Operácia rázštepu podnebia. Potrebujem poradiť

elizabeth453
21. okt 2008

ahojte este raz....dufam, ze konecne najdem nejaku maminu, ktora ma babatko operaovane na razstep.zijem v zahranici a nepoznam nikoho s rovnakym problemom, takze mi nikto nevie poradit...najdem tu taku maminu...prosim, diky

step13
16. feb 2016

@u2jana dakujem srasne je to taske ved vies podla seba presla si tym no hordsie je e cakame maji mimi tak to bude trosku horsie obom da venovat a este mm je odrana donoci praci 😒 stale snou diskutujeme rozpravane ale ide to pomalicky strasne 😒 ☹

u2jana
16. feb 2016

@step13 presne viem, o čom hovoríš. Prešli sme tým istým. Dcerka mala 2,5 roka, keď sa nám narodil syn. Prve písmenko, ktoré nám dala logopedička cvičiť bolo "v" - trvalo skoro rok, kým ho začala hovoriť, ale potom sa to už pomaly spustilo a išlo to, písmenko po písmenku. Logopedička ti presne vysvetlí, ako sa ktoré písmeno vyslovuje. Fakt objednaj sa uvidíš. Možno by bolo dobré, aby ste stihli vstupne vyšetrenie u logopedičky ešte pred pôrodom, kým máš viac času.
Fakt sa toho neboj, dcéra je teraz prváčka, v pohode rozpráva, číta. Chce to len čas a cvičiť.

1ivanka1
16. feb 2016

@step13
@u2jana aj nas toto vseeeeeetko este len caka ☹ bude to nase druhe babo...
@u2jana a je dcerke dobre rozumiet?

u2jana
16. feb 2016

@1ivanka1
teraz už áno, stihli sme všetko prebrať, ešte kým nastúpila do prvej triedy.
kedy máte termín?
myslím, že som ti už odporúčala stranku http://www.rozstepy.sk/ tam priamo odpovedajú lekári z raštepovej poradne v BA v Ružinove.

fralica88
16. feb 2016

@isika dobry den, no my ideme do Ruzinova.dneske sme dostali vysledky to boli dobre este cakame na jeden co bude az zajtra hotova.som nervozna velmi.uz chcem aby boli sme po...mala ma teraz 6mesiacov

fralica88
16. feb 2016

@u2jana a po operacii mala alebo maly co papkal a ako??

akzoj19
17. feb 2016

Ahojte..syncek ma mesiac a ma razstep makkeho podnebia..caka nas konzultacia v Kosiciach a potom operacia..potrebovala by som poradit ...Ako to hlavne prebieha po operacii a ako je to s papanim..Bude moct pit aj z flase..??Dakujem..

step13
17. feb 2016

@akzoj19 ahoj flasa vobec ja mam dcdrku s razstepom mäkeho podnebia operovana bola BA

step13
17. feb 2016

@fralica88 vsetko mixovane riedke este po operacie mesiac

isika
17. feb 2016

@step13 dobrý deň, A to už nebude môcť mliečko z flase? Či dávali ste z pohárika?Dakujem

u2jana
17. feb 2016

@fralica88 Po operácii dcéra nemohla jesť z flaše, takže všetko lyžičkou. Doniesla som jej instatné mliečne kaše, aj nejake hotové príkrmy v skle.
Oni tam stravu pre deti nosia, polievku, zemiakovú kašu, a pod.
Zaleží od toho, aké je dieťa jedák... dcéra doteraz jedáva ako vrabec, takže to bol boj. Ale zas tam mali aj chlapca, čo po operácia zjedol všetko, akoby nič - takže je to individuálne.
Dcéra bola operovaná ako 9mesačná.
Držím palce, nech vám všetko dobre dopadne. Viem, aké sú to stresy. Hlavne vy musíte byť kľudná, aby ste stres neprenášali na dieťa...

