Ovčie kiahne u 4,5 mesačného bábätka. Nie je to skoro?

eva4444
22. okt 2007

ahoj.
v sobotu mame ist kus svokrovcom na dlhsie. mame male 4,5 mesacne babetko. v rodine sa vyskytli ovcie kniahne (nie priamo svokrovci), moja neter a synovec ich pred par dnami dostali. kedze sa casto navstevuju (teraz asi nie ked su deti chore) ale svagrina beha kazdy den 3x ku nim a naspat, sa bojim aby maly sa nenakazil. ja viem ze je lepsie ked to ma dieta ako dospely, ale 4,5 mesiaca mi pride este skoro 😒 neviete ake je riziko?

bambusko
11. júl 2008

jarula, to je uz na podnet na urad na dohlad nad zdravotnou straostlivostou. ordinovat atb len tak zbrucha a esteze vraj na kiahne 😠 😠 😠 to mi bolo cudne

jarula25
11. júl 2008

ved ano bambusko dala som si nieco zistit o tom doktorovy lebo co som sa pytala znamych aj susedy-je lekarka u nas v nemocnici tak vsetci vravely ze to meno nikdy nepoculy tak uvidime....

kangaroo
11. júl 2008

ja sa tak bojím kiahní /máme uz zaplatenú dovolenku/ že rozmýšlam či neodvolať už pol roka naplánovaný odber u imunologa, bojím sa aj chodit von medzi ludí..........akoby človek toho nemal dosť aj bez takýchto dobrôt, čo tie kiahne otravujú v lete, ked nie je ich sezona 😠 , a rozmýšlam, že hned na jesen dám decká niekde nakazit, lebo prežívať tieto nervy zakaždým....

deni84
15. aug 2008

ahojte kočky...

...potrebovala by som poradiť... včera sa malému na tváričke vyhodili dve vyrášky, poobede ďalšie dve a jedna vo vláskoch, som si myslela, že od komára... ale dnes mu pribudli aj na zápästí (taký malý pluzgierík, ktorý neskôr praskol až do krvi) a na nožičke... zatiaľ sa neškrábal, ale už včera večer aj dnes som mu dala fenistil kvapky... myslíte, že to môžu byť kiahne? kde sa objavujú nové vyrášky? v utorok by sme mali ísť na dovolenku, tak dúfam, že je to ten komár----

bambusko
15. aug 2008

deni, ak sa vodnaty pluzgierok zakali a vytvori sa chrasta, su to kiahne ☹

http://images.google.sk/imgres?imgurl=http://ww...

http://images.google.sk/imgres?imgurl=http://ww...

deni84
15. aug 2008

bambusko, ďakujem, zatiaľ to nemá také ako na tých obr. má ich len 9, z toho len jeden bol taký pluzgierík...
možno len zbytočne stresujem a bol to komár... ak by mal do rána nové, tak pôjdeme k dr....

roasha
16. aug 2008

kangaroo,verim ti,moja min rok schytala kiahne mes.pred dovolenkou,tatovi v tom case necakane vyberali oblic.kamene....tiez ine stresy,aj ja som chcela odvolat dovolenku.nakoniec sme to casovo LTT zvladli. 😒 😝 🙂

emjee
20. nov 2008

lesika • Dnes o 19:44
Môj 5 ročný syn doniesol pred časom domov kiahne a keď ešte nebol vysypaný ale už bol infekčný bol v intenzívnom kontakte so sestriným malým ( 5 týždňov ) . Moja 7 mesačná dcérka ktorá je kojená sa nakazila od neho asi po 10 dňoch , prýve máme najhoršie obdobie keď sa jej robia stále nové a nové pupence. Hrozne sa bojím o sestrinho malého že aj on už je nakazený len choroba ešte neprepukla.
Prosím vás stretol sa niekto s ovčími kiahnami u malinkého mesačného bábetka . Môže sa vôbec také malé bábo nakaziť ak je kojené ale jeho matka kiahne neprekonala ? Je to nebezpečné pre také malé dieťa viac ako pre staršie detičky ? Ovčie kiahne a bábetko

