Operácia rázštepu podnebia. Potrebujem poradiť

elizabeth453
21. okt 2008

ahojte este raz....dufam, ze konecne najdem nejaku maminu, ktora ma babatko operaovane na razstep.zijem v zahranici a nepoznam nikoho s rovnakym problemom, takze mi nikto nevie poradit...najdem tu taku maminu...prosim, diky

smidka2279
2. mar 2016

@akzoj19 ahoj,pokiaľ pekne pije,priberá a prospieva,tak zbytočne ju budeš kupovať,stojí asi 25 eur,po operácii bude piť naspäť normálne,krv nám už netečie,bolo to jednorázové a volala som jednej pani doktorke,ktorá tam pracuje a upokojila ma,že všetko je v poriadku,že sa to stáva,hlieny,sople,čistí sa to atd,pokiaľ sa krv nevalí tak ok,počkáme do kontroly v utorok a uvidíme

akzoj19
3. mar 2016

@smidka2279 Ahoj. .ďakujem za odpoveď. .to som rada že ste V poriadku a že aj tá krv prestala...Tiež som zvedavá čo vám lekár povie na kontrole V utorok. ..Daj potom Prosím vedieť. .Držíme prsteky. .

akzoj19
3. mar 2016

@smidka2279 Ešte som sa chcela opýtať. .Ako je to s návštevami na oddelení. .Je možné aby ma rodina prišla navštíviť aj na izbu..alebo tam majú nejaké pravidlá. .??Ďakujem

smidka2279
3. mar 2016

myslím,že tam bolo streda,sobota a nedeľa od14tej do 16tej,na izbu jasnačka,nikto nič sa nestará,niekedy ani nevedia,že bola návšteva na izbe a ešte niečo teplú vodu tam nečakaj

akzoj19
3. mar 2016

@smidka2279 to si myslela vážne s tou teplou vodou..??A sprcha len studena..?? To čo za podmienky..??

fralica88
3. mar 2016

@isika dneska isli sme domov🙂 este nepijeme z flias🙂doktorka povedala ze buduci tyzden uz moze

isika
3. mar 2016

@fralica88 super tak sa držte nech je všetko v poriadku už 😉

smidka2279
3. mar 2016

@fralica88 ahoj a všetko ok?dúfam,že jedna vám stačila,držte sa

fralica88
3. mar 2016

@smidka2279 zatial tak vyzera ze staci ano😉 a vsetko je uz ok😉

smidka2279
8. mar 2016

ahojte,dnes sme boli na kontrole v Košiciach,na ambulancii bola doktorka Zábavníková,pozrela a povedala,že tam máme dierku,o pol roka zas kontrola,možno dovtedy sa ešte zocelí,lebo sa to ešte hojí,ak nie tak dalšia operácia.potom sa pýtala,či počuje a poslala nás na terasu na ušné,tam primár pozrel a treba malému dať do uší zaviesť nejaké trubičky a ešte mu treba narezať hrazdičku na hornej pere,čo ide ku zúbkom,lebo má krátku vraj,takže 6.apríla na príjem do fakultnej nemocnici na ušné na operáciu,spravia to naraz aj uši aj hrazdičku,na 3 dni ideme,zasa všetky vyšetrenia,krv,moč,ekg,aro atd.ked sa darí,tak sa darí

isika
8. mar 2016

@smidka2279 uff tak toho máte ešte dosť pred sebou ale snáď najhoršie už za sebou...A ináč vy ste mali zistené že nepočuje? Boli ste na špeciálnom vyšetrení kde zistuju na koľko decibelov počuje?Nás to vyšetrenie v nárkoze caká V aprili ale už teraz mám stres.Drzte sa

akzoj19
9. mar 2016

@smidka2279 chudatko malé. .znova ten istý kolotoč. .myslela som že už to bude ok..Boli ste ešte pred tým na nejaké vyšetrenie s uskami..??Pretože my sme boli na foniatrickom vyšetrení a stále má nepriechodné ušká. .Keď ho ale vysetrovali na neurologii na zvuk pekne reagoval a aj my doma ho sledujeme a stále reaguje na zvuk..O mesiac V apríli máme kontrolu na usnom. .Prečo mu idú zavádzať tie trubičky. .??On nepočuje. .??A sú tie trubičky nastálo. .??A ešte K tej dierke V puse. .Ako je možné že tam ostala dierka..??Niečo sa nepodarilo. .??Ako už pijete na fľašu. .??Držíme prsteky a ďakujem za odpoveď. .

step13
9. mar 2016

@smidka2279 ja som mala vedla seba maminku a tej dcerka malu diwrku otvorenu zahojilo sa to hlavne sa musi davat pozor nevh vzdy po jedle sa napije aby tam neostali pozostatky jedla aby to nezacalo kvasinkovat pekne sa to zahoji neboj :0)

smidka2279
9. mar 2016

ahojte,nikdy predtým sme neboli na ušnom vyšetrení,počuje dobre,len tie rázštepové deti môžu mať častejšie zápaly stredného ucha,preto nás tam Zábavníková poslala,ale v ľavom uchu má nahromadenú tekutinu a slabý zápal,tie trubičky tomu pomôžu a neskôr sa vyberajú,vkladanie vraj bolí,preto narkoza,vyberanie vraj nebolí,potom dám vedieť,ako vyberajú a kedy.neviem prečo ostala dierka,operatér náš tam v utorok nebol,dúfam,že sa ešte zrastie,zabudla som sa pýtať na kontrole či môže piť na fľašu už,ja ťava,hlavnú vec som sa nepýtala,chcela som zavolať,ale nemám číslo na oddelenie,ostalo v karte u detskej lekárky,dakujem vám za podporu,isika nemaj stres,akzoj neboj sa tak veľmi,step prečo tam potom bola tá mamička?

