Ovčie kiahne u 4,5 mesačného bábätka. Nie je to skoro?

eva4444
22. okt 2007

ahoj.
v sobotu mame ist kus svokrovcom na dlhsie. mame male 4,5 mesacne babetko. v rodine sa vyskytli ovcie kniahne (nie priamo svokrovci), moja neter a synovec ich pred par dnami dostali. kedze sa casto navstevuju (teraz asi nie ked su deti chore) ale svagrina beha kazdy den 3x ku nim a naspat, sa bojim aby maly sa nenakazil. ja viem ze je lepsie ked to ma dieta ako dospely, ale 4,5 mesiaca mi pride este skoro 😒 neviete ake je riziko?

vevusiatko
9. apr 2009

kattom radsej pockajte s chodenim von a velky pozor pocasie je klamlive 🙂 Inak lekarka nam poradila cebion davat malej su to vitaminy nakolko ma teraz velmi oslabenu imunitu a , ze nemame este dva tyzdne velmi medzi ludi chodit aby sa nenakazila 🙂 Drzim palce nech to cim skor prejde.Inak mala ma tiez na nohach velke chrasty a na rukac na hlave mala len dve 🙂 aj tie dnes opadli 😉

kattom
9. apr 2009

dnes uz konecne bez teploty. a aj sa Kubko prestal pytat, kedy moze ist von. len cez okno videl, ze kamarati jeho dvaja hrali futbal, tak plakal asi pol hodinu, ze on nemoze ist von, lebo ma vyrazku. a prestal sa aj skrabat, tak som rada. dufam, ze coskoro mu tie chrasticky poodpadavaju
vevusiatko - na imunitu kubovi davame biogaia kvapky - uz na jesen mal taku virozu, co sa tahala a tahala - vyse troch tyzdnov a odkedy sme mu zacali tie kvapky, tak bolo dobre. teraz ma akurat prestavku v brani a akonahle odpadne posledna kiahna a prestaneme davat fenistil, tak mu zacneme davat biogaiu zasa. sa tiez bojim, ze ako - aby daco nechytil potom.a o hanku sa bojim tiez - zatial stale nic, ale v mamaaja je akurat clanok o 7mesacnom chlapcekovi s kiahnami, takze pri kazdom prebalovani len hanku otacam a nadvihujem, ci nahodou nema vyrazku..

zanetuska
22. apr 2009

my sme chytili ovcie kiahne v pondelok maly sa do dnes vyhadzal hodne najviac na tvaricke a v zahyboch, najviac ma prekvapilo, ked lekarka povedala, ze uz sa nedoporucuje natierat to tekutym pudrom ,ale asi ho zajtra aj tak pojdem kupit, ved ho to bude fajn chladit

asitka
22. apr 2009

zanetuška...tiež všade čítam, že nenatierat tekutým púdrom...naša pediatrička ale povedala natierat...mali sme ten s mentolom...a fajn nám to prešlo...rýchlo zaschli....opadali....a už máme u oboch detí po.... 😉 držte sa...

jasumat
22. apr 2009

zanetuška- skús Tannohermall- je to podobného zloženia ako púder, ale nešpiní to prádlo, nešúpe sa to a veľmi rýchlo po ňom zasychajú pupáčiky. Mne sa veľmi osvedčil, a pri svrbení Fenistil, a ešte sú aj homeopatiká Mezereum-. špeciálne na kiahne.

roasha
22. apr 2009

asitka,aj my sme mali puder,a v pohode. 😉
ten z mentolom ale nie,ten ju stipal,ale bola vyhadzana strasne a vsade. 😝

kattom
22. apr 2009

hanka sa vyhodila prva vyrazka min. stvrtok a az v sobotu asi 15 pribudlo a v nedelu ich mala 30, este vcera sa jej robili nove, a dnes uz chvalabohu nie. teplotky nastastie nemala. hlavne je vyhadzana v hlavicke a potom dole pod pupkom, ako ma plienku. davam jej iba fenistil kvapky a vecer po sprchovani jej to natieram aloe. skrabat sa neskrabala, tak som jej cez den na to nic nedavala. tak dufam, ze uz su kiahne na ustupe.
kubko ma este asi 2 chrasty na tele, co sa drzia zubami-nechtami a nie a nie odpadnut a v hlavicke asi 5.. inak sa mu koza pekne hoji a uz ma iba polovicu fliacikov z toho, kolko mal vyrazok. tiez mu vecer natierame aloe

vevusiatko -ako to bolo u vas s ockovanim hexavakcinou? lebo hanka este nemala ani jedno, sme uz mali ist bud. tyzden na prvu davku, len doktorka kvoli znizenej imunite z kiahni to neodporuca, ani ja ju nechcem dat. po akom case vam davali hexavakcinu? ako to znasala mala?

