Ovčie kiahne u 4,5 mesačného bábätka. Nie je to skoro?

eva4444
22. okt 2007

ahoj.
v sobotu mame ist kus svokrovcom na dlhsie. mame male 4,5 mesacne babetko. v rodine sa vyskytli ovcie kniahne (nie priamo svokrovci), moja neter a synovec ich pred par dnami dostali. kedze sa casto navstevuju (teraz asi nie ked su deti chore) ale svagrina beha kazdy den 3x ku nim a naspat, sa bojim aby maly sa nenakazil. ja viem ze je lepsie ked to ma dieta ako dospely, ale 4,5 mesiaca mi pride este skoro 😒 neviete ake je riziko?

ella1
28. feb 2008

no. 😀

sakura77
28. feb 2008

no,ja mam zas inu skusenost,za ktoru mi "podakovali" vsetci clenovia rodiny.bola som u lekara-este na strednej,a prisiel ocinko s vyhadzanym dietatom,samozrejme ze nemal tusenia ze musi ist s nim rychlo na izolacnu izbu,ja som vedla nich sedela ani mi to netrklo,co to ma.a o dva tyzdne u nas doma vsetci kiahne,okrem mna,nikto nechapal,lebo u nas kiahne siroko daleko neboli,nakoniec som to ja preniesla domov,ale ja som to nedostala,iba preniesla 😀 😀

no,mali radost.o to viac som sa bala,ked som bola tehotna,akurat tu boli rozsirene,ale nastastie....nas to obislo

tinusi
3. mar 2008

Ja som mala ovcie kiahne, ked som mala 17 rokov. Dostala som ich dva tyzdne pred stuzkovou... lekarka ma na nu ledva pustila... ale vyzerala som strasne... mala som to vsade, v puse, v usiach, v nose... moja mama nerobila ziadne karantenne opatrenia, chcela, aby to moj 8 rocny brat dostal - vraj u chlapcov je to v obdobi dospelosti robi problemy s plodnostou. Moja 10 rocna sestra ich odo mna dostala tiez, ale u nej sa to prejavilo tak, ze mala na pupku tri vyrazocky...

keity
3. mar 2008

vidím,že dlho sa tu nikto neozval...
teraz fakt nikde okrem MA kiahne nefičia? moja staršia 5-roč. dcéra sa dnes vyhádzala,čo by som brala (akože konečne to budeme mať za sebou),len sa bojím o našu 6-mesačnú bambulku...neverím,že ju obídu,keďže sestričky sa veeeľmi ľúbia a stále sa mojkajú(momentálne ich samozrejme držíme od seba) ..dúfam,že ich zvládne aj ona bez problémov...ako vyššie spomínaní "borci"...

hmmmm..takže na utešovania typu bábätká do 1 roka a špeciálne dojčené deti sú chránené mám radšej zabudnúť... 😅 😝 😠

naty21
4. mar 2008

to nie je pravda, že dojčené deti sú chránené pred kiahnami.vidíš ani nas to neobišlo ☹ našťastie už máme po tom 🙂 naša malá je zvyknutá sa kočíkovať vonku a keď musela byť dva týždne doma, to bolo hrozné 😢
ale myslím si, že sestričky nemusíte držať od seba, ani my sme to nerobili.
takže neboj sa, aj v BN fičia kiahne.

kotenko
4. mar 2008

Ahojte, no ja som odstala kiahne od brata, ked ja som mala cca 10-11 rokov a brasko mal vtedy nejakch 7-8 rokov. mal oslabenu imunitu, lebo mu predtym operovali. ja som mala vdety vysoke horucky a preslo mi to do tyzdna, nastastie.
Chytila som to od braska, aj ked sme boli "izolovani" od seba, ja som vtedy bola prevazne v detskej izbe a on v obyvacke s nasimi... ale ja tak som to chytila. a podla mna, je lepsie, ked to ma dieta cim skor, ako ked to ma v neskorsom veku, ako osm mala ja. cise som bola rozumna a neskrabala som sa, ale aj tak, ostali mi jazvy na bruchu... podla mna, ked je to dieta mensie, tak sa az tak neskriabe a celu chorobu prespi...

danulka2
4. mar 2008

moja Dominika bola v styku s kiahnami uz asi 5x. 1.x ked mala 4 roky, potom v skolke asi 2x, aj ked mala neter, neskor ked mala asi 11rokov v tabore a stale nic. Doktor nam povedal, ze mohla mat iba nejake 2-3 kiahne, co sme si ani nemuseli vsimnut.

