Operácia pľúc u bábätka do 1 roka

cajova_lienka
16. sep 2012

Žienky chcela by som Vás poprosiť (kedže s našou diagnozou nemate nikto skusenosť) viete mi prosim napisať aspoň Vaše skusenosti s operáciou bábatka - keď bola nutna krátko po narodení prípadne vo veku do roka drobčeka. Pľúcna sekvestrácia sa podľa info čo som našla vačšinou rieši operačne a ja si neviem pomaly predstaviť čo všetko taka operacia miminka a jeho pobyt v nemocnici obnáša. a som z toho bezseba strachom. Dakujem

cajova_lienka
autor
16. sep 2012

prosim prosim nikto nemate skusenost o ktoru ste ochotné sa so mnou podelit?

lucky14
17. sep 2012

@cajova_lienka Ahoj. Kamaratke sa narodila malinka s defektom na pluckach a bola na operacii ked mala okolo 1 rocka. Operacia prebehla bez komplikacii malicka sa rychlo zotavila a je z nej usmiate vesele dievcatko. Myslim ze jej lekari vraveli ze male deticky sa s takymito operaciami vyrovnavaju lepsie aj rany sa rychlejsie hoja. Takze verim ze aj vam to dopadne skvele a drobcek bude uz len zdravucky. Prajem vela stasticka. 🙂

cajova_lienka
autor
17. sep 2012

@lucky14 dik krasne za povzbudenie 🙂 strasne sa o malinku bojim ☹

lucky14
17. sep 2012

@cajova_lienka Ahoj. A to zistili malinkej co sa narodi v novembri? 🙂 Ak ano aj kamaratkinej malinkej to zistili este ked bola tehotna a vedela ze co ich caka. Myslim ze hovorit Ti aby si sa nebala ani nemy zmysel ale podla skusenosti viem ze deticky operaciu pluc zvladaju velmi dobre. Hlavne moja musis Ty byt silna malinka bude isto tiez. 🙂

cajova_lienka
autor
17. sep 2012

@lucky14 ano ☹ v 20tt sa im to plucko len nezdalo ale ze to nebude asi nic vazne ale ze to treba skontrolovta a v 30tt ma na 3D uz zabili takouto diagnozou ☹ malinkej sa odseparovala cast plucoka avytvorila si vlastne cievne zasobovanie z aorty. vyzera ze to nerastie - alebo teda pomer voci plucnemu laloku sa zmensuje - kedze plucka nam rastu ale zmiznut to s tou cievou nezmizne ☹

lucky14
17. sep 2012

@cajova_lienka Uvidis vsetko bude v poriadku. Deticky maju v sebe neskutocnu silu. Karmaratkina malinka mala dieru v pluckach ktora sa nezaplnila. A mysleli ze je to nador. Tej museli kus pluc vyrezat. Vseko sa hojilo rychlo a malinka je zdravucka. Len to cakanie bolo zdlhave lebo oni jej to nechceli robit skor ako bude mat aspon 9-10mesiacov. Ale vsetko vyslo na 1 a urcite to bude aj vas pripad. Len treba mat vieru ze to tak bude. 🙂

senta_sofia
6. okt 2012

ahoj, kamaratke operovali dcerku den po jej prvych narodeninach, nie plucka, ale nieco s oblickami, myslim, ze mala to zvladala lepsie, ako my vsetci dospelaci. Podla mna sa nemas coho bat, hlavne sa zbytocne nestresuj popredu, budes to riesit, ked to bude aktualne...

daniel93
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cajova_lienka
autor
13. nov 2013

@daniel93 Dobry den prajem, malinka sa ma zatial celkom dobre a kedze teraz bude mat iba rocik este nikto presnu diagnozu po narodeni nestanovil - caka nas CT vysetrenie a dalej sa uvidi. Je mi luto ale neviem Vam zatial poradit ale drzim palec aby sa to vsetko co najlepsie vyriesilo a drobcek bol zdravucky

daniel93
14. nov 2013

@cajova_lienka Dakujem za odpoved. Nech sa vasej dcerke dari a je stale zdrava. Nam povedali, ze vsetko bude zavisiet od toho ako sa po narodeni budu spravat pluca. ☹.

daniel93
15. apr 2014

@cajova_lienka Dobry den, chcem sa spytatm, ci uz mate po CT vysetreni a aku diagnozu stanovili. Nas malinky sa narodil 23.2. ,na druhy den ho previezli na odd. patologickych novorodencov. CT vysetrenie potvrdilo bronchopulmonalnu sekvestraciu, ostatne vysetrenia neukazovali ziadne zmeny. Najskor chceli operovat hned ale konzilium zasadlo a dohodli sa, ze ked bude vacsi. Tak sme monitorovani v kardiologickej ambulancii, kde sleduju, ci nenastanu zmeny na srdiecku. Zatial je vsetko v poriadku, dokonca ma teraz sopliky a nezatazuje to srdiecko. Detska lekarka vravela, ze ked ho pocuva, ze ziadne rozdiely medzi plucami nezaregistrovala. Jeho organizmus sa s diagnozou sam vysporiadal a dufame, ze to tak aj ostane. Vy ste nasa jedina inspiracia v pozitivnom smere a dufame, ze sa aj vam dobre dari. Martina

cajova_lienka
autor
12. máj 2014

@daniel93 DObry den prajem, ospraveldnujem sa za dlheee trvanie ale nemali sme nic nove len cakali na dalsie vysetrenia. Takze vysledok je zatial taky ze nemame nic konkretne potvrdene - ale pravdou je ze CT vysetrenie v narkoze som zatial odmietla kedže malinka nema absolutne žiadne zdravotne problemy. Takze mi sme mali zatial stale robeny len USG alebo po narodeni RTG - co niesu v tomto pripade uplne spolahlive vysetrovacie metody. Drzim palceky aby choroba nerobila ziadne problemy a malinky sa mal dobre kym nepodrastie aby to mohlo byt riesene. 😉

lienka4497
12. feb 2020

Ahojte, čaká nás operácia plucok, malý ma pol roka a budi mu vyberat pravy spodny lalok. Môžete mi prosím napísať spravu ako to u vás prebiehalo a ako ste to zvládli prosím?