bzuco
20. nov 2008

lesika...môj malý dostal kiahne ako 3-mesačný a zvládol to podstatne lepšie ako jeho takmer 6 ročná sestra....mal dokopy asi 7 pupenčekov, úplne bez teploty, nebol nepokojný -zrejme ho to nesvrbelo...bol kojený len čiastočne, ale aj Dr. mi vravela, že kojené detičky to znášajú dobre, pretože od maminy získavajú z mliečka protilátky a je možné, že kiahne ani nedostanú

moje krsňa bolo v kontakte s mojimi deťmi a kiahne nedostala, čomu vôbec nerozumiem, lebo bola síce kojená, ale mala už 1,5 roka, takže nebola plne na MM

emjee
19. dec 2008

monika0123 • Dnes o 08:58
ahojte.kazde dieta obcas chyti nejakeho bacila a nejedna z nas potrebuje obcas poradit co je najlepsie pre jej dieta.my mame teraz taky problem,ze muz dostal ovcie kiahne a ja neviem ci je vhodne aby to od neho chytil nas dvojrocny syn.neviete mi niektora prosim poradit?dakujem

slnieckova • snž • Dnes o 09:02
monika podla mna cim skor tym lepsie, aspon to bude mat za sebou a nebude sa potom musiet v dospelosti bat, ze ich chyti ja by som ich k sebe pritulila

julia225 • 1d • Dnes o 09:04
monika, neizoluj ho, ale ani ich netul, ak dostane dostane, ak nie potom ma dobre protilatky.
ja som skusala nieraz moju malu nakazit a nenakazila sa...

monika0123 • Dnes o 09:09
dakujem vam kocky.tak mi sa ideme vyhadzat a dufam ze cez svietky si pridete zajazdit na modrom tatosovi lebo malemu ked vystupi teplota tak bude stale spat moj muz tiez a ja sa budem nudit.este raz dakujem

kocurik16 • 2d • Dnes o 09:45
moj bratranec mal kiahne,ja som bola pri ňom a nechytila som ,mala som vtedy19.Ked som mala 42 dostali deti jeden po druhom ja som bola 8 dni po operácii,celá som sa vyhádzala.
Pre deti je lepšie čím skôr je to menej nebezpečné

bambusko • 3d • Dnes o 09:50
monika, inkubacna doba kiahni je az do 21 dni a prenasa sa ako kvapockova infekcia. myslim, ze vianoce budete mat v pohode. manzel uz bude mat najhorsie za sebou a maly este asi nebude vyhadzany.
nase dievcata ich mali vo veku 2,5 a 1 rok, je to hrozna choroba, ale som rada, ze to mame za sebou. este sa nevedeli ani poriadne skriabat, teploty boli asi 3-4 dni, ale dost vysoke niektore mamy chodia svoje deti nakazit /ako julia / aby to mali cim skor vybavene. uzite si vianoce najlepsie ako sa da

bambusko • 3d • Dnes o 10:01
sekla som sa o rok 2 a 3,5 roka mali

mozno sa skus poradit s dr. vraj sa moze podat imunoglobulin pri riziku tazkeho priebehu

http://www.materskecentrum.sk/user/view_page.ph...

maca793
23. dec 2008

ahojte, práve som prekonali ovčia kiahne. deti mali super priebeh. bey horúčok. len máme ostať doma ešte týždeň, pokým sa neodlupnú všetky chrasty. neviem, či ich môžem kúpať, nekúpali sa už 2,5 týždňa. len ich utieram vlhkými utierkami len tam, kde nie sú kiahne. vlasy môžem zmyť normálne? ďakujem.