keity
4. mar 2008

naty,prosím ťa napíš ako to prebiehalo u timky(celkovo:množstvo vyrážok,plačlivosť,nervozita,papanie,spinkanie...atď.)..tie dni bez vychádzok=nočná mora...naša je tiež kočíkovská závisláčka....
a ako sa má teraz? zdá sa ti,že je oslabená po chorobe alebo už celkom v pohode?

uff,uff..som síce v strese,ale keď viem,že ste to zvládli aj ostatné maminy s miminkami,je to lepšie...

ninka,moje chúďatko,má dnes nehoráznu svrbačku...klasické lieky nejak nezaberajú...budem musieť vybehnúť ešte pre nejakú homeopatiu...

naty21
4. mar 2008

nam doniesla kiahne Natalka zo skolky, jej skončili a dostala to Timejka 😢 Aj ja som sa toho bala a ešte k tomu sme jej objavili uzlinku na krku. no to si mala vidieť ten strach, hrozne som sa bála. Doktorka nás upokojila, že to býva z infekčných chorob.
A ešte nám hovorila, že čím menšie dieťa, tym to menej svrbi. my sme nedavali ani dithiaden. možem povedať, že to prežila úplne super. az na to, že nemohla chodiť von 😉
daj vediet ak to nahodou dostane Simonka. ja si myslím, že by bolo aj lepšie keby to dostala. mala by si už pokoj. aj ja som si to tak hovorila 😉

a čo davaš na to Ninke?

j.a.k.a
5. mar 2008

ahojte,
ja som uz pisala stranku dozadu, ze s kiahnami prave bojujeme, syn ich ma 3 tyzden, tomu koncia a od vcera ich ma uz aj moja 8 mesacna dcera
zatial nema teplotu, len sa dost vysypava
ja jej davam fenistil kvapky, tiez mi spavala len v kociarii, ale kedze oni trochu utlmuju, tak spala aj doma
snazim sa ju aj natierat, ale je to dost problem, kedze sa neustale vrti

keity
6. mar 2008

dik naty,za potešujúce správy..bodaj by to tak bolo aj s nami...simi je zatial bez...takže najpravdepodobnejšie to vypukne asi keď ninka dokiahňuje...(viď ty aj j.a.k.a...)...každú vyrážočku skúmam aj 1/2 hod.,čo ak....ako keby som to vedela nejako ovplyvniť 😀 😖 ☹

natirame tanno -hermalom je vynikajúci,z antihistaminík som vsadila na dithiaden,aby sme spinkali a rýchlejšie nám prešli tieto krízové dni....ha-ha-ha...ani náznak útlmu a spánku ,zato svrbenie ....
teraz sa mi to už zdá byť v pohode..klop-klop,no prvé 3 dni KATASTROFA

j.a.k.a,ako sa má katka?

j.a.k.a
7. mar 2008

Mame za sebou hroznu noc od 23 00 do 2 00 sme plakali, nic nepomahalo ani kojenie, cajik, nosenie na rukach nic, no hroza 😕
Je hrozne vysypana, az je na nu zly pohlad, ked ju vyzleciem
chuda nech je to cim skor za nami ☹

ella1
7. mar 2008

nezávidím.
baby a kedy vlastne môžu ísť von?

roasha
7. mar 2008

ella,oni zacnu naraz opadavat,a vtedy uz dietatko nie je prenasac,uz je to suche-tak teor.mozte ist von. 😅
ja som taka stastna ze to uz tiez mame za sebou. 😝
vsetkym spolubojovnickam drzime prsty. 😅

ramzesa
7. mar 2008

V nasej skolke mali kiahne hned po vianocnych prazdninach. Asi tyzden alebo dva chodil do skolky. Objavila sa mu nejaka mini vyrasticka pod nostekom,tak sme mysleli,ze to zacina,ale nic. Zmizla a nic nam nebolo. Potom sme boli doma kvoly prechladnutiu, vtedy akurat bola v skolke chripka 😝 , nastastie sme ju obisli 😅 . Ale tie kiahne su mi zahadou. Uz to mohli mat obaja za sebou 😖 .

ella1
7. mar 2008

možno,že tá 1 vyrážka boli kiahne,nikdy nevieš........

