Opakované vysoké teploty bez iných príznakov

daducha
31. okt 2009

Ahojte,

obraciam sa na Vas s prosbou o pomoc.NAs starsi syn ma 4 roky, druhy rok chodi do skôlky a tento skolsky rok nastali trampoty s chorobnostou. Odkedy zacala skôlka je uz treti krat chory.No, chory, my mame len vysoke teploty, okolo 38,5-39,5 a nic viac.Ziadny kasel, bolest cohokolvek v tele,ziadne sopliky,no proste nic. Len tie teploty ktore trvaju tak 4-5 dni, a je po chorobe.Doteraz bol maly uplne v pohode, 1x sme ATB brali v troch rokoch,minuly skol. rok bol chory 2 krat, z toho raz to boli kiahne.No co je teraz, to je des. Tri tyzdne v skôlke, tyzden doma. Som z toho nestastna,najhorsie je, ze mame aj 9 mes. drobca a ten si to väcsinou odnesie tiez.Netusite ci to môze byt? Doktorka nam brala krv, cakame na vysledky.A to maly berie preventivne komplex homeopatik.
Dakujem za kazdu odpoved.

strapco13
31. okt 2009

daducha...pockaj na vysledky krvi , ak ma vysoke zapalove parametre, tak mu urcite daj vysetrit moc..u malych deti, nie vzdy muso mat infekt mocovych ciest aj priznaky, a asi by mal ist maly na vysetrenie na krcne...vylucit zvacsenu nosnu mandlu...ale tam chod az vtedy ked bude maly bez teplot, a urcite sleduj ako dýcha, ci nosom alebo ustami, ci nechrape v noci ked je zdravy...budu sa ta to pytat..ako pocuje..dobre..moze mat zapal stredneho uska

daducha
autor
31. okt 2009

strapco13,

co uz viem, tak sedimentacia bola uplne v norme, vzdy ked nam odpichnu CRP je to uplne v norme,ked je maly zdravy tak dycha nosom,nechrape,pocuje aj co nema 😀 ,cika normalne bez bolesti,nie casto, tak ako vzdy,som velmi zvedava co sa ukaze v krvi.Mam velky strach ci to nie je nieco vazne.Snazim sa mysliet pozitivne no cert nikdy nespi.Tak dufam, ze to bude nieco ako oslabena imunita..inak vidim, ze mas tesne pred pôrodom tak drzim palce nech vsetko dobre dopadne 😉

danu
1. nov 2009
chulieta
1. nov 2009

kolko trvaju teploty dva ci tri dni? nema potom po dvoch ci troch dnoch neaku vyrazku na tele? co tak siesta choroba?

daducha
autor
1. nov 2009

tak 6. chorobu sme uz mali, po jej prekonani sa vraj ziskava imunita, tak to nebude toto. tie teploty take vysoke trvaju cca 4 dni, potom sa to s nami vlecie este asi dalsie 2-3 dni na hodnotach tak cca 37,5.podla nasej dokiny ide o virusove ochorenie, ja len nechapem ze tam nie su ziadne ine priznaky.inak s ty mocom ste ma zarazili,doktorka ho sice od maleho v piatok chcela, no zrovna malemu sa nechcelo.tak jej ho odnesiem asi hned zajtra rano.co mi ale akosi nejde do hlavy, tak ja ked som mala zapal oc. mechura, to bola taka sialena bolest, ze som nevedela prist k lekarovi a plakala som od bolesti.a ze by to deti nebolelo?nam totiz absolutne nic nie je, len tie teploty zhruba kazde 3 tyzdne

danabr
6. nov 2009

Ahoj daducha ,aj my sme si prešli obdobim vysokych teplot,najprv sme mali 6.chorobu,40 tky teploty,potom do nemocnice,febrilne krče ☹ ,po 3 dnoch teploty zmizli,maly sa vysypal, ako 13 mesačny a odvtedy sa to ťahalo,denne som malemu merala teplotu v HODINOVYCH intervaloch ,už mi to bolo smiešne,mam aj založeny zošit na meranie teplot,prešli sme si odbermi,vytermi z hrdielka,nosa,vyšetrenim moču,všetko bolo ok,až sme išli ku alergologičke,ta nam dala najprv imunor,to su take 4 flaštičky do chladničky,a teraz berieme isoprinosin na imunitu a zatial sme ok,klop,klop.Skus ist ešte k alergologičke,nech urobi testy na imunitu.

