Opakované vysoké teploty bez iných príznakov

daducha
31. okt 2009

Ahojte,

obraciam sa na Vas s prosbou o pomoc.NAs starsi syn ma 4 roky, druhy rok chodi do skôlky a tento skolsky rok nastali trampoty s chorobnostou. Odkedy zacala skôlka je uz treti krat chory.No, chory, my mame len vysoke teploty, okolo 38,5-39,5 a nic viac.Ziadny kasel, bolest cohokolvek v tele,ziadne sopliky,no proste nic. Len tie teploty ktore trvaju tak 4-5 dni, a je po chorobe.Doteraz bol maly uplne v pohode, 1x sme ATB brali v troch rokoch,minuly skol. rok bol chory 2 krat, z toho raz to boli kiahne.No co je teraz, to je des. Tri tyzdne v skôlke, tyzden doma. Som z toho nestastna,najhorsie je, ze mame aj 9 mes. drobca a ten si to väcsinou odnesie tiez.Netusite ci to môze byt? Doktorka nam brala krv, cakame na vysledky.A to maly berie preventivne komplex homeopatik.
Dakujem za kazdu odpoved.

barbra1
22. okt 2015

@matazdca ahoj chcela som sa spytat ako ste dopadli s malym, lebo to co si pisala presne sedi na moju malu, skoro kazdy mesiac vysoke teploty, zvycajne zaberu atb ale stale sa to opakuje... Dik za odpoved

matazdca
13. dec 2015

@barbra1 Ahoj dlho som tu nebola tak sa ozyvam az teraz.Mojmu malemu to uz preslo z nicoho nic a aj na alergologii ma vsetko dobre.Akoby utalo🙂 je to uz pár mesiacov a ani nadcha.Doktorka mi povedala ze to mohlo byt tým ,ze si staval imunitu ked staršia dcera chodila do skolky a vsetko nosila domov.Luki uz teraz tiez chodi do školky a ani raz chory 🙂

barbra1
13. dec 2015

Tak super, si ma potešila, my sme tiež objednaný na alergológiu, ale tiež sme v rovnakej situácií že staršia chodí do škôlky a nosí a nosí... 😉

kasiopeja01
16. júl 2017

Ahojte, moj 3rocny mava tiez divnu teplotu. Je uplnd v pohode,dam ho poobede spat a zobudi sa s horuckou nad 38. Dam mu lieky, vecer este vystupy a na druhy den nic. Ma niekto podobne skusenosti?

oriesocek
31. júl 2017

@kasiopeja01 ahoj, prave pozeram na nete tie teploty. mala ma za posledne 4 mesiace uz 4x takto teplotu. vystupi nad 38, ale ma ju iba 1 den a potom nic. Naposledy sme boli u lekarky, ale ani nam nic nedala, iba paralenom znizit teplotu. uvazujem, ze uz s nou pojdem na komplexnejsie vysetrenie. Vzdy iba vystupi teplota aj nad 39 a potom nic. ako keby utal...

antonia008
30. aug 2017

Ahojte, u nas to trva uz rok pravidelne kazdy mesiac alebo mesiac a pol dookola. Teploty do 40 /ortutovym teplomerom, digitalny ukazoval aj 41,6 - skoro som odpadla ked som videla toto číslo../ crp na treti den stale zvysene /60-90/ zakaždym dostane atb, ktore zaberu az na 3.den /cize 6. den teplotovania/. Teploty mava skoro non-stop /v priebehu tých 6-7 dní/ pod 37 ani nejde. Moja malá má 2r a 4mes. Nesoplí, nekašle, až na uzliny a zväčsené mandle na 3.-4. den od zaciatku vysokých teplôt. Má niekto podobnú skusenosť, ako to prebehlo dalej, kolko to bude trvať? Ja už nevládzem, toľko nocovať každý mesiac + cez den fungovať od skorého rana.. :( so žiadnym odpočinkom cez den..

kasiopeja01
10. sep 2017

@oriesocek my sme s tym u lekara nikdy neboli a cez prazdniny vobec nic, ani teplota ani soplik. Takze to bol len nejaky skolkarsky bacil

iwet9
21. nov 2019

@oriesocek ahoj mi mam eteraz to iste 2 dni nic sme doma nechodime do skloky a vcera 39 nechapačka zajtra ideme zase k dr nech radsej krwicku zobere😨 a moc zase prekontroluje totot sme este nemalii

nany12
24. mar 2020

@oriesocek dobrý deň chcem sa spýtať zistili vám niečo ohľadom tých teplôt? Môj synček ma toto iste ma 5 mesiacov a asi 3x mal jednodňovú horúčku bez príznakov

oriesocek
24. mar 2020

@nany12 ahoj, mala uz potom nemala teploty. uz sme to dalej neriesili, kedze jej to uplne zmizlo. Vzdy to boli iba take kratke 1-2 dnove vyssie teploty a bez dalsich priznakov (nadcha, kasel, atd).

nany12
25. mar 2020

@oriesocek mňa pediatrička vystrašila že si to mam znacit do zošita keď sa to bude ešte opakovat a ze potom nás musí poslať na imunologiu na vyšetrenie pretože bez6toho vyšetrenia mu nemôže podať vakcínu MMR. Ze môže mať imunodeficit

swetluska
27. dec 2020

Ahojte mate niekto aj mejake zavery. Mala ma to iste uz cca rok...

scorpionflower1
18. jan 2021

@swetluska ja teda zaver nemam, ale moja mala 2r. ma teraz 1x takuto "bezpriznakovu teplotu" nema ju az taku vysoku, tak do 38.5, ale trva to 2 dni, dufam, ze to prejde.
Moj synovec mal cosi podobne, vtedy mal 5 r. On mal ale nizke teploty 37.5 a vzdy rano a to vkuse niekolko mesiacov. Sestra s nim behala po doktoroch ako salena a furt nikto nic nevedel, pediatricka mu pozerala sondou do nosa, robila stery, odbery a zistili len, ze je anemicky.
Uz tie teploty nema, jedneho dna pri obede mu vytiekol z nosa hnis a krv a odvtedy nema teploty.

maris5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
n820p
22. jún 2022

@lelagula ahoj, neviem či tu ešte chodíš ale ak áno, tak ako ste nakoniec dopadli? Z čoho boli tie teploty?

leeo
1. aug 2022

@n820p to by zaujimalo aj mna

n820p
2. aug 2022

@leeo my sme to mali podobne, syn mal teploty tak tri dni bez iných príznakov, potom týždeň Ok a po týždni zas 3 dni vysoké teploty a asi týždeň ešte potom zvýšená teplota vždy okolo 37,5-38 😁 lekárka to uzavrela v oboch prípadoch, že chytil niekde nejaký vírus 🤷🏼‍♀️🤣