tak už konečne môžme von?no dúfam teda,že sa nenakazí niekto. 😅

roasha
7. mar 2008

elli,pokial je to uz suche,mozte.nam posledna odpadla po troch tyzdnoch,bola uplne sucha,a veeeelmi hlboko. 😝 po tej jedinej nam ostala jazva,este ze je na chrbte. 😖

ella1
7. mar 2008

nám zostalo len pár.tie,čo boli veľké.len tá jedna je taká divná,suší sa,ale nie som si istá,že je úplne suchá.nevadí to?

keity
7. mar 2008

jeej,jaka súcitím s tebou,chúďatko malinké...dúfam,že dnešná noc bude lepšia..
týmto teda padá ďalší mýtus,že bábätká znášajú kiahne lepšie....

vidím to na každé dieťa indi-vindi

keity
7. mar 2008

na margo kedy prvýkrát po von...poznám detičky,ktorým lekárka dovolila aj po 8-dňoch od vyhádzania sa... 😕

roasha
7. mar 2008

elli,neboj sa,to bude asi z tych prvych,ale ak je to suche na povrchu,je to ok. 😉

ella1
7. mar 2008

ok.lebo 2 týždne v kuse doma,už jej z toho haluzí 😀

alenik
10. mar 2008

ahojte kocky,mame susedku,3 rocnu a ma kiahne.Uz to chytila aj jej rocna sestricka.Ich mama vravi,daj svoju malu(1,5r.) k nam,nech to chyti a mate pokoj.Ta starsia to ma vsade,doslova a mala ma len 5 vyrazok.Vraj mensie deti to fakt lepsie znasaju.Co mi poradite?Moja mala este nebola chora,takze imunitu ma dobru...

fifa
10. mar 2008

alenik, ja by som nedávala v žiadnom prrípade

molnitko
10. mar 2008

alenik, ja naopak odporúčam "ísť sa nakaziť". deti to naozaj znášajú lepšie ako dospelí. ( aj keď sú vínimky,). moja malá mala kiahne ako 2,5 ročná a nebol žiadny problém. Svokra to dostala ako 35 ročná ( keď mala deti) a bolo to vraj hrozné aj suseda to mala 30 roč. a 3x volali RZP.
Sestrine deti v Senci tiež momentálne majú kiahne a keby bola Kvetka staršia( má 6 mesiacov) určite sa ideme nakaziť. 😀

j.a.k.a
10. mar 2008

alenik, moja sestra ma chce prist tento vikend navstivit so svojou 1.5 rocnou dcerou, aby od nas chytila kiahne, nech to maju za sebou kym je na materskej
a nie je pravda, ze mensie deti to zvladaju lepsie,moj sestrocny syn je prave po kiahnach, bol dost vysypany, ale nemal teplou a celkovo to dobre znasal
presne po dvoch tyzdnoch to dostala aj moja 8-mesacna dcera, je hrozne vysypana, teplotovala, v noci dost zle spi a cez den je mrzuta 😝 a to ju kojim, takze vela ludi mi hovorilo, ze ich bud vobec nedostane, a ked, tak to bude mat mierny priebeh
takze zalezi od teba ako sa rozhodnes

fifa
10. mar 2008

molnitko, nakazit sa može íst aj o 3 roky, aj o 4 atd, do dospelosti času dost, ,,,,1,5 ročné dieta v žiadnom prípade, my sme to dostali teraz , Davidko si užil svoje a my tiež, takže viem o čom hovorím,,,vôbec neodporúčam

j.a.k.a
10. mar 2008

keity avy ako? Simonka je este bez?

molnitko
10. mar 2008

každé dieťa to znáša inak. ale vo všeobecnosti to deti deti prežívajkú lepšie ako dospelí. to je fakt a potvrdí to aj lekárka. určite je ročné dieťa malé a znáša to horšie ako dvojročné, to je tiež fakt, ale tiež si myslím, že ak som na materskej, radšej to vytrpím ( ak to bude znášať zle, čo nie je zaručené tak ako nie je zaručené dobré znášanie) ako by som mala chýbať s práce 3 týždne. A keď sú deti v škole, tiež im 3 týždne veľmi chýbajú. preto ja odporúčam ešte v predškolskom veku. som učiteľka v mš a nemôžem povedať, že by sa veľa rodičov sťažovalo na zlý , alebo ťažký priebeh kiahní. skôr naopak. 🙂
Ale každý sa musí rozhodnúť sám.

alenik
10. mar 2008

diki,mamicky,co mama,to nazor.Dam tomu volny priebeh a uvidime.mala uz bola so susedkami v styku a nic.Neviem,fakt mam dylemu...Ani neviem,aky to moze mat priebeh.Vsetky deti maju horucku,alebo je to u kazdeho individualne?