Ovčie kiahne u 4,5 mesačného bábätka. Nie je to skoro?

eva4444
22. okt 2007

ahoj.
v sobotu mame ist kus svokrovcom na dlhsie. mame male 4,5 mesacne babetko. v rodine sa vyskytli ovcie kniahne (nie priamo svokrovci), moja neter a synovec ich pred par dnami dostali. kedze sa casto navstevuju (teraz asi nie ked su deti chore) ale svagrina beha kazdy den 3x ku nim a naspat, sa bojim aby maly sa nenakazil. ja viem ze je lepsie ked to ma dieta ako dospely, ale 4,5 mesiaca mi pride este skoro 😒 neviete ake je riziko?

bubca
22. okt 2007

ahoj,moja Dominka dostala kiahne keď mal syn tri mesiace a doktorka nás veľmi razantne upozornila na to,že dcéra nesmie prísť so synom do styku,aby ich nedostal aj on,pretože je na to veľmi malý a takéto malinké deti kiahne znášajú horšie,ako staršie deti a mohli by nastať komplikácie...takže u nás zostala moja mamina,dcéra bola stále vo svojej izbe a po každom použití toalety,kupeľne,sme všetko dezinfikovali,uteráky vyvárali a ja som k nej vôbec nechodila,dokiaľ lekárka nepovedala,že už nie je infekčná...bol to horor,ale prežili sme,ja som síce kiahne mala a Davidka som kojila,ale aj tak nám lekárka doporučila,aby Domka s Davidkom do styku vôbec neprišla...ak ti smiem poradiť,cestu by som o pár dní radšej odložila,nemá zmysel riskovať.

andrea.m
22. okt 2007

moje deti mali kiahne toto leto.filipko ich dostal 6.7 vo veku 4 roky a 3 mesiace,tamarka mala vtedy 6 mesiacov.vôbec som neizolovala,žiadná dezinfekcia nič.tamarka dostala kiahne 1.8 a mali u nej ľahší priebeh ako u filipka.niektorý lekári to fakt preháňaju.

evi rizika sú rôzne a ked je peťko kojený tak to určite v pohode zvládnete aj v takom útlom veku.čím skôr tým lepšie.

bubca
22. okt 2007

andrea:každý lekár má na to zrejme svoj vlastný názor,ono je to individuálne...a v našom prípade to bolo opodstatnené,pretože Davidko mal po narodení veľké problémy a lekárka asi nechcela riskovať...

andrea.m
22. okt 2007

tak to hej.aj tak si dobrá ked si ich takto dokázala izolovať.s tými lekármi je to pravda,naša tvrdí že pokiaľ to má normálny priebeh ani netreba kôli nákaze chodiť k nej stačí zavolať.

sisidl
22. okt 2007

Ahojte.Moje starsie deti dostali kiahne mesiac po narodeni nasej dcery.Doktorka nas uistovala a aj vsetci znami ze mala to nedostane lebo ma imunitu z bruska a je kojena.Mala 5 tyzdnou ked ich dostala,aj ked sme deti k nej nepustali a ona spavala celi den vonku v kociku.Takze sme ich prekonali ked mala moja dcera Tyzdnou. 😒

bubca
22. okt 2007

andrea:dokázala,ale veľmi ťažko,moja mama žije v Prahe,ale prišla k nám a starala sa o malú...ako som písala,bol to horor a možno zbytočne,ale už je to za nami a v tej dobe mal Davidko naozaj kopec iných zdrav.problémov,tak som nad tým nepolemizovala a proste som robila to,čo kázala lekárka.

roasha
22. okt 2007

ja by som tiez zbytocne nevystavovala dieta nakaze.Laura tiez dostala kiahne tento rok v maji,nebola v skolke od januara,lebo bola celu zimu chora.v maji sme v obchode presli popri"inteligentnej"mamicke,ktora svoju dceru nakazenu kiahnami vlacila pomedzi ludi.Laurika ich dostala presne po 2tyzdnoch,ale take silne,ze horsie si to neviem predstavit.40horucky,vysyp uplne vsade,vratane pusy/nedokazala sa poriadne najest/,ked cikala,plakala na zachode,ked to zacalo svrbiet,celu noc bola hore/nepomohol dithiaden,no des/.druhy den uz som plakala s nou.potom som v terajsich lek.knihach precitala,pri svrbeni je dobre osprchovat vlaznou vodou,nedotykat sa,a nakoniec obliat telicko roztokom sody bicarbony-to sme mali naozaj pokoj aj 2hodiny.posledne kiahne jej odpadli az po 3tyzdnoch/to boli tie,co sa vyhodili ako prve.teraz som uz rada,ze to mame za sebou,ale bolo to fakt strasne.kazdy to znasa inak,ale ak je znizena imunita,nic moc.

penelope2066
22. okt 2007

riziko je v tomto pripade velmi velke a v ziadnom pripade by som take male miminko navystavovala riziku ze sa nakazi.este je velmi malinke

eva4444
autor
22. okt 2007

diki za odpovede, hlavne ma vsak zaujima, ci by v nasom pripade mohla byt svagrina 'prenasacka', kedze jej deti to maju, a ona chodi ku svokrovcom.
ale ako citam prispevok od roashy ze sa malinka nakazila aj v obchode, tak asi ano, ze ☹ ?

