Operácia dieťaťa v Roosveltovej nemocnici v Banskej Bystrici. Čo všetko treba?

janulap
18. aug 2009

Pekny vecer mamicky.Dnes sme boli na ocnom v BB a dozvedeli sme sa,ze nasa Emka (5,5r.)pojde na jesen na operaciu,pretoze jej jedno ocko ubieha a ani prekryvanie nepomaha.
Chcem sa opytat tych mamiciek,ktore v Roosveltke so svojim dietatkom na operacii boli alebo idu,co nam tam vsetko treba.Ako to tam vsetko prebieha od prijatia do nemocnice az po prepusteni domov. 🙂

akvi
19. aug 2009

Tak my sme mali tu cest tam byt uz 2x. Sice nic vazne a pobyt vzdy kratky, ale moje pocity z celeho detskeho su velmi sklucujuce.. Neviem, kde bude dcerka lezat, ale tam, kde sme boli my to nebolo nic moc... Uz to bolo pre mna hrozne, ze mi nedovolili byt tam so synom cez noc. Aspon ze som mohla pockat, kym zaspi.. A rano som tam naklusala o 6.00 a to uz bol syn hore (normalne tak skoro nevstava) a jeho smutny pohlad a totalna rezignacia, to stalo teda za to ☹ .
Strava bola uplne otrasna, pisala som aj staznost vedeniu nemocnice. Na ranajky pre 3 rocne deti bola klobasa, ktoru by som ja ani psovi nedala 😠 . Obed studeny a maso tak tvrde a zilnate, ze ani dospely by nemal sancu ho pohryzt, nie to este 3 rocne dieta.. No otras...
Miesto pre rodica traviaceho cely den s dietatom - to je tiez zufale. Nemas si ani kde sadnut. Ja som si vypytala aspon jednu stolicku, lebo v izbe bola len jedna detska a postielky vsetky vysoke. Vidim, ze tvoja dcerka je uz vacsia, tak bude mat pravdepodobne uz normalnu postel, co je fajn, mas si kde sadnut 🙂 .
A pristup lekarov - nemozem sa stazovat, vsetci boli velmi mili, ALE strasne zaneprazdneni a ked by som sa nepytala kazdu chvilu, ze co a ako, tak sa nedozviem vobec nic.
Co ma dost hnevalo, synovi pichali vselijake lieky, ale ak cakas nejaku info, ze co mu vlastne davaju a preco, tak na to zabudni. Pichnu a hotovo, absolutne ziadna informovanost.. 😒
A potom uz len take "pikosky", ako kvapkajuci kohutik na izbe - do nerezoveho umyvadla - ozyvalo sa to hlavne v noci a velmi to rusilo. Nikto sa s tym ani po mojich niekolkych upozorneniach nezaoberal 😖
Upratovacka, ktora utierala vsetko jednou handrou 😖
A hracky v katastrofalnom stave. Radsej by tam nemali byt ziadne, ako toto...
Zlate boli p.ucitelky z nemocnicnej skolky a skoly - to bola nasa zachrana, kedze syn nemohol vyjst z izby, tak nam nejake dobre hracky aspon doniesli na izbu. Ostatne deti mohli ist aj do skolky sa pohrat..

A este prijem - no to bolo uzasne 😖 Moj syn v stave totalneho stresu a vycerpania - na oddeleni mi ho vytrhli z ruk, vzali na vysetrovnu (nestihla som ani protestovat ☹) a tam ho drzali asi 4 sestricky a dr. ho vysetrila a pichli mu do rucky ihlu s hadickou, cez ktoru mu potom davali lieky. Po tomto zazitku sme so synom asi hodinu travili v objati, on sa nevedel utisit a ja som tiez plakala, bolo to hrozne!

