Operácia rázštepu podnebia. Potrebujem poradiť

elizabeth453
21. okt 2008

ahojte este raz....dufam, ze konecne najdem nejaku maminu, ktora ma babatko operaovane na razstep.zijem v zahranici a nepoznam nikoho s rovnakym problemom, takze mi nikto nevie poradit...najdem tu taku maminu...prosim, diky

smidka2279
19. feb 2016

takže je to isté,všetky výsledky dobré,pokiaľ mi neochorie tak v stredu na príjem,bojím sa toho,ale som aj rada,že to bude za nami,potom dám vedieť všetko čo chcete,vám napíšem,aj mi dobre papáme s habermannovou fľašou,aj s lyžičkou,ahojte

fralica88
19. feb 2016

som zvedava na to aj ja.lebo mi ideme uz v pondelok a neviem ze pondelok alebo utorok bude operacia ale strasne sa bojim uz teraz som nervozná :(

smidka2279
19. feb 2016

@fralica88 a kde idete do Košíc?

smidka2279
19. feb 2016

@fralica88 ahoj,zabudla som,že držíme všetkých 20 palcov a prstov aj na nohách,nemaj stres,vydýchni a uvoľni sa trochu,daj potom vedieť ako ste dopadli,synček,či dcérka? 🙂 😵

fralica88
19. feb 2016

@smidka2279 ahooj.nie do BA.jaaj diky;) dcerka terz ma 6mesiacov.dobre potom sa dam vediet dufam ze vsetko bude v poriadku ;)

fralica88
20. feb 2016

este mam taku otazku ze v ruzinovskej nemocnici je wifi? dakujem

step13
21. feb 2016

@akzoj19 velmi tasko bolo to strasne mala bola ubolena plakala je to velmi taske pre matku aj dieta ale da sa to zvladnut

fralica88
24. feb 2016

Ahojte.uz sme po tom....vcerajsi den bola katastrofa☹ nikomu neprajem.ale uz predchvilom bola hore uz lepsie sa aj vyzera aj bez place papkala🙂 ale asi bude lepsie a lepsie nie??🙂 a deti po operacii kolko papkali??maja dcera po operacii 30ml mliecki a skorok celu tu mensie hipp vyzivu.potom 2x 100ml mlieko🙂

akzoj19
24. feb 2016

@fralica88 aspoň že to už máte za sebou..nás to ešte len čaká. .ktorý deň ste po operácii. .??A ako dlho ju operovali. .??Mliečko si jej dávala na lyžičku. .??

isika
24. feb 2016

@fralica88 dobrý deň,super že to už má malinka za sebou.Nas to čaká V lete...mäkké aj tvrdé podnebie.Pije odsate mliečko alebo umelé? A ste sami na izbe či s niekým? Dá sa tam odsávat?Určite to bude len lepšie zo dňa na deň.Myslime na vás.Drzte sa.

fralica88
24. feb 2016

@akzoj19 utorok operovali hned rano.na papieri bolo pisabe ze operacia trva cca hodinu.no ju operovali 2hodiny.ze boli komplikacie zdychanim☹ ano papka lyzickou ale da sa pekne papa🙂

fralica88
24. feb 2016

@isika my mali sme iba makke podnebie.aj odsate aj umele...sme sami na izbe😉ano dasa odsavat iba musite doniest odsavacku😉 je chladnicka iba na mlieko.

akzoj19
24. feb 2016

@fralica88 boli ste pred operaciou na nejaké špeciálne vyšetrenie ..?? Čo vám povedali po operácii. .?? Stačí ťa jedna operácia alebo ešte bude niečo nasledovať. .??To jej zosili a urobili plastiku podnebia naraz..??Ďakujem za odpoveď. ..

fralica88
24. feb 2016

No museli sme ist k neurologovi,kardiolog.potom vseobecny lekar urobil krvne vysledky vyter nosa a hrdlo.asi to bolo vsetko.po operacii nepovedali nic iba ze bol ptoblem dychanim.no fufam ze stacilo...my sme mali iba razstel makkeho podnebia.

akzoj19
25. feb 2016

@fralica88 už aby to bolo za nami..My máme razstep makkeho a časť tvrdého podnebia. .Videla si ako to vyzerá V pusinke. .??Vidno nejaké stehy..?? A bude potrebné ich prísť vybrať. .??

akzoj19
25. feb 2016

@smidka2279 Ahoj. .Máte to už za sebou..??Ste V Košiciach pri doktorke Zabavnikovej. .??Ďakujem

fralica88
25. feb 2016

@akzoj19 ahoj ano uz mame.utorok ju operovali.my sme v Ba.a vy??tiez ste po??

fralica88
25. feb 2016

@akzoj19 no pred tym nie pre teba son chcela🙂)no ano cele pidnebie ma usite asi odtialto zobrali tu kozu.ano vidno aj dtehy mame dost vela:-/ no to este nepovedali ze musi to vybrat alebo nie.

isika
25. feb 2016

@fralica88 odkiaľ zobrali tu kožu? Ale je to len vo vnútri vidieť nie? To si bežný človek nevšimne keď O tom nevie,či?

