Neustále choré dieťa. Máme ísť na vyšetrenie potu?

martina48
11. máj 2009

Ahojte...mám 16 mesač.synčeka,ktorý je od novembra min.roka nepretržite chorľavý....vkuse samé nádchy,kašle ale nie horúčky,len pri zápaloch..po určitej liečbe je kľud ale len max.týždeň..potom zase...za marec-apríl my dobral 4 antibiotiká...tieto mesiace boli najkritickejšie,už sme skoro skončili v nemocnici...mal zápal priedušiek a uška...stále mu doktorka berie výtery,krv,moč...už sme z toho zúfalí,nič nezaberá 😢,nič nevieme už aj doktorka zúfa ..tolko liekov čo musím pchať do neho,to je nenormálne...boli sme u ORL,tam nám povedala,že má zväčšené nosné mandle...s manželom si myslíme,že to bude tým,aj tie mandle k tomu pripisujeme ale taktiež aj alergiu,ktorú možno bohužial zdedil po otcovi 😒 ..pretože tie príznaky hovoria za všetko..už sme objednaný aj k imunologičke,ale až na jún ☹ dovtedy to musíme vydržať..U ORL povedala,že ak nezaberie liečba tak by mali ísť von nosné mandle,ale to by som nerada...to je na tom,že aj doktorka je presvedčená že to bude tá alergia,ale v poslednej dobe spomína hospitalizáciu......ako robý všetko preto,aby sme do tej nemoc.nemuseli,to som rada..napr.dnes sme boli na kontrole,samozrejme malého stav sa bohvie ako nezlepšil,tak nás posiela do NR na vyšetrenie potu...podľa mňa je to zbytočné,zbytočne len trápiť malého,ale čo mám robyť ☹ .....už dosť má traumu z normálnej návštevy lekára ☹ ...veď keď krvné výsledky má v poriadku...no neviem,manžel ma odhovára nech tam nejdem,že aj podla neho je to dosť zbytočné,že nech najprv počkáme ako zaberie imunolog.liečba a až potom nech malý absolvuje ďalšie vyšetrenia ak budú potrebné.....mohli by ste my prosím poradiť..budem vďačná za každé vaše názory,či skúsenosti...budem velmy rada 🙂

martina48
autor
14. máj 2009

dnes som volala kvôli výsledkom a sú chvalabohu v norme...zajtra ideme k obvodnej,tak uvidím aký bude ďalší postup..briketa viem,že prímorský vzduch je ideálny,ale bohužial my si to dovoliť nemôžeme ☹ ...a čo sa týka toho zdravého stravovania..velmy rada by som ho naň učila,ale on my poriadne ani neje odkedy doneho pchám tie lieky 😠 ☹ ...raňajky,moc nehrozia...aspoň ten obed my zje...olovrant tiež nemusí..a večera ako-tak...Keď mu dám na chlebík rajčinu,alebo reďkovku tak my ani ústa neotvorí...neviem si s týmto dať rady ☹

petot
14. máj 2009

teodorka: mas pravdu, psychicka pohoda je vyznamnym prvkom imunity, mozno aj najvyznamnejsim.

maryx
14. máj 2009

no tak sofia by mala byť celkom zdravá, nakoľko jej stále preukazujeme lásku a psychická pohoda je tiež...škoda, že to nepôsobí ako píšete ☹

