Neustále choré dieťa. Máme ísť na vyšetrenie potu?

martina48
11. máj 2009

Ahojte...mám 16 mesač.synčeka,ktorý je od novembra min.roka nepretržite chorľavý....vkuse samé nádchy,kašle ale nie horúčky,len pri zápaloch..po určitej liečbe je kľud ale len max.týždeň..potom zase...za marec-apríl my dobral 4 antibiotiká...tieto mesiace boli najkritickejšie,už sme skoro skončili v nemocnici...mal zápal priedušiek a uška...stále mu doktorka berie výtery,krv,moč...už sme z toho zúfalí,nič nezaberá 😢,nič nevieme už aj doktorka zúfa ..tolko liekov čo musím pchať do neho,to je nenormálne...boli sme u ORL,tam nám povedala,že má zväčšené nosné mandle...s manželom si myslíme,že to bude tým,aj tie mandle k tomu pripisujeme ale taktiež aj alergiu,ktorú možno bohužial zdedil po otcovi 😒 ..pretože tie príznaky hovoria za všetko..už sme objednaný aj k imunologičke,ale až na jún ☹ dovtedy to musíme vydržať..U ORL povedala,že ak nezaberie liečba tak by mali ísť von nosné mandle,ale to by som nerada...to je na tom,že aj doktorka je presvedčená že to bude tá alergia,ale v poslednej dobe spomína hospitalizáciu......ako robý všetko preto,aby sme do tej nemoc.nemuseli,to som rada..napr.dnes sme boli na kontrole,samozrejme malého stav sa bohvie ako nezlepšil,tak nás posiela do NR na vyšetrenie potu...podľa mňa je to zbytočné,zbytočne len trápiť malého,ale čo mám robyť ☹ .....už dosť má traumu z normálnej návštevy lekára ☹ ...veď keď krvné výsledky má v poriadku...no neviem,manžel ma odhovára nech tam nejdem,že aj podla neho je to dosť zbytočné,že nech najprv počkáme ako zaberie imunolog.liečba a až potom nech malý absolvuje ďalšie vyšetrenia ak budú potrebné.....mohli by ste my prosím poradiť..budem vďačná za každé vaše názory,či skúsenosti...budem velmy rada 🙂

denisocka
3. jún 2009

ludia,nezaložit te,u - Terapia vitaminom C? lebo vidim už v mnohých temach,že sa ludia na to začínaju pýtať

denisocka
3. jún 2009

no to som chcela napísať inde 😅

adinka3
3. jún 2009

mata, so synom som mala tiež problémy, že bol neustále chorý a naozaj mu pomohlo minimálne na rok vybratie nosnej mandle. Ale kým sme sa tam dostali, to bolo tiež na dlhé lakte, lebo keď už sme mali termín v nemocnici, tak ochorel Pomohol nám olej zo žraločích pečení, nie klasický rybí olej ale toto. Nie je to dostať v lekárni, ale len u niktorých lekárov a fakt to zabralo!!! Ak by si mala záujem, skúsila by som ti zistiť, ako sa to volá, lebo to bolo tak 6 rokov dozadu.

danu
26. jan 2010

bramburka • 1d, 25tt • Dnes o 08:42
Ahoj, moje mala mela v rijnu nejakou strevni chripku, ktera byla nedolecena, nasledkem cehoz pak brala jeste 2x antibiotika. Celkem 3x do konce listopadu. V prosinci pak mela jednou virozu - horecky a od ledna uz ted zase po druhe asi viroza - horecky 2-3 dny, fakt nad 39, pak absolutně zdravá. Nic vic, trosku rymu akasel, ale nic extra vzhledem k pocasi.

Ja nevim uz co s tim, Dr. ji opakovane posila na krev, coz je akorat traumaticky zazitek, kde zjisti pouze zvysene leukocyty, pote nic, pak zase oemocni. Mate s tim zkusenost, jak casto by melo byt dvoulete dite nemocne, nebo jak casto je to normalni?diky

jakoubka • 1d • Dnes o 09:25
Ahoj,
Já být tebou,tak si zažádám o imunologické vyšetření 😉

lendy1
26. jan 2010

bramburka,
u nás je to teď s D. téměř to samé-v prosinci těžší viroza s horečkama a od té doby se to táhne, skoro každý týden něco, 2x po sobě v rozmezí týdne z ničeho nic horečky 39, vždy to trvá 2 dny a nic z toho. Teď to vypadalo na týden klidu a opět malý chytil nějakou virozu a 1den zvracel a měl průjem. Od toho prosince jsem s ním byla 2x na pohotovosti, jelikož nikdy horečky 39-40 neměl, u dr. jsme taky byli několikrát, vše je o.k., krev, moč, jen má D. zduřelý uzliny, jinak je v pořádku, sem tam smrkne nebo zakašle. Kamarádky holčička (téměř dvouletá) je na tom podobně-od začátku prosince mají jednu virozu za druhou.

