Ovčie kiahne u 4,5 mesačného bábätka. Nie je to skoro?

eva4444
22. okt 2007

ahoj.
v sobotu mame ist kus svokrovcom na dlhsie. mame male 4,5 mesacne babetko. v rodine sa vyskytli ovcie kniahne (nie priamo svokrovci), moja neter a synovec ich pred par dnami dostali. kedze sa casto navstevuju (teraz asi nie ked su deti chore) ale svagrina beha kazdy den 3x ku nim a naspat, sa bojim aby maly sa nenakazil. ja viem ze je lepsie ked to ma dieta ako dospely, ale 4,5 mesiaca mi pride este skoro 😒 neviete ake je riziko?

nathalie111
22. apr 2008

a kolko ste vtedy mali?a to tantum verde si natierala kedy?pred pudrom??alebo az po par dnoch pri hojeni??

nathalie111
22. apr 2008

baby,na tom tantum verde pisu,ze je vhodny pre deti od 4 rokov..mozem tym malej natriet pusinku?okolo spodnej pery ma take skarede pupaciky...vyzera to ako zimnica... 😒 a je to dost velke...asi viac malych bodiek pokope...

ada78
22. apr 2008

ahojte.

nestiham precitat celu tuto diskusiu, ale chcem sa spytat ci moze kiahne dostat aj kojene dieta?
cez vikend sme boli s malym u nasich a bola tam aj sestra s jej synom a dnes mi volala, ze maly dostal kiahne. ☹

duskaf
22. apr 2008

ada,môže stretla som sa s tým viackrát, nathalie ja by som namiesto tantum verde, dala radšej ten tea- tre, kúpiš to v lekárni v malinkej fľštičke a využiješ to ešte na milión vecí, je to vynikajúca vec a prírodná.

debra
22. apr 2008

nathalie,malá mala 13 mesiacov,ked dostala kiahne,tantumom natierala,az ked mala xrasticky,žiadny pluzgier už...neviem,od kolkyx je ten tamtum verde...ale doki vravela,pokial ho dietatko neklokta,nepije...ne telíčko sa može potierat,dokonca som jej s nim trela aj dasienka,ked sa jej prerezávali zúbky...ja hovorím,že som s ním bola nadmieru spokojná 🙂

debra
22. apr 2008

a okrem toho po použiti toho tant.verde sa xrasty rýxlejšie zahojili a nezostali na telíčku žiadne jazvy....ústočká,jej radšej nenatieraj ním,aby to neoblizovala

ivca82
22. apr 2008

Nathali, a nebude mať impetigo? Len mi to prvé preletelo hlavou keď som si to prečítala 😅

nathalie111
23. apr 2008

dufam,ze nie....boli sme aj u dotorky,potvrdila,ze su to kiahne,tak hadam nie este aj impetigo... 😖 podla mna to ma z toho,ze tam pri puse si dociahne aj zubkami,puder oblizovala a niekedy si to zubkami skrabka..a zaskrabla si do toho aj rukou...mozno preto to vyzera horsie a tazsie sa to hoji.... 😕 dufam vsak,ze coskoro uz nieco zaberie..vcera sme mali vysoku teplotu cely den....dnes zatial bez teplotky...
na puder uz je alergicka,place ked jej natieram bodky,na tvaricku som jej skusila dat tantum..uvidime co a ako zaberie...

bucunko
23. apr 2008

ahojte babulky! chodim totiz do solarka a ta co ma solarko tak jej syncek mal kihne. ja som tam stale chodila.mam sest mesacneho synceka. tak sa bojim aby to nedostal. bola som tam pred tyzdnom a nic este nemala a dnes som ju stretla v meste a uz bola cela vyhadzana.ja som este nemala kiahne. mam 24 rokov. mohla som to dostat?

debra
23. apr 2008

bucunko mohla ale aj nemusela...ja tiež dostala kiahne ako 24ročná 😉 a ak malý dostane kiahne,bude to len dobre...malé deti to ovela ovela lepsie znášajú ako dospelí

debra
23. apr 2008

nathalie už má malá dlho kiahne??vraj by sa nemalo ani okno otvoriť,pokiaľ sa dieťaťu nevyhádžu všetky pluzgiere...aby sa to nedostalo na pluca...mne sa Vikinka vyhadzovala asi 5-7dní...

