Ovčie kiahne u 4,5 mesačného bábätka. Nie je to skoro?

eva4444
22. okt 2007

ahoj.
v sobotu mame ist kus svokrovcom na dlhsie. mame male 4,5 mesacne babetko. v rodine sa vyskytli ovcie kniahne (nie priamo svokrovci), moja neter a synovec ich pred par dnami dostali. kedze sa casto navstevuju (teraz asi nie ked su deti chore) ale svagrina beha kazdy den 3x ku nim a naspat, sa bojim aby maly sa nenakazil. ja viem ze je lepsie ked to ma dieta ako dospely, ale 4,5 mesiaca mi pride este skoro 😒 neviete ake je riziko?

horana
16. máj 2014

@susann83 Nemozu, ked prekonali uz neprenesu a ked neprekonali a uz su aj nahodou infikovani, infekcni zacnu byt az tesne pred vysevom, co bude teoreticky za min. 10 dni...

Co vsak nic nemeni na to ze nebojte, budte radi cim skor si to odskacete, aj chlapci, dospelemu chlapovi moze hrozit aj neplodnost, takze by bolo dobre nech si to uz odbiju a je pokoj...nez sa stale bat okolo koho prejdete kto ich mal...viem ze si kazdy hovori ze teraz nie je vhodna doba, ale to si budete hovorit stale...asi sa bojis aj za muza, ale stale lepsie ako chlap s detmi nez dedo s vnucatmi, skratka nechajte to plynut....

susann83
16. máj 2014

@horana dakujem ti. Este co ma trapi, ze mladsi bol teraz v utorok ockovany :((

jonki
16. máj 2014

@susann83 no a to dieta co kiahne ma na oslave bude? asi nie....a ludia co su s nou v kontekte a budete s nimi v kontakte na tej oslave...kiahne mali? ak ano...tak potom ich nemozu preniest na tvojho manzela....ci?

susann83
16. máj 2014

@jonki nie, nebude tam. Akurat este zistujem ci oni mali kiahne.

ivinka77
19. máj 2014

kocky ak by niekto chcel, rada posuniem... nam uz netreba nastastie

ivetka32
4. jún 2018

V zahraničí chodia deti bežné do škôlky s kiahnami aspoň to dostanu majú to za sebou. Prečo by mali byť matky nezodpovedné bo co nevyhovuje to vašim plánom? Tu ide Oto aby to dieťa prekonalo čím skôr ja som mala kiahne v 23 a nechcite aby vaše deti to mali v takom veku keď nechcete aby prišli do kontaktu s kiahnami. Raz to dostanú. Tak či tak.

rybka08
10. aug 2018

@duskaf prosim ta, ako je to s chodenim von teraz v lete, na dvor na chvilu moze?
Ak ma byt v teple a vonku je teplo, tak moze?
Dakujem.

ivetka32
10. aug 2018

@rybka08 iba v tieni ku večeru v pohode klobúčik na hlavu a dlhý rukáv aj tepláky ale len ku večeru. Môj syn je stále vonku a keď sme dostali kiahne tak to bol horor museli sme ísť von aspoň na dvore v tieni sa snažil hrať občas vyšiel na slnko to sa nedá ubrániť ale dali sme to a dostala to aj moja 3mrsacna a je plne kojena nedá sa tomu zabrániť keď ma dieťa oslabenú imunitu tak dostane stačí sopliky a je isté že to dieťa dostane.

zuzka38
10. aug 2018

@rybka08 nesmu byt na priamom slnku, a v kolektive, my sme chodili do lesa

rybka08
10. aug 2018

@ivetka32
@zuzka38 dakujem, jaj, no to bude tazke, ale vydrzime... este to nevieme na 100perc.

evittam
11. aug 2018

@ivetka32 Kde v zahraničí, prosím ta? Cize to nevadí,ze to môže dostat nejaka dospela ucitelka tak ako ty?!

ivetka32
11. aug 2018

@evittam v Holandsku chodia deti do škôlky aj do školy s kiahnami ja som to nevymyslela bola som tam a synovec mal a tam normálne chodia všetky deti normálne.

evittam
11. aug 2018

@ivetka32 Ja netvrdím,ze si vymyslas. Cize deti, ktoré su vysoko infekčne, maju sa doma liečiť a casto túto chorobu sprevadzaju teploty si chodia normalne do skoly ci skolky v Holandsku. Hm,iny kraj, iný mrav.....

viskupovaandrea
11. aug 2018

@evittam Ani sa necudujem 😁 u nas v UK chodia deti normalne na verejne kupalisko so vsami vo vlasoch...
Druha vec je ze, ked som to videla tak som zobrala deti a utekala domov.... No sok no ale ako pises iny kraj, iny mrav 🤔

olifcek
11. aug 2018

@evittam ze? dost za vlasy pritiahnute. dufam, ze tam tie deti len autami chodia a neohrozuju dospelych v dopr
prostriedkoch...