1ivanka1
9. mar 2016

@smidka2279 ja som citala ze deti kt.maju siroky razstep tak tam ta dierka moze byt a operujr sa to na 2krat lebo na prvy to nejde..mali ste siroky?

step13
9. mar 2016

@smidka2279 ona bola na operacie mäke podnebia ako moja mojej to zacelili cele no tej Sofinke tam ostala dierka primar povedalze to je nic to sa zrastie aj to tak bolo do cca 3 m sa to zrastlo :0) mase ddti operovali vten isti den akurat iny lekar.Jej mamina bola na prasky ked to vydela ze jej tam ostala dierka.Neboj zarastie aj tvojej celust da vyvia koza natahuje bude to o.k

smidka2279
9. mar 2016

@1ivanka1 no písali,že široký obojstranný,mäkkého aj tvrdého podnebia,ale nikto pred operáciou nespomínal,žeby sa také niečo mohlo stať,že nejaká dierka môže byť,alebo,že na dvakrát,ja som si myslela,že budeme dvakrát operovaný,ale že najprv tvrdé a potom mäkké spravia,a oni naraz,chvalabohu

1ivanka1
9. mar 2016

@smidka2279 a len razstep podnebia mate? No zial citala som o takych pripadoch ze to robili na 2krat

smidka2279
9. mar 2016

chvalabohu áno
@1ivanka1

akzoj19
13. mar 2016

@smidka2279 my sme boli na usnom pretože má stále nepriechodné ušká. .O mesiac na kontrolu tak dúfam že to bude ok. .Pýtali sa ma ako reaguje malý. .či počuje. .Skúšali sme a na zvuk reaguje..aj na neurologii nám pani doktorka povedala že reaguje na zvuk. .Teraz máme už druhý krát zisteneho V nose streptokoka..Koľko ti vypije mliečka. .??A už ste na fľaši. .??

smidka2279
13. mar 2016

@akzoj19 držím palce,aby ste mali ušká ok,ten streptokok je zákerný,dúfam,že sa vám ho podarí zlikvidovať,malý pije 200 ml,ale ešte na striekačku,zabudla som sa pýtať,kedy môže piť na fľašu,ale on pije ráno nutrilon 200 ml,potom jablko a pribináček,potom polievka,niekedy aj druhé jedlo,potom nutrilon 200 ml,večer kaša,papkáč riadny,tak sa držte a ozvi sa sem tam

smidka2279
13. mar 2016

@fralica88 ahoj,ako sa máte?už ste boli na nejakej kontrole?a máte už fľašu?nech sa vám darí

akzoj19
14. mar 2016

@smidka2279 ďakujem pekne. .aj vy sa držte a tiež sa ozvi ako ste dopadli po tej ďalšej operácii V apríli. .ahoj

fralica88
14. mar 2016

@smidka2279 ahoj.uz 2dni ze spime bez niake tabletkami 🙂 na kontroly este sme neboli ideme az v koncom maji.ale na krv musime ist na kontrolu lebo moja dcera dostala aj krv a preto.ano uz od minuleho vikend pijeme z flias ;) a ty?ako sa mate na kntrolu uz boli ste?

smidka2279
9. apr 2016

ahojte,už sme po operácii ventilačných trubičiek v uškách,v stredu sme prišli na príjem,vo štvrtok ho operovali,v piatok domov,operovali ho od 10 tej do 12.30 ale najprv mu Zábavníková narezávala uzdičku na hornej pere,má tam stehy,potom primár operoval trubičky,malý to pekne zvládol,nebolo mu zle,po operácii bol taký hladný,že jedol všetko nakopu,bolesti nemal žiadne,pil na fľašu hned,je tam pekne,na izbe sprcha aj wc,veľa hračiek,pekný prístup lekárov aj sestier,bola som spokojná,trubičky vraj vypadnú samé,je to niečo malinké kovové,na kontrolu o 3 mesiace,dúfam,že už máme koniec s operáciami,lebo už nevládzem,je to náročné na psychiku,ak cchcete niečo vedieť,pýtajte sa,držte sa vy aj vaše ratolesti

akzoj19
11. apr 2016

@smidka2279 super že ste to tak zvládli. A ako razstep. .??všetko ok..??.držím vám palce aby ste boli už len zdravucki. ..

rachel36a
11. apr 2016

@isika
@u2jana
@step13
@fralica88
@77mimi77
@nosatko
@fanta3
@elizabeth453
@monikka22 dievcence zalozili sme skupinu pre maminy s detmi ktore maju deticky z razstepom alebo maju same razstep aby sme sa nemuseli takto vyhladavat ked potrebujeme poradit...radi vas privitame...
https://www.modrykonik.sk/group/8460/

fralica88
20. apr 2016

ahojte mamicky.mam taku otazku ze teraz vybavujeme ztp pre dceru ktora mala razstp makkeho podnebia.ze je tu niekto kto ma ztp na tu istu diagnozu??dakujem

smidka2279
20. apr 2016

@fralica88 ahoj,nevedela som,že na to môže byť zťp,pridaj sa do skupiny rázštepáčik a tam možno zistíme viac

u2jana
20. apr 2016

@fralica88 ahoj aj moja dcera mala razstep na makkom podneb, ale ztp nema. Kvoli comu vybavujete to ztp?