bambusko
23. dec 2008

maca, my sme deti normalne sprchovali aj pocas kiahni. ziadne dlhe mocenie, len chytro umyt 😉 urcite ich umy, nech su na vianoce krasne 😅

maca793
23. dec 2008

ale doktorka vravela, žiadna voda ☹ , tak neviem, nechcem aby mali jazvy ☹

bambusko
23. dec 2008

nam dr. povedala, ze sprchovat mozeme, nedavali sme tekuty puder, podla nej to uz je zastaraly sposob osetrovania, natierali sme betadine roztokom. a jazvy maju dievcata tam, kde mali obrovske vyrazky velkosti ceresne - kazda 1 na tvari a mladsia aj 2-3 na chrbate ☹

alami
23. dec 2008

maca - krátka sprcha - nie kúpať, ale sprchovať áno...lebo inak nebude koža plnioť svoju funkciu...a to my sme mali kiahne prííííšerné....čo doktory nariekali nad ním - polročným a na infekčné sme boli s tým odporúčení ležať! ale sprchovať nám dr kázala!

duskaf
23. dec 2008

my sme každý deň chlapcov zlievali repíkovým teplým odvarom

maca793
23. dec 2008

tak dnes som babám umyla vlasy, to bolo humusu, zmývala som na 2x. ale nechcem ich zbytočne namáčať, skúsim vo štvrtok ich len opláchnuť vodou. už aj tak majú po sebe dosť veľké jazvy od chrást, dúfam, že sa im to zahojí. majú ich hlavne na chrbte. našťastie ich nesvrbeli, ale fenistilu sme vypili 3 fľaštičky a minuli sme 6 balení púdru.

maca793
23. dec 2008

a môže sa stať, že najmenšia nedostane kiahne vôbec? v tom čase brala antibiotiká, a berie dlhodobo proti imunite lieky. s deťmi aj spávala v jednej posteli, hrali sa spolu, alebo ich dostane neskôr. myslím si, že by ich už mala.

emjee
27. dec 2008

fabuska • 1d, snž • Včera o 12:05
Ahojte ma niekto skusenosti a kiahnami?bratove deti ich maju a neviem ci mam aj nasu malu nakazit bude mat v marci 2 roky.Co vy na to???

tanja61 • 1d • Včera o 12:09
ahoj moj maly mal kiahne v 11mesiacoch a bolo to uplne bez problemov,najvacsie problemy mal s natieranim ale ziadne horucky a ani svrbenie...moj nazor cim dieta mensie tym lepsie,lepsie to znasa a ma to za sebou

adrim72 • Včera o 12:16
k nám priniesla domov kiahne 5 ročná dcera zo školky, u ktorej bol v priebeh v pohode a nakazila aj jedno z dvojčiat, ktoré mali vtedy 7 mesiacov, aj u neho bol priebeh pohodový aj napriek nizkemu veku a to druhé dvojča to vobec nedostalo

maca793 • 3d • Včera o 22:16
my máme práve kiahne. dvojčatá sú po a malej sa dnes vyhodili vyrážky. ja by som dala dieťa nakaziť, malo by to aspoň za sebou. aspoň nevynecháš neskoršie prácu na 2-3 týždne, pokým bude fit. nás to našťastie chytilo 3 dni pred prázdninami, takže zo školy nevymeškajú skoro nič. ja som susede ponúkla kiahne, a jej malý sa prišiel nakaziť a do týždňa ich dostal.

jasumat
27. dec 2008

Baby, skúste Tannohermal- stojí asi cca 200,-sk a my sme s ním mali najlepšie skúsenosti. Teraz sa s kiahňami trápi kamoška- najprv malý 5 ročný- a o 2 týždne 4 mesačná dcérka- plne kojená🙂 Tiež si to pochvaľovala. Mne sa púder pri starších vôbec neosvedčil.

lydulienka
27. dec 2008

Ahojte maminy,mozte prosim poradit?Moj syncek ma 18mesiacov,mame moznost kontaktu s kiahnami..mam ho nechat nakazit?Nieje este na to malicky?Pocula som ze sa to v mladsom veku lepsie znasa.Ake mate skusenosti???