Dufam, ze som ta velmi nenaplasila a ze to bude ovela lepsie, ako som pisala.. Je to velmi smutne, ze to na detskom takto vyzera, ale treba sa ozvat, ked sa ti nieco nebude pacit. Tak vela stastia prajem a nech sa rychlo vylecite..

janulap
autor
19. aug 2009

akvi,dakujem.....no teda...cakala som nieco ine 😒 😒 😒
Mozem s aopytat,koli com uste tam boli,a ako dlho?nam idu operovat ubiehajuce ocko a mame tam jeden den prist,druhy ju budu operovat a treti den domov.
Ano,o tom,ze s nou nemozem spat,viem.Kde si bola ubytovana ty?Mne tam vraveli nieco onejakej ubytovni v areali.
A ako dlho si s nim bola vecer na izbe,do kolkej?A ked tam varili,to co pises....mohla si mu dat jest nieco ty?
Boze,ja mam tolko otazok 😅

akvi
19. aug 2009

1.x sme tam boli len den - syn si rozbil usta, sili mu ich v narkoze, tak sme tam museli zostat, kym sa neprebral a pod...
2.x sme boli s laryngitidou - prisli sme vecer, lebo mal zachvat, boli sme tam 2 noci a 2 dni.
Ubytovanie je mozne o poschodie nizsie, ale neviem, ako to tam chodi, lebo ja som z BB, tak som to nepotrebovala...
Na izbe som bola do cca 22.00, az kym nezaspal a este som cakala pre istotu na posledne lieky, ktore mu pichali, aby ked sa nahodou zobudi som tam bola pri nom... Nemali s tym problem, ale musis si to dorazne ziadat, lebo ked uvidia, ze sa nechas "ukecat", tak ta kludne odpinkaju.. Nemozem ale povedat nic zle na sestricky - ked videli, ze dr. dovolila, tak sa spravali velmi milo..
Jedlo - jasne, ze som mu davala nase. Doniesla som z domu - hlavne teda tie ranajky, lebo ta klobasa to bolo fakt uzasne 😖 . A obed - polievka sa este ako tak dala zjest, ale druhe bolo vacsinou nejedle. Ja som z toho zvykla trochu odjest a maly dostal jedlo z domu - doniesol nam manzel.
Ale neboj...nebude to take zle.... Len radsej sa dopredu priprav, nech ta nic neprekvapi.. Iba zeby prijemne.. S tym jedlom mozno nieco uz urobili, napisala som im staznost a dokonca mi na nu aj odpovedali a povedali, ze sa budu snazit to riesit.. Tak potom napis, ci sa nieco zmenilo. 😉

janulap
autor
20. aug 2009

akvi...a mohla si mu dat jedlo,co si doniesla??Normalne varene??No ja neviem,ak oto s nami bude...ak jej nebude chutit co navaria,tak len nieco z bufetu...bagetu a tak....
je tam niekde aj nejaky bufet,alebo co?? 😕

akvi
20. aug 2009

ranajky neboli problem, doniesla som mu urobeny roztek z domu... a je fakt, ze obed sme riesili tak, ze aspon polievky trochu zjedol, z druheho trochu prilohy a ostatne sme sa dotlacili pizzou. Nikto nic nenamietal... No opovazili by sa.. 😖 A mali sme nejake jogurty a ovocie a blbosti... 🙂 Syn velmi nechcel jest, predsalen, zle sa mu dychalo a tak..takze toho vela aj tak nezjedol... A mam pocit, ze tam je dokonca kuchynka s mikrovlnkou - starsie deti chodili jest tam - je tam par stolov (teda aspon na tom poschodi, kde sme boli my to tak bolo), takze neboj, nikto to nebude nejak sledovat.. Nerob to okato, ale zase predsa nebudete hladovat.

kalfinka
20. aug 2009

ahoj janula. Ja som sa odtial vrátila pred týždňom. Bola som síce na kojeneckom s dcérou, ale o poschodie nižšie som bývala s 1 maminou z detského. Prezváňali nás na mobil, keď niektoré dieťa plakalo. Tiež sa prikláňam k tomu, že to bol otras. Každú chvílku behať hore dole. Fakt. Varia stále tak hrozne, ale je tam kuchynka s mikrovlnkou. Príbor si musíš doniesť, aj pohár. Domácu stravu si môžeš dať do chladničky, ale musíš ju mať riadne označenú menom dieťaťa a oddelením na ktorom leží. Ale poteším ťa, tie decká mali väčšie porcie ako my kojace matky, lepší a bohatší výber (aspoň na raňajky). Ty si stravu neplať, bufet je vedľa v budove, aj potraviny na urgente a pred nemocnicou je tržnica. Dá sa celkom fajn zaobísť bez tých maglajzov, čo tam varia. Držím palce, nech to v "zdravý" prežijete.

