Ovčie kiahne u 4,5 mesačného bábätka. Nie je to skoro?

eva4444
22. okt 2007

ahoj.
v sobotu mame ist kus svokrovcom na dlhsie. mame male 4,5 mesacne babetko. v rodine sa vyskytli ovcie kniahne (nie priamo svokrovci), moja neter a synovec ich pred par dnami dostali. kedze sa casto navstevuju (teraz asi nie ked su deti chore) ale svagrina beha kazdy den 3x ku nim a naspat, sa bojim aby maly sa nenakazil. ja viem ze je lepsie ked to ma dieta ako dospely, ale 4,5 mesiaca mi pride este skoro 😒 neviete ake je riziko?

irisiris
6. jan 2008

Ahojte kočky, v synovej škôlke mali pred Vianocami 2 prípady kiahní. Malý vtedy nechodil do škôlky. Je môžné, že by dostal kiahne teraz po prázdninách? Môžu tam ešte kolovať? Máme 3 mesačnú dcérku, ktorá má ekzém a doktorka nám radila nechať syna ešte 2 týždne doma.

naty21
6. feb 2008

ahojte. my sa trapime s kiahnami prave teraz. natalia ich dostala v skolke, dr. nam dala tekuty púuder, ale pocula som, ze ju mam kupat v sode bikarbone? ze vraj to je lepsie. nepoznate to? ako sa to robi?

ella1
27. feb 2008

tak už aj na nás to prišlo 😒
zaujímalo by ma,ako je to s tou soda-bikarbonou.
koľko jej treba, v akom pomere a ako často?ak niekto viete,prosím poradte.

neka
27. feb 2008

Ahojte,
my sme prave prekonali kiahne( obidve deticky).
Ja som pouzivala sodu bikarbonu 1 PL na 2 Litre vody. Kazdy den do kupela, drobci sa clapkali asi 10-15 min. Krasne to pupaciky vysusalo a nesvrbeli tak.
Ale pouzivali sme aj tekuty puder s obsahom mentolu.

ella1
27. feb 2008

člapkali sa v tých dvoch litroch vody alebo si to v tých dvoch litroch vody rozpustila a potom vyliala do kúpela?
len rozmýšľam,že nám doktorka vravela,že vôbec sa nemá umývať.

naty21
27. feb 2008

ano, tá sóda je lepšia ako ten púder. teraz má kiahne naše 7 mesačné dieťa ☹ a neviem, či ju možem kúpať, pretoze na krku sa jej vytvorila taká uzlinka, ale že to nič nie je, že vraj to býva pri infekčných ochoreniach.

fifa
27. feb 2008

my sme tiež práve prekonali kiahne, ale s tými kupelmi by som neriskovala, možno až po neakých dvoch týždnoch od začatia

ella1
27. feb 2008

tak už neviem.
len už ich má takmer všade a niektoré sú dosť veľké,taký pľuzgier a vytrča von-kopček,tak sa bojím aby si to niečím nezachytila a neroztrhla.....

fifa
27. feb 2008

a už s pluzgiermi do vody vobec...

ella1
27. feb 2008

aha.
a ani tak ju nemôžem umyť,že vlhkým uterákom aspoň a znovu natrieť?neroznesú sa ešte viac?

len mi ide na nervy,že ten púder sa trúsi všade. 😝 no,ale čo už,musíme to vydržať.

fifa
27. feb 2008

no neumývala by som vobec, pokial sa tvoria, ked už začnú vyschýnat, tak uterákom možeš

sisidl
27. feb 2008

Ahojte.Moje tri deti mali kiahne skoro naraz.Uz som to vysie pisala..ALe co chcem napisat je ze moja znama dr. povedala aby som ich vobec,ale vobec nicim nenatierala a ze ani tym pudrom nie,len aby som im dala fenistilove kvapky. Tak sme aj robili a do dvoch tyzdnoch boli kiahne fuc..bez pudru a kade coho. deti som vecer,tak kazdy druhy den len rychlo osprchovala a pomali uterakom osusila a fakt nic som nedavala.Dr. mi povedala ze sa to rychlrjsie zahoji. 😉

sisidl
27. feb 2008

osprchovala som ich az ked im prestali vysoke teploty,tak ako pise fifa,az ked sa prestali tvorit.

