Ovčie kiahne u 4,5 mesačného bábätka. Nie je to skoro?

eva4444
22. okt 2007

ahoj.
v sobotu mame ist kus svokrovcom na dlhsie. mame male 4,5 mesacne babetko. v rodine sa vyskytli ovcie kniahne (nie priamo svokrovci), moja neter a synovec ich pred par dnami dostali. kedze sa casto navstevuju (teraz asi nie ked su deti chore) ale svagrina beha kazdy den 3x ku nim a naspat, sa bojim aby maly sa nenakazil. ja viem ze je lepsie ked to ma dieta ako dospely, ale 4,5 mesiaca mi pride este skoro 😒 neviete ake je riziko?

womenne
10. júl 2009

katinka ja som mala 3vyražky a boli to ovčie kiahne ani moj doktor nechapal prečo som mala tak malo,mysli si že to možem ešte raz dostat,odvetdy som kontakte snimi nebola a to je už 13 rokov.
prečo su tak rozširene,neočkuje sa protinim????

roasha
10. júl 2009

petot nie,neutocim,len je uz trapne-otravne citat ako kazdemu "ordinujes"vit.C. 🙄 😝
mozno si dealer,mozno nie,-tvoj problem!.....kludne si ho pchaj do hlavy,a neotravuj s nim v kazdej teme! 🙄 😝 😀
a poprosim,neodbocuj viac!.howk! 🙄

cestovatelkaandrea
10. júl 2009

katinka aj moj syn ma len 7 vyrazok a uz sa nerozmnozuju, takze bud rada ze ma len takuto slabu reakciu 😀 hlavne nech si to nerozskrabe

penny13
10. júl 2009

ahojte, moja sedemnásťročn ásestra nemala v detstve ani kiahne ani osýpky? Je to normálne?
(Inak starám sa o ňu ako o vlastnú ,pretože už nemáme rodičov ☹ 😒)

roasha
10. júl 2009

penny,to ze ich nemala,neznamena,ze ich nikdy mat nebude.moze ich dostat aj v 50-tke,a nemusi ich dostat nikdy./ale plati,cim skor,tym lepsie/ 🤐
no a baby,to ze dietatko malo len par bodiek,tiez nie je vyhra,pretoze toto su tie pripady,ked sa kiahne mozu este raz v zivote objavit/aj ked "obvikle sa neopakuju/ 🤐

cestovatelkaandrea
10. júl 2009

roasha nestras 😉 ze este raz

valka
10. júl 2009

s tym objavenim sa este raz - no neviem...niektori ludia mozno maju slabu imunitu a potom sa prejavia ako pasovy opar...
mam kamosku, ktora nemala kiahne a jej obe deti ano...proste je imunna... 😉
penny, osypky mat nemohla - ockuje sa proti nim uz desatrocia 😉

roasha
10. júl 2009

valka,aj tu napr.pise jedna kocka/nie jedina/,ktora ich mala 2x./pokial boli slabe,nebolo vytvorene dostatocne mnozstvo protilatok,takychto pripadov je mnoho/ 😉
radka.m. • 4d • 9. máj 2009 o 11:53

neštovice opravdu u mužů mohou způsobit neplodnost,obzvlášt,když je muži dostanou déle,než ve školním věku,jinak můžou být neštovice i vícekrát za život,já i moje dcera jsme je měli obě dvakrát a takových lidí znám více

petot
10. júl 2009

roasha: "nevytvorili dostatok protilatok" - tak napriklad produkcia protilatok je zavisla od vitaminu C. Ak mam byt uplny, asi nenajdes ziadny typ imunitnej akcie, ktora by nebola od neho zavisla. Ak by si nasla, daj vediet.

Preco to pisem k tolkym chorobam? Pretoze lekari na to niekedy zabudaju (ale musim uznat, ze nasa detska ho nikdy nezabudne pripomenut). 🙂

Nedostatok vitaminu C je jednym z vyznamnych faktorov, pre ktory sa niektore z beznych detskych chorob (vratane ovcich kiahni, osypok, mumpsu apod) mozu u niektorych deti zvrhnut v komplikovane ochorenie. Asi najvacsi suvis je medzi nedostatkom vitaminu C a najhorsimi druhmi komplikacii - krvacanim do pluc, a encefalitidou.
Podanie velkych davok vitaminu C uz v inkubacnej dobe dava imunitnemu systemu predpoklady ku lepsiemu zvladnutiu ochorenia a lahsiemu priebehu. Ina vec je pouzitie farmakologickych davok na uplne vyliecenie do 24-72h, ale to tu asi nema zmysel rozoberat.

