Nízky rastový faktor Igf 1

jastemi
17. mar 2014

Ahojte.Mojej 3,4 rocnej dcere zistili na endokrinologii,ze ma nizky IGF 1 rastovy faktor,mate s tym niektora skusenosti ?

majamat
22. júl 2014

@jastemi nasla som vas len nahodou. tak ako ste na tom? a aky mate IGF? a ako sa vam to prejavilo?

inull5
22. júl 2014

No aj ja som zvedavá..vy s tým máte problém?lebo môjmu synovi tiež vyšiel nízky no on ma 8 mesiacov o dva dni a dĺžku 75 cm.

jastemi
autor
23. júl 2014

@majamat Ahoj. Je to uz asi 4 mesiace co sme boli na endokrinologii a zatial som to nechala tak, prejavilo sa to tak ze ma nizku vysku teraz ma 3, 7 mesiaca a vysku 92 cm, takze je stale pod normou v tabulke, brali jej nejake krvne odbery a v krvi sa to ukazalo, nie rastovy hormon,lebo ten sa zistuje nejako v nemocnici pod zatazovymi testami, ale rastovy faktor IGFa ze ho ma malo,ale teraz uz nepamatam ze kolko mala.Kazdy mi hovori ze to dobehne v inom veku,ze sa vytiahne, Je z dvojiciek a uz pri narodeni mala len 43cm v 37 tyzdni tehotenstva, tak sme to teraz nechali tak, ale zatial sama vidim,ze je o nieco niuzsia ako jej rovesníci , ale manzel hovori, ze "dobrého vela nebyva" 🙂

jastemi
autor
23. júl 2014

@inull5 Ahoj.MOja Terezka mala v 8 mesiacov len 70 , takze ste na tom o trosku lepsie, ale je zase chlapec , ja som sa uz prestala stresovat,lebo aj mna to velmi trapilo, ze je mensia, ale inak je uplne zdrava a sikovna aj rozumovo, takze to je hlavne.A ze ked nenarastie v dospelosti do 180 no tak co uz,modelka z nej nebude ,ale akosi by som jej nechcela kazdy den pichat nejake rastove hormony.,ale to len moj nazor, mozno ma tu odsudia ze jej nechem dopriat vysku,ale ja este stale verim ze to dobehne,

majamat
23. júl 2014

@jastemi to ludia zvyknu hovorit. moja mala rastovy faktor oficialne v norme- mala 72 a norma je 49-283, ale vraj by to malo byt u takychto deti okolo 100, ci 150. kamoska mi to hovorila, len si nepamata presne cislo. nasla som na nete, ze priemer je okolo 150 u 3r deti. aj do spravy jej napisala, ze sa to pohybuje v nizsich hodnotach.
moja ma 3,5r a je tiez je malicka. ma okolo 90-92cm. zalezi od toho, kde ju odmeras.😀
ked sme boli v 37m na endokrino, odmerali jej 87,5cm a ja som jej doma asi 89cm. a aj ta kamoska tam chodi a jej dcere riez meraju menej ako doma. teraz sme tam dlho neboli.
ked sme isli na endokrinologiu 1x, tak nam pediatricka porobila odbery ( bolo to aj pred alergo vys. ) malej tam vysli zvysene protilatky na celiakiu, ale je to nejaka divna hodnota. tak som to nejak neriesila, lebo v rodine celiakiu nemame. boli sme na endokrino, ze to treba vylucit, tak sme boli na gastro. objednali nas za 2m, potom 2,5m trvalo, nez prisli vysledky krvi a myslela som, ze celiakia sa vyluci. mylila som sa. v krvi mame vysoko pozitivnu celiakiu. ked tak o tom citam, aky je celiakia chameleon, tak nebudem tvrdit na 100%, ze ju nemam ja, ale moze ju mat tada aj mala a aj mm. teraz sme objednani na biopsiu, lebo inak sa to potvrdit, alebo vylucit neda. IGF moze byt znizene aj pri takych ochoreniach, ako je celiakia. takze to je nas pribeh.
a ta kamoska chodi s malou od 2r, lebo v 25-26m mala len 78cm. teraz ma tiez 3,5r a ma 89cm. dr. sa to moc nepaci.
ozaj a v 8m sme mali len 68cm.

