Ovčie kiahne u 4,5 mesačného bábätka. Nie je to skoro?

eva4444
22. okt 2007

ahoj.
v sobotu mame ist kus svokrovcom na dlhsie. mame male 4,5 mesacne babetko. v rodine sa vyskytli ovcie kniahne (nie priamo svokrovci), moja neter a synovec ich pred par dnami dostali. kedze sa casto navstevuju (teraz asi nie ked su deti chore) ale svagrina beha kazdy den 3x ku nim a naspat, sa bojim aby maly sa nenakazil. ja viem ze je lepsie ked to ma dieta ako dospely, ale 4,5 mesiaca mi pride este skoro 😒 neviete ake je riziko?

felicia1
16. jún 2009

ahojte baby,tak my sme boli v styku s 18 rocnou kockou ktora mala ovcie kahnde,ked sme s nou boli mala ich 5 dni,pondelok dostala a my sme s nou boli v piatok,mozem vediet ci je mozne ze mi ich syn dostane?lebo som pocula ze uz neni ta baba nositelom

felicia1
16. jún 2009

teda ze prve tri dni su najhorsie

bodka13
16. jún 2009

je to možné...toto som našla v knihe: šíria sa od chorého vzduchom v tej istej miestnosti,nejestvujú nosiči,už
prvé ochorenie(pokiaľ nie je mierne) zanecháva doživotnú odolnosť
inkubačná doba je 10 až 21 dní,kiahne môžu začať ako prechladnutie,prvým príznakom sú vyrážky-tie sa zhoršujú počas 3 až 4 dní,rovnako dlho trvá ich hojenie
dieťa je infekčné 24 hodín pred objavením sa vyrážok a až dovtedy kým sa všetky pľuzgieriky nevysušia
môže byť zvýšená teplota alebo vysoká(až do 40),najvyššia býva na tretí až štvrtý deň

erika107
16. jún 2009

a este jedna otazocka nebude zbytocne prcka dat zaockovat v 15 mesiacoch proti kiahnam? lebo vraj sa este v zivote mozu druhykrat objavit... moj manzel ich mal 2 krat

bodka13
16. jún 2009

na kiahne už existuje očkovacia látka 😕 ....lebo ja viem že nie...2x sa môžu objaviť iba ak 1x mali veľmi slabý priebeh(teda bolo veľmi málo pľuzgierikov) 😉

petot
16. jún 2009

Nechcem rušiť pri zaujímavej debate, len dám do pľacu informáciu, že kiahne sa dajú liečiť, aj keď lekárov to na fakulte neučia. Liečba je oficiálne len "experimentálna", ale odskúšaná na stovkách pacientov, rýchla, bezpečná a efektívna. Pri bežnom priebehu treba aspoň vysoké udržiavacie dávky, pre istotu, a keby sa choroba "zvrhávala", tak je dobré vedieť, že existuje účinný liek. 😉 Pozrite kapitolu Ovčie kiahne, str. 109... http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

luciask
16. jún 2009

bodka, na kiahne je ockovacia latka. Moja starsia bola na ne ockovana. Ale chytila ich tuto poslednu zimu, a bolo to ozaj vo velmi miernej forme, mozno 20 pupacikov, a to iba na hlave, nemala to na celom tele.

bodka13
17. jún 2009

🙂 už som si doplnila vedomosti 🙂 ...dokonca som sa dozvedela,že zaočkovať by som mohla dať ešte staršieho syna v 11rokoch(ak dovtedy nedostane kiahne 😉

http://www.zzz.sk/?clanok=4635

zuz11
18. jún 2009

ja dam urcite obe deti ockovat kedze ak prekonaju kiahne hrozi ze ich bude trapit pasovy opar a po zaockovani proti ovcim kiahnam nie 🤐 dalsia vec je ze aj ked ich dostanu ked su ockovane maju uplne slaby priebeh, ja mam po mojich ovcich kiahnam pamiatku na cely zivot par jaziev 🤐 dokonca aj na viecku 😨