malena
14. máj 2009

Dievčatá ja sa pridám s jedným postrehom, už som o tom písala ale v inej téme: a tou je otužovanie detí už od malička /od 3 mes/. Všímla som si, že u nás mamičky príliš teplo obliekajú detičky. Moja dcérka má vždy o jednu vrstvu menej ako ostatné deti, už ako malé bábo som jej umývala zadoček nie teplou ale vlažnou vodou, neprekurovala izby /častý jav naších domácností !!!/.
Snažím sa ju obliekať aby jej nebolo teplo, ale tak akurát a občas ju nechám, nech zažije aj trochu chladu, aby si organizmus zvykal. Ďaľšia vec je, že bývame na dedine a veľa času trávime na čerstvom vzduchu. Len čo sa oteplí, sme vonku od rána /cca 9 hod/ do večera do cca 19.30. Cez obed si pospinká buď v kočíku alebo pri veľkých horkách vnútri. Pravdaže, chránime sa pred ostrým slnkom /sme v tieni, krémy, šiltovky,atd/.
Chorí nebývame, len občas trocha soplíka. Je však pravda aj to, že zdedila po mne dobrú imunitu, ale ja som vyrastala tak ako som popisovala :
- žiadne babušenie ale otužovanie
- čerstvý vzduch/preferovať dedinu pred mestom 😉 /

Bohužiaľ moja dcérka nemá rada zeleninu a ovocie tiež príliš nie, len banány. Miluje sladkosti /tiež po mne/ a moj otec jej nevie nič odoprieť.

martina48
autor
15. máj 2009

Ahojte...no,tak sme boli u obvodnej..pítala som sa jej na nejaké to céčko a ona my odporučila PIKOVIT(multivitamín,že to je lepšie)...máte niektorá s týmto vit.skúsenosti?

reisi
15. máj 2009

ahoj, martina. Moja mala to brala este v zaciatkoch, ked jej nechutilo papat. Ale jej to nepomohlo k chuti do jedla.

martina48
autor
15. máj 2009

Ahoj reisi...mne ide viac o to aby mu skôr pomohol predchádzať k nachladnutiam...chcem ho vyskúšať,dosť tu boli céčka spomínané a dosť ma to zaujalo,tak to chcem vyskúšať...no len neviem,či PIKOVIT je na to ten správny 😒 🙂

reisi
15. máj 2009

Ja si matne pamatam bolo to asi tri roky dozadu, ze ten pikovit nie je az taka slava. Mozno ti tu nejake baby napisu, ze je to ok sirup a ich detom pomohol k niecomu.... My sme uz s dcerkou v inom leveli, kedze sa liecime hlavne alternativnou medicinou, tak ja takymto sirupcekom neverim. To C -ecko sme uzivali i my, nam zaberalo.
Martinka, mas net sadni a citaj a hladaj, net je super pomocnik , najdes i nemozne. Ja som asi rok kazdu noc sedela na nete a citala a citala a hladala, dcerka bola vazne chora a proste klasicka medicina jej nevedela pomoct. Na vas problem je riesenie, iba ho musis najst.Take tie veci ako dieta lubit a snazit sa, aby vyrastalo v pokojnom a v prospesnom prostredi , chodit do prirody to robi kazda uvedomela matka ale niekedy to nestaci, pride choroba i tak.
Ale zjavne je nieco u maleho v organizme v disharmonii, tak preto ma problemy, nie je to pre nic za nic.Telo to dava najavo, klasicka medicina lieci priznaky nie podstatu ochorenia. Ale ty sama sa musis rozhodnut ako s tym budes bojovat. To c-cko je dobre, aj klasicke probiotika. Mozno behnite k homeopatovi,uvidis co ti povie on, mozno ta neoslovi mozno ano. Neboj sa nemusis bojovat s casom ako to bolo napriklad u nas a vzdy je riesenie. Idealne by bola scitana klasicka Dr. ktora ma prehlad i s alternativami...Skus sa popytat, i ked takychto Dr. je velmi malinko.A je zaujimave , ze kopec Dr. hlavne "kapacity" sa liecia a stretnete ich prave u lekarov cinskej mediciny ci ajurvedy a podobne...

petot
16. máj 2009

My sme pikovit vyskusali v tabletkach, lebo ine B-komplexy nam deti (3 a 4,5r) nechceli jest. Ale tie tabletky mali tak maly obsah vitaminov, ze bol skoro zanedbatelny. Nazval by som to "obohatene cukriky". Potom sme objavili Jamieson Children, ten im chuti a obsahuje viac vitaminov. Davame 1 tabletku denne, ale Cecko im davame este zvlast v podobe zuvacich/cmulacich tabliet.

