Nepočuje na jedno uško. Máte s tým skúsenosť?

bobulka34
6. feb 2009

co znamena ak dietatko bolo na orl vysetreni a lekarka zistila, ze nepocuje na jedno usko. Ma 3 roky a casto byva chory, co bol aj dovod navstevy tohoto lekara. Zevraj to moze byt aj sposobene castou nadchou. Mate s tym nejaku skusenost>>> Pri narodeni mu robili screening usiek.

renatam
7. feb 2009

Bobulka. Hoci som det. lekárka, neviem sa Ti presne vyjadriť. Ak mal časté nádchy a aj katary sluchovej trubice/eustachovej/ resp. zápaly stredného uška može to byť následok toho. Može to byť. aj vrodená záležitosť. Takže ani k liečbe sa Ti presnejšie vyjadriť neviem.Ak niečomu u lekára nerozumieš, opýtaj sa na to priamo jeho, aj opakovane, veď na to sme pre pacientov.

junovka
7. feb 2009

bobulka, skor by som pripisovala zvacsenou nosnou mandlou, nakolko , ked pises, ze ma caste nadchy.Moja Timeika mala tiez caste nadchy, potom zapal usi, nakoniec jej zistili, ze ma velku nos.mandlu, ktora jej tlaci na zvukovody a hrozilo jej, ze pride o sluch.Dali sme jej vybrat nos.mandle a problem sa vyriesil 😉

gabika53
27. feb 2009

bobulka, tak sme dve ☹ môj malý bude ma´t v lete 3 roky a nepočuje na 1 uško ☹ boli sme všade, na všetkých možných vyšetreniach a vraj má zhrubnutý bubienok ☹ ale neviem, lebo stále dačo iné tvrdili, najprv, ke´d bol maličký, vraj je tam plodová voda, doktorka ako vie, že je bubienok zhrubnutý? boli sme aj v BA na Antolskej, tam mu dávali také slúchadlá...strašné čosi...a vraj to jedno zdravé uško máme strážiť ako oko v hlave..no ako ďalej nik neporadil... ☹

yukki
27. feb 2009

bobulka mne povedala prvá doktorka, že malá je úplne hluchá, druhá doktorka len že silne nedoslýcha-to na základe tzv.tympanogramu-tie slúchadlá v uškách, tá jej urobila aj berra vyšetrenie (ušný nerv)ale to vyzerá v poriadku, obidve dr.ale svorne potvrdili, že je to zväčšenou nosnou mandľou a tú treba von. Že možno bude potom potrebná ešte operácia tej eustachovej trubice, ak by tam už z častých infektov boli zrasty, ale až po vytiahnutí mandle. V nemocnici som ju objednala v júni 2008, každý mesiac tam volám a otravujem a furt sa len dozviem, že poisťovňa ešte zákrok neschválila....

emaso
27. feb 2009

bobulka my sme mali to iste,zapal usiek nemal nikdy,ale zato sople fuuuurt,mandla abnormalne zvacsena mu tlacila na zvukovod,uz je von,sa mi plakat chcelo ked telka na plne pecky a on ledva pocul 😢 drenaz usiek nebola u nas nakoniec potrebna-nastastie,vyhodnotili mu stratu sluchu na 1%,teda prakticky nic 😉 ale este mu zrejme ta mandla dorastie,no snad uz nam nebude robit taku sarapatu

tosomja
1. okt 2010

ahojte, maličká má 2 a pol mesiaca a meranie sluchu je doteraz neúspešné...po mesiaci neúspešného merania nás poslali na krčné, zistili, že má zápal stredného ucha...už sme boli po siedmykrát na OAE novorodencov, kde merajú ten sluch...teraz nás poslali do Košíc, vraj nepočuje na jedno uško...
nezdá sa vám, že je to dosť neskoro? je aj dosť nepokojná, plačlivá, zvracká mi pri papaní, nespí...je to ťažké...môže to byť z toho zápalu? čo mám robiť...?