Ovčie kiahne u 4,5 mesačného bábätka. Nie je to skoro?

eva4444
22. okt 2007

ahoj.
v sobotu mame ist kus svokrovcom na dlhsie. mame male 4,5 mesacne babetko. v rodine sa vyskytli ovcie kniahne (nie priamo svokrovci), moja neter a synovec ich pred par dnami dostali. kedze sa casto navstevuju (teraz asi nie ked su deti chore) ale svagrina beha kazdy den 3x ku nim a naspat, sa bojim aby maly sa nenakazil. ja viem ze je lepsie ked to ma dieta ako dospely, ale 4,5 mesiaca mi pride este skoro 😒 neviete ake je riziko?

michalag
16. mar 2011

@bubelko ano volala som hned rano a vravela ze ak sa nam neda prist tak po 10 dnoch sa mame prist ukazat, mam davat bud tekuty puder alebo Tantum Verde roztok (vraj ten je lepsi) tak ..... do rana mal o par bodiek viac a obcas som zahliadla ze sa skrabe ale zatial nie moc 🙂
Inak ako ti drobec vyzeral na druhy den bol uz cely vysypany ci len mal o par bodiek viac ako den predtym?

bubelko
16. mar 2011

@michalag nebol vysypany cely, ale kazdym dnom pribudlo par bodiek. neviem, mozno tak zo 10. on sa vysypal hlavne na tvari a v hlave. potom mal dost na zadku a pipikovi, inak po tele bolo fakt len kde tu. neratala som, ale nebolo to nejake strasne - nastastie. 🙂 ani teplota nebola - len ten prvy vecer mal cez 39, inak ani len zvysena, alebo len mierne. takze aj pekne papal a pil.
a mala uz mala kiahne, alebo cakas tiez, ze za 14dni si date rundu odznova?

virgin15
16. mar 2011

ahojte moj ma tiez kiahne uz 6 den-ma uz chrasticky-snazi sa neskrabat.Najviac ma na trupe,chrbte...na tvaricke ma malicko a malinke.Natierala som s tekutym pudrom-minimalne,a Dr.mi odporucila Thea Tree oil.Prve dni mal zvysenu teplotu,ale inac v pohode.Druhy syncek este nedostal-tak uvidime!! 🙂

michalag
16. mar 2011

@bubelko pytam sa lebo Sami ma zatial 6 bodiek , takze to este len pride ze bude ako lienka 😅 ..... pri Lucke len cakam za 14-21 dni, takze zase odznova ...... pokial to ma Sami tak to je v pohode, ale ked to bude mat zase mala tak neviem ako budem vodit maleho do skolky

virgin15
16. mar 2011

@michalag ahoj tak mame rovnaky problem-tiez cakam kedy to dostane mladsi,ale vidim to tak ze pojdeme od znova!!!A tiez potom nemam ako nosit starsieho do skolky.Este je jedna moznost ze to druhy nedostane 😉

michalag
16. mar 2011

@virgin15 ale je to malo pravdepodobne 😅

virgin15
16. mar 2011

@michalag takze mam byt pripravena na to ze to dostane aj druhy?

michalag
16. mar 2011

@virgin15 je to vysoko nakazlive a este ked su spolu doma 24 hodin denne a ak to nemal tak ano ☹ , ale aspon budete mat potom .... ale nemusi

bubelko
16. mar 2011

@michalag no veru, aj ja cakam, len u nas je poradie opacne - najskor mladsi, potom starsi - o tych 14 dni, u nas uz len tyzden 😉 co sa vodenia do skolky tyka, myslim, ze verejnou dopravou to asi najvhodnejsie nebude. ale skus sa opytat maminiek, ze ako to robili ony v takom pripade. ja vozim autom, takze u mna tento problem odpada...

evi55
16. mar 2011

@virgin15 môj druhý to nedostal, aj napriek tomu, že boli spolu neustále. kiahne dostal teraz po pár rokoch v škole od iných. 🙂 práve sa už tretí týždeň doliečuje...

virgin15
16. mar 2011

A ako dlho nemoze chodit von?...a do skolky az vtedy ked uz nebude mat ani jednu kiahnicku?

bubelko
16. mar 2011

@virgin15 no my sme boli normalne vonku - ale len doma na terase, kedze nemal teplotu a bolo velmi pekne. to s tou skolkou by zaujimalo aj mna 😉

michalag
16. mar 2011

@virgin15 kamaratkyn maly mal kiahne prednedavnom (s malym su v skolke v jednej triede) a jej dokyna povedala ze pokial uz ma vsetky s chrastami (minimalne po 10 dnoch) tak uz vraj nie je infekcny a moze ist kludne aj do skolky a vraj tie chrasty kym uplne odpadnu moze trvat aj vyse 3 tyzdnov .... ale na druhej strane som citala ze po kiahnach je oslabena imunita tak sa doporucuje byt doma az kym neodpadnu vsetky chrasty .... no ked pojdeme k dokyne tak sa jej popytam .... a von vraj moze ist tiez az ked su uz chrasty, skor vraj nie, lebo dovtedy je stale infekcny a teda prenasacom

michalag
17. mar 2011

neviem ale nato ze ma Sami kiahne 3 den tak ich ma zhuba 20, mne sa to zda nejako malo 😅

michalag
17. mar 2011

@bubelko @virgin15
este som sa chcela opytat mozem natierat aj tie co su uplne na zaciatku akoze cervene fliaciky bez pluzgierikov? a dokedy ich treba mazat pokial uz budu chrasticky ci este aj potom?

furniture
17. mar 2011

čaute kočky, my už máme ovčie kiahne za sebou. Nám veľmi pomohol fenistil gel a lekárka mojej malej predpísala aj fenistil kvapky. Tekutý púder mi moc neodporučila, pretože vraj tie pupáčiky iba vysušujú a potom sa robia chrastičky. Samé vieme, čo sa stane, keď si odlupneme chrastu 😖 . Ten fenistil sa môže používať na všetky, aj začínajúce fliačky a má veľmi rýchly účinok. Malá sa prestala škrabať do 5 min.

bubelko
17. mar 2011

@michalag no my sme ich na 3.den tiez nemali o moc viac 😉 ako som ti pisala, ja som natierala len tie, co mal v plienke, ostatne som nenatierala vobec, zaschli rovnako rychlo ci som natierala alebo nie. okolo 7.dna. teraz zasychaju tie posledne. a tiez mi povedali, ze ked sa vytvoria chrasty, ze uz infekcny nie je. 🙂

ivanulienka81
20. mar 2011

ahojte... my teraz prekonavame kiahne, ale musim spomenut, ze sme mali riadne agresivne, 5 dni sme teplotovali 39, hrozilo, ze uz pojdeme na infekcne, ale teploty nastastie presli, ale maly je vyhadzany snad vsade a ma vela, od hlavy po paty a sem tam mal uplne nechutne zapalene ☹ akurat je 9 dni od prveho vysypu a dnes si niektore chrasticky nechutne rozskrabal. Myslite, ze mu ostanu jazvy? Vemi ma to mrzi, lebo do dnesneho rana ich mal ukazkovo zaschnute a teraz vecer katastrofa a ani neviem kedy si to stihol spravit. Je mozne, ze mu vekom zmiznu? A k tomu mam malu pol rocnu dcerku, ktora zrejme na 90% bude mat tiez kiahne. Myslite, ze je na to este mala?

bubelko
20. mar 2011

@ivanulienka81 to je tazko povedat, ci je mala alebo nie. mne pediater minuly rok v lete povedal, ze cim mensie dieta, tym lahsie tie kiahne znasa. ale ci je to fakt pravda, to netusim. 😕 😕 😕

danielik79
20. mar 2011

@ivanulienka81 ako písala bubelko čím menšie dieťa tým lapšie ,naša malá to chytila ked mala 3 mesiace a šírilo sa jéj to z hodiny na hodinu .Našťastie jéj to prešlo bez teploty a aj jazvy čo si došúchala chrbátik jéj pekne zmyzli a aj malému ked sa doškrabal.Vtedy som aj ja trpla lebo mal doškriabanú tvár a vyzeralo to hrozne.No a takto vyzerala malá

ivanulienka81
20. mar 2011

@bubelko @danielik79 dakujem za odpovede... aj ja som pocula, cim mensie dieta tym lepsie, ale doktorka povedala, ze dufa, ze mala nedostane, tak teraz len cakame, co bude 🙄
a @danielik79 moj maly si normalne odskrabol chrasticky na chrbatiku a hrudniku, akurat tie najhnusnejsie co mal, take velke, vyzera to fakt dost strasne a dalsie na ruckach ma naskrabnute... zajtra hned rano kupim fenistil gel, nech zachranime aspon co sa da... boze ci mi je to luto ☹ ja si vsetko davam tak za vinu ☹

danielik79
20. mar 2011

@ivanulienka81 ak máš doma ja som na 10deň malého okúpala v hypermangánovom roztoku ale môžeš aj skôr pekne sa to zasuší len pozor na oči.Malú som v tom kúpala už na 5deň a ked kúpeš nemydliť a nerozotierať len prikladať handričku a sušiť tiež tak že prikladáš utierák.A ked už boli zahojené som mastila telovým mliekom pre bábätká, pekne to vyhladí pokožku. Ešte ak mu z toho doškrabaného tečie krv môžeš použiť aj betadin dezinfekčnú masť.

ivanulienka81
20. mar 2011

@danielik79 v hypermangane sa kupeme... ale ten betadin kupim tiez, dakujem

evi55
21. mar 2011

@bubelko môj išiel do školy dnes prvý raz po troch týždňoch od vypuknutia kiahní

evi55
21. mar 2011

@ivanulienka81 aj môj syn si aj poodtŕhal chrasty, na miestach, kde ich mal má jamy, sama som zvedavá, či mu tam niečo ostane, alebo sa mu koža vyhladí... a hypermangán som kúpila, ale nemohla ani použiť. nebol totiž schopný ani sa pohnúť z miesta, nie ešte vliezť do vane :(

bubelko
23. mar 2011

@virgin15 @michalag tak od pondelka ma kiahne uz aj lukas a musim skonstatovat, ze je toho na nom ovela viac a aj ho to viac svrbi. takze sa zacina ukazovat, ze ten mensi to mal daleko lahsie. ale zatial je bez teploty a celkom sa drzi, tak dufam, ze mu to zostane 😉

michalag
23. mar 2011

@bubelko tak nakoniec to teda ma aj starsi, no aspon uz budete mat pokoj 🙂

Inak ja sa trosku obavam, Sami mal 6-8 kiahni ktore naozaj aj vyzerali ako kiahne a ostatne co mal boli len take malicke body, nic viac, bojim sa ci sa mu to vypuklo poriadne a ci sa mu to nevrati 🤐 .... vobec nemal teploty, neskrabe sa a uz ma na tych velkych chrasty ..... v piatok ideme teda k dokyne sa ukazat tak ja dufam ze to prebehlo naozaj ako malo .... a v utorok uz bude 15 dni tak cakam ci to teda dostane aj Lucka

bubelko
24. mar 2011

@michalag presne tak to prebehlo aj u jonasa - mal par, takych ozajstnych (sice viac ako 6-8), ale zvysok boli len bodky. tak mi daj prosim ta vediet, co ti vasa dokina povedala. lebo mne doktor hovoril, ze su deti, ktore to maju take, ze to rodicia ani nezbadaju, lebo to vyzera ako stipance od komarov 😉

virgin15
24. mar 2011

@bubelko Marco uz od pondelka moze ist do skolky...zajtra budu 2 tyzdne co dostal kiahne.Tobias zatial nema tak uvidime.Po kolkych dnoch dostal tvoj od prveho?

bubelko
24. mar 2011

@virgin15 presne na 14.den 🙂