Neviem sa zbaviť vší

miriam_s
15. aug 2016

ahojte, dcéra je už zúfalá, podarilo sa jej niekde chytiť vši, v máji, odvtedy sa ich nevieme zbaviť , neustále si ich češe elektrickým hrebeňom na vši, mali sme doma liquid duo, nepomohol, skúsili sme aj parasidose , minula už celú fľašku , ani to nezabralo, stále hovorí že cíti ako jej chodia po hlave, má husté tmavé vlasy cca pod lopatky, už si dávala aj zábaly z kokosového i olivového oleja, nepomohlo, aj ich žehlila žehličkou na vlasy ale bez výsledku, skúšali sme aj preplachnuť octovou vodou . čo robiť ? ja som ich nechytila , syn ich chytil ale jho som proste ostrihala , umyla hlavku a hotovo. No dcere neviem ako pomôcť . S hrebeňom si vyčesala zakaždým iba hnidy, všu sa nám nepodarilo vyčesať zatial asi ani jednu... nechapem ako je to možné. dakujem za rady , postrehy 🙂

ninai
15. aug 2016

@miriam_s ahoj, my sme takto bojovali cele leto min.rok. Jediny pripravok co nam pomohol bol hedrin (parasidose, liqiuido nepomohli), dali sme, na druhy den znova a po tyzdni opat. Zakazdym som na 90tke vyprala obliecky, povysavala a vyvarila vsetky gumicjy do vlasov...az po tom sme sa ich zbavili..doktorka nam vsak vravela, ze mala pacientku, jedno dievcatko ktorej nepomohlo absolutne nic, az ked jej mama prefarbila vlasy...je to boj, drzim palce ;)

miriam_s
autor
15. aug 2016

@ninai dakujem, vyskúšame

bambola82
15. aug 2016

Aj nam pomohol hedrin, je to naozaj boj ich vykinozit 🙂

sazumak
15. aug 2016

Ja som si myslela, že naša dcérka je imúnna 🙂 Všetky deti mali vši už v škôlke a ona ich nachytala koncom druhej triedy. Ale odvtedy každý rok. Nám nejako prostriedky nepomohli...ak aj áno, tak až na druhýkrát. Ale dcérke po nich zmastneli vlasy. Tak to odvtedy robím tak, že ak ich dcérka dostane, pekne ručne povyťahujem a poprezerám, každý deň aspoň trikrát a máme pokoj. Tiež má husté vlasy, takže to chce veľa trpezlivosti, ale dá sa to. Držím palce, nech sa ich zbavíte 🙂

ninka123
15. aug 2016

@miriam_s ahoj,aj my sme nedavno bojovali.. nam pomohol PARANIT-sprej v kombinacii so samponom.. aplikovat a o tyzden druhy krat... medzitym kazdy den vycesavat a kontrolovat hlavu.. Ja som vsi vyberala rucne,pripadne sme po spreji mrtve vycesali.. venovali sme tomu denne dost casu,viem si ho predstavit aj prijemnejsie straveny :-/ samozrejme postel a plysaky detto ako vy...

miriam_s
autor
15. aug 2016

@ninka123 a ten paranit má aj zápach ? lebo parasidose bolo cítiť z vlasov ešte 2 dni 😒

safranka
15. aug 2016

Dcera ma huste dlhe brckave vlasy. Doniesla mi vsi asi 3 razy. Mam pocit,ze nie je natolko dolezita znacka. Hoci my sme malu Paranit aj Pedikul. Mne sa osvedcil vsivacik z lekarne s kovovymi zubami a vycesavat. Den po dni. V hlave nesmie zostat nic. 3 dni za sebou aj hodinu. Potom po tyzdni opat umyt a zopakovat. Takto radim aj rodicom, ked su v skole vsi.Dcerku som podstrihla par cm. Lepsie sa to rozcesava.

ninka123
15. aug 2016

@safranka ja som tiez podstrihla,aby to islo lahsie 🙂

ninka123
15. aug 2016

@miriam_s paranit sprej ma mierny zapach a je taky mastny.. ale potom sa aplikuje sampon a ten uz vonia.. len vlasy su potom trochu mastejsie,ale ja som na druhy den este zmyla normalnym samponom a bolo lepsie.. ale ako kocky pisu-pripravok spojeny s mechanickym vyberanim...

