Nádcha u bábätka. Poraďte nejaké rady ako mu pomôcť

nenka83
18. dec 2007

Moja malinka ma od vcera nadchu. stekaju jej sopliky z nosteka von a vo velkom mnozstve ich aj prehlta.nemoze ani papat poriadne kedze sa jej zle dycha.stale mi place, az sa zajakava.dokotrka nam dala nejake kvapky do nosa, no zatial nepomaha.odsavam.porate nejake rady ako jej pomoct, prehlta to niekedy sa az dusi a dlho sa nemoze nadychnut, potom panicky place... ☹ 😢

ingulka
7. okt 2009

deborah1 : pri nadche by teplota nemala byt 😢 ... skus ist k lekarovi, asi to uz nebude len nadcha 😢

tekvica
7. okt 2009

tak my sme boli tiez pri pediatricke, maly ma nadchu ako hrom-jej rady- odsavat, libenar, odsavat...
inak ako odsatim sa sople nedostanu von, takze odsavat a detom sa ulavi.

odsavacka na vysavac je genialny vynalez, vytiahne sople az kdesi z paty a malemu sa krasne dycha. aspon na cas.

a mal aj teplotu, moze to byt pri nadche, ale ziadne paraleny, pokila je do 38 stopnov, organizmus bojuje, teplota ma svoj vyznam .

daniela29
7. okt 2009

ahojte, máme za sebou - teda Kubko - prvú riadnu nádchu. upchatý nos, nevedel v noci riadne dýchať, zatekalo mu to do hrdla - no hrôza.
Moje odporúčania:
ODSÁVAČKA NA VYSÁVAČ - geniálny vynález. bez nej by sme ešte určite "soplily"
LIBENER - tiež odporúčam, dobre sa po tom Kubkovi ležalo resp. spinkalo. Pekne to prečistí, zvlhčí noštek a môže sa používať aj dlhodobo.

ksivcova
6. nov 2009

Ahojte ,tak už aj moj maly ma nadchu,chytilo ho to dnes v noci,to ani vam detičky nechceli papat ??

ksivcova
6. nov 2009

ako dlho trvala nadcha u vašho babetka ?

lyongirl
6. nov 2009

aj náš malý má sopel, dostal od staršieho, ktorý berie ATB
má to už 3x, ale teraz najhoršie, túto noc spal otrasne a ja tiež ☹
Tiež odsávame z vysávačom a zvlhčujeme sprejom a tiež mu nechutí jesť, inokedy banán zbodne jedna radosť, dnes zjedol ani nie 1/3 a z obeda pár lyžičiek...
Doteraz mu sopel trval vždy tak 3 dni, ale keďže aj starší syn je teraz na tom najhoršie, tak vyzerá, že aj mladšieho to chytilo poriadne a ktovie, koľko to bude trvať... ☹
A naša dr. je tiež proti odsávačke na vysávač a viem aj prečo, ale bez nej by som sa jednoducho neobišla, je to fajn vynález a používame ju potajomky 🙂 , snáď sa starší syn u nej nepreriekne, lebo už toho nakecá...

rena28
6. nov 2009

ahojte , my uz bojujeme s nadchou 2 tyzdne. Odsavame, zvlhcujeme,berie maly sirup mucosolvan.Uz sme boli 2x na vyteroch. vsetko negat.

ksivcova
6. nov 2009

rena28 a kolko ma Tvoj maly mesiacov ?Moj ešte dnes nespal ledva zaspi už sa s plačom zobudi už som mu dnes odsavala sopliky asi 8krat..musim lebo vobec nemože dychat..

ksivcova
6. nov 2009

Už sa tešim na noc ☹

rena28
6. nov 2009

maly ma 7,5 mesiaca. Boze taky malinky chrustik tvoj a uz ma sopliky chudatko ☹ Noci boli vesele ale zvladli sme to neboj bude dobre . Nam do toho idu zubky, boli sme na ockovani maly sme z toho horucky ale prezili sme to. 😉 Teraz ako som uz vyssie pisala berie mucosolvan sirup a sirup spiropent. Maly zacal uz vykasliavat takze uz to bude dufam len lepsie. Drz ste kocky.

ksivcova
9. nov 2009

No tak to neskončilo len pri soplikoch aj ked sme odsavali davala som mu fenistil rano začal kašlat a musel ist do nemocnice..

lyongirl
9. nov 2009

a čo mu je drobčekovi? Držíme palce, nech sa rýchlo uzdraví a je doma 😉

ksivcova
9. nov 2009

Ahoj lyongirl,bola tam podozrienie na laryngitídu ale chvala Bohu už je to lepšie a zajtra ma ešte krčne vyšetrenie a pojde domov 😀 😀 😀

lyongirl
9. nov 2009

a ty si tam neni s ním? Super, že pôjde domeno 😉

ali27
11. nov 2009

ahoj, nemate niektora skusenost s nonstop zahlienenym babatkom? dcera bola asi tyzden velmi zahlienena, ani papat sa jej poriadne nedalo (je kojena), hlieny sa ale odsavat velmi nedali. potom to ustupilo, som myslela, ze je to uz za nami, ale uz druhy tyzden tam stale nejake hlieny ma, aj ked nie vela... da sa s tym nieco robit? doktorka sa k tomu stavia tak, ze je to ok, ale mne to dost vadi a podla mna nie je ok, ze jedno inak zdrave dieta ma stale hlieny... poradte nieco.

ksivcova
11. nov 2009

Ahoj ali to ako to opisuješ vizera na alergiu,toto mal aj moj starši syn..mali by ste ist na testy..

ali27
11. nov 2009

ahoj... a na co to bola alergia co mal tvoj syn?