ella1
27. feb 2008

ok.nebudem dráždiť.
už si nepamätám,ked som ja mala a čo sa mohlo a čo nie.
len ma zaujímalo ako to je s tou sodou,vyzeralo to zaujímavo.
a ty si potom skúšala tú sodu,ked sa to už vysušilo?

naty21
27. feb 2008

my sme boli na kontrole na 10.deň a potom to bolo ok. teraz to je horšie, že mala vačšinou leží na chrbte a nejako sa jej to nemoze vysušiť.

sisidl
27. feb 2008

ja som nepouzivala ani sodu.

ella1
27. feb 2008

no my sme akurát len na začiatku,tak sa sypú a sypú........ 😝
inak dávame aj tie kvapky a tie drobné by až tak nevadili,len tých veľkých sa bojím.nemôžu prasknúť?

sisidl
27. feb 2008

no nam aj praskli,ale vsetko bolo ok. Moje deti ked mali kiahne mali 6 rokov a dostala to od nich aj nasa vtedy 5 tyzdova Veronka.tak sme sa natrapili,ale maju po tom. 😉

ella1
27. feb 2008

tak to je fajn.len ma napadlo,či po tých prasknutých nemôže ostať jazva.dúfam,že nie.

j.a.k.a
27. feb 2008

moj 6 ročný syn práve prekonáva kiahne, 8 den
uz sa mu sušia a dnes som ho prvý krát sprchovala, dávam mu fenistil kvapky a natieram ho takým roztokom tanno-hermal, dostat ho v lekarni a je na kiahne
mam aj 8-mesačnú dcéru a čakám, kedy to prepukne u nej, ale zatial nič, este kojím, ale inkubačná doba trvá 3 týždne, takže uvidíme
ja som čítala, že u dojčiat to má miernejší priebeh, ale asi je to individuálne

ella1
27. feb 2008

a ten roztok je na predpis alebo sa dá normálne kúpiť?
asi by som sa opýtala v lekárni........

fifa
27. feb 2008

j a k a my sme mali u Dávidka hrozný priebeh, celý vysypaný a horúčka 39,5 , týžden sme ho len nosili na rukách a dostal ich presne na 14 den po staršom synovi

j.a.k.a
27. feb 2008

normálne sa dá kúpiť a stojí cca 200 sk

fifa
27. feb 2008

my me u Dávidka mali natierat Tantum verde a propolis tinktura, bolo to na doporučenie dr., starší syn mal mentolový tekutý púder

ella1
27. feb 2008

ok. dík. spýtam sa na to.

j.a.k.a
27. feb 2008

fifa ved sa o ňu bojím, pretože je v posledných dňoch dosť nespokojná, hrozne spáva, tak neviem, či sú to zuby, alebo to na ňu už ide

neka
27. feb 2008

Ella1
samozrejme ze nie iba v dvoch litroch sa clapkali, na kazde 2 litre som davala sodu bik. A samozrejme az ked sa prestali tvoritpupaciky , ked uz vznikali chrasticky. Nam to odporucila samotna lekarka. Tak neviem, ale nasim to dost pomohlo.

roasha
27. feb 2008

ella,ja som malu normalne sprchovala vlaznou vodou/bez sprchaca/,a nakoniec som mala v malom hrnci roztok sody bicarbony cca polievkova lyzica na liter vody.pri 40C horucke sa velmi potila,a urcite viac vadi pot na vysyp,ako voda.po sode sme mali nejaku hodinku-dve pokoj,nesvrbelo to tak,a potom som malu natrela pudrom/mentolovy ju stipal/,tak klasicky.ostala jej jazvicka len jedna,to bola ta prva najvacsia,odpadla az po troch tyzdnoch.

ella1
28. feb 2008

tak naše chúdatko to má už aj na dlaniach a v ústach......
potom skúsim tú sodu....ked sa už nebudú nové tvoriť....

fifa
28. feb 2008

ella ty stale hovoríš o svojom 8 ročnom dietati? ja som si to len teraz všimla, myslela som že maš miminko, tak to potom nemaš takú pohromu ako sme mali my, týžden nosenia na rukách a plač a mimochodom, my sme to mali tiež v puse , aj na dlaniach, pipíku a vajíčkach , na ritke, ktorá sa nemala ako hojit v pamperske, no bola to hroza, ešte teraz má chrastičky vo vlasoch a to je už od začatia 30 dní... 😒