lubi22
20. aug 2009

Ahoj Janula. My sme boli tiez dnes na Roosweltke s mladsim syncekom na vysetreni, caka nas operacny zakrok, ale nastastie najskor ked bude mat rocik. V kazdom pripade - ja som rozhodnuta, ze ho nebudeme absolvovat v BB. Viacere kamaratky, co ich deticky museli ist do nemocnice - ani jedna nemala dobre skusenosti, ich zazitky boli podobne ako pise Akvi. Jedine, co je pozitivne, je odbornost lekarov. Ostatne hroza. Jasne, ze je ine, ked ide o urgentny pripad a dietatku treba okamzite pomoct, vtedy sa nemocnica neda vybrat, ale Kedze nas zakrok je planovany, chystam sa do BA, kde maju k dispozicii "nadstandardne izby", kde mozem byt so syncekom cely cas. Drzim paste, nech vam vsetko dobre dopadne.

janulap
autor
21. aug 2009

Lubi,do Ba to mame dooost daleko.A v BB mam velku doveru k pani doktorke na detskom ocnom.
Kalfinka-ty si byvala v tej ubytovniäten internat,ci co to je),nebola si s malou na izbe?

katia7
2. sep 2009

ahojte tak my sme v BB lezali na detskom niekolko krat, lezali sme na kojeneckom, to co tu pisete chapem ako zla strava, spat na inom poschodi, hracky....... ale zazila som hospitalizaciu v inej nemocnici kde som lezala so synom na jednej izbe, jedlo mi tam nosili...... a bol to otras, priserna starostlivost, neodbornost a neschopnost, musela som sa pozerat desat dni na moje mesacne trpiace dieta zvijajuce sa v styridsiatkach horuckach a ti magory nevedeli ani prist na to co mu je. na vlastnu ziadost sme sa vtedy dali prelozit viac ako sto kilometrov do BB, syncek teplotu uz vecer akoby zazrakom nemal a do par hodin sme mali diagnozu. byvame v hlohovci a mame to naozaj velmi daleko ale stale chodime na vsetky kontroly do BB a na hospitalizacii tiez trvam tam,tiez som matka a mala som stiesnene pocity z tych "akvarii " v ktorych kojenci su a ze musim spat inde a ze jedlo je zle( kupovala som si potom v bufete) ale zvazila som si ci je pre mna dolezite to ze ja sa citim ok alebo ze je o syna po odbornej stranke dobre postarane a na doktorov v BB nedam dopustit. inak lezali sme aj na kramaroch v BA ale ze by to bol nejaky zazrak to neviem a lekari nemali na mna cas ani tolko co v BB akurat sme lezkali spolu na izbe.

andreah70
2. sep 2009

janulap neboj iste to dcérka zvládne ja som ti do inej temy písala že syna na to isté operovali 2 krát v TN . Jedlo by som moc neriešila lebo prvý deň si niečo prinesieš z domu, druhý deň malá po narkoze aj tak nebude môcť jesť a tretí deň ráno pôjdete domov 😉 Držím dcérke palce nech to všetko dobre dopadne 🙂

Inak ja som v TN mohla byť so synom na izbe pri prvej operácii /dôrazne som si to žiadala hoci už mal 6,5 roka/ platila som vtedy za deň asi 500 Sk pri druhej operácii už mal 8,5 roka to som tam mohla byť v deň operácie od rána až do večera, na to aby som tam bola s nim už celý pobyt bol veľký.