ivetka32
12. aug 2018

@olifcek no oni také veci vôbec neriešia Holandsko je iný rozum my Slováci všetko do špiku kosti riešime politizujeme nad všetkým ohrname nos odsudzujeme a všetko čo sa len dá sú krajiny kde ľudia ráno v stanú starajú sa len o seba o svoje veci nikoho nezaujíma ci je dákto gay ci lesba ci ma dakto kiahne kto ich doniesol. Proste normálny ľudia. A vsi a kiahne sú sto a jedno. Také ide dakto napísať. Hm Slováci. Dakedy sa hambis zato ze som Slovenka.

olifcek
12. aug 2018

@ivetka32 nie vsetci slovaci... je to ako vsade inde... 🙂

evittam
13. aug 2018

@olifcek Hm,teda ja to nejak neriesim. Len ma zaraza ake je super,ze holandania nic neriesia a chodia vsade s nakazenym dieťaťom a môžu nakazit aj dospeleho. Ked teba niekto nakazil ako dospelú tak to také super nebolo ako si napísala. 🤔

maciatkolulu
13. aug 2018

@ivetka32 hmm,holandania sa ráno zobudia a hmmmm myslia len na seba,hmmmm. Dieťa s akútnym výsypom,prípadne horúčkou a hmmmm,dajme tomu k dieťaťu,kt. Má iné diagnózy a zníženú imunitu a hmmmm nevadí veď je to v pohoooooo. A nie nemusí každý človek prekonať ovčie kiahne. A inak sa musí žiť v krajine,kde sa ráno zobudia ankasles ostatných a riešiš seba,tak to ja teda radšej na tomto našom Slovensku.... 😀😀😀

eli321
13. aug 2018

ano a v zahranici chodia matere bezne do spolocnosti nielen s deckami s kiahnami. Naposledy na kupalisko dovliekla taka mater decko s rotavirusom a teplotami, ked som zistila ze mu dava cipok a serie vsade do vody uz bolo neskoro. Dakujem teda pekne teda tejto "zodpovednej" materi ze nas vyradila na dva tyzdne zo zivota. S kiahnami a ostatnymi chorobami, to iste , oni si z toho nerobia absolutne hlavu. V detskych centrach su vecne chore deti, okiahnovane, kaslajuce. Otras otras ja uz to veeelmi nahlas komentujem vzdy manzelovi, nech vedia ake su sproste ale skoda reci.

nanka1986
13. aug 2018

Moj maly ich mal, ked mal 3 tyzdne. Dostal od starsieho skolkara. Priebeh uplne ok, asi 10 pupakov a jeden vecer mierna teplota. A pozor, infekcny je clovek uz 3 dni pred vysevom, kedy Vy ani nemusite tusit, ze je nakazeny.

ivetka32
13. aug 2018

@evittam ja som bola šťastná ze som to tam dostala lebo teraz moje deti mali a už mám skoro 30 tak neviem akoby som to teraz znášal. Je to choroba infekcne ktorú každý človek musí prekonať aby mal imunnejsie telo.

evittam
14. aug 2018

@ivetka32 Vdaka za prednasku ale ja ju nepotrebujem. Ja ovladam co su ovcie kiahne. Nemusis ich prekonat aby si mala imúnnejsie telo,ak ich prekonas tak jedine co získaš je,ze ich uz pravdepodobne nedostanes.

evittam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
14. aug 2018

@olifcek Prepac to nebolo pre teba ale pre
@ivetka32 .

olifcek
14. aug 2018

@evittam 🙂

ivetka32
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivetka32
14. aug 2018

@evittam ale ved ja tiež niesom zástancom toho ze deti majú ísť z kiahnami do škôlky ci medzi ludi. Ja som iba napísala ako to je v iných krajinách to neznamená ze s tam súhlasím. Ja tu žiadne prednášky nerobím. Nič nechcem tu násilné niekomu vnucovať iba som napísala co som zažila. Vždy je lepšie doma sa liečiť a nechodí do kolektívu. Neberte to ze som vám chcela protirecit. Iba som povedala akú mám skúsenosť a vraví to veda doktori že je to lepšie pre imunitu nevymyslela som si to. To povedal doktor. Proste nerobme tu scény a v pohode sa akceptujme.🙂

evittam
15. aug 2018

@ivetka32 Ja ta v pohode akceptujem a nikde nerobim sceny.😂😂😂
A lekar ti tiez mohol povedať,ze ovcie kiahne su dobre dostat len preto lebo vo vyssom veku to moze byt nebezpečné a uz po prekonani si voči nim imunna ale nie,ze prekonanie kiahni ti prispeje k lepsej imunite organizmu. Bud si to zle pochopila alebo ten lekar zavadza. Bohužiaľ. To je vsetko.😉

martinaremenarova
12. máj 2019

@naty21 tiež moja ma 7 mesiacov a tiež ma takú hrčku na krku