bets
9. nov 2009

my to volame 3-dnova viroza. od malicka to dcera obcas mava. teploty a nic ine. zo zaciatku sme riesili, lebo to bolo dost zvlastne. spominala som mnohym lekarom, opakovane sa jej odoberal moc, bola na gynekologickom vysetreni a nic sa nezistilo.
potom nam raz alergologicka vravela, ze niektore deti, ktore maju dobru imunitu, mozu takto reagovat. ze bojuju s infekciou alebo virozou teplotou a zvladnu to same bez inych priznakov...
lenze kym sa dospeje k takemuto nazoru, dala by som dieta vysetrit, ci naozaj nema v tele nieco skryte....

bodka13
10. nov 2009
anka11
18. nov 2009

ahoj, no moja Annamária mala tiež často len teploty a nič iné ... stale 3 - 4 dni a potom nič .. doky stale dal antibiotika až raz sme utekali na po hotovosť a tam zistili že nema zapalene hrdielko ale močove cesty .. malu vtedy tiež nič nepálilo ani nebolelo len mala tie teploty ... čiže zapal vo vnutri ... brali sme injekcie - nie sirup a chválabohu už polroka nebola chorá .. čo ona inak dosť často ... tak podľa mňa počkaj za výsledkami .. určite sa v krvi ukáže čo to je ... a moč odnes aj tam zistia či je to z toho ...

lelagula
14. mar 2011

ahojte, poradte mi prosim, moj syn ma zajtra 3 mesiace, pred tyzdnom v utorok mal z nicoho nic teplotu 38,5 v zadocku a ziadne priznaky poslali nas pre istotu do nemocnice tam len mierne zvysenen CRP z krvi zisitli inak vsetko ok, poslali nas domov ze viroza. vcera dostal zase teplotu vecer az 38,8 tak som mu dala panadol sirup 3,5 ml potom trochu ustupila nad ranom mal 38,3 a rano 37,7, je hrozne ospaly a ziva stale. bola som s nim u doktorky nic mu nedala ze to asi viroza, zobrala vzorku stolice ma ju taku zltu horcicovej konzistencie=to mu v nemocnici nebrali tak uvidim. mam mu davat teraz par dni bez laktozy mlieko nutrilon(nekojim) a lactobacilky babz od swissu. neviem preco sa mu to vracia a z coho to moze mat ked mu z krvi a mocu nic nezistili robili mu aj vyter nosteka. tak ma napadlo mozu to byt uz zubky?je to asi blbost ale stretli ste sa uz s tym?ako to zistim nahmatanim alebo by boli dasna aj nejakej inej farby?ma ich take blede..dakujem za vas nazor

xlucia
14. mar 2011

@lelagula zo zubov nebyva tak vysoka teplota, treba odobrat aj moc, ci nema zapal mocovych ciest, u deti je to caste
a zuby zistis tak, ze je to silno prekrvene a tvrde ale na to je este asi moc maly

zeleny_cajik
20. jún 2011

Aahojte, našla som túto tému, už som dosť bezradná.

Môj malý (teraz 20 mesiacov) má od malička vysoké teploty, niekedy až 39, tak raz za mesiac až dva, niekedy je dlhšie kľud (alebo si možno nič nevšimneme 😅 )... teploty z ničoho nič prídu, úplne bez príznakov, malý nemá soplík, nekašle, hrdielko čisté, moč čistý, CRP ok, krvný obraz čistý (robia mu komplet KO raz ročne kvôli pravidelnému vyšetreniu v narkóze), je veselý, čulý, normálne papá. Teploty odídu po 3-4 dňoch s panadolom/nurofenom.

Iba raz mal angínu, ale to bolo tiež také "o ničom", vôbec nevyzeral byť chorý, normálne jedol, pil, hral sa, priste keby som vám nepovedala, nevedeli by ste. Nikdy nemal žlté či zelené sople, občas také bežné vodové, d narodenia som ho nepočula kašlať, nepoznám, čo sú to choré priedušky (klop klop). Niekedy sa tie teploty časovo spájajú s rastom zúbkov, ale niekedy sú úplne mimo. Lekárka mi vždy povie, že CRP ukáže niečo až na tretí deň, ale to už sú teploty vždy fuč a ak ho aj vyšetrili, bolo všetko negatívne. Na jednej strane som samozrejme rada, na druhej strane som z toho dosť nervózna, neviem, čo mu je a nepáči sa mi to.