akvi
2. sep 2009

katia7 - nikto tu nic zle nenapisal na dr. v BB.. Bola som spokojna s ich pristupom, ale pobyt v nemocnici je aj o psychickej zatazi, nie len o telesnych chorobach. A ak ma byt liecba uspesna, musi byt to dieta ok aj psychicky...a hlavne psychicky...
Viem, o com hovorim, sama som to zazila na sebe - bola som ako predskolacka v nemocnici. Vtedy bolo absolutne nepripustne, aby tam bol rodic 😖 . Velmi dlho som sa psychicky spamatavala... Mama mi to rozpravala... Zapal priedusiek sa rychlo vyliecil, ale dusa maleho dietata sa liecila este hodne dlho.. 😒
A to, ze mam dodnes panicky strach z nemocnic - aj ked tam idem s niecim uplne banalnym, to je tiez podla mna pozostatok negativneho zazitku z detstva..
Absolutne by som nepodcenovala, ze podmienky su take, ake su. Urcite sa treba ozvat, lebo len my to mozeme zmenit.. Ved to nie je az take tazke zmenit par drobnosti, ako strava, ci viac sukromia v izbach, lepsie hracky, moznost byt tam s dietatom... Toto vobec nie su prehnane poziadavky!

katia7
2. sep 2009

akvi - hej mas pravdu ja mam sama velmi negativne zazitky z detstva a tiez myslim ze to na mne zanechalo stopy lebo este teraz ked som v nemocnici sa citim ako dvojrocne dieta a to mam inak dost velke usta 😀 ale skratka maju tam pravidla ze do kedy tam mozes byt napr. vecer s dietatkom ale sestricky su velmi mile a nechali nas tam skoro aj spat ked bolo treba aj ked je to nepohodlne lebo sedis na stolicke a prezvanali ma na mobil hned ked sa drobec zobudil, to cislo bolo prve co si pytali ked sme prisli. a nechcela som aby to vyznelo nejak zle ale zazila som v inej nemocnici naozaj horor este teraz je mi do placu a chce sa mi vracat ked si na to spomeniem a bolo to pred dvoma rokmi tak si myslim ze nie vzdy je najdolezitejsie ci spime s drobcom v jednej izbe 😉
a stym ze sa treba ozvat suhlasim len aj tak nema zdravotnictvo peniaze a sak to vsetky pozname bla bla bla.... 🤐

akvi
2. sep 2009

jasne, ze sa snazili vyjst v ustrety, ja som tam tiez bola do noci, kym syn nezaspal..
A nie je vsetko o peniazoch.. Hracky sa daju zohnat od sponzorov, presklene steny vybavit zaluziami a strava - ked spocitam, kolko stoji napr. ta klobasa, co sme dostali na ranajky a dva okruhy bieleho chleba, ktore 3 rocne dieta urcite nezje, tak za tie prachy by sa dala urobit hocijaka pomazanka a stacil by jeden celozrnny roztek a ranajky su vybavene a este k tomu o 100% zdravsie ako to, co sme dostali.. 😒 Toto su veci, ktore staci ozaj len CHCIET zmenit.. Nic viac... Toto nie je o peniazoch.

katia7
2. sep 2009

hmmm to veru nie je keby dali mojmu synovi klobasku tak ich poslem ....... ale on pil len mlieko vtedy 😀 tak ale je to sila hlavne v dnesnej dobe zdravej vyzivy, nuz dobre vediet ak este pojdeme co nie je s nasou diagnozou vylucene zoberem si svoje jedlo pre drobca 😉

janulap
autor
19. okt 2009

babenky,drzte nam palce, o tyzden ideme na operaciu.Dufam,ze nam to dopadne velmi dobre. 🙂

akvi
23. okt 2009

Drzim palce, nech vam to dobre dopadne 🙂
A neboj sa ozvat sa, ked sa ti nieco nebude pozdavat.. Vsetko sa da vyriesit, len treba chciet.
Este raz, drzim palce, hlavne nech ste v poriadku! 😉

denako
30. sep 2013

tak to nič moc,taka vychválena nemocnica,ja tam idem s dcérou v novembri a potrebujem tam prespať jednu noc a tam to neprichádza do úvahy,síce dcera ma 11 ale z domu to mám viac ako 100 km.takže keď jeden deň prídem a druhy idem domov tak sa mi neoplati cestovať,neviete o nejakom penzione pri nemocnici ja Bansku Bystricu nepoznam a viem len trafiť ku nemocnici.

patricionella
14. apr 2015

Ja tam idem v piatok, syn má nad 3 roky, takže s ním na izbe byť už nemôžem, na dennej