Neviem, ci je aj nejaky pikovit s C-ckom, takze k tomu sa vyjadrit neviem.

Moj nazor je taky, ze davky do 50mg denne sluzia len na prevenciu smrtelneho nedostatku. Akykolvek vyraznejsi vplyv na zdravie zacina od 25mg/kg/den, rozdelene aspon do 3 davok pocas dna. Prve vysledky (viditelne dlhodobe zlepsenie imunity) sme zaznamenali asi po 2 mesiacoch.

Cecko moze mat aj okamzity vplyv (napriklad odvratenie hroziacej chripky), ale tam su potrebne vyssie davky, a ucinok je kratkodoby a trva len pocas uzivania. Dlhodobe zlepsenie imunity chce skutocne svoj cas.

petot
16. máj 2009

Este pre uplnost, Jamieson Children obsahuje 100mg vitaminu C (plus dalsie vitaminy).

Detom rano pred odchodom do skolky davame este 500mg Cecka, na "vykrytie" pobytu v skolke a suvisiacich narocnych aktivit 😉 a pre obranu pred infekciami a stresom. Popoludni zvycajne dostanu este 500mg. To znamena davku necelych 70mg/kg/den. Ked su dlhodobo zdrave, tak trochu uberieme (napr. poobede dostanu len 250), a ked posmrkavaju, davame rano 1000, popoludni 500 a vecer 500-1000 (podla toho, ako sa to javi). 🙂
Dbame, aby dostatocne pili. To je dolezite, lebo vitamin C posobi mocopudne a lahko by mohlo dojst ku dehydratacii a zatazi obliciek.

Uz sme sa takto niekolkokrat vyhli chorobe (a antibiotikam), ktoru by sme predtym povazovali za neodvratnu vec, a podstatne predlzili "zotrvanie v skolke" (cas medzi dvoma chorobami).

Aj ked samozrejme, Cecko nie je zazracny vseliek, a samozrejme sme aj boli chori. Ale pomahat to pomaha, a ked uz aj ochoreju, tak znasaju chorobu lepsie, vyzdraveju rychlejsie, a menej si to odovzdavaju navzajom, nez ked sme im Cecko nedavali. A nech im to vydrzi 😉

petot
16. máj 2009

Aby som nerobil jednostrannu propagaciu, skusali sme aj B-komplex pre deti od Walmarku. B-vitaminov tam bolo porovnatelne s Jamiesonom. Jednemu dietatu to chutilo (a velmi), druhemu nie.

Walmark B-komplex pre deti je trochu lacnejsi, ale Jamieson ma niektore vitaminy naviac, navyse vymakli sme vybornu akciu, a kedze nam to chcu obe deti, tak sme ostali pri nom 🙂

Ak chcete detom dat B-komplex, pocitajte s tym, ze mozno budete musiet vyskusat viacero, kym niektory "sadne".

saska.t
16. máj 2009

petot no ja som sa bola pytat v lekarni na C-cko pre babatka a lekarnicka mi povedala ze nic take nie je a mam sa poradit s lekarom ze on mi nieco da, podotykam nezijem na SK ale dost ma to prekvapilo ze skoro ziadne C pre babatka nemaju 😉

petot
16. máj 2009

No a na zaver, taketo davky Cecka nie su vhodne pri poruchach metabolizmu zeleza a medi (hemochromatoza, hemosideroza), poruchach obliciek, a ciastocne ani pri deficite G6PD.

blovitc120
16. máj 2009

Saska, u nás je Cebion C vitamín pre deti ako kvapky. Vyrába Merck.