koriblik
15. aug 2016

Ja mam sice chlapcov, ale ked som bola v Izraeli, starala som sa o dievcatko, malo huste rysave vlasky a koopec zvieratiek :( oni okrem tychto pripravkov davali do vlaskov aj levandulovy olej, poza usi natreli zevraj ich ta vona odplasuje ... skuste pridat aj to

paulita
15. aug 2016

Vsi som chytila ajnja od dcerok a tiez nam nepomohli sampony z lekarne. Kupili sme najprv Parasidose, udusil len zive vsi, hnidy ostali ako prilepene, dalej sme kupili Hedrin, tiez neznicil vsetko, aj ked dosledne dodrziavame vsetky pribalene navody a do tretice a NAPOSLEDY som investovala do Liquido duo forte a taktiez vynicil zive vsi a vajicka poostavali. Povedala som si dost, mam pocit ze vyrobcovia to robia naschval, aby sme kupovalitie ich sampony.. Potom som sa docitala radu jednej mamicky, ktora radila pouzit vacsie mnozstvo KONDICIONERU na polomokre/suche vlasy. Treba ho dat poriadne, nech je kazdy vlas nim obaleny a potom sme vycesavali obyc. ciernym vsivacikom, hrebenom na vsi. Vycesali sme kadeco, od vsi cez vacsie vajicka az po mensie. Teraz to robime kazde 2-3 dni a uz nas hlavky nesvrbia. Ked nemam kondicioner, pouzijem vacsie mnozstvo obyc. samponu, asi tak 2-3 lyzice, nesetrim. Vmasirujem do hlavy a necham posobit, pozrem telku, chodim po dome a zmyjem. Treba to robit casto, aby sa udusili vsi este ked su male a este nevedia/nemozu klast vajicka. Dcerky ani mna uz sice nic nesvrbi, ale este maju zopar vajicok, tak musime v tom pokracovat. Kondicioner aj obyc. sampony su neporovnatelne lacnejsie a za usetrene peniaze si kupime nieco pekne. Skusali sme aj octovy zabal a vobec nerozpustil vajicka, ako niektori tvrdia.

janka54321
15. aug 2016

Jednoznacne treba hlavne jej oblecenie, gumicky, lozne pradlo vyprat a to fakt najlepsie na 90 stupnov...riad e vyzehlit...vysat matrace, koberce...to je velmi dolezite a aplikovat teraz pripravok na svi, ktory ste este nepouzili a to presne podla navodu a vycesavat...lebo tie ,,potvorky" sa stavaju.rezistentne casom proti urcitemu druhu chemickeho pripravku

dena10
15. aug 2016

Ahoj, v práci (DeD) používame na tekéto prípady Paranit (olejový spray + šampón), vždy to zabralo... + oprať obliečky, čiapky, čelenky, dez. hrebeňov a pod.

sissy27
15. aug 2016

@miriam_s jednoznačne ortosan - kúpiš v obchode pre zvieratá... Kedysi sa používal normálne pre ľudí, teraz už ho predávajú len pre zvieratá... Asi preto, že je lacný a účinný...

katarinapekna
15. aug 2016

To kde sa preboha dá k tomuto v dnesnej dobe ešte prísť???? To ma fakt zaujíma

peta18ha
15. aug 2016

Kedysi bol sprej Diffusil H,len neviem či sa ešte vyrába...

janka54321
15. aug 2016

@katarinapekna teraz k comu myslis?...k sviam, kde sa da prist?

sazumak
15. aug 2016

@katarinapekna Hlavne v škôlkach a školách, takisto na trampolínach. Bohužiaľ aj v dnešnej dobe sú rodičia, čo im asi hygiena nič nehovorí a doplácajú na to ostatné deti ☹

ninka123
15. aug 2016

@katarinapekna škola,školská družina,centrá voľného času a iné krúžky 😉 niečo nezvyčajné ?