bramburka
27. jan 2010

Lendy presne, ja ted vubec nevim, jako na antibiotika to bylo jen jednou, ale neni mozne aby ji ofouklo a zase mame teploty. Nasadila jsem imunoglukan - nic, homeopatika - nic, stejne ta viroza prijde. No zitra jdem k Dr. a poradim se, zda nenavstivit pro jistitu to imunologicke vysetreni, problem je, ze mala ma averzi na doktory, tak uz nam i homeopat poradil, at nikam nechodime, ze se to upraví, ze je to tim pocasim, tak premyslim, jestli jeste nepockat. Ale v bazenu jsme kvuli tomu nebyli pul roku.

ejkaja
21. dec 2010

ahojte nechcem tu teraz mudrovat ale od narodenia mojej dcery som sa vzdy snazila vyberat pre nu len to co obsahuje probioticku kulturu.ked som ju nemohla dalej dojcit tak sme presli na nutrilon, ktory papala skoro do 3,5 roka. a ked som u nej videla naznaky ochorenia tak sme hned cumlali preventan junior a pili cecko s b- komplexom. ja zase uzivam preventan akut a nemozem nan dopustit. Na mna sa tiez vzdy lepili vsetky ochorenia az pokym mi ho lekarnicka neodporucila. uzivala som ho dokonca aj v tehotenstve. Teraz mavam kazdu chvilu problemy zo zapalom moc. mechura a ked len zacitim naznak palenia tak si davam zase cys- control(je na baze brusnicoveho extraktu) ,ktory som par krat podala aj mojej dcere ked plakala na zachode ze ju pali pri cikani. A vzdy zabral. Ja osobne nenavidim antibiotika, ktore som brala v jednom kuse. Apreto aj pri mojej dcere sa im snazim vyhybat aj ked nie vzdy sa to da. Niekedy neni ine vychodisko. ☹ Toto zabera pri nas nehovorim ze to musi zaberat u kazdeho. Len som sa chcela podelit o nase skusenosti. 🙂

bambulkabambulkova
7. jún 2011

mozem chodit s malim von ked ma zapal uska a priedusky chytene mam dilemu kazdy mi inak vraviii 😒 😒 😒 ide leto a zaza sme chory toto je uz na zblaznenie

jankabodka
19. apr 2012

Ahoj! Hladala som nejake forum o casto chorych detoch a nasla tvoj pribeh. Ako ste na tom teraz po niekolkych rokoch? Mas nejake dobre skusenosti, co vam zabralo? Lebo aj nas syncek je casto chory - tak raz, niekedy aj dva krat za mesiac a tiez uz som z toho dost unavena... Na alergologii mu zistili, ze krv ma v poriadku. Tak este mame ist na ORL (aj ked vraj 2 rocnym detom sa aj tak nosne mandle neberu). Mohla by si napisat, co ste brali, ako ste s tymto jednali a co vam zabralo? Dakujem!!! 😀

luky1313
20. apr 2012

ked možem poradiť všetkym mamičkam čo maju často chore detičky, najlepšie je kravske kolostrum, skuste si dať do googlu a prečitať o tom viac, je to dosť drahe jedna fľaštička stoji okolo 30e ale stoji to za to, kamoškyn mali bol neustale chory začala mu davať kolostrum a je chvalabohu 2 roky bez antibiotik, obsahuje to strašne veľa latok na imunitu

rad467
25. apr 2012

ahoj, taky bych ráda poradila, holčičku jsem měla během čtvrt roku taky na ATB 3x, velkej kašel, rýma a nakonec píchali i uši. Začla jsem jí dávat multivitamín od jedné české firmy. Je čistě přírodní. Dávám ho skoro už 3 měsíce a zatím je to fajn, jen byla malá rýmečka i přes to že starší začal chodit do školky. napište ráda řeknu další. 🙂

miskakyska
26. apr 2012

..síce je to už tri roky stará otázka ale neva..ja len tak medzi rečou..vyšetrenia potu sa už nerobia..aspoň v Za nie? 🙂

miskakyska
26. apr 2012

..síce je to už tri roky stará otázka ale neva..ja len tak medzi rečou..vyšetrenia potu sa už nerobia..aspoň v Za nie! 🙂