Nechali by ste dieťa samé v nemocnici?

sipcek
13. feb 2009

Ahojte,chcela by som vediet ake ste mali zazitky ked museli vase deticky do nemocnice.Nam sa stalo,ze sme v PP odmietli malu prijat do nemocnice,nemali tam pre mna miesto a tak sme hladali nemocnicu kde by vzali aj mna.Nakoniec sme boli v KK,kde si to nemozem vynachvalit.Keby sme museli ist niekedy do nem.tak len tam.Ako ste riesili situaciu vy?Nechali by ste dieta same v nemocnici?

sipcek
autor
15. feb 2009

ved oni si zvyknu.moj by to uz mal aj vediet,neraz ma balil ked som bola este tehu.bolo by dobre mat v zasuvke pre nich tahak.jaaaaaaaaaaaj,musim k malej.pa 😀

kili
15. feb 2009

majulcek, mňa tiež často musel baliť MM a vždy doniesol tak 1/3 a to mi kázal písať do SMS, aby na nič nezabudol, tak ja vypisujem jak .... a on stoho skoro nič nedonesie 😠
a čo je na vyťahaných tričkách zlé? ja som tak bežne chodila po nemocnici 😀

petusaaa
15. feb 2009

tak mne mm priniesol skoro vzdy vsetko, to bolo srandy, ked som sa "odstahovavala" 😀 😝

majulcek
16. feb 2009

kili pravze nic len keby tie tricka neboli akurat tak na upratovanie...od sava a podobne 😀

zrzulka
16. feb 2009

Kocky a ako je to s nadstandardom v nemocnici? to ste si vypytali? a akolko sa plati? my chodime pravidene s malou do nemocnice. Aj teraz nas caka aj Kramare aj Antolska. ja chodim s malou vzdy. Ani by ma nenapadlo nechat ju tam samu. Aj ine maminy su tam s detmi....

Ale k otazke. Ano stalo sa ked bola mala v nemocnici sama. Mala tri tyzdne a museli ju previest na novorodenecku JISKU. Tam som s nou nemohla byt. Nech to znie teraz akokokolvek kruto a dnes si to aj vycitam. ja som bola rada ze som tam s nou nemohla byt. Myslela som si ze mala zomrie a ja by som ten pohlad nezvladla. Bala som sa ze sa tam zosypem alebo tak nejako. Navyse som bola totalne vycerpana. Asi poporodna depresia ci nevyspanost ja neviem. mala plakala nonstop cely den. Nepohla som sa od nej ani na krok. Ten strasny plac dodnes pocujem. Takze ja som z tych co dieta same v nemocnici nechalo. resp nebojovala som o to aby som mohla byt s nou:((((
Ale potom som s nou "vydrzala" mesiac aj pol na infekcnom. Dodnes neviem ako som to dokazala pretoze to bolo strasne. Ako vo vazeni. Druhy krat by som to uz asi nezvladla....kazdy ma obdivoval, ale co som mala robit?Nemala som na vyber.

zrzulka
16. feb 2009

A neliezla vam na nervy buzeracia najdolezitejsich osob v nemocnici - sanitarok? mna islo z nich rozhodit. Hlavne pred vizitou🙂)))

sipcek
autor
16. feb 2009

zrzulka absolutne sa neobvinuj.Verim,ze ak by musela byt mala hospitalizovana,nenechala by si ju tam,vydrzala by si.Mesiac a pol by aj na mna bolo vela,no zvladla si to.S nadstandardom sme nepocitali,ale ked nam to ponukli tak sme neodmietli.Nas izba vysla na 12.40 na den,prvy a posledny sa pocital ako jeden.Dokopy sme platili 50 eur,spravali sa k nam akoby sme boli milionari.V PP mi viac ludi liezlo na nervy,lekari ani tak nie ale sestricky. 😠

e.vacka
27. mar 2010

PLS neboli ste niekto hospitalizovaný s dieťatkom na chirurgii na Kramároch???

warholette
27. mar 2010

ahoky, ja som bola s malym na kramaroch na chirurgii v oktobri 2008, boli sme tam asi tri/styri dni... neviem ci ti nejako pomozem s odpovedami ked to bolo pred rokom a pol, ale keby daco, pytaj sa 😉

e.vacka
30. mar 2010

nooo zaujíma ma, že ako je to s mamičkami na izbe. Môžu byť s deťmi v noci, alebo je tam tiež nejaká izba matiek. Aké boli sestričky? Lekari?