bucunko
23. apr 2008

debra velmi pekne ti dakujem za rychlu odpoved. si zlata

debra
23. apr 2008

bucunko...neni zač 😉

nathalie111
23. apr 2008

od soboty to mame...tak dufam,z uz je najhorsie za nami...

sheila
23. apr 2008

baby chcem sa opytat,ci je mozne,aby dostal kiahne 3 mesacny syn.je plne kojeny.synovec a neterka to maju a moja nenormalna svagrina doniesla neterku k nam.maly bol nastastie na prechadzke a ja som ich vyhodila z bytu,vetrala a pustala v celom byte horske slnko,vycistila vsetko liehom a maly musel byt este 2 hodiny u babky aj nakojila som ho tam.moc sa bojim aby to nedostal taky maly a navyse som to nemala ani ja.

bzuco
23. apr 2008

baby..aj detičky to môžu dostať
tu je príklad
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...
maličký má 7 mesiacov
ali...dúfam, že sa nehneváš 😅

debra
23. apr 2008

sheila pokial nebol v priamom kontakte s nimi,tak by to nemal dostat...a este k tomu si urobila super opatrenia... 😉 aby to nedostal...tak švagriná je potom ozaj nenormalna,ked vie,že mas male babo a donesie ti tam neter...len píšeš,že ani ty si to nemala?presne do dvox týždnov od náštevy ak nedostaneš,tak potom už nie...

debra
23. apr 2008

nathalie,tak najhoršie už naozaj máte za vami 😉 už by ani teploty nemala mať...tak držím palce,nex neostanú jazvičky,a nex sa to čo najrýxlejšie hojí 🙂

bucunko
24. apr 2008

☹ kocky ja sa tak strasne bojim ze dostanem tie kiahne.bojim sa hlavne nama o mojho sest mesacneho synceka.nieje este malinky? a co bude len somnou? som stara sliepka 24 rocna.som s toho na nervy.poradte mi.

bzuco
24. apr 2008

bucunko...u teba to bude mať asi ťažší priebeh...dospelí to nejako extra dobre neznášajú
a čo sa týka tvojho malého...môj dostal kiahne, mal 3 mesiace a zvládol to super...kamoškina malá dostala kiahne ako 6týždňové bábo a tiež celkom ok to znášala

bucunko
24. apr 2008

moze mi niekto napisat ako dlho do predu zistmi ze uz som nakazena? naposledy som s kontaktnou osobou bola pred osmimi dnami.

bzuco
24. apr 2008

počkaj ešte 5-6 dní a uvidíš

bucunko
24. apr 2008

dakujem

debra
24. apr 2008

bucunko tak ako som pisala do dvox týzdnov od posledneho kontaktu čiže ako bzuco napsala do týx 6 dní,ked bola navsteva pred 8 dnami..ale nebooooj,vsak ja tiež dostala ako 24 ročná a tu som 😉 ...je pravda,že som bola ako vygrcany rezanec zo 5 dní,mávala horúčky,aj malú ešte kojila...ale sme to obe zvládli dobre

sheila
24. apr 2008

debra dakujem za odpoved.ja uz mam 30rokov a v detsve som neprekonala kiahne,takze maly aj ked je kojeny,nedostava protilatky odo mna.a vraj ked dostanem aj ja kiahne,tak pojdem do nemocnice,ale ja nemusim nemocnice ☹ .moja svagrina ma rada prekvapuje

veverca
24. apr 2008

u nás boli kiahne vo februári. Gabko ich priniesol zo škôlky a presne po 14tich dňoch sa vyhádzala aj Tánička (pol ročná, kojená). Ja som ich nenatierala púdrom. Dávala som im Dithiaden tabletky- aby ich to nesvrbelo. Gabko ich mal málo a rýchlo sa mu zahojili. Tánička mala viac a horšie vyážky, tak som ju kúpala v hypermangáne a najhoršie pupáky potierala Betadine.
sheila... tá švagriná je kompletná? 😠 Najskôr ťa príde nakaziť a potom ťa ešte straší nemocnicou... Držím palce, aby sa vám tie hnusné kiahne vyhli. 😉

nathalie111
25. apr 2008

baby,natierala som to okolo pusinky tym tantum verde a zlepsilo sa to... 😉na ostatne bodky davam puder,sem tam sme okupali v repiku... no a uz nam zacinajku prve chrasticky odpadavat,co mam dat na tie jazvicky??a ked je taka hlbsia?a ostane tam taky akoby krater??