denisocka
16. máj 2009

Ja som zas dnes na skusku vzala sirup Cebion 2x multi-uvidime.ine nemali,martankov cmulat nevieme,o jamiesone ani nepoculi,tak som vzala co bolo

maca793
16. máj 2009

martina48

podajme si ruky
moja malá máva to isté, teraz sa to trošičku zlepšilo, ale predsa. začínali sme hneď po narodení so soplíkmi. takto sa to ťahalo pol roka, pokým nešla do nemocnice na 3 dne, aby ju poriadne vyšetrili. dali jej silné antibiotiká, išla domov, týždeň v poriadku, potom znova soplíky, dutiny... lieky...
o 2 mesiace nato nás doktorka poslala do nemocnice na pohotovosť kde si malú nechali, bola tam celý mesiac dostala silný zápal stredného uška, operovali jej ho,

teraz chodíme na samé kontoly imuno, nepomáha. pneumologia- nepomáha, očkovaní sme proti všetkému- nepomáha, jediné čo pomôže je vyčkať.

držím palce

už máme aj po nosných mandliach, ale nepomohlo, zápaly dutín mávame každý mesiac, soplíky a kašeľ tiež,

olinka6226
16. máj 2009

tak ja sa pripojim, dala som maleho zaockovat proti pneumokokom a odvtedy sa zacalo nase trapenie so zapalmi pluc a priedusiek 😖 uz by som taketo ockovanie s druhym dietatom dobrovolne nezopakovala. bohuzial je uz povinne 😠

petot
17. máj 2009

olinka6226: Nechcela by si to napisat do diskusie "Anketa - malo (ma) vase dieta nejake nasledky po ockovaniach?"
Pripadne aj do "Očkování proti pneumokoku:

olinka6226
17. máj 2009

petot ja som to tam uz niekde pisala...tych tem je viac tak uz neviem do ktorej 🙂

frzko
18. máj 2009

Ahoj Maťka 48!
Práve som si prečítala Tvoj problém a mala som pocit, že čítam o našom drobcovi. Ešte aj dnes ma striasa pri spomienkach na to obdobie, už by som to nikdy nechcela zažiť ☹
Aj u nás začal kolobeh chorôb, keď mal náš drobec 18. mesiacov. Za 1/2 roka sme boli tri krát v nemocnici a zvyšok času sme sa s chorobami trápili doma. Opakovali sa zápaly priedučiek, angíny a laryngitídy. Bola som psychicky aj fyzicky na dne. Antibiotiká sme brali ako vitanímy. Tiež sme absolvovali všetky možné vyšetrenia, na ORL sme boli ako doma. Stále nám tvrdili, že sa mu ešte len vyvíja imunita a časom to préjde 😠 Ale ja som už ďalej nevládala, už som sa nedokázala dívať, ako drobec trpí ☹ aj z doktorov mal už panický strach. Tak som si vynútila-trvala som na imunologickom vyšetrení. A čuduj sa svete. Spravili mu imunologické vyšetrenie a zistili, že má veľmi zníženú imunitu. Hneď mu dr. nasadila imunopreparáty-a už po prvej liečbe sa jeho zdravotný stav zlepšil 🙂 ....až tak, že za jeden rok mi bol chorý len jediný raz. Na imunológiu chodíme každé tri mesiace na kontrolu, bude to čoskoro už tri roky a som nadmieru spokojná. Stále nám býva chorý len 1-2 x do roka a aj to sú tieto ochorenia len mierneho prejavu.
Takže podľa mňa by si mala ísť s malým na ostatné vyšetrenia až po imunologickom vyšetrení. Ale samozrejme, že rozhodnúť sa musíš sama. Držím Vám palčeky, aby všeto dobre dopadlo 🙂 A potom daj vedieť.