@inull5 no to ste na tom z vyskou celkom fajn. my sme mali takuto az niekedy v 15m.

majamat
23. júl 2014

@jastemi ozaj, ak chces, mozes sa pridat k nam do skupiny https://www.modrykonik.sk/group/4386/

majamat
23. júl 2014

@jastemi
@inull5 inak si myslim, ze je dobre skontrolovat IGF viackrat. dnes som si o tom akurat nieco citala a hladina IGF je stabilnejsia ako rastoy hormon, tak preto sa vysetruje takto ambulantne, no moze to znamenat viacere ochorenia, ako len nedostatok rast. hormonu. dobry endokrinolog by to mal vediet a presetrit vsetko, co treba, ak to este neurobil pediater.

jastemi
autor
23. júl 2014

@majamat Tak to mi je luto s tou celiakiou, nam vylucili toto ochorenie a aj stitnu zlazu ma vporiadku.a stym meranim mas pravdu, aj ja ju doma meriam kazdy mesiac, ze ci o trosku podrastla a niekedy jej nameriam o 1,5 menej ako predchadzajuci mesiac a potom ked ju meria tatik , tak jemu sa tak napne ze je hned o nieco vysia 🙂

annaadam
27. júl 2016

Dobry den,existuje jeden patentovany produkt vynimocny pritomnostou FGF-fibroblastoveho rastoveho faktoru aktivujuceho cinnost vasich kmenovych buniek,uz po niekolkych dnoch uzivavania tohto produktu nastava zmena zdravotneho stavu,ak mate zaujem o blizsie informacie napiste na meil anna.adamcova2@gmail.com alebo 0949859316-mozete aj sms,som z TN

leho29
27. júl 2016

@annaadam mozem poprosit info, nas syn je uz 5 rokov na liecbe

annaadam
27. júl 2016

ahoj,je to produkt LAMININE,je na Slovensku od aprila,Lamniina neriesi len urcitu chorobu,ale vsetko co telo potrebuje liecit,patentovana formula obsahuje extrakt z oplodneneho slepacieho vajca v 9.dni inkubacie,morske bielkoviny a fyto proteiny,ak mi das meil,poslem ti videa o tomnto produkte ale mozes si to pozriet aj na webe.

annaadam
27. júl 2016

@jastemi skus pripravok LAMININE

leho29
27. júl 2016

@annaadam vdaka skusim pozriet na webe .. my mame inj. liecbu , zabera a ja aj syn sme spokojny, som len zvedava .. Dakujem

annaadam
27. júl 2016

vela stastia

evasova
8. okt 2016

@annaadam
Prosím kde nájdem seriózne vedecké/klinické štúdie k Laminine? Sú už zo Slovenska prípady, v ktorých výrazne a preukázateľne prípravok Laminine pomohol? Vďaka vopred za info.