a moj muz sa dal teraz ako 31 rocny ockovat lebo sa bal ze by to dostal od deti 🤐 Hanka pred 15 dnami bola v kontakte s dievcatkom co malo ovcie kiahne ale neviem v akom bola ta mala stadiu kedze hned ako to zistili sli prec ale zatial vyzera byt ok 🤐

dididi30
19. jún 2009

ahojte
moja dcera mala kiahne , ked som bola tehu, v 5mesiaci, ja som ich uz mala , tak v poho 😉 priebeh kiahni bol v poho, bez teplot, mastila som jej to, aj napriek tomu,ze sa to uz nerobi, zahojilo sa to krasne, ziadne jazvy 😉 pouzivali sme tiez fenitil.....
na 4 den som jej do pancuchy dala za 2 hrste ovsennych vlociek, zavesila pod prud tecucej vody vo vani a zacala vytekat taka biela tekutina, sem tam som to aj pomackala, nech to viacej pusta...odporucene lekarkou!
v tomto sa moze dieta poumyvat(aj ked sa nema) vlocky urychluju hojenie a aj znizuju svrbenie a myslim,ze je to super, kedze sa kupkat nemozu no a po tom natreti a tych dnoch nekupania sa, tak to je hruza 😝
v tejto vodicke dietko oplachovat, nie susit, maximalne tlapkat uterakom, alebo nechat volne ususit 😉

pepapo
1. júl 2009

Prosim vas aka je pravdepodobnost ze sa maly nakazil kiahnami,ked sme len vonku presli okolo dietata s kiahnami?mame ist na dovolenku za 2 tyzdne tak mam stres.

jasumat
1. júl 2009

pepapo, to ti nikto nepovie, skôr nie, ako áno, ak ste okolo seba iba prešli, ale ak ste sa zhovárali....
Náš Maťko mal kiahne, a vôbec neviem odkiaľ. V uplynulých troch týždňoch nikam nechodil, u nikoho sme sa neboli hrať, vtedy ešte nechodil do škôlky, akurát sme boli 1x v Tescu a 1x v Baumaxe, kde sa ale tiež s nikým nehral, ani nerozprával. Preto som ostala poriadne v šoku. a samozrejme o dva týždne na to ich dostal od neho Tomáško 😀 😀 😀

titkovamiriam
2. júl 2009

no neviem ako to ockovanie funguje kamoska ma syna ockovaneho cca pred rokom a teraz kiahne dostal , nieje o nic menej osypany ako bol marek 😅

emily3
2. júl 2009

ahojte pridavame sa do klubu kiahni, syn to sa vcera cely vyhadzal..tak cakame kedy to dostanu ostatni

danielsio1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
terqa
6. júl 2009

ahojte, tak sa pridavam do klubu kiahni... dcerka sa v piatok zacala vysypavat, tak som sa zlakla, ze ako bude s malym, dr. povedala, ze mali pripad, tiez s dvojmesacnym babetkom a to ich nedostalo, takl som zvedava, co ma cak, ci to nahodov nedostal, kedze ho dcerka furt pusinkovala...
zatial mame relativne kludny priebeh, trosku sa nam vcera zvysila teplota, ale len do 37,5 ale to je aj tak blba teplota...

linnetka
8. júl 2009

ahojte, no tak u nas to tiez vyzera na kiahne. ☹ Je mozne aby ich dcera dostala aj ked neprisla do styku s kiahnami? Pred 17 dnami sme sa vratili z dovolenky. Pocas nej u nas doma byvala svokra aj s vnukom, ktory mal kiahne. Prisiel az po nasom odchode a odisiel 2 dni pred nasim prichodom. Je mozne, ze ostal virus vo vzduchu taku dlhu dobu?
No a k tomu som este aj tehotna. Ale kiahne som uz v detstve prekonala. Moze to este ohrozit plod?

