako mu pomôcť

nenka83
18. dec 2007

Moja malinka ma od vcera nadchu. stekaju jej sopliky z nosteka von a vo velkom mnozstve ich aj prehlta.nemoze ani papat poriadne kedze sa jej zle dycha.stale mi place, az sa zajakava.dokotrka nam dala nejake kvapky do nosa, no zatial nepomaha.odsavam.porate nejake rady ako jej pomoct, prehlta to niekedy sa az dusi a dlho sa nemoze nadychnut, potom panicky place... ☹ 😢

frick
18. feb 2012

@mkg ďakujem ti pekne za odpoveď aj ten kalciový ma zaujímal Ambrobene nepoznám ale dobre vedieť.ďakujem

diana_81
2. apr 2012

Ahojte baby, zijem mimo SR a tu tie odsavacky na vysavac nepoznaju, viete mi povedat nejake konkretne produkty? Vyrobcu a nazov a tak? Dakujem?

zoh2011
5. okt 2012

Ahojte, prosim vas chcem sa spytat dcerka ma 10 mesiacov a nadchu. Soplik jej stale vyteka, ale ona si ho nechce ani nechat utriet nie tak este odsat. Ked vidi , ze idem s vysavacom zacne strasne plakat vobec sa jej to nepaci ☹ nemali ste niektora podobny problem? Skusali sme vselico, pozerame rozpravky pritom, pustam jej oblubene pesnicky , skratka nic place kruti sa a odsat to je nemozne

bambina1009
5. okt 2012

@zoh2011 ahoj, máme rovnaký problém, malú odsávam vždy nasilu, posadím si ju na kolená, medzi svoje nohy chytím jej, jednu jej ruku za môj chrbát, druihú chytím aj s hlavičkou, a odsávam, po takom jednom kolečku som narobená ako kôň, ale inak to u nás nejde. A do nosa používame iba morskú vodu, len výnimočne kvapky, osvedčil sa nám Vibrocil. Rýchle uzdravenie 🙂

zoh2011
5. okt 2012

@bambina1009 Dakujem za radu 😉 vyskusame, skoro som odpadla ked som citala tu, ze jednej mamicke pri odsavani zaspalo dieta 😀

bambina1009
5. okt 2012

@zoh2011 to nám sa asi stať nemôže 🙂 🙂 🙂

usiko
5. okt 2012

@zoh2011 ale da sa. pekne ju chytit tak, ze posadis na kolena, jednou rukou pritisnes ruky k teku, druhou drzis okolo chrbata a podla potreby sa prisposobujes...a tou co drzis ruky tak odsavas, samozrejme az potom co nastriekas psysiomer do kazdej dierky..potom das po jednej kvapke nejakych kvapiek do nosa na noc a mate pokoj....na druhy den mala pochopi ze ako dobre jej je a pricupita ku vysavacu sama...my to mame stale tak..prvy den kriticky, keby ma niekto videl tak zavola socialku, ako sa zvija chudatko...a ja ju drzim,,ale kedze ju toneboli, a pomoze, tak nepopustim....

lenka1804
7. okt 2012

Ja mam 15 mesacneho syna å s vyberanim soplika mame tiez velky problem.Vysavac obchadza nadaleko å to nie je ziaden bojko.Mne så najlepsie vytahuju sople tak,zr maleho dam lahnut å jeho rucky si dam medzi kolena.Mojou jednou rukou pridrzim hlavicku å druhou odsavam.Sice drasticke,ale u nås ucinne.

petka73
30. nov 2012

Ahojte, neviete mi poradiť, čo dať malej na upchatý nos? Má ho upchatý takmer už od narodenia, mala Pamycon, Nasivin, teraz sa jej trošku pustili soplíky, odsávam, ale nechcem často, aby jej to nepodráždilo sliznicu. Pred odsávaním dávam Sterimar. Už neviem, ako jej pomôcť, aby sa jej spustili viac a mohli sme lepšie odsať. Ďakujem

misskah
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dominika2227
30. sep 2013

mi sme davali nasivin, intargol kvapky, libenar, skorocevovy sirup lebo to je aj na nadchu

dominika2227
30. sep 2013

a ak nemas odsavacku na vysavac tak kup mala ju sama nosi aby som jej odsala vytiahne to vsetky sopliky dnes je 4 den a uz je nam lepsie uz tancuje po byte

dominika2227
30. sep 2013

@cairka a ja som na internete o tych kvapkach nic nenasla to je dake prirodne ci co to je nevies? mi ich tiez mame

petrarac
23. sep 2014

neviete ci existuje nejaky sprey do nosa na nadchu aj pre babatka? dcera bude mat o chvilu 8 mesiacov, fukat sople nevie, odsavacka nepomohla a dnes sme celu noc kvoli onespali. my s muzom mame tiez nadchu a davame si do nosa nasivin a neska nam kupim v lekarni este nejaky novy sprey ale to pre babatka asi nie je. poradte co jej mam kupit v lekarni. dakujem.

svetlusska
23. sep 2014

@petrarac pytaj v lekarni nasivin pre malicke babatka...my sme pouzivali..ale je este libenar (ak ma pamat neklame, tak pokial ma huste tak najprv libenar odsat a potom dat nasivin)...

norcima
23. sep 2014

@petrarac treba najskor zvlhcit sliznicu nosa (morska sol ako mar , physiomer, libenar, sterimar) potom odsat soplik a dat kvapky, detsky nasivin ( len tyzden sa moze pouzivat) alebo iny, ktory poradia v lekarni. Odsavat len ked je to ozaj nutne, lebo vraj cim viac sa odsava, tym sa viac sopliky tvoria.

lauricita7
29. sep 2014

my sme davali tiez detske kvapky do nosa.. pediatricka nam odporucila aj nasadit probiotika.. nech sa mala z toho rychlejsie dostane a na podporu imunity. Actibax sa volaju tie probitika a teda my sme s nimi dost spokojny..

miminta
27. jan 2015

Ahojte, Sinupret je skvely,treba vytrvat v uzivani, je v podtstate prirodny a mozu ho aj deti do 1 roka. Nadcha sa lieci velmi dlho rovnako aj priedusky,pretoze sa telo odhlienuje,a to trva dlho. Ak sa telo odhlienuje,je to dobre, davajte Sinupret, a homeopatika z homeopatickej lekarne alebo Coryzaliu od Boironu. Treba davat poctivo,ak babatko vracka, ucinok sa znizuje,treba davat najlepsie medzi jedlami, min.5 min po papani a 15 min pred papanim. Morsku vodu alebo Vincentku do nosa. Spreje na odpuchnutie nosteka len v akutnych pripadoch,su tam povzbudive latky,ide im to vsetko do krvi.

ppetronela24
30. dec 2018

@fifinna moj ma 5 mes a davame sinupret kazala doktorka