cvrckos
8. nov 2016

To by som aj ja rada vedela

evasova
8. nov 2016

@cvrckos tie akože klinické štúdie sú napr. testy na 11 pacientoch (slovom jedenásť), z nich časť užívala placebo...
celý ten chorý systém je nastavený na polopravdách. napr. Laminine podporuje zníženie hladiny kortizolu. Zníženie kortizolu v niektorých prípadoch spomaľuje demenciu. ALe predajca to propaguje tak, že Laminine spomaľuje demenciu.
celý systém marketingu pri Laminine (vrátane neprofesionálnych a nesprávne preložených webstránok, tzv. svedectiev na sposob teleshoppingu na youtube a pod.) ma len utvrdzuje v mojej podozrievavosti voči Laminine...
V USA je v predaji tuším od 2010, keby to bol taký zázrak účinný na toľko chorôb, už zrušia polovicu medicínskych fakúlt...
Od viacerých predajcov v SR som pýtala informácie, napr. konkrétne prípady (lekármi overené) vyliečené s Laminine, zatiaľ nič... Len ma nezabúdajú pozvať na informačné stretnutia k produktu a pod.
Nuz cakam, ci to nebude len jeden z mnohych "zazrakov" alebo pyramidova hra...
Aj ked vsetkym chorym zelam, aby sa raz realne taky zazrak nassiel.

annaadam
9. nov 2016

je to Vas nazor,stretavam sa s ludmi, dokonca aj s lekarmi,ktory beru lamininu,zlepsil sa im zdravotny stav,mne osobne mizne psoriaza,po 2 mesiacoch uzivania a znizila sa mi cukrovka, palila ma stitna zlaza,neberiem uz lieky, ,mam 52 rokov a nemam zaujem oblbovat ludi,presla som si vselicim

annaadam
9. nov 2016

Este by som chcela odpoved,ale uprimnu,preco si Vy mamicky davate odoberat pri porode pupocnikovu krv,je to preto ,lebo je to luxus?ja na to mam a chcem sa ukazat ze som v kurze? alebo je to preto,aby ste pomohli svojim detickam,ked to budu potrebat,myslim ze to neni o marketingu a Laminina je tiez liecba len Vasimi k menovymi bunkami.Vela stastia Vam a Vasemu syncekovi

evasova
9. nov 2016

@annaadam urcite, prezentujem to ako moj nazor, cize nic vseobecne platne...
Tych zarucenych a zazracnych veci (s retorikou velmi podobnou ako je pre Laminine) som uz zazila vela, sama som chora uz viac ako 30 rokov... zatial som efekt pocitila len v penazenke... Preto preventivne nedoverujem. Ale zelam Vam, aby bolo zlepsenie trvale.

cvrckos
10. nov 2016

Presne. Vzdy ked sa pyytam na laminine sa ozvuu len predajcovia a nie obycajnii ludia co to uz skusili... to je ako herbalife. Len o peniaze ide a o zaaakazaniikov. Neveriim ani ň..

annaadam
10. nov 2016

dakujem za Vas nazor,ja som najprv konzument a vela ludi a z toho aj nasich lekarov poznamKktorym sa zlepsil zdravotny stav,najprv ide o zdravie,je m i to uplne jedno ,ci to budete uzivat Vy a Vasa rodina,je to len na Vas,skuste inu moznost liecit sa vlastnymi kmenovymi bunkami,ja Vam nic neponukam.najprv to m usite chciet sama vyskusat.je to na Vas.Vela stastia a ZDRAVIA PRAJEM

cokee
29. dec 2016

Ja užívam Laminine cca už šiesty mesiac, nakoľko mám problémy s trávením a môžem povedať, že mi to vôbec nepomohlo, skôr naopak a to som k tomu ešte pridal Digestive. Takže žiadna zmena, ani zlepšenie iných vecí, ako pokožky, vlasov, zraku a vecí podobných, ktoré sú vo všeobecnosti prezentované. Chodievam aj cvičiť a ani tam som nespozoroval, že by mi to pomohlo v nejakom výkone, alebo v raste svalovej hmoty a pod. Môj zdravotný stav je taký istý premenlivý, ako pred tým, keď som Laminine neužíval. Doberiem čo mi zostalo a končím. Beriem to ako vyhodené peniaze. Neviem, čo si mám o tom myslieť, keď čítam na to samé chvály, ale mám vlastnú skúsenosť.

ivka1619
25. feb 2018

@evasova ano mame skusenosti s Laminine na Sk.

ivka1619
25. feb 2018

@annaadam presne tak davam vam za pravdu