warholette
30. mar 2010

dali mi na vyber, ci chcem byt s malym sama na izbe za vyssi priplatok alebo s inou mamickou za nizsi priplatok, ja som si vybrala samostatnu izbu, bo som nechcela nikoho rusit a tak... mala som tam normalne postel, maly mal postielku, este tam bol stol a nejaka skrina. mal to byt nadstandart, takze nabytok bol relativne novy... na chirurgii bola kuchynka s hernou, kde sme si mohli ulozit jedlo, dva zachody a sprchy, o ktorych radsej pomlcim... podla mna to bolo celkom OK, cakala som, ze to bude horsie, ale mali sme izbu uplne na konci oddelenia, takze sme ani nikoho nepoculi plakat ani nic. sestricky boli mile, pokial mali cas, lebo tam boli tiez deti bez mamiciek, o ktore sa museli starat. ked mali cas, tak sme aj pokecali... zato lekari uplne o nicom, ani me, ani be, ten co nas prepustal mal cely den "plno prace" a namiesto o desiatej rano sme sli o siestej vecer. hruuuza. ale za par dni sme boli vonku, tak som bola celkom rada, ze sme to prezili 🙂 🙂 aj ked take veci ze otvorit okno a mat trocha cerstveho vzduchu tam nehrozilo, hoci skarami riadne fukalo... kedy/kvoli comu tam idete? drzim palce!!! 😉

e.vacka
30. mar 2010

nooo asi takto nejako som si to predstavovala. Barborka ma nad ockom tukovu hrcku a zvacsuje sa,takze musi ist von. Nic hrozne! Len som sa chcela psychicky pripravit. Inak sme boli dva mesiace na stvrtom poschodi na dojcenskom odd. Tam boli lekari aj sestricky super,no ale ked si v nemocke dva mesiace,tak akykolvek kontakt s clovekom je super. Ale fakt boli machri! A vy s cim ste boli?

warholette
1. apr 2010

oficialne zuzena predkozka, neoficialne obriezka na zelanie. kulturne zvyky... nikomu som nehovorila, ze som tam dobrovolne, lebo by ma tam mamicky ukamenovali 😒 boli tam male babatka, co mali pruh, a potom moje dieta, ktore islo na obriezku... ale prezili sme to, vsetko je OK. tak vam drzim palce, nech tam ani vy nebudete dlho, je to vzdy neprijemne, ked musi byt dietatko niekde zavrete...

e.vacka
2. apr 2010

warholette to je predsa tvoje rozhodnutie, nemusis podla mna vôbec byt v panike. ja som na to uz psychicky pripravena, tak dufam, ze aj Barborka 🙂

e.vacka
2. apr 2010

a dakujem za foto. 😉

kathynka
2. apr 2010

ja opatrujem 6-mes. francuzske babatko a pred mesiacom ho museli hospitalizovat s bronchitidou na Kramaroch...bola tam s nim jeho mamina, priamo na izbe, bola tam s nou este jedna mamicka, ktora mala takmer 2-rocne dievcatko so zapalom pluc...jeden problem bol v tom, ze ked tomu dievcatku nefungoval inhalator, tak sestricka navrhla, aby sme si ho striedali...no pekna kravina...a este ma zarazila jedna vec, ze ja som sla s malym do nemocnice, kedze jeho mamina bola v robote a kym prisla z roboty a so zbalenymi vsetkymi vecami, tak bola za mnou 3x stanicna sestra, ci predsa len nemozem ostat s malym ja, lebo je tam jazykova bariera...ja som ani necakala, ze niekto bude hovorit po francuzsky, ale ze lekari by este ako tak mohli hovorit po anglicky (kedze maleho rodicia po ang. vedia), ale sesricky nie...nakoniec sme to museli vyriesit tak, ze jeho mamina tam bola normalne s nim den aj noc a ja som vzdy prisla na cely den, keby im chcel niekto nieco povedat alebo by potrebovali nieco oni...no a najviac vybavovaciek bolo okolo poistenia, kedze Yoan este nemal u nas vybavene poistenie, tak sme lietali s jeho tatkom medzi ceudzineckou policiou a poistovnou, lebo inak by ho jeho 6-dnovy pobyt v nemocnici vysiel na neuveritelnych 1320 eur!

e.vacka
2. apr 2010

tak mna to ani moc neprekvapuje. Slovenske zdravotnictvo musi este popracovat. Aj ked ja som bola prijemne prekvapena ... Asi som neni narocna.

mata25
2. apr 2010

my sme boli v nemocnici v oktobri minuleho roku, prisli sme v noci, kvoli laryngitide no a maleho mi nadranom zobrali pokial som spala na krv a ine odbery hned som ako sestricka s nim odisla som sa zobudila a podla placu som ho nasla, tak som im povedala aby ma vzdy budili ked s nim nieco budu chciet robit. nikdy by som ho nenechala sameho v nemocnici. teraz sme tiez boli asi 2 tyzdne dozadu, ale to sme boli iba 1 a pol noci a pytali sme sa domov, lebo mu laryngitida presla. inak u nas v nemocnici ked prijmu mamicku aj s dietatom tak maju spolu izbu kde je jedna dospelacka postel a 2 postielky, ale my sme boli vzdy len sami dvaja na izbe.

