Operácia rázštepu podnebia. Potrebujem poradiť

elizabeth453
21. okt 2008

ahojte este raz....dufam, ze konecne najdem nejaku maminu, ktora ma babatko operaovane na razstep.zijem v zahranici a nepoznam nikoho s rovnakym problemom, takze mi nikto nevie poradit...najdem tu taku maminu...prosim, diky

elizabeth453
autor
21. okt 2008

to tu nieje nikto taky...zo strankach o razstepoch vela nevycitam...potrebovala by som skusenosti zo zivota...

u2jana
21. okt 2008

ahoj, nas caka operacia razstepu makkeho podnebia... takze ako to bude este neviem...
dcerke, ma teraz 7tyzdnov to budu robit v 8-9 mesiacoch... dobra stranka na tuto temu je www.rozstepy.sk je tam aj diskusia a odpisuju tam priamo lekari z ruzinovskej nemocnice, kde to robia... skus tam...

elizabeth453
autor
21. okt 2008

ahoj,,,uz som pisala, nikto mi neodpisuje...aj nas caka este jedna..teda dufam, ze uz len jedna, na uzatvorenie tvrdeho podnebia...len este neviem kedy

monikka22
21. okt 2008

ahojte ruzinov je super tam poradia a su tam naozaj odbornici... ja som tam chodila od malinka...u2jana nie je 8-9 mesiacov neskoro?? mne to operovali akolo pol roka

elizabeth453
autor
21. okt 2008

no , lenze ja som v skotsku,,,takze ruzinov mam trocha daleko...aj tuto to operuju skorsie,,,pery v tretom mesiaci a makke podnebie mala teraz v 6tom, a do 9 mesiaca by to malo byt komplet aj tvrdym podnebim.....

u2jana
21. okt 2008

tiez sa mi to zdalo neskoro, ale tak nam povedali na prvej konzultacii... o pol roka kontrola a za dva mesiace operacia... ty si mala aky typ rozstepu, ak a mozem spytat...

elizabeth453
autor
21. okt 2008

kompletny jednostrany razstep pery , tvrdeho a makkeho podnebia

fanta3
1. júl 2013

@u2jana ahoj, neviem ci sem este chodis, ale chcela som sa spytat na tu operaciu makkeho podnebia. Ja mam dcerku (teraz za dva tyzdne bude mat rok) a teda ma razstep makkeho podnebia. Zatial sme boli v Ruzinove len na vstupnej prvej kontrole, potom sme mali prist za pol roka, no boli sme chori a stale nam operaciu odsuvaju kvoly zdravotnemus stavu. Chcela som sa vsak spytat priamo na tu operaciu (kedze vzdy s nimi komunukujem len telefonicky tak detaily nemam kedy pozistovat) ked vas operovali ako to prebiehalo, kolko ste boli hospitalizovani a ako sa malinkej potom papalo. Nemyslim teraz len bezprostredne po operacii ale aj neskor, ked uz to mala zahojene. Pred opreciou ste mali aj nejake problemy s papanim? My viac menej v pohode- obcas jej to v behne do nosa, ale aj to je skor ojidinely jav. Vynaklada sice vacsiu namahu na papanie ale ide jej to, akurat teda musi mat jedlo tu "spravnu" konzistenciu. Doslo po operacii k zmenam, vedela potom tvoja dcerka pekne papat, nemali ste uz nijake problemy potom? Som zvedava co nas caka a nikde som taketo konkretne info nenasla. Ak mi odpovies budem vdacna- dakujem 😉

u2jana
2. júl 2013

@fanta3

ahoj, dceru operovali ked mala 9mes. S jedením mala problémy, ani nie kvoli vybiehaniu do nosa, ale skor je nechutilo. Operovali ju cca 3hodiny. V nemocnici sme boli potom 10dni. Bola som s nou na izbe sama. Po operácii sa nemoze pit z flase, tak sme skusali vsetko lyzickou. Nejake prikrmy davaju aj v nemocnici, zemiakovu kasu a polievku. To jej ale nechutilo, tak som mala donesene Hipp-ky a instatnu kasu. Jest dlho odmietala, tak bola na infuziach.
S tym jedenim je to asi individualne, dcera je aj teraz slaby jedak, ale nemyslim, ze to je nejaky nasledok operacie. Len proste menej papa.