S podravom
Martina

petot
18. máj 2009

frzko: Na fóre "odmietnutie očkovania" sú mamičky, ktoré veľmi podobné skúsenosti uviedli ako následok MMR vakcíny. Niečo na tom bude, videl som lekárske články na tému potlačenie imunity po MMR... Ale to len pre zaujímavosť, je to téma pre iné vlákno. 😉

martina48
autor
20. máj 2009

Ahojte,no malému pomaly ale iste začína zaberať imunolog.liečba 😀 ..už pár dni sa drží bez nádchy,pokašliava len sem-tam 😀 ..boli sme pár krát konečne už aj na bicykli aj dnes ale dosť fúkalo keď sme išli proti vetru..a teraz ako spinká my tak pochrapkáva 😖 -dúfam,že nie s toho vetra 😖..dúfam že to nič nie je,ale ak to bude mať aj cez deň ,neviem či mu nedám to céčko preistotu..neviem,alebo mám počkať?...ako by ste sa vy rozhodli?...ozaj ako si tak spätne spomínam..mojmu malému sa my zdá,že tiež sa zhoršil zdravot.stav po očkovaní pneumokokom 😖 ..je to dosť zaujímavé 😒 ...a aj to mi je také divné,že je očkovaný a aj tak mal všeliaké zápaly,či pľúc,alebo uška 😠 😖

dobromila
20. máj 2009

Tak tato tema ma zaujala. Mam takmer dvojrocneho syna, ktory bol od septembra minuleho roku do marca-aprila takmer nonstop chory. Vybral 7 antibiotik kvoli zapalu priedusiek, angine, laryngitide, zapalu ustnej dutiny...Nieco strasne. Pomedzi to horucky zvladnute len antipyretikami.

Navyse doteraz ma nonstop nadchu,ale podla mna nejde o alergicku, kedze sopliky su huste dozlta a nie riedke priesvitne...
Krvne testy nepotvrdili ziadnu alergiu na lepok, bielkovinu kravskeho mlieka a neviem este na co sa robia. Takisto ma vraj imunologicke faktory v norme.
Naposledy sme este absolvovali sono na vylucenie refluxu. V sprave z toho sona je uvedene, ze mierne sa vracia potrava do pazeraka a anatomicke pomery primerane. Este sme s tym neboli za nasou Dr., tak neviem, co to znamena, ci je aj to OK, alebo?

Lasky dostava hojne, vztahy v rodine mame v poriadku, na prechadzku von chodime od narodenia v kazdom pocasi (mozno to je chyba?). Je dobry jedak, sladkosti ani udeniny a pod. mu nedavame. Ovocie a zeleninu je.

Jaj, a este posledny mesiac a pol sme mu davali do mlieka Infants Dophillus probiotika. A len tak na okraj, bol dojceny do 14 mesiacov....Alergikov v rodine nemame...

Zaujala ma tu terapia C vitaminom. Najblizsie skusime asi to. Len by bol asi problem s tekutinami. Syncek pije len tolko, kolko uzna za vhodne. Niektore dni je to minimum, inokedy ok.

Zaujalo

martina48
autor
21. máj 2009

Petot čo si spomínal ten Jamieson..nevieš?môžem ho podať malému,keď má nedostatok železa?..tie dávky sú rozpísané v príbalovom letáku?ty dávaš denne to céčko?aj keď deti sú úplne zdravé?

martina48
autor
21. máj 2009

Dobromila ak bude aj to sono ok...tak ešte skús,aby ste celá rodina išli na kontrolný výter,možno niekto z vás bude "bacilonosičom"...a ak ani tam sa nenajde háčik,tak treba skúsiť podla mňa aj tú imunológiu aj keď sa v krvy zistili že imunol.faktory sú v norme..môj názor 😉

petot
21. máj 2009

martina48: VItamín C podporuje metabolizmus železa, v tomto smere sa báť nemusíš, ak mu to nepomôže, tak určite neublíži.

