Normochrómna anémia. Nevieme si rady

liaah
29. jan 2009

Chcela by som poprosit mamicky, ktorych deticky boli silne anemicke, a hladina hb kklesla az na hodnotu 84, o skusenosti, co sa s vami dialo, ake boli lekarske postupy, co s detickami robili? Nasa Mel ma dva mesiace a hladina hb jej od narodenia klesa aj napriek injekciam B12, hladina zeleza v krvi je v norme, ale hb napriek tomu stale klesa. Uz nas posielaju na detsku hematologiu na Kramare, prosim ak mate niekto s tymto skusenosti, tak mi napiste. Na antoslkej ma dost vystrasili, ze pri takychto nizkych hodnotach je malo okyslicovany organizmus, aj mozog ☹ ☹ ☹ a tak sa dost bojim, inak Melisska vyzera uplne normalne, krasne papa, pribera, ani nie je biela, cize zjavne priznaky anemie vobec nema 😉 tak sme z toho aj s lekarkami - obvodnou aj tej z antolskej , dost mimo, ze nevedia prist na to preco hladina klesa a klesa ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

denisocka
29. jan 2009

mam skusenost s kolegyninou dcerou,začaly jej zrazu klesať červ.krvinky,masivne rozpady,stale ožltla,kolapsy- nastali transfuzie,injekcie,lieky,bylinky,kadekto, bratislava,vieden, vyšetrenia na darovanie kostnej drene .... a po roku a niečo nakoniec nejak "náhodou" prišli na koren veci,že je to CELIAKIA , v 25rokoch

nevravim že je to vaš pripad,ale každa rada dobra

liaah
autor
29. jan 2009

dakujem denisocka, jasne kazda rada dobra 😉 😉 😉 ach jaj, no mala nie je ani zlta, ani nic ine nema, co pises, je krasna ruzovucka, nema ziadne zjavne problemy, nic nepozorujem u nej, je uplne v pohode, nebyt tych krvnych odberov kvoli kongenitalnej hypotyreoze (vrodena) tak an inevieme ze jej nieco je, lebo hladiny v porodnici boli jemne znizene, ale brali to ako klasicku novorodenecku anemiu. Ibaze mala ma tu KH a nasledkom coho mala dost dlho zltacku, a este aj mala inu krvnu skupinu ako ja, co dost blbo znasala, dlho mala protilatky... tak uvazuju lekari, ci to nema aj z toho.... ach bodaj by, a nejakymi injekciami to znej dufam dostanu........

denisocka
29. jan 2009

liaah,neboj,podla mna bude zakratko fit, ta kolegynina dcera bola z toho uple ako troska,takže uplny opak tvojej dcerky.Inač aj my máme stale anemiu,rozmedie 101-115Hb

bibianka
29. jan 2009

Moje dvojky mali novorodeneckú normocytárnu anémiu (boli predčasne narodené), nejaké injekcie dostávali ešte v pôrodnici, potom sme chodili na hematológiu, tam dostali 3x neorecormon, brali do 8. mesiaca železo a už je to o.k. Ale to je asi iný prípad, ako ste vy.