Takze ak je mozne jednoduchym a bezpecnym sposobom zmensit riziko komplikacii, nevidim dovod, preco by to ludia nemali vediet. A tato informacia je prinajmensom rovnako dolezita, ako masticky na natieranie vyrazok. Ci sa Ti to paci alebo nie.

roasha
10. júl 2009

no veru si ja urobim zbrojny! 😅 😀

cestovatelkaandrea
10. júl 2009

Aj keď sa niekedy objavujú správy o opakovanej nákaze, nie je možné, aby niekto z rodičov dostal od dieťaťa ovčie kiahne, ak ich prekonal v detstve. "Prítomnosťou varicely v organizme človek získa voči tomuto vírusu trvalú imunitu. Výnimočne sa môže znovu nainfikovať veľmi starý človek, ale najskôr nebol dobre diagnostikovaný prvý prípad nákazy v minulosti," vysvetľuje doktorka Špániková.

http://primar.sme.sk/c/3925423/ovcie-kiahne-nep...
na tomto linku si mozete precitat viac.

mne to tiez neslo do hlavy, ze by mohol niekto kto ich uz raz mal dostat este raz.
po konzultacii s lekarom mi povedal, ze druhy krat ich uz dostat nemozem, nezalezi na priebehu ci bol mierny alebo nie.
ak si niekto mysli ze ich dostal druhy krat tak ich prvy krat udajne nemal a bola to ina choroba. moze sa akurat vyskytnut pasovy opar

roasha
10. júl 2009

andy,aj mna to zaujimalo, nasli sa tu baby,ktore uvadzali ze to mali 2x,ono jedno je teoria,a ine prax/ludsky organizmus je nevyspitatelny/ 🤐
http://www.mamaaja.sk/Activeweb/Poradne/Otazka/...

roasha
10. júl 2009

nevyspytatelny♦

cestovatelkaandrea
10. júl 2009

mne je ale skor blizsia teoria, ze bola zle udana diagnoza prvy krat 🙂 ale to je moj nazor

petot
10. júl 2009

roasha: To je napad, ovcie kiahne sa zlaknu a utecu.

roasha
10. júl 2009

hahaha 🙄
no zakomplexovany si riadne,ked musis kecat medzi zenami,asi by ti mala dat tvoja vacsi priestor... 😀 .
no a bezky.....ohurovat do anti-ocko temicky... 😝 😀

andy,myslim ze tie sa len tak lahko nepomylia pri diagnostikovani 🙂

abetka
10. júl 2009

my sme dnes malej neasli kiahne, zdiagnostikovali sme to s manzelom a davam jej na to tantum verde a fenistil gtts. proti svrbeniu. Prosim vas ake homeopatika ste pouzivali. ? Na nete som nasla toho vela a neviem , ktore su osvedcene a ci je potrebne ich davat

kety80
10. júl 2009

ABETKA vyskusaj tanna hermal lotio je to super oskusane dcera ich mala asi 200 hned to vysusuje na druhy den uz boli niektore suche a nesvrbi to tak pozilito aj ine baby a strasne to chvalia stoji to oklo 150 sk

valka
10. júl 2009

abetka, fenistil ale nenatieras, alebo ano? co znamena gtts?

katinka0000
10. júl 2009

ahojte!

tak som si ista, ze to nie su isto ziadne ovcie kiahne. dnes sa uz polovica pupacikov stratila a ostatne su ovela mensie. 🙂

petot
10. júl 2009

roasha: To je vykon, tak hlboka psychoanalyza po kabli.

A teraz vazne: nevsimol som si, ze by MK bola stranka len pre zeny. Hoci chlapi su zrejme v mensine, niektorych som dokonca videl zanechat aj zaujimave informacie. Vies, mnohi ludia sa chcu nieco nove dozvediet, vymienat si nazory a argumentovat. O to lepsie, ked o teme nieco vedia. Nastastie su tu skor vynimkou typy, ktore chodia po roznych forach utocit na ludi. Skus sa trochu inspirovat slusnym spravanim naokolo 😉

Well, prispel som, cim som vedel, kazdy uz s informaciami nalozi ako najlepsie vie. Tesilo ma.

abetka
11. júl 2009

gtts. su kvapky tak davam tie a potom od dnes aj natieram fenistil gelom. Kupila som homeopatika a dnes mala aj zvysenu teplotu, ale dobre zareagovala na nurofen 😉
Kolko dni sa vyhadzuju pupaky??

roasha
11. júl 2009

abetka,myslim nejake 3-4dni sa malej vyhadzovali,ale pokial odpadla posledna,trvalo to 3tyzdne.
hod si do vyhladavaca kiahne/nestovice/,je tu viac takychto tem. 😉
katinka,tesim sa s tebou,asi vas prebehol len nejaky rozkokoseny komar 😉 🙂 .

petot,hadam stacilo. 🤐 ...o inych forach nemam prehlad,kto kde mudruje,resp.sa hada,nechodim na ine fora,nemam na to cas. 😉
nepodcenujem vit.C,/ani ine vit./mame ho doma niekolko druhov,vyrobcov,prichuti,a verim,ze sa najde v kazdej domacnosti/ nepotrebujem ani aby mi ho doporucil lekar.to ale neznamena,ze budem v kazdej teme tvrdit,aky je to paradny vseliek/kopirovat letaky/,a v dalsej teme polemizovat,ze svoje deti nedam ockovat.vies,keby slo do tuheho,on ten "celaskon"chorobu z"biedy" nevytrhne.

sifka
11. júl 2009