Máte nejaké tipy, čo mu mám dať vyšetriť? Som vďačná za každú radu.

bubulka722
20. jún 2011

@zeleny_cajik Odporučila by som imunologiu. Nemá to priamy súvis s očkovaním???

zeleny_cajik
20. jún 2011

@bubulka722 nie, po tých prvých očkovaniach mal teplotu dva dni, ale od roka už nie. Práveže sa nemám čoho chytiť.

bubulka722
20. jún 2011

Nežiadúci účinok očkovania sa nemusí prejaviť horúčkou okamžite, pritom to môže znamenať rozvrátený imunitný systém. Podľa všetkého máte za sebou aj MMR vakcínu. Ako ju znášal, nevšimla si si akýchkoľvek zmien aj čo sa týka chovania, vedomostí,...? Celkovo je táto vakcína dosť zle znášaná. Odkedy má tieto vracajúce sa horúčkovité obdobia?

kaja73
20. jún 2011

@zeleny_cajik V dakom mamičkovskom casaku som citala niečo o takychto navratnych horučkach-ma to aj svoj nazov,ale si ho nepamatam.deti ktore to maju sa takto trapia dost vela rokov,ziadne ine priznaky nie su len tie horučky,ale vraj to nie je nič zavažne a vekom to ustane.Len je to na nervy.Neviem, či je to vas pripad,ale skus si o tom najst dake info napr. na internete,alebo sa na to opytaj Dr.

kaja73
20. jún 2011

@zeleny_cajik Tu mas link precitaj si tu cast o PFAPA syndrome-dole vpravo http://www.solen.sk/index.php?page=pdf_view&pdf... a tiež sa to rozoberalu tu na MK https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/syndrom-...

kaja73
20. jún 2011

@zeleny_cajik Tu mas link precitaj si tu cast o PFAPA syndrome-dole vpravo http://www.solen.sk/index.php?page=pdf_view&pdf... a tiež sa to rozoberalo tu na MK https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/syndrom-...

zeleny_cajik
20. jún 2011

@bubulka722 práveže tú vakcínu zvládol doposiaľ najlepšie, nič mu nebolo. má to od cca. 6 mesiacov, keď mu išli prvé zúbky.

@kaja73 ďakujem za link, pozriem sa a spýtam sa na to doktorky. to by vysvetľovalo veľa, ale nechcem sa tým uspokojiť, pokiaľ sa to riadne nevyšetrí.

kaja73
20. jún 2011

@zeleny_cajik Vysetrit to určite treba,može byt za tym hocico.Ja len aby si hned nemyslela na najhoršie diagnozy.