Problémom by mohli byť vzácne metabolické poruchy železa a medi, ako hemochromatóza, hemosideróza, sideroblastická anémia apod. Tam sa veľmi vysoké dávky neodporúčajú, hoci tých 14-45mg/kg/deň podľa môjho názoru ešte nie je nebezpečne veľa, ale opatrnosť by bola v tom prípade namieste, prípadne konzultácia s lekárom. Ďalším problémom by mohli byť obličkové ťažkosti. Upozornenie: lekári považujú odporúčané denné dávky za "to najlepšie pre každého" a vyššie dávky považujú za zbytočné, takže od lekára nečakaj žiadne povzbudenie 😉

Tieto dávky, ktoré uvádzam, sú mnohonásobne vyššie, než je oficiálne odporúčané, hoci tieto vysoké dávky majú solídny vedecký základ. Bežné odporúčané dávky sú určené IBA ako prevencia smrteľného nedostatku (skorbutu). Je to vlastne minimum na prežitie.

U dospelých sa za oficiálne bezpečné považujú denné dávky 14-45mg/kg/deň. Vyššie dávky spôsobia u citlivejších ľudí miernu jednorázovú neškodnú osmotickú hnačku. Je preto vhodné dennú dávku rovnomerne rozložiť na aspoň 3 dávky počas dňa a užiť s jedlom. Skús začať s nižšími, napr. 125mg 3x denne.

Ani pri stonásobne vyšších denných dávkach neboli pozorované žiadne toxické následky. Vitamín C sa jednoducho vylúči obličkami, treba len dostatočne piť.

martina48
autor
1. jún 2009

Ahojte 🙂 troška sa pokúsim oživiť to tu 😅 .....mamičky,ako ste spokojné s C-Bionom?...PETOT Jamieson children majú len v tabletkových formách?.....dnes som pobehala asi všetky lekárne u nás a ani jedna nemala jamieson.aj som sa pítala,že prečo je ich tak ťažko dostať a jedna lekárnička my povedala že tieto vitamíni majú problémy s expiráciou 😒 ..tak zato sa pítam na cebion,lebo len tie my núkali všade 😅

bibinka
1. jún 2009

my sme tiež kupovali cebion, ale je to tak príšerne predražené že až(to by som sa nedoplatila). Ja kupujem od walmarku C-cmúľacie tablety za 28 sk, je to á 100mg 40tbl s príchuťou višňa alebo pomaranč. Ja to ,pokiaľ mi to nechce cmúľať, rozpustím v troške vody a dám na lyžičke. ak chce cmúľať, nie je problém. Načo budem sponzorovať niektorú firmu, že ano?všade v lekárni sa pýtajú na vek dieťaťa, ale treba si dať aj alternatívu.

martina48
autor
3. jún 2009

bibinka a si s tým céčkom spokojná?

denisocka
3. jún 2009

najprv čo sa týka Cebionu :
1. V 30 ml baleni je len ubohych 3 gramy vitaminu C (to je akoby ste kupila 3 tablety z 1000 mg v 1 tablete vit C)
2. Na 3 gramy je cena viac ako 4 Eura absolutne neumerna
3. Gycerol sam o sebe je nepripustna latka (Merck pouziva synteticky glycerin, nie prirodny), nie to este 85% v tych kvapkach. Neodporucam Vam v ziadnom pripade to dietatu podavat.

- ja mam Cečko od Jamieson 120tbl za akc.cenu 190sk a su to 1000mg,takže som diteraz davala 1/2 až 1 tbl.denne synovi,

dnes som mi prišlo toto http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont... lebo maly mi občas ten kysly jamieson nezje,tak sa vytešujem

možem povedať,že podtivo to papame vyše 3 mesiacov,sice sme od vtedy boli viac X nachladnuty,ale nadcha nebola !!! iba 1x zvyšena teplota,ked na neho ničo lezie,zvyšim davkovanie cečka .

takže ja odporučam zainvestovať do kvalitneho cečka!