Obštrukčná bronchitída. Ako sa lieči?

claudinka
4. feb 2009

Co je to za ochorenie, ako sa lieci? neviem o tom nic na internete najst.. kamaratka sa prave vratila so svojim 4,5-mesacnym babatkom od doktora a ma dnes ist kvoli tomu s malym do nemocnice.. ako sa to lieci? kolko budu v nemocnici? kazda informacia bude urcite uzitocna, dakujem

danielik79
5. dec 2010

@venesinuska kolko má rokou mala,ked si jéj dala urobyť kožné testy?

danielik79
5. dec 2010

@venesinuska neskúšali ste kúpele .Možno by jéj to trocha zabralo alebo aspoň kúpiť inhalátor na vincentku .

danielaviki
5. apr 2011

ahojte,prosim vas ako velmi je nakazliva bronchitida? ja a moja svagrina byvame pod jednou strechou a jej rovnako stary syn je od vcera chory. samozrejme sa deti spolu nehraju, ale niekedy sa nevyhnu priamemu kontaktu i ked sa to snazime obmedzit.moze to moj maly od neho dostat? resp. ci bacily ostavaju v miestnosti a my ked tam prideme tak to maly moze chytit? dnes maju ist na kontrolu, pokial sa stav nezlepsil,pojdu do nemocnice. dakujem za kazde info

lulu1112
27. okt 2013

Ahojte, obnovim temu, my mame tretikrat obstrukcnu bronchitidu,dvakrat sme boli v nemocke a teraz nam lekarka kazala inhalovat. Kupili sme inhalacny pristroj omron a viac sa s tym jedujeme ako inhalujeme,aj sme to boli reklamovat v lekarni,ale zrovna nam to vyslo na vikend tak nam ho zoberu az v pondelok do servisu a v com je problem? Ten pristroj raz ide a potom zas nejde,myslim ta para co sa ma inhalovat,ide to iba vtedy ked tym trasieme,o to dlhsie potom trva inhalacia a moj rocny syncek je potom nervny a reve,on je dost zivy a udrzat ho pri tom je des, no otras ten pristroj. Babule ktore inhalujete deticky,neviete poradit nejaky dobry inhalator? Kupime novy,sice sme vyhodili takmer 60 eur do vzduchu,ale peniaze nam vratit nechcu,a stale cakat na servis,to zas nie je dobre pre maleho zdravie. Ak viete o nejakom dobrom alebo mate dobre skusenosti,sem s nimi,dakujem vam velmi pekne.

mamulka2
3. feb 2014

@laetitia21 akurat som v nemocke mali ma 7m inhaluje,ja kojim som snim na izbe☹

luciana789
3. okt 2016

@mamulka2 prosim ta ako dlho ste boli v nemocnici

mamulka2
3. okt 2016

tyzden ale velmi pomohli cvicenia..bola tam pani co ma naucila cvicit dychanie masaze telicka..je nutne aby to vykaslal cize tie masaze ho drazdili aby kaslal..aj steklenie pomahalo smial sa a hned aj kaslal a jnhalovali sme vincentku..drzte sa vela zdravicka

barboritta
6. feb 2020

@mamulka2 ahoj,prosim ta,kde by som nasla tie cvicenia?na youtube by mohli byt?maly ma pol roka a trapime sa s tymto

misfarky
21. sep 2021

@midori ahoj. Zachytila som v tvojom komentári slovo flixotide, tak sa chytám 😃. Používate ho pravidelne aj keď nemáte žiadne príznaky? Lebo syn (5r) býval po nástupe do škôlky často chorý, v lete z krvi zistili ze ma alergiu, na čo sa hádam dozvieme budúci mesiac. Alergo nám ale predpísala ventolin a flixotide. Syn 2 mesiace vkuse pokaslieval, po užívaní flixotidu kašeľ zmizol. Keď prestal kašľať, postupne som vysadila flixotide (už nie 2x, ale len 1x za deň). Prišla jeseň, 2 týždne v škôlke a už ostal chorý. Pýtam sa teda, mal ho užívať stále, aj keď nekašľal?