roasha
22. apr 2009

kattom,tak to ste dobri,moja mala min50 len na ksichte. 😅
bola vyhadzana vsade,kde si vies len predstavit,aj cikalo sa s placom,40horucky... ☹
jaj,ale som rada,ze to mame" po" 😎

zuz11
22. apr 2009

no moj muz sa dal zaockovat a chce aby sme dali aj deti len ja nic neviem o tej vakcine tak vaham 🤐 mate s nou niekto skusenosti? dik za kazdu radu

blovitc120
22. apr 2009

Ja by som dieťa proti ovčím kiahňam isto očkovať nedala. Navyše to nechráni na 100% a zbytočne zaťažovať telíčko tými svinstvami... Však sme si tým všetci prešli a sme tu s doživotnou imunitou, tú vakcína nedá a preočkovávať každých x rokov?

martao
22. apr 2009

zuz11,
manžel sa rozhodol správne.

Moji chalani ich prekonali minulé leto mali vtedy 5 a 3 roky. Zvládli sme to super. Najmladšieho nebudem dávať očkovať.
Ak ich nedostane do 10 rokov, asi by som ho ale dala. U mužov je riziko neplodnosti. ☹

zanetuska
23. apr 2009

alex ich ma tiez najviac na hlavicke a stale pribudaju nove, v noci spal katastrofalne, metal sa z jednej strany na druhu, dala som mu fenistilove kvapky, ale nemala som pocit, ze by veru zabrali, musime vydrzat, mal aj teplotku v noci, uvidime ako to pojde dalej ☹

erikasadek
23. apr 2009

zuzka ahoj ja som dala, starsieho pred 2 rokmi a teraz trochu lutujem..

zbytocne som ho zatazovala ockovanim.. na druhej strane, ochranilo ho to super , uz bol par krat v blizskom kontakte s detmi ktore malikiahne a on nic.. takze super.. ale

co sa tyk amladsieho , tak zatial ani neuvazujem ze ho dam......; druhykrat tu istu chybu nespravym... cakam kedy ich dostane sa

erikasadek
23. apr 2009

teda do urciteho veku a potom mozno budem uvazovat. o zaockovani...
ale predtym mu urobim test ci uz nema imunitu.. kedze uz bol dvakrat s detmi co amli kiahne a nic nikdy nedostal.....

edita33
23. apr 2009

ja som pred 4-rokmi dostala kiahne zo starsim synom,a tak som aj potratila,,,,, 😔 teraz tiez cakam aby dostal ten mladsi ,kym nenastupi do skolky,, nad ockovanim ani nerozmyslam ,nech su chlapci imunny,mi sme sa dvaja len vyhadzali ale obisli sme teploty,tak dufam ze uz druhy krat nedostaneme,lebo som pocula ze aj to je mozne,,no a maly uz nejak prezije,len nech to ma za sebou,

barborenka
23. apr 2009

ahojte aj my mame prave teraz kiahne a myslim ze u nas prebiehaju uplne v poriadku,ziadne teploty ani sa mala neskriabe,pouzivame fenistil a Tanno-Hermal Lotio
co ma vsak teraz troska zarazilo je co napisala Editka,ze pocas ocvich kiahni potratila,mam kamaratku je v 5mesiaci a ona este kiahne namala a bola s mojou malou v kontakte,nastastie len raz ale aj tak sa teraz bojim...