jasminet
30. apr 2010

mysme sa vcera vratili z nemocnice na antolskej, boi sme tam od pondelka - mala vracala, bola dehydrovana, takze od pondelka do stvrtka na infuzke. nikdy viac to uz nechcem zazit, ale na personal ani nemocnicu nemozem povedat absolutne nic zle...
mali sme izbu len pre seba + wc spolocne aj s druhou izbou (tiez 1lozko), len kupelna bola na chodbe. nech sa dialo cokolvek sestricky vysvetlili co idu robit, lekarka tiez...sanitarky boli tiez velmi mile, prisli, pokecali - kedze sme ani na chodbu nemohli vyjst, pripadne postrazili malu ked som jej mlieko isla urobit alebo riady si umyt...

megi93
1. máj 2010

Ahojte, my sme boli s dcérou teraz pred asi 2 týždnami na kramároch, robili jej nejaké vyšetrenia, takže sme tam boli 3 dni. Bolo to vcelku ako tak, mali sme zaplatený nadštandard, ak sa tomu vôbec dá tak povedať. Jediné nadštandardné na tom bolo to, že sme boli same na izbe. No a okrem výsledkov vyšetrení sme si priniesli aj črevnú chripku, takže sme sa týždeň a pol radovali potom doma. Ak by mal niekto nejaké otázky, pýtajte sa 🙂

jarhal
28. jan 2013

uz nikdy....by som onenechala deti same...
pred 13 rokmi som v noci doniesla obe deti jedno za ruku druhe na rukach..do nemocnice z pohotovost..jasne vyrusila som lekara..tan ma poslal preca deti aby ostali..vraj ked nedojcim nemam co tam robit
..odmietla som...zavolal na mna policajtov....
jeho dovod bol ze som auto zaparkovala rovno pred vchod ..lebo .obe vracali aj hnackovali....
policajti sa spytali ci preparkujem a chceli odist..lekar vsak trval ze ma musia odviest lebo ja to odmietam.... ked videli ao deti plakali..tak sa s nepochopenim pozreli na doktora a povedali ze toto oni neurobia a odisli....
jasne lekar potreboval odplatu tak jedno syna mi dal na koniec chodby a dceru na dalsiu izbu..aby som nebola pri oboch ale nevzdala som to ..pokym ich sestra privazovala o postel bola som s kazdaym a chodila do rana raz k nej raz k nemu.... aby som mohla ostat cez den misela som dat uplatok 500sk primarovy..a v noci som mala odist..jasne ze som neodisla ale schovavala sa a le setricka o mne vedeli a jedna ked bola v moci menit infuziu tak mi povedala ..pani nemusite sa schovavat mi vieme ze ste tu ..bolo to hrozne 7 dni..ale ..dnes by som sa urcite viac branila.....

miso1978
28. jan 2013

@jarhal tak toto je ako z filmu, ale z toho najhoršieho

sendy182
28. jan 2013

@jarhal milujúca matka prokoná všetky bariéry........klobúk dole......a ja sa tiež nedám...... pri staršom som šla do iného okresu nemocky, aby som bola s ním a to šiel mať 4 roky... 😵

sue
28. jan 2013

Toto vnímam ako príšerný pozostatok socializmu - kedy otcovia mohli svoje novonarodené deti vidieť jedine cez mreže a sklo, súrodenci až po príchode z nemocnice domov... kedy si matky mali po pôrode oddychovať - a ich deti ryčali dokrmované sunarom na novorodeneckom oddelení ďaleko od svojich matiek...kedy sa o choré dieťa nemohla starať (starať nie liečiť !!!) jeho matka,ale cudzia žena, ktorá mala na starosti každých 10 takto chorých detí ☹ fuj hanba hnus ☹

sendy182
28. jan 2013

@sue no moment....no mne viac menej prekáža že otcovia novonarodených detí prídu s celou rodinou za novopečenou mamičkou v bundách, čižmách....atď rovno na izbu aj s kyticou kvetov.........a vedľa práve sa chce mamička po pôrode osprchovať alebo sa nevie postaviť.........mne tam chýba súkromie zadarmo............ 😉 na margo...........to nie je len o dobe ale hlavne o ľuďoch.....o prístupe........

mahalo
28. jan 2013

Neviem si predstavit aka strasna situacia by ma prinutila nechat dieta same v nemocnici brrrrrr!!!!!

sue
28. jan 2013

@sendy182 ale to nie je prirodzené - tá naša 40rokmi nabitá sterilita 😉 dieťaťu ani matke sa nestane nič pokiaľ ho prídu navštíviť zdraví príbuzní 🙂 (bacilov je v našich nemocniciach toľko, že blato z topánok novorodencovi naozaj neublíži - stačí sa ísť pozrieť do nemocničnej kuchyne 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sendy182
28. jan 2013

@sue no je to tvoj pohľad....ja som s bábatkami nechodila do kuchyne........ja mám rada čisto 😀 😀 😀 ..........áno je dosť bacilov práve preto sme dávali cez tváričku bavlnenú plienku.....aby ho neofúklo......vírus....atď 😉..........ale tu ide o väčšie deti o ich traumu.......že im to viac uškodí.....plač malému dieťaťu ešte nepomohol.....a zvlášť keď je choré............

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz