Neustále problémy s laryngitídou. Ako sa jej zbaviť?

dadak
21. dec 2007

ahojte baby, chcem vas poprosit o radu. maly ma 8 mesiacov a uz 3 tyzdne sa trapime s laryngitidou. chytil ju od starsieho braceka a najprv mu davali kalcium a fenistil. ale neprestavalo, tak mu dala lekarka ATB..ale ani tie nepomohli, robili mu vyter a ma vraj bacila. takze mu dala znova ATB. Uz druhe za sebou. Berieme ich 2. den, ale stale tak hrozne kasle...co mu este mozem dat? neviete nejake babske rady? alebo cajiky? pritom vetrame, davam mu mokre plienky na postielku, ale nic mu nepomaha...3 tyzdne sa uz tak trapime...budem vdacna za kazdu radu. dakujem

mirulienka
2. mar 2010

tak moj maly mava laryngitidu od 8 mesiacov, kedy sme tiez skoncili na pohotovosti a tiez nas nenechali v nemocke a to sa dusil...
uz z toho, zda sa vyrastol. maval ju aj 5-6 krat do roka, teraz mozno raz... nikdy sme nedostali na to atb!!!

nam pomahalo toto: zvlhcovat vzduch (tiez sme vtedy kupili dobry!!! zvlhcovac), vetrat miestnost, hlavne studeny vzduch v zime pomahal lepsie dychat.
namiesto calcioveho sirupu injekcie (su podla mna ovela ucinnejsie na kasel), fenistil a samozrejme teply olejovy zabal na krk!!! neznasal ho ale fakt to pomahalo 😉

lucida
19. júl 2010

Ahojte maminy,
my sme dnes prisli z nemocnice,lebo predvcerom v noci sa mala zacala dusit a pistala a nevedela prehltat...sme skoro zomreli od strachu ☹
No a dnes nas na moju ziadost pustili domov,lebo v nemocke bola taka klima,ze mala ma brutalne zapalene ocka(kvoli nim nam dali antibiotika),strasne kycha,a hrozne je zahlienena,ale odsat jej to nejde....ale okrem kalcioveho sirupu nam nic nekazali davat.
Mam jej dat nejake kvapky do nosa?A ako sa robi ten olejovy zabal?nemam ani sajnu.... 😅

rohacka
19. júl 2010

Lucida - no ak ma zapchaty nos, tak kvapky do nosa urcite ano, ved inac sa jej bude strasne zle dychat.
Urcite jej treba dvihnut matrac v postielke.
My okrem kalcioveho sirupu davame Fenistil kvapky - tolko kvapiek, kolko ma dieta kil, t.j. 10 kg dieta 10 kvapiek,
v pripade zachvatu Rectodelt cipok.
Olejovy zabal robim tak, ze poskladam niekolko vrstiev obvazu, nalejem olej na celu plochu, ale nie tak, aby z toho kvapkalo a nahrejem nad plamenom na plynovom sporaku, ale pozor na ruky, aby ti to nezhorelo v rukach, predsa je to olej, takze riadne pali. Drzim to dost vysoko, tak ako vydrzim. samozrejme, pred tym, ako to davam detom na hrdlo, vyskusam na sebe, ci to nie je horuce. Navrch este nejaku starsiu satku, aby to pridrzala (satka bude potom mastna, preto staru). Vela vetrat, najlepsi je studeny vzduch, co v tomto horucom pocasi je vonku nemozne, ale mozes sa posadit s nou na rukach pred otvoreny mrazak, nech si trochu podycha. Dobry by bol aj zvlhcovat vzduchu, prip. mokra plachta nad postielkou. Ja to robim tak, ze natiahnem snurku jednu hore pri hlavicke a jednu pri nohach a stipcami pristipnem mokru plachtu nad dietatom.

elli2
23. aug 2010

ahojte...tak ja uz som z laryngitidy zufala...mala ju mala od marca uz asi 6krat-ale stale nam nasa doktorka da rectodelt cipky,no uz mam obavy ci jej to neuskodi...nevie niekto ake to moze mat nasledky? inak nam dava kalciovy sirup a dithiaden...davam jej aj teple olejove zabaly ale mam pocit ze tie nezaberaju...nema este niekto nejake rady co robit ked zacne kaslat aby som nemusela do nej pchat ten rectodelt? budem vam vdacna 😵

lenkaaninka
8. sep 2010

ahojte tak u nás u najstaršej sa bojuje momentálne tak som si zadovažila calciový sirup a sinecod sirup a to teraz nastúpila do prvej triedy a ešte nechodila ani týžden a zajtra už ju nechávam doma lebo brutál šteká...a dufame že malinky to nechytí ako spraviť aby neochorel??? a mladšia dcérka to si neviem predstaviť keby nás to všetkých sklátilo.. 😠

anavila
4. dec 2010

ahojte... asi to ur nieje aktualne u vas, ale moj maly to dostal, dnes sme boli dokkonca dva razy na pohotovosti. Dala mu ATB a kalciovy sirup. a fenistil. No a vecer sme tam bežali zas a to už mu pichli hydrokortizon, a predpisala mi rectodal cipky. Som zvedava ako dopadne dnesna noc, No neviem ci tie atb nemam vyhodit...jedni totiz dobral pred necelym mesiacom.

sasiki
5. dec 2010

anavila, tak sa držte, my máme laryngitídy často a aj teraz ju malý má, tiež sa bojím noci, máme aj čipky rectodal, ale tie dám jedine v nutnom prípade.

womenne
6. dec 2010

@anavila my ju máme tiež teraz ☹ Pred 2 rokmi ju mali chronicku každy mesiac 😒 teraz už len maličko tak 2-3x za rok. Deti z toho vyrastu.

my vždy začíname Calcium a Ditustat kvapky pokial neprejde "štekajuci"kašel potom už len Mucosolvan a Calcium.
Teraz som si objednala inhalator,tak dufam že už zajtra pride,predtym mi požičiavala sestra. Bez neho to trva dlhšie.

womenne
6. dec 2010

@anavila zvláštne že vam dala na laryngritídu antibiotika.

mishadudy
22. mar 2017

Ahojte..nas Janko ma 4 roky. Kedze laryngitidu mame dost casto, (uz ju raz mal aj 9 mesacny syn) tak viem ako postupovat ale stale sa bojime. Prave tuto noc k nam zavytala, tak sme podali calcium a dithiaden ale bojim sa, ked sa prevudi, ze sa rozkasle a zachvat je na svete :( Antibiotika sme nebrali ani raz, stale len dithiaden, calcium, nieco od kaslu, popripade na znizenie teploty. Zaujimalo by ma, co je ten "Medrol" .. Rectodelt mame pre pripad nudze stale doma