My chodime od 2,5 roka na logopediu - lebo zle rozpravala. Teraz sa to uz trosku lepsi, aj sa snazi spolupracovat.
A chodime este na kontrolu na usne - lebo kvoli tomu razstepu ma zuzeny v jednom uchu sluchovod, tak je nachylnesia na zapaly (a je tiez problem, lebo sa stale nevie dobre sama vysmrkat).
A este chodime na strojcek na zubky - lebo ma spodne zubky pred hornymi.

Je toho dost, ale nie je to zas take zle... Ta operacia je narocna, myslim, ze aj pre nas, mamy - teda ja som to dost tazko niesla. Aj pre tie deticky, je ta nemocnica zaberak - predsa len, ine prostredie, a aj ich to boli...
ale vsetko to prejde a potom uz bude lepsie.

Drzim vam palce, nech to dobre zladnete.
a ked budes mat, nejake otazky, kludne napis.

jana

fanta3
2. júl 2013

@u2jana dakujem pekne za odpoved- aspon mam aku taku predstavu co nas caka 😉
My sme neni tiez velky jedaci, takze tiez nepredpokladam v tomto smere nejake zazraky ani po operacii😀
S tym zvukovodom ste mavali problem aj predtym? Mavali ste aj tie zapaly, ci len lekari povedali ze ho ma uzsi a je tym padom nachylnejsia.....inak ja mam tiez 2,5rocneho syna a tiez sa nevie este vysmrkat 😀 minuly rok to vedel a tento rok zabudol 😀 😀 (to tak pomimo)
No uvidim s cim vsetkym este budeme mat aj my problemy, ale tak zatial to neriesim, kym to neni aktualne.
Dakujem este raz za odpoved a drzim palce malinkej, nech sa jej dari. Pekny vecer prajem.

Karin

77mimi77
11. dec 2013

Ahojte!Chcela by som vás mamičky poprosiť o radu. Mám 7 mesačného synčeka s kompletným ráštepom pery-mäkké , tvrdé podnebie. Ako 10 dňového ho v B.B. operovali, operácia prebehla v poriadku. Teraz čakáme na operáciu mäkkého podnebia. Už sme mali pred mesiacom termín, ale vo výteroch mu zistili, že chytil zlatého stafylokoka. Bol preliečovaný už dvomi antibiotikami a teraz má tretie, lebo má chytené priedušky. Som z toho smutná. Poprosila by som vás mamičky o radu, či niektorá nemáte s týmto zlatým stafylokokom skúsenosti.Ďakujem.

nosatko
18. dec 2013

Aj mam synceka s rastepom podnebia a nesme operovany ma problemi s hlienmi a dychanim

muska21
2. jan 2014

ahojte, chcela by som sa opytat ci je mozne zistit razstep podnebia u 8 rocneho chlapca, zistuje sa to hned pri narodeni, alebo aj neskor. dakujem

muska21
2. jan 2014

skusila som odfotit prosim o nazor a skusenosti

fanta3
6. feb 2014

@muska21 ahoj neviem ci uz ste to nejako vyriesili, ci si nieco zistila. Tvoj pripad by som riesila bud s obvodnou alebo skus napisat http://www.rozstepy.sk/?section=forum - tam by ti niektori lekar skor vedel poradit (ja napr. komunikujem s dr.Fekiacovou), ci je mozne diagnostikovat razstep podnebia ako 8rocnemu az a ci to vobec rasztep je, to je tazko z fotky odhadnut. Aj ma nejake problemy s tym? Castejsie infekty dychaciech ciest, alebo napr ked pije nikdy mu nic nevytieklo z nosa? Vela stastia prajem, dufam ze to bude vsetko OK 😉