smarti
21. jún 2011

@zeleny_cajik Mladšia dcéra mala pred mesiacom vysoké teploty od štvrtka večera. Nič jej nebolo, teplota sa dala zraziť, v piatok doobedu pohoda, tak som nikam nešla, poobede už mala nad 39. Celú sobotu okolo 40. Stále jej nič nebolo, bola v pohode, normálne papala. V nedeľu ráno som už ale mala strach, tak sme išli na pohotovosť a tam vraj škaredý nález v hrdle a dostali sme atb. Už v nedeľu večer teploty klesli a v pondelok úplne zmizli. V pondelok ráno som išla k našej dr., tá nepotvrdila info dr. z pohotovosti. Vraj hrdlo čisté, ale prerezávajú sa zúbky a atb boli úplne zbytočné. Museli sme ich ale brať 5 dní, lebo v nedeľu sme už začali. Dr. mi povedala, že pokiaľ nevidno, že dieťaťu niečo je, tak vysoká teplota (i okolo 40) nemusí byť nič vážne. Zvyčajne tieto teploty po 3 dňoch ustúpia. Tak sme sa s tým supokojili a 5 dní dávali s odporom atb. Nechápem, čo tam tá dr. na pohotovosti videla.
Minulý týždeň znova. V stredu večer 39. štvrtok celý deň okolo 40, ale zdalo sa mi, že má trochu soplík. Staršia dcéra soplila celý týždeň. V piatok ráno už len 37,8, no nedalo mi to, išla som sa našej dr. ukázať. Nechcela som skončiť na pohotovosti. Naša vraví, že dieťa je zdravé, ani hrdlo, ani sople. Urobila CRP - 60 (norma je 20 ). Vyšetrila moč, a tam hnis. Konzultovala s nefrologičkou, tá odporučila ísť na detské do nemocnice s podozrením na zápal obličiek. Normálne ma to zložilo, tak som sa zľakla. Tak nás hospitalizovali, napojili na infúzky, našťastie hneď v piatok večer sme vedeli, že moč ne neg. a obličky sú v poriadku, ale ostali sme tam na pozorovaní. Infúzia nám tiekla vkuse 32 hodín. V nemocnici mala už tak max. 38,3 - 38,5, ale po podaní nurofenu to kleslo a aj 10 hodín nestúpalo. Tak to vyzeralo, že sa len opakuje scénar ako pred mesiacom. Ale v nedeľu sa nám spustili sople, večer začala kašľať. V pondelok nám urobili ORL. Proste dieťa max. zahlienené s kašľom. Stav zhoršený, tak sme dostali atb. Dnes nás pustili, už je to lepšie, akoby lieky zabrali po 3 dávkach. Robili nám aj výtery, tie zo soboty ukázali, že ide len o nejaký vírus, ktorý bežne je v tele(ja trdlo, názov nepamätám), len keď sa premnoží, tak robí problém. A Lenka si s tým jednoducho bez liekov neporadila, čo bolo jasné aj zo zhoršovania jej stavu. Ešte nám robili výtery aj včera ráno, ale výsledky budú až koncom týždňa. Hoci sme pobudli v nemocnici, som rada, že sa nepotvrdil zápal obličky. Napriek tomu rozmýšľam čo ďalej, ak nastúpia nabudúce takéto tepoloty, tak budem asi riadne v strese, že ako to dopadne.

smarti
21. jún 2011

A ešte dodávam, že nám robili všetky možné krvné vyšetrenia, všetko v norme, akurát nejaký parameter, ktorý poukazuje na alergiu bol zvýšený, čo by u takého malého dieťaťa nemalo byť. Tak som zvedavá, či ešte neskončíme aj na alergo. A keď čítam vaše reakcie, tak ma až mrazí. Pred 2 týždňami nás očkovali (to očkovanie, ktoré sa očkuje v 12 mesiacoch).

dai
21. jún 2011

ahojte,
no my mavame tiez taketo od malicka - malinka ma vysoke teploty ktore po 3-4 dnoch odzneju - inak ziadne priznaky... brala antibiotika zatial len raz...

naposledy sme to mali asi pred mesiacom - kedze sme chystali velku oslavu, isla som aj k lekarovi ( inak sme nechodili, kedze priznaky nemala ziadne a vzdy jej to rychlo preslo ) - mala bola uplne v poriadku, plucka, dychanie, hrdielko - ziaden zapal - potom jej spravili CRP a nenormalne vysoke... takze nam robili este celkovy krvny obraz v nemocnici, vytery aj moc... fakt je ze tam uz nic nebolo 😒 doktorka nam dala aj antibiotika, ze ak sa bude teplota opakovat
malinka mala crp v piatok 123, v pondelok sme isli na kontrolu a mala 30 - cize stale velmi vysoke - lekarka nas pochvalila ako tie antibiotika super zabrali - problem je, ze kedze malej teplota uz toho vecera nevystupila, ja som ziadne antibiotika nenasadila... 😕 cize jej to za 3 dni kleslo takto same - mame este objednavku ist dat pozriet mandle... ale inak nam nikto nevie povedat z kadial sa ten zapal zobral a co to bolo - no nahana to strach a clovek si predstavuje naozaj tie najhorsie scenare ☹ pritom ma pred sebou vlastne zdrave dieta - teda na nasej malej absolutne ziadnu chorobu nebolo vtedy vidiet, teplota na 40 vyskocila len v noci, cely den nic... nemam paru co to je ☹

zeleny_cajik
21. jún 2011

tak tentoraz to nie je len tak, malý má angínu 😒 je to hrozné, ale som rada, že má nejakú "noormálnu" diagnózu... to som dopadla, čo? 🤐

@smarti vďaka za reakciu... tak to je sila, potom sa v tom vyznaj 😒 ešteže to dopadlo dobre, ale vystresovali vás dosť. ak zistíš, čo to je za vírus, budem ti vďačná.