janka54321
15. aug 2016

@katarinapekna svi mozes dostat k MHD, u lekara a pokial mas deti...tak sa bezne vyskytuju kazdorocne na ZS a MS...su obdobia ked to schytas lahsie ako chripku...takze sa az tak divit nemusis...raz pochopis, ked to tvoje dieta dovlecie zo skolskeho zariadenia a potom budes tuto diskusiu urcite hladat...potom si spomen

jeennyv
15. aug 2016

vsi mozes dostat este aj v obchode od spoluobcanov...a prave by sa clovek cudoval ako je to v dnesnej dobe rozsirene...a v anglicku a podobne ani nevravim, znama tam zije a tam je bezne, ze zena vyfintena ako lusk a v hlave bordel.... baby co poradili vsetko pripravky su ok, len nie kazdemu zaberaju, najlepsie ked uz nezaberie nic je nafarbit vlasy...nam na strednej jedna spoluziacka zaniesla takyto bonus, ja si ale farbim vlasy roky, som bola za vodou vtedy 😀

janka54321
15. aug 2016

@katarinapekna a doma.mozes udrziavat 100,percentu hygienu a staci jedna nasteva lekara, kde si sadnes do cakarne na.miesto, kde sedel niekto, kto vsi mal a uz si ich nesies domov a riesis ten isty problem, ako zakladatelka tejto diskusie

bobulaaa
15. aug 2016

@miriam-s ja som bojovala pri dcére so všami strašne dlho pokupovali sme všelijaké drahe reklamne prípravky na vlasy nič nepomohlo.Nakoniec som sa naštvala kúpila som difusil pre zvieratá raz som jej s tym umyla hlavu a odvtedy máme už pokoj.

noemkanikoletka
15. aug 2016

Ahoj, tiež sme mali taký problém.. použili sme diffusil na vlasy poriadne nastrieľali na suché vlasy a potom sme si "vyprašili" vlasy do vane kde bolo pekné vidieť ako vypadávali ..potom prečesali a povyberalli hnidy.. Nič iné nam nezabralo 😉

sweetlife001
16. aug 2016

Nam nic nepomohlo ani jedna hovadina draha z toho co tu vymenovali tie pripravky. Po dlhociznom trapeni pomohla obycajna alpa a bolo po vsiach.. za vyskusanie nic nedate, ja odporucam toto nam fakt ani tie pripravku, ani vycesavanie nic.. alpa je top ! 🙂

sweetlife001
16. aug 2016
natalkasimonka
16. aug 2016

Zafarbiť vlasy.najlepsie riešenie a najlacnejsie

mawka
16. aug 2016

u nas zabral pripravok na psy. ako mozno hnusne pre niekoho, ale psi sampon proti parazitom a bol pokoj. a hnidy sme este zlikvidovali zehlickou na vlasy. proste sa tie svine upiekli a len sme to vycesali.
@katarinapekna vecne riesime u maleho v triede. maju tam chlapca, socialny pripad, socialka riesi tuto rodinu, no ocividne nedostatocne, neviem, ci vobec poznaju pojem voda, hygiena a on vzdy donesie. bolo uz z toho halo. dokonca som uz navrhla, ze osobne im kupim sampony proti vsiam, ale ta rodina to ma na haku. no, chlapec uz prepadol zase, takze bude v triede klud, alee zase to bude rozosievat v inej triede. praveze vsi su rozsirenejsie nez si myslis. je to strasiak jak svina pre mna. vsetko clovek musi vyprat, vyupratovat, vystriekat, hlavy vycesavat. ja som uz taka poondena z toho, ze deckam stale kontrolujem hlavy.

butterfly333
16. aug 2016

@miriam_s máme tiež to skusenost a vyskušali sme všetko jedine aaj najučinnejšie čo zaberie na 100% je Paranit šampon a spray to vyskušaj podla návodu uvidíš zmiznu na dobro.k tomu je aj kovový hreben.

babistatka
16. aug 2016

Niekto to tu už písal a tiež jedine čo pomohlo bol Hedrin. A to som váhala, pretože všade sa píše, že sú už rezistentné voči prípravkom z lekárne, takže vyskúšané všetko možné, zafarbenie, petrolej, kokosový olej, vyčesávanie, všetko malo len dočasný efekt. Hedrin dvakrát použitý a zrazu po roku bolo po trápení.