fralica88
25. feb 2016

@isika no my sme mali iba razstep makkeho podnebia no a cele podnebie je usite no presne neviem ako to robili ale pekne to robili ani teraz velmi nevidno vnutri iba stehi.a z vonka absolut neviditelne 😉

isika
29. feb 2016

@fralica88 ešte ste tam? Ako sa má malinka?Môže už piť z fľašky? 😉

smidka2279
29. feb 2016

ahojte ženy,tak idem na to:v stredu sme prišli na príjem ráno o 8ej,dali nás na izbu,kde môžu byť až 4 deti,ale bola tam len jedna mamička s 12 ročným chlapcom.to bol normálny deň,normálne jedenie,všetko.na druhý deň vo štvrtok mal byť operovaný ako prvý o 8ej hodine,takže o pol 4ej ráno jedol naposledy.operačný deň:ráno o 8ej mu dali náladovku a išla som s ním pred operačný sál na prípravu,vyzliekli ho,zabalili do modrej plachty,už ma nevnímal,bolo to veľmi deprimujúce a plakala som jak divá,potom mi ho vzali.operácia trvala od pol 9 do 11 tej,myslela som,že sa zbláznim.po operácii ho priniesli na izbu,pomaly sa preberal,žiadna infúzia,nič.strašný deň,stále na rukách,stonal a chrčal až do večera,jedol na striekačku,vypil 150 ml pravidelne každé 3 hod.noc ťažká tiež,piatok bolo už oveľa lepšie,víkend ok,dnes sme prišli domov.operoval nás doktor Beneš,ktorého som vôbec od operácie nevidela,lebo má dovolenku a ostatný mi nič nechceli povedať,že to musí operatér,takže vlastne neviem ešte veľa vecí,čakám na kontrolu na budúci utorok.veľmi ťažko pre dieťa aj pre mamičku,dúfam,že už nič také nezažijem,doktor povedal,že môže piť z habermannovej fľaše,ale mne sa to zdá skoro a bojím sa,aby sa mu niečo nepotrhalo,takže mu nedám fľašu,dnes nám doma išla krv z nosa aj pusy,bojím sa,čo sa stalo jak besná som,wifi tam nie je,na vizite sa človek nič nedozvie,len minútu trvá,mumlú popod nos a už ich niet,ani do pusy nepozerali,tak povedzte,či je to normálne,katastrofa,pýtajte sa,čo chcete vedieť

malibu21
29. feb 2016

@smidka2279 Benes je velmi dobry doktor niet nad neho 🙂

akzoj19
1. mar 2016

@smidka2279 až mi bolo do plaču keď som to čítala. .A to si neviem predstaviť ako to budeme prežívať keď tam už budeme my..My sme boli zatiaľ len raz V KE na konzultáciu pri doktorke Zabavnikovej. .Do detskej fakultnej nemocnice chodi operovat len stvrtky...Bola tam niekedy primarka a teraz ma ambulanciu niekde inde..Vraj je veľmi dobrá. .Poslala nas za nou nasa obvodna lekarka..O tomto doktorovi som nepočula...Vy ste pili Z habermanovej fľaše aj predtým. .?? My sme zatiaľ na normálnej ale tiež uvažujem O tej špeciálnej. .Kde si ju kupovala..?? Je tých fliaš viac druhov alebo značiek. .??Papá ti ešte niečo okrem mliečka. .??Neviem si predstaviť ako budem svojmu malickemu dávať piť zo striekačky. ..Držíme prsteky aby ste sa skoro zotavili. ..Ďakujem za odpoveď. .

smidka2279
1. mar 2016

@akzoj19 ahoj od začiatku sme pili z tej habermannovej fľaše,objednala som ju cez net a je od firmy medela,som s ňou spokojná,papáme aj výživu,banán,polievku zemiaky,skoro všetko,jedli sme všetko už pred operáciou,teraz je tam primár

akzoj19
1. mar 2016

@smidka2279 nás by mala operovat doktorka Zabavnikova. .A ako to vyzerá V pusinke..??Má veľa stehov. .??Bude ich potrebné prísť vybrať alebo vypadnú samé. .??A ako je teraz malickemu keď mu ráno išla krv Z nosa a Z pusy..??

smidka2279
1. mar 2016

@akzoj19 vyzerá to tam celkom dobre,myslím si,ale ja ani neviem ako to tam má vyzerať,stehy vypadnú samé,mal veľa stehov,lebo mal obojstranný a široký rázštep tvrdého aj mäkkého podnebia,Zabavníkovú nepoznám

isika
2. mar 2016

@smidka2279 a povedali že stačí jedna operacia? My sme na tom rovnako ale pôjdeme do Ba

akzoj19
2. mar 2016

@smidka2279 my používame fľašu s klasickým gulatym silikónovým cumlom..Ale s rýchlym prietokom. .zatiaľ pije pekne. .myslis si že budeme potrebovať tu habermanovu fľašu. .??Ako sa máte teraz..?? Už vám netečie krv Z nosa a Z pusy..??Ako si to poriesila. .??

smidka2279
2. mar 2016

@isika ahoj,neviem,či nám stačí jedna operácia,lebo náš operatér mal dovolenku a vôbec som sa s ním nevidela,v utorok ideme na kontrolu,tak sa ho pokúsim zohnať a konečne zistiť ako to dopadlo aako to vyzerá do budúcna,dám vedieť