ksivcova
11. nov 2009

to že sa hlieny nedaju odsat..može byt opuchnuta siznica nožteka.. 😒

ali27
11. nov 2009

no neviem... asi navstivim opet lekarku a budem trvat na nejakom poriadnom vysetreni... inak to nevidim 😒

ksivcova
11. nov 2009

Určite nech Ti ju pošle na vyšetrenie nebudem Ti ani opisovat čo všeko stoho ma moj 14 ročny syn teraz..

wewe4
5. feb 2010

baby, prosim ako casto mozem odsavat vysavacom? lebo od vcera ma maly take sople.. 😠 taham, vytiahnem a za par minut tam ma zase
dakujem

zuzufek
5. feb 2010

wewe4 iné ti neostáva ako odsávať,ale nie zas moc často,skús hlavne pred spaním,aby sa mu lepšie dýchalo a nezabudni mu dávať kvapky Libenar alebo neviem aké používaš....lebo časté odsávanie vysušuje sliznicu,dráždi a kvapkami ju zvlhčíš...

wewe4
5. feb 2010

zuzu, ja mam sterimar,ale velmi mu to neuvolnuje..tak radsej skusim tie kvapky Libenar. a myslis, ze s nim teraz mozem ist kocikovat? alebo asi radsej nie?

zuzufek
5. feb 2010

ak má zvýšenú teplotu určite by si nemala...ak nemá na chvíľu mu to neuškodí,ak ho zababušíš,aby mu nenafúkalo,ale na druhej strane neviem,aké máš vonku počasie,lebo tu u nás na západe riadne fučí,tak to by som potom neriskovala chorobu 😒 a zúbky mu asi nemôžu ísť že....

wewe4
5. feb 2010

zo zubkou su sopliky?? myslim, ze na ne mame este cas, ale fakt je, ze zuje co sa dá (teda hlavne svoje rucky ma stale v ustach) a slinta o 106 🙂
asi s nim teda zostanem doma...skusim ho aspon na terase uspat...

zuzufek
5. feb 2010

áno,keď sa tlačia zúbky môžu byť soplíky,zvýšené teploty,častá riedka stolica a v lepšom prípade ani jedno z tohto a pri každom prerezávaní je to iné...aj mne sa to zdá skoro,ale už som sa stretla s názormi,že sa prerezávajú aj okolo 4 mesiaca i keď osobne takú mamičku nepoznám....mojej sa začali prerezávať okolo 6 mesiaca...
aj my sme choré,od soboty doma zavreté,ale čo už 😉 tak to sleduj ďalej aj teplotu mu zmeraj,hlavne navečer a zajtra ak teplotu nebude mať môžeš ísť podľa mňa von...
mne vždy doktorka hovorí,že malú nemám držať doma,keď jej prestanú teploty,prechádzka na čerstvom vzduchu neuškodí...ale teraz máme aj riadny kašlisko 😠

wewe4
5. feb 2010

tak drzim palce nech je malinka skoro zdravá 😉
a dik za rady

lenka1smejka
5. feb 2010

No nam vysli zubky v 3 mesiacoch a 1 den

osusko
5. feb 2010

ahojte aj ja poznám jednu mamičku ktorá má dcérku a vyšli im v 4.mesiacoch prvé zubky. JA u staršej nepoznám tieto okolnosti okolo zubkov lebo to sme ani nevedeli ako jej vyšli a išli okolo 8.mesiaca a 6 naraz. Teraz s touto druhou už od dvoch mesiacov soplíme. Najprv jej začali tiecť očká a potom sople. Brali sme pamycon sopliky sa stále nemenia su stále také isté odsávam iba 1 x teraz ráno. CHrchle jej to tam stále. Tiež mi moc nechce papať. Doktorka povedala že je to v poriadku. Máme už 6.mesiacov a soplíky len streknem QUIX a odsajem už pri tom aj velmi kričí. Neviem vôbec čo stým

chruminka
6. feb 2010

ahojte
aj my mame soplik,dostali to pravdepodobne od nas,lebo sme boli vsetci postupne chori.
my odsavame podla potreby,teraz ako sa im spustila nadcha tak aj kazdu hodinu-dve,predtym zvhcujeme tiez libenarom,prvu noc sme museli odsavat aj v noci ale zobudili sa len na sekundu a hned spali dalej.
Tato druha noc bola uz lepsia,odsavali sme len pred spinkanim a zasa pred papanim o 4:00h a potom zasa az rano.
Davam im aj 3 x denne nasivin a zvysila som im aj davku c-cka na 8 kvapiek.
Ako 2 tyzdnove mali totis prve sopliky co sme doniesli z porodnice streptokoka a tak nam dr. kazala davat cebion dlhodobo tj asi celu zimu a zvlhcovat libenarom,popr. vytierat nasivinom,teraz uz mozeme aj kvapkat.
A viditelne sa im to zlepsuje.
Tiez som ich vcera nedala von ani spat pod okno ako su poobede zvyknute,lebo mali zvysenu teplotu,ale len malinko 37,3 stup.Dnes uvidime,ale este asi nepojdu na vzduch a zajtra ked nebudu mat zvysenu teplotu tak ich dam asi pod okno.
Ale musim povedat ze deti znasaju nadchu ovela statocnejsie ako my dospeli,pritom viem ake je to neprijemne ako somsa zle citila ked som nevedela dychat a stekalo mi to do hrdla a oni ani viac neplackali ani nic podobne dokonca aj v noci spinkali velmi pekne.moje zlaticka 😵
Vsetkym chorym detickam prajem skore uzdravenie a rodicom vela sily