roasha
22. okt 2007

jasne,je to vysoko infekcne,ked som pediatricke aj alergologicke povedala,ako sme to dostali,boli v uzase.dot. mamicka povedala,ze jej dcera nie je chora,len ma kiahne.mohlo sa jej ckat...ked to dostala moja,len som pediatricke zavolala,ani ma nenapadlo tahat ju von. 🙄

vavka33
22. okt 2007

Je to infekcne,ale neprenesie to osoba,ktora ich nema.Je to prenosne vzduchom,dotykom,takze v tom obchoe mohol byt niekto s kiahnami,alebo niekde blizko.

roasha
22. okt 2007

ano,ta mamina bola aj so svojou dcerou v obchode,a len presla popri mojej malej. ☹

vavka33
22. okt 2007

to staci,aj keby tam len nazrela cez dvere-staci to na prenos

roasha
22. okt 2007

ved ja viem,len keby to vedeli aj taketo nezodpovedne maminy.

roasha
22. okt 2007

ved ja viem,len keby to vedeli aj taketo nezodpovedne maminy. 😖 ale my uz mame po,teraz uz aj to potesi... 😅

eva4444
autor
22. okt 2007

vavka takze ked ich svagrina uz mala ako dieta, a pride od deti ku svokrovcom kde budeme my s malym je riziko male?

vavka33
22. okt 2007

Ale oni to vedia,len su ako pises nezodpovedne a lahostajne voci druhym.
A mate pokoj,nedostane to v skole a nevymeska vela ako vacsina deticiek 😀

vavka33
22. okt 2007

Ozi a poradim maminam,ktorych deticky budu mat kiahne,vyskusajte namiesto tekuteho pudru,ktory je vsade po byte svedske kvapky.
Ja som Vanes natierala nimi a super to vysusalo,nebol neporiadok a rychlejsie sa to zahojilo 😉

roasha
22. okt 2007

jej,toto sa mi podarilo,ale som nevyspata/nedalo sa mi spat od tretej rano,tak pardon/.asi idem hodit slofa. 😀

vavka33
22. okt 2007

Ano,ona nie je prenasacka 😉 neboj sa 😉 ono sa to prenasa z tych mokvajucich pluzgierikov,v tom su tie virusy 😉 ked kiahne zaschnu,uz nie su infekcne 😉

roasha
22. okt 2007

miesto pudru sa tiez pouziva tantum verde tinktura.ako kt,lekar,nam kazala pouzivat puder,ale napr.mentolovy nedoporucujem,ten malu palil,tak neviem,ako by znasala alkohol,tazko povedat.

sisidl
22. okt 2007

My sme nemali davat na kiahne vobec nic,aby sa to skor vysusilo.iba sme detom mali davat fenistilove kvapky.

loren
22. okt 2007

a ste tu dake take co ste kiahne nemali a dostali ste ich od svojich deti?

sisidl
23. okt 2007

loren..moja savgrina tak dopadla.Dcera jej priniesla kiahne zo skoly a dostala to aj ona.A znasala to o mnoho horsie ako jej dcera a aj dlhsie sa jej to hojilo.

mrenka
23. okt 2007

my sa s kiahniami trapime prave teraz..natieram jej to takou mastou,kde je priamo pisane,ze na kiahne,tekuty puder nedavame a este jej davam fenistil kvapky...mangel ich este nemal,tak som zvedava,ci to od malinkej dostane.. 😕

didiona2
23. okt 2007

moj prvorodený dostal kiahne od manzela.Doteraz nevieme, kde to chytil :o) A skutočne to znášal velmi tažko. V dospelom veku to je dosť nebezpečné. Malý mal pár bodiek. Mali sme použiť bud fenistil gel alebo púder. A manžel mal 40tky, uplne vyhádzaný od hlavy k pate, 3 týždne to trvalo. Ale chrasty mu mizli ešte dva mesiace. Na chrbte.

loren
23. okt 2007

parada tak sa mam na co tesit 😒

zuz11
13. dec 2007

smisela • 1d • Dnes o 08:43
Ahojte,chcem sa opytat,mate niektora skusenosti s kiahnami?Moj 3 rocny synovec ma kiahne a ja sa obavam,ci to moja mala nemoze dostat,tyzden sme neboli v kontakte,tak dufam ze nie 😒 a myslite,ze mozem byt ja v kontakte s rodicmi synovca?Obaja uz prekonali v detstve a ja tiez,ale aj tak mam obavy 😒

danulka2 • 2d • Dnes o 10:20
ahoj.Ked ti napisem, ze moja dcera bola 1.krat v kontakte s kiahnami, ked mala necele 4roky. A nic. Potom 2x v skolke, 1x ked mala kiahne neter a naposledy pred 3 ci 4 rokmi a doteraz nemala viditelne kiahne. Doktor vravel,ze mohla mat ,,dve kiahne,, a to bolo vsetko.

katka76
14. dec 2007

zuzi tazko povedat, ci nemoze dostat, nas maly ich este nemal vyhadzane, ked stihol nakazit sesternice - 3 roky a 1 1/2 roka, dostala ich po 3 tyzdnoch aj mala - a zevraj plne dojcene deti by nemali, no a este aj manzel, lebo ten ich v detstve nemal, takze lezal 3 dni s horuckami nad 39, takze som kmitala 😝

sisidl
14. dec 2007

Ahojte. ZUZ11 Uz som to tu pisala.Moje starsie deti dostali kiahne mesiac po narodeni nasej dcery.Doktorka nas uistovala a aj vsetci znami ze mala to nedostane lebo ma imunitu z bruska a je kojena.Mala 5 tyzdnou ked ich dostala,aj ked sme deti k nej nepustali a ona spavala celi den vonku v kociku.Takze sme ich prekonali ked mala moja dcera 5 tyzdnou.