lalupa
8. júl 2009

linn, ano je to mozne...ale ty by si sa nemala bat,ked si ich uz prekonala, dokonca som citala,ze to ani nie je indikacia na prerusenie tehu, proste by to malo byt oki 😉

roasha
8. júl 2009

linnetka,pokial si kiahne v detstve prekonala,je to oki. 🙂
mam to z "prvej ruky",ked som lezala s malou na udrziavani v nemocnici,suseda z izby tam dovliekla svojho zakiahnovaneho synovca medzi nas na izbu. 😝 🙄 takze po prvotnom poplachu nas lekari upokojili,kedze vsetky sme ich v detstve prekonali,co ta dot.koza nevedela. 😉

emily3
8. júl 2009

ahojte pridavam sa do klubu. syn dostal kiahne pred tyzdnom, super nam zacali prazdniny, a ti dvaja to este nedostali...viete aka je inkubacna doba a od ktoreho dna je syn nakazlivy...? hovorili mi ze dva dni pred vypuknutim vyraziek ale nie je mi jasny koniec....

katinka0000
8. júl 2009

ahojte!

ja som mojmu syncekovi dnes vecer nasla asi 8-10 pupacikov na bokoch. doma si vsetci myslime, ze su to kiahne, lebo u nas su momentalne velm rozsirene. uvidim, ako bude rano, ci bude viacej vysypany. do kolkych dni by sa mal vysypat, aby sa dalo urcite, ci ide o kiahne?

a myslite, ze to bude zvladat v pohode, ked ma este len 11 mesiacikov?

petot
9. júl 2009

Nákazlivosť začína 2 dni pred vypuknutím ochorenia. Koniec nákazlivosti nastáva s vyschnutím posledného pľuzgiera. Inkubačná doba je 1-2 týždne. Odporúčam podstatne zvýšiť príjem vitamínu C už v predpokladanej inkubačnej dobe, a samozrejme aj počas choroby a po nej.

roasha
9. júl 2009

ked citam,ako niekto vsetko lieci vit.C................. 🙄 😀

petot
9. júl 2009

roasha: Ukaz mi JEDNU chorobu, ktora ku svojmu vylieceniu nepotrebuje vitamin C. A obzvlast virusovu. 🙄

roasha
9. júl 2009

....kazdý má svoj svet... 😀
....ty naskenuj tvoj diplom z mediny,a atest k tomu..... 😀

valka
9. júl 2009

katka, my sme prave presli kiahnami...takze odporucam 1/4 dithiadenu 3 krat denne...to zabrani svrbeniu...a celu som malu natierala neriedenou cajovnikovou silicou.-..tak sa jej nevytvorili pupaciky...a ak aj, tak sa moc nezvacsovali...treba potierat hlavne tie, co su este iba cervene fliacky...to som robila tiez 3 krat denne...okrem toho som nedavala nic - malu som 5 dni ani nesprchovala..aby sa pluzgieriky nestrhli...
mala nebola ani moc vysypana - mali sme tak do 50 vyrazok na celom tele (pluzgierikov bolo tak do 20)

cestovatelkaandrea
9. júl 2009

caute baby, ako som sa dnes dozvedela od lekara, moj maly dostal kiahne zo skolky. chudatko moje ma len 10 mesiacov ale nastastie to nie je take strasne. neskrabe si chrasticky a ma ich velmi malo. daju sa zratat na dvoch rukach.

katinka0000
9. júl 2009

caute baby!

tak neviem, ci su to kiahne, lebo nema ani o jednu vyrazku naviac. stale ich je tych 8 ci 10. uz ani sama neviem. co myslite? mam ist zajtra k dr.?

valka
9. júl 2009

katinka, radsej zavolaj doktorke a chod...
nam to tiez jeden den stagnovalo a potom sa vyhadzala viac..
ale niektore deti maju iba slabu reakciu..

petot
9. júl 2009

roasha: Tu na MK je celkom bežné, že keď chýbajú fakty, prechádza sa do útoku na osobu. Nie si v tom sama a neprekvapuje ma to.