cukrikk
28. dec 2008

my sme dostali kiahne 26.12 🙂 maly sa vyhadzal ale velmi malo ma asi len tak 15 kiahni🙂 takze sme na tom celkom dobre a nema ani horucky... Brat bol u nas na Vianoce a chcel zobrat malu Lily na Slovensko no myslim si ze je lepsie ze ostala doma v spolocnosti svojho brata mozno to od neho chyti a budeme mat pokoj..... sice je pravda ze dr povedala ze ak ma dobru imunitu vobec to od neho teraz nemusi dostat.... tak uvidime....
Lyndulienka mam tu kamaratky kotre sa chystaju k nam na navstevu len kvoli tomu aby to ich deti dostali a jeden chlapcek ma dokonca len 15mesiacov....

babulka
28. dec 2008

Moj Matus dostal kiahne v lete, akurat ked sme boli v Anglicku. Ale aj som to ocakavala, lebo jedno dievcatko v skolke ich malo a Matik bol s nou v kontakte. Tak presne v ramc inkubacnej doby, po 14 dnoch sa vysypal. Nemal vela pluzgierov, ani ho velmi nesvrbeli, za 6 dni boolo po kiahnach. Vtedy mal 2 a tristvrte roka. Tiez som pocula, ze cim skor, tym lepsie a lahsi priebeh, ale vsetko je individualne. Kamoska mi vtedy tak trochu lutostivo ovedala, ze skoda ze sme boli v Anglicku, lebo inac by dosla dat obidve dcery "nakazit" 😀
Inac mala som dilemu, ci tekuty puder alebo nie, tak na prve dve vyrazky som mu tekuty puder dala a tie dve sa mu nakoniec hojili najdlhsie. Takze z vlastnej skusenosti - tekuty puder neodporucam.

bodka13
28. dec 2008

my sme tekutý púder vobec nepoužívali-odporučila nám to dr.,iba sme davali fenistil.kvapky/3x10/
čo sa týka toho nakazenia je asi fakt individuálne...mladší syn priniesol kiahne domov asi po 2 týždňoch od nástupu do mš,mal 3 roky(prve tri dni horúčka nad 38,ovečiek veľa 😀 ) a starší ich vôbec nedostal,asi dobrá imunita,lebo už je tretiak a stále nič/mali ich aj v škole,u susedov,.../-všetko neúspešné pokusy ☹ ...začínam mať obavy aký budú mať priebeh keď bude starší...nemáte niektorá skúsenosť?

babulka
28. dec 2008

Bodka, svagor mal ked mal 26 rokov a hrozne 😖

bodka13
28. dec 2008

nonono babulka,nestraš ☹

aj mamin brat mal až s vlastným synom...mal už skoro 40

cukrikk
28. dec 2008

a ak ste nedavali tekuty puder tak co vam najviac pomohlo... maly ma dve take vacsie jednu na tvaricke a jednu v hlavicke ostatne su take male....

jasumat
28. dec 2008

Cukrik, ako som už písala, nám sa najviac osvedčil Tannohermal- je to taká mastička, čo zasušuje- dostať ju voľne v lekárni, stojí cca 200,-sk. My sme nepotrebovali ani Fenistil, ale pre prípad som ho mala doma- no nepoužili sme ho. Iba dvakrát sme dali Nurofen sirup od teploty. Do týždňa mali vyrážky zasušené, ale chrastičky odpadávali dlhšie.

renka9
28. dec 2008

ahojte,nam sa na kiahne osvedcila obycajna SLIVOVICA.puder je o nicom.a k tomu sprchovaniu- nam doktorka povedala,ze to bol niekedy len mytus neumyvat sa,takze sprchovat treba.Moje deti mali kiahne v lete,tak to si neviem predstavit 2 tyž ich neumyvat.

bodka13
28. dec 2008

asi ten fenistil-ukludňoval a malý nemal pocit svrbenia,pomáhalo aj sprchovanie/vlažná vodička upokojila pokožku/
dr.hovorila že pod púdrom sa to horšie hojí,vysuší len zhora-nám sa to podarilo bez púdrov a vodičiek iba s fenistilom a jazvičky nezostali žiadne 🙂