muska21
7. feb 2014

@fanta3 dakujem, zrovna vcera sme boli na krcnom a razstep mame vyluceny 🙂

isika
24. nov 2015

@77mimi77 dobrý deň, v 10 dňoch vám čo konkrétne operovali v BB? Aj nás to čaká, máme 6dní a stredný rastep mäkkého a tvrdého podnebia. Dakujem

77mimi77
25. nov 2015

@isika Dobrý večer, v 10 dňoch nám operovali peričku, podnebie sa operuje neskôr po 6 mesiaci. Prajem vam všetko dobré!

isika
26. nov 2015

@77mimi77 Dobré ráno, A ako vám dopadla ďalšia operácia? Fungujete bez komplikácií?Vie pekne rozprávať, papat, nie je hluché alebo niečo iné kvôli rastepu? ☹Ďakujem!

77mimi77
26. nov 2015

Dobrý večer. Operácie prebehli v poriadku. Rozpráva nieco cistejsie, nieco menej. Treba chodit na logopediu. Aj papkanie je uz lepsie, uska v poriadku. Pekne zdrave dietatko 🙂 , hoci na potrebne kontroly treba chodit, aby sa vsetko vyvýjalo ako má a sledovalo.
@isika

isika
26. nov 2015

Ďakujem pekne, snáď aj nám všetko dobré dopadne...Držte sa a hlavne malinke nech je už bez ďalších komplikácií.Pekný večer!

step13
3. feb 2016

Dievcata chcem sa opytat dcerka bude ma 3 r aprili mame razstep mäkeho podnebia operovana bola v Ruzinove.Stale nerosprava len slova a to mozno 20 slov a vsetko pouziva svju hatlaninu :0) som stoho zufala lebo sa bojim ze nebude rozpravat .vsetko vie vsetko vnima ale to rozpravanie :0( viete mi potadit povedat co vam pomohlo a kolkych rokoch deticky zacali rozpravat dakujem za kazdu odpoved dakujem

isika
3. feb 2016

Zdravím,má niektoré vaše dieťatko s razstepom problém s úskami že nepočuje dobre alebo nosí nacuvaci prístroj? Nevyšli nám dobre Oae a vyšetrenie Bera a teraz čakáme na assr :( dakujem

step13
3. feb 2016

@isika moja stym vobec chvala bohu nema problem .

fralica88
15. feb 2016

@u2jana dobry den ,uz mali ste operaciu makkeho podnebia??ako to bolo prosim Vas lebo v pondelok ideme aj my s malou ..dakujem

isika
15. feb 2016

@fralica88 dobrý deň, my až niekedy V lete V Ružinove..máme len 2mesiace.Vy máte koľko A kam pôjdete?Určite to dobre dopadne nebojte sa!

u2jana
15. feb 2016

@fralica88 my sme boli na operacii pred 6timi rokmi v ruzinove. Dcera mala vtedy 9 mesiacov. Dopadlo do dobre, tie prve dni po operacii, boli narocne, ale zvladli sme to. Drzte sa!

u2jana
15. feb 2016

@step13 dcera mala tiez strasne dlho svoju hatlaninu. Cca od 4 rokov sme chodili na logopediu, velmi jej to pomohlo.

step13
15. feb 2016

@u2jana dakujem ja uz som stoho nanervy ono jaj jej ako tak rozumiem ale ostatnim musim prekladat :0( ja dufam ze to zacne strasne sa bojim

u2jana
16. feb 2016

@step13 neboj sa, objednaj sa na vysetrenie k logopedicke a uvidis, pomaly to pojde. Chce to len trpezlivost a pomalicky cviciť a cviciť.