alami
25. apr 2008

tak ako vidím, bzuco tu dala link na môj album 😉
Môj maličký má príšerný priebeh kiahní(sestrička od pediatričky mi povedala, že také ešte nevidela), práve sme boli na infekčnom, lebo som sa už bála. sme tam aj vypísaní ísť ležať, ale zatiaľ som nešla, poriešila som to len takto.
všetko len striekam tantum verde - dezinfikuje, znecitlivie, schladí - mám to od pediatričky a odsúhlasili mi to aj na infekčnom.
Ak púdrom, tak len vyslovene veľké pluzgiere - vraj keď sa z nich tekutina vyleje, tak tá robí ďalšie kiahne - toto mám neoverené - len od ženy čo robila na infekčnom "pomocnicu" - tak sa nazvala, asi sanitárka - ale má to logiku.
Ale vraj na infekčnom nenatierali púdrom - zle sa to hojí a robia sa potom jazvy
Ďalej - teraz na tom infekčnom mi povedala kúpať v repíku!!! teda - ja myslím, že sa nemá čvachtať hodunu ale namočiť na chvíľočku a vybrať - to je predsa ako sprcha
Pomáha rovnako okúpať v sóde bicarbone - zmierni svrbenie.
Dovolili mi ho dať aj vonku spinkať do závetria v kočíku.
A treba veľa veľa piť!!!!! koža nefunguje ako by mala, teda môže sa aj viac odvodňovať!!!
Môže sa zasušovať liehom - ale neviem akým, som to nerobila - len mi na infekčnom vravela.
Vysieva sa novými kiahňami 4 - 5dní vtedy sú aj teploty. Potom by mali ustúpiť - my máme do 38,7(po odčítaní)

A stále som nechápala to teplo - že treba držať v teple. Mne pediatrička povedala, že netreba, ale tá "pomocnica" 😉 z infekčného mi povedala, že potom rýchlejšie vyjdu všetky von.

No a von sa nechodí s deťmi preto , aby niečo nechytili a nenastali komplikácie. dr. mi aj so starším dovolila len tak do záhrady na vzduch výjsť trošku, ale nie behať...to ani doma, dieťa má byť v kľude. vraj niekto mal slabé kiahne, rodičia to podcenili a dieťa dostalo nakoniec zápal mozg.blán!!!

nathalie111
25. apr 2008

na mna kazdy kukal jak puk,ked som povedala,ze tvar natieram tantumom verde..(a to iba tvaricku)ze to malu musi stipat a ze ci som sisi.. 😖 (tak mi tie reakcie vyzneli)
v repiku som "kupala" aj ja,napriek tomu,ze pediatricka mi to zakazala,vraj sa to vodou iba siri dalej...ale aj kvoli teplote som musela...
a dnes sme boli uz ja vonku trosku,poobede hodinu plakala a ja uz som nevedela,co s nou,tak hovorim,ideme von...vtedy akoby utal a ukludnila sa..sme si pochodili po slniecku trosku..a aj doktorka nam v pondelok povedala,ze cez vikend uz budeme moct...
😉
ale je strasne precitlivena,mrzuta,casto place,zaspava iba pri mne....joj,uz nech je to za nami....
😅
alami,drzte sa! 😉 co budes davat ked budu odpadavat chrasticky??len Tantum??

debra
25. apr 2008

alami,ano až do posledného pluzgiera by sa absolútne nemalo ísť von,lebo by dieťa mohlo dostať zápal priedušiek alebo pluc,je to dosť nebezpečne,a áno dieťa musí byť doma,v teple a v klude,neotvárať okná,ked je v miestnosti...
nathalie dávaj ten tantum,tie červené miesta po odpadnutí xrást zmierniš a skludnís ,len aby si ix sama nestrhávala,lebo môže mať jazvy...
moja malá mala hroooozne vela kiahni,ja som ju 5 alebo 6 dní vôbec nesprxovala,až potom,ked sa celá povyhádzala a na telíčku ani v hlávke som už nezbadala žiadny nový pluzgier...