@dai hm, to znie, ako u nas. presne, ako píšeš, je to na nervy a fakt to človeka vystraší, keď nevieš, čo dieťaťu je. internet je plný katastrofických možností, ja sa už bojím čokoľvek hodiť do google. no dúfajme, že to je niečo bežné, z čoho deti vyrastú.

dai
21. jún 2011

zeleny_cajik,
no, ja radsej nic nestudujem... len nechcem nic zanedbat... takze este pojdeme spravit to vysetrenie ( aj ked nato to moc nevidim, mala nemava anginy, ani sopliky, kasel... nebyva vobec casto chora, aj nastup do skolky zvladla velmi pekne, uska ju nebolia, cikanie tiez nie - pricom teda moc jej uz vysetrili takze tam by nic nemalo byt, ani s oblickami...) - napada mi este ze malinka dost reaguje na slniecko - natieram ju 50tkou, ona je ale velmi bleducka, takze aj tak ma licka hned cervene ked sme vonku ( pritom von chodime len rano a na vecer , detto v skolke ) - takze este mi napadlo zeby to mohol byt upal... ale neviem ci nevarim z vody 😔

ja mam doma ampulku na moc - ideme buduci tyzden zase odovzdat, plus dalsie kontrolne CRP dat spravit - dohodli sme sa s lekarkou ze ju radsej budeme sledovat, kedze to uz 3 alebo 4x mala... ( ale tak ja dufam ze tie zakerne choroby mozme vylucit, kedze celkovy krvny obraz neukazal ani nizky pocet leukocytov ani nic podobne co by na tie zakerne choroby poukazovalo ☹ )

kutina
24. jún 2011

Ahojte maminy, som na koni po skoro 4-roch rokoch, ako vidím stále funguje. Počas celého materstva študujem všetko možné pre zdravie a výchovu dieťaťa. Založila som s kamoškami aj materské centrum, kde sa venujeme (teraz už popri zamestnaní ) deťúrencom a tehulkám no postupne prichádzam na to, že je treba sa venovať všetkým 🙂
Ak máte niečo rada poradím. Pošlite mi prosím však ak máte konkrétnu otázku do IP, tu nie je možné vkladať odkazy......
Teším sa 🙂
robím takú menšiu osvetu niečomu inému
ak Vás zaujíma alternatíva, pozitívne myslenie, spôsob výchovy na dohode a kopec iného veľmi rada sa podelím.
Papa

kuka
26. jún 2013

@daducha

ako ste prosim dopadli? podarilo sa niečo zistiť? v sobotu mame 4 roky a presne taký istý problem, z ničoho nič vyskoči teplota, nema ani sople, dýchanie čisté, CRP ok, ďakujem

matazdca
28. nov 2014

Ahojte maminky.Rozhodla osm sa aj ja prispet nakolko som uz naozaj zúfalá.MOj syn ma 2,5 roka.Kazdy mesiac je chory.Vysoka horucka vzdy je to do 40.Ine priznaky nema.opakuje sa to asi pol roka predtym byval tiez casto chory ale tp bolo napr zapal priedusiek a podobne...teraz to vystupnovalo tym ze minuly tyzden mal 3 dni 40 tky a teraz mu zacina horucka znova.Zatial 38.5 ale viem ze je to zaciatok pretoze je mu zima a ma studnee rucicky.takmer vzdy ma dobre vysledky alebo povie doktorka ze je to virus.za dva tyzden ma ma vysledky aj z imunologie a alergologie ale dovtedy budem trpnut.ma niektora zvas takuto skusenost?dakujem za kazdu odpoved...

kaja73
28. nov 2014

@matazdca pozri syndrom periodickych horucok...uz som to sem pisala..

matazdca
28. nov 2014

ahoj dakujem za odpoved.Citala som to ale tam sa skor pise o zvysenych horuckach a moj ma zaazdym 39 az 40,5.