@isika
U nás to bolo tak, mlieko aj čaj, všetko lyžičkou, ten prvý mesiac. Potom zas pomaly nabehla na flašu.

step13
17. feb 2016

@isika no da va sa lizickou alebo poharik nesmie flasu ani dudlik unas to ties bo problem ale dalo sa vsetko chce cas a trpezlivost nieje to lahke ale pojde to :0)

isika
17. feb 2016

A koľko ste boli v nemocnici?Stačila jedna operacia či ich bolo už viac? My máme rastep podnebia

step13
17. feb 2016

@isika nam zatial stacila jedna mame fp dobre zosite pevne :0) ale korekcia mozno bude mozno nie dverke tak skoro nic nieje vydiet.Su deticky ktorim sa syehy roztrhali muselu nafalsiu operaciu musi sa davat pozor doeta si nesmie nic pchat foust pokedy sa to nezahoji uplne.Lizicky pouzivat lrn umele ! No pozmam jedno dievcatko ktore som stretla v nemocnici mala 6 r a 3 x jej to zasivali co sa jej to roztvaralo.Zalezi mozno ako velke to je mi sme to mali 1,5 cm x 1 cm asi nies som si ista cm presne na mm :0) no nemocnice sa zvykne byt 10 dni

step13
17. feb 2016

@isika prepac za mismena pisem s mobilu :0) skace to ako tuknute :0)

smidka2279
17. feb 2016

ahojte ženy,aj my máme široký rázštep mäkkého aj tvrdého podnebia,o týždeň v stredu ideme na operáciu do Košíc,teda dúfam,že všetky výsledky budeme mať v poriadku,ale už finišujeme,tiež sme mali v nose zlatého streptokoka,držte palce

isika
17. feb 2016

@smidka2279 držíme palce nech to dobre dopadne,potom dajte vedieť ako to prebiehalo...A koľko má mesiacov?

smidka2279
17. feb 2016

Zajtra má pol roka 😉 samozrejme dáme vedieť ako to dopadlo.

step13
17. feb 2016

@smidka2279 drzim pLce neboj zvadnete to hlavne bud opora pre babetko :0) zvladnecst :0) nasa mala streptokoka 4 x tak sa operacia stale oddalovala bohuzial ale zvlasli sme to :0)drzim peste

fralica88
17. feb 2016

@u2jana dakujem velmi pekne.no ano uz teraz neviem spat :( a doma este mame 2a pol rocnu dceru tak este bude horsie..a moja mala ma dudel..niekto mal pred tym?potom dieta ako zvladne?uz som sa chcela aby sme nemali dovtedy ale toje katastrofa dovtedy nezaspala.aj my sme mali streptokok ale minuly tyzden dostavala na t antibiotika a uz dnesk abolo dobre.buduci tyzden este neikto bude tam v BA?

step13
17. feb 2016

@fralica88 moja bola na dudli zavysla no po operaci ho nemohla mat a ani ho nepytala pretoze vnutro boli my co sme tam boli 2 maminky obe deti boli dudlikove a operaciou prestali mat dudlik kedze to boli

1ivanka1
17. feb 2016

@u2jana mne asi nie, ale dakujem uz o nej viem, v maji mam termin

1ivanka1
17. feb 2016

@u2jana uff to vazne az mesiac nemoze dietatko flasu?

u2jana
17. feb 2016
u2jana
17. feb 2016

@1ivanka1 po operacii nemohla mat ani flasu ani cumel. aspon tak to bolo, ked bola operovana dcera.

1ivanka1
17. feb 2016

@u2jana mesiac? sa mi zda dlho,,som myslela ze tak 2t ☹

alias313
17. feb 2016

@1ivanka1 my sme po operacii nepili z flasky asi tak 3 dni..ked to najviac bolelo..len sme vyplachovali tusim repikom..potom normalne flasku a mlieko,kasu..po kazdom jedeni vyplachnut cajikom..neviem nám nikto nekazal ze mesiac mame cakat.cumlikovy sme neboli,kedze si cumlik nevedel udrzat 😳

1ivanka1
17. feb 2016

@alias313 dakujem za info, no tie 3 dni budis to sa mi zda take vcelku normalne....aky ste mali razstep ked si nevedel udrzat cumlik?

akzoj19
19. feb 2016

@step13 Ako to prebiehalo po operácii. .??Myslím po narkoze? ?

akzoj19
19. feb 2016

@smidka2279 Ahoj ...Napíš Prosím ako to prebiehalo..nás ešte len čaká operácia. ..aké už teraz sme V strese...Jedno šťastie že maličký veľmi dobré papá. .