edita33
23. apr 2009

barborenka neboj sa ,ja som potratila v 9 tyzdni,a nebezpecne je to do tych 3 mesiacov,,ona by uz nemala,,aj mne vravela doktori ze keby som aspon prekrocila ten prvy trimester,,neboj,,,,,,a nemozem ti doniesst maleho aby sa lapil???? 😀

barborenka
23. apr 2009

editka kludne prines 🙂 ja som si to predstavovala horsie,ze bude mat teploty a ona nic,aj ja som pocula uz ze ked ma prvy krat slabe ze ich moze dostat este raz...no uvidime
tak dufam ze vsetko bude o.k lebo keby sa jej nahodou nieco stane tak by ma to velmi mrzelo,ju doktor a ni mna doktorka o nicom takom neinformovala

zanetuska
23. apr 2009

mne tiez neodporucila to nicim natriet ale ja som mu to natrela tekutym pudrom je ako indian a vobec sa mu to nepaci ked mu to natieram davavm aj ja fenistil kvapky mame to uz 4 den snad uz to bude lepsie vcerajsok bol asi najhorsi

titkovamiriam
14. máj 2009

tak kiahne dosli aj k nam ☹

ja_nulka
14. máj 2009

vsetkym chorym detickam prajem skore uzdravenie ... ja som dala maleho minuly tyzden zaockovat.

eros
18. máj 2009

Ahojte

my uz mame skoro po kiahnach.maly ich chytil v skolke tak cakam kedy mala ich dostane.

len som sa chela opytat kedy sa moze ist do kolektivu a von?neviem ci ste to tu uz pisali,ale aj tak dakujem za odpovede.ja ani teraz s detmi nejdem do obchodu bo nikdy neviem koho nechtiac nakazime a nedajboh daku tehotnu bo nema kazdy napisane prekonal som kiahne alebo nie.

titkovamiriam
19. máj 2009

ked odpadne posledny pupacik 🙂 do kolektivu a na dvor /ak mas zahradku /tak ked uz nema teplotu a je vysypany cca po 5 dnoch len nie na slnko.

tin007
21. máj 2009

ahojte, chcem sa spytat na jednu vec: ako mala som neprekonala ovcie kiahne (hoci ma vraj nechavali hravat sa s chorymi detmi), pretoze moja mama ich mala asi 3 mesiace predtym, ako so mnou otehotnela. pozerala som si nejake informacie o ockovani, ale vsetko je pisane o detoch. mate, prosim, niekto skusenost s ockovanim dospeleho? dakujem

mirage
16. jún 2009

Ahoj,
moj syn bol v kontakte s kamaratom, hrali sa spolu asi 3 hodiny a ten chlapcek sa vyhadzal na druhy den, to znamena ze uz bol infekcny ked boli spolu. Tyzden po ich kontakte mame ist do Chorvatska na 9 dni. Kolko u vas trvala inkubacna doba, kym to deti chytili jeden od druheho? Neviem, co mame teraz robit..

titkovamiriam
16. jún 2009

mirage rada by som poradila no neviem skus sa spytat svojej pediatricky ci sa neda teraz zaockovat,fakt neviem-moze to chytit a nemusi moze za tri tyzdne no moze aj skor.

zuz11
16. jún 2009

mirage, zavraj 10 az 21 dni je doba dokedy sa moze vyhadzat 🤐 tiez este cakame co bude tiez sa Hanka hrala s chorym dietatkom 🤐 ockovanie sa praveze teraz neodporuca ked uz boli v kontakte boli by to vyhodene peniaze ak to nahodou dostal 🤐 drzim palce

my sme mali ist tiez na ockovanie a odlozili sme to o mesiac a ak sa nevyhodi ideme sa dat zaockovat 😀

erika107
16. jún 2009

ahojcek,

potrebovala by som radu... nas maly ma od vcera kiahne a dost sa za noc vyhadzal :o( najma na hlavicke a tvaricke dr. mi povedala ze ho nemam nicim mastickovat co sa mi zda byt dost blbe lebo nam to tiez mastickovali ... ale teraz mi bracho poradil ze existuje neaky Tanno hermal lotio mate stym niekto skusenosti?

dakujem

bodka13
16. jún 2009

ahoj 🙂 ...ja mám to nemastičkovanie odskúšané na menšom synovi 😉 ...dávali sme iba 3x10kvapiek Fenistilu,aby nepociťoval svrbenie-mal vtedy 3roky

titkovamiriam
16. jún 2009

ja som davala len fenistyl kvapky a na take velke fenistil gel a neostala ziadna jazva.