Ovčie kiahne u 4,5 mesačného bábätka. Nie je to skoro?

eva4444
22. okt 2007

ahoj.
v sobotu mame ist kus svokrovcom na dlhsie. mame male 4,5 mesacne babetko. v rodine sa vyskytli ovcie kniahne (nie priamo svokrovci), moja neter a synovec ich pred par dnami dostali. kedze sa casto navstevuju (teraz asi nie ked su deti chore) ale svagrina beha kazdy den 3x ku nim a naspat, sa bojim aby maly sa nenakazil. ja viem ze je lepsie ked to ma dieta ako dospely, ale 4,5 mesiaca mi pride este skoro 😒 neviete ake je riziko?

michalag
24. mar 2011

@virgin15 inkubacna doba je tusim az 21 dni tak kludne to moze este dostat 😅

@bubelko oki zajtra dam vediet co mi dr. povedala

bubelko
24. mar 2011

@michalag dik 😉 @virgin15 presne inkubacna doba je 14 az 21 dni, vo vynimocnych pripadoch vraj az 28 (tak mi povedal pediater naposledy)

michalag
24. mar 2011

@bubelko a ako to zvlada starsi?

bubelko
24. mar 2011

@michalag no oproti tomu mladsiemu horsie - jednak je ovela viac obsypany a aj ho to viac svrbi. casto pride, ze ho to svrbi, ale casto ho vidim aj ako si to sam podvedome sucha. aj viac natieram, aby ho to nesvrbelo a aj fenistilove kvapky som mu na noc davala a v noci opat. a aj v noci spal so mnou, co bol casto hore, ze ho to svrbi. ☹
ale ako teploty nema, aj sa hra, len ho to otravuje ☹

virgin15
25. mar 2011

Dnes je 14 den co Marco dostal kiahne...a vyzera to ze dostane aj Tobias...dneska pod plienkou som mu nasla dve vyrazocky....este nie som si uplne ista ci su to kiahne,ale asi ano.Trosku je mi luto ze dostal az teraz,lebo Marco uz od pondelka moze ist do skolky,ale asi nenastupi,lebo mi ho nema kto nosit a s Tobiaskom nebudem moct ist.Ale z druhej strany som aj rada aspon to budu mat za sebou 🙂

ivanulienka81
25. mar 2011

@michalag aj mne zacala teraz kiahnovat dcera (presne 2 tyzdne ako sa prvykrat vyhadzal syn), ma zatial len niekolko pupacikov a par malych bodiek a tiez bez teploty... cakam co bude cez vikend...

ivanulienka81
25. mar 2011

@evi55 ja som si vsimla, ze niekde kde si Misko odtrhol chrastu a mal jamku, tak akoby sa mu to zacelilo a urobila znova taka chrasticka... u vas ako?

evi55
25. mar 2011

@ivanulienka81 on má stále jemné jamky a ešte to má ružové a to sú už štyri týždne. dúfam, že sa to vyhladí.

virgin15
26. mar 2011

@ivanulienka81 mojmu tiez presne tak sa to urobilo...zacelilo a nova chrasticka,ale este ze je to len na 2-3 miestach 😉

ivanulienka81
26. mar 2011

moze sa kiahnovat aj bez teploty?

evi55
26. mar 2011

@ivanulienka81 áno, aj bez tt

danielik79
27. mar 2011

@ivanulienka81 ako som ti už písala našu to obišlo bez teploty......fakt je že malé detičky to velmo dobre znášajú. 😉

michalag
31. mar 2011

Ahojte kocky
@bubelko @virgin15 a ostatok
Nesiel nam PC a potom ani net, teda on bezal ale niekde bola chyba v PC
Tak v utorok presne na 15 den (ako Samko) dostala kiahne aj mala ..... v celku to znasa dost blbo, je len 3 den a vysypana je teda statocne, ale ma okolo ritky kde sa jej to bojim aj umyvat ked sa pokaka, a ked ma mokru plienku tak hadze ritkou a asi ju to stipe ☹ .... tato noc bola strasna, v kuse sa budila, mrnkala, plakala, vypluvala cumlik lebo ma aj v pusinke, v noci mala uz aj soplik a do toho jej idu pravdepodobne aj horne jednotky ☹ 😒
Ako mi vravela doktorka ze prve dieta to ma najlepsie priebeh a kazde dalsie v rodine ktore to dostane ma viac a viac kiahni, no u nas to fakt plati 🤐 , no kebyze jej viem vysvetlit aby sa neskrabala ale asi 11 mesacnemu dietatu to nevysvetlim tak ako 5 rocnemu takze budeme mat asi aj zopar jazviciek ☹ , jedine co ma utesuje ze uz budeme mat pokooooj 🙂

Ozaj kolko trva ten vysev kiahni?

bubelko
31. mar 2011

@michalag aj jonas mal plno okolo ritusky - ja som ho vzdy supla rovno pod vodovod v umyvadle a potom jemne osusila latkovou plienkou 🙂 aby sa neskrabala, skus jej na noc zabalit rucky do vreckovky alebo dat rukavicky 😉 mozno to pomoze. nam pri lukasovi velmi pomohli fenistilove kvapky, ale na svk su tusim na predpis a neviem, ako male deti ich mozu brat. nepytala si sa lekarky? 😕
u nas trval vysev pri oboch 8 dni 😉

michalag
31. mar 2011

@bubelko ani nesranduj ze 8 dni 😕 , ved to bude fakt sama kiahna bez volneho miesta ..... aj ja som davala pri Samkovi Fenistil kvapky, mozu ich uz najmensi drobci a davam aj Lucke, ale fakt tazko zaspava a vacsinou je to s placom ☹ ako cez den tak v noci a v kuse sa budi

bubelko
31. mar 2011

@michalag to ti verim, u nas mal ten starsi takyto priebeh - dokonca vynimocne spal so mnou, aby som ho mohla natierat a manzel spal v pracovni 😉 nam pupaciky pribudali len prve 4 dni intenzivne, potom som len kde tu objavila este novy 😉 neboj, hlavne budete mat kiahne uz za sebou 😉

michalag
31. mar 2011

@bubelko ale vy uz mate len chrasty , uz ste asi viac ako 10 dni ze?

Ked si predstavim ze u nas bude 10 dni az buduci stvrtok tak ma normalne chyta depka 😅 🤐 , nastastie mam kamosku ktora mi nosi Samka do skolky (chodia spolu do jednej triedy), inak by chudacik aj on musel trcat s nami doma a bolo by to na porazenie

bubelko
31. mar 2011

@michalag dnes je to 11 dni, co to prepuklo u lukasa. a posledny pupak sa mu vyhodil v pondelok/utorok, netusim. ten je este taky polovlhky. ostatne su uz chrasty a vacsina tych malych dokonca uz uplne zmizla. jonas ma niektore flaky este stale ☹ dokonca ma jazvu nad okom z toho pupaku, co si odskrabol na paplone ☹

ivanulienka81
1. apr 2011

@michalag u nas uplnle opacne, starsi syn dostal prvy a bol vyhadzany ako cez sitko a teploty a potom sa vysypala dcera a u nej ani neviem ze ma kiahne, iba zopar pupacikov.... ale ja rozmyslam, ze ci nahodou Miskovi sa to preto tak zhorsilo, lebo v den ked sa vysypal sme mali uraz a v pyzamke sme ho niesli na pohotovost, tak ci mu to nenachladlo ☹

tia77
2. apr 2011

Ahojte, moj maly ma 3 den velke kiahne podliate tekutinou, potom akoby mu pukli, ma tam otvorenu ranku. Myslite, ze aj z toho mu zostanu jazvy?

sanym
2. apr 2011

@tia77 Mojim synom z tých najväčších kiahní ostali len červené fliačiky, ktoré postupne miznú. Práveže hlbšie jazvičky zostali po kiahňach, ktoré boli maličké a nemali ich ani rozškriabané. 😕 Skôr sa mi zdá, že to závisí od toho, ako hlboko sú.

mimika4408
2. máj 2011

ahojte dievcata, navstivila som tuto temu lebo aj moj syn dostal v sobotu kiahne 😒 , najprv sme mali len 1pupacik rano, vecer uz 3 a v nedelu sa uz dobre vysypal.dnes som volala dr, tak len som poslala sestru pre recept na fenistil kvapky a vraj vo vode so sodou bikarbonou ho mam umyvat. skrabka sa chuda a ja len upozornujem, ze nemoze ☹
mne sesternica poradila homeopatika co pouzivala pri svojej dcere a vraj za tyzden boli ok a ziadna jazvicka, tak som teda zakupila a davam mu ich....tak uvidime 😕

evi55
8. máj 2011

dva mesiace po kiahnach a syn má stále tmavé fliačky na miestach, kde mal kiahne (napríklad asi 4 na čele), je to normálne? majú to aj vaši "pokiahňoví"? zdá sa mi to dlho, keď sa vyzlečie je bodkový :(

bubelko
8. máj 2011

@evi55 jonas ma tiez este par flakov, lukas detto. je to mesiac, co mali kiahne. 😉

mimika4408
9. máj 2011

dievcata zajtra je 10.den odkedy sa nam vyhodil 1.pupak...uz mame chrastickyy, myslite, ze by sme uz mohli von zajtra??

blovitc120
9. máj 2011

@mimika4408 von ale naozaj von by som isla, prejst sa niekde, nie na detske ihrisko, do obchodu, detskeho kutika ci kaviarne. Na prechadzku do prirody by som sla

mimika4408
9. máj 2011

inak pre mamicky, ktore sa este len budu trapit kiahnami odporucam homeopatika: RHUS TOXICODENDRON 15CH (2-3 X 4GRANULKY), MEZEREUM 15CH (2-3 x 4granulky), SULFUR 15CH (1X5GRANULIEK) a velmi dobre je mlieko TANNO-HERMAL LOTIO , po kupani jemne osusit telicko a ponatierat pupaky 😉 naozaj z toho nesvrbia.

nam dr. poradila len fenistil kvapky a sodu bicarbonu ale teda nic moc, skrabal sa jak divy 😒

mimika4408
9. máj 2011

@blovitc120 dakujem, aj ja som tak myslela 😉 , ze doobeda troska skocime kym este decka nie su na dvore ale v skole, v skolke..

bubelko
9. máj 2011

@mimika4408 podla mna s kludom mozete von, ak uz ma len chrasticky a nikde novy pupak uz by ani nemal byt nakazlivy. 😉

mimika4408
9. máj 2011

@bubelko super! tesim sa lebo doma sme uz obaja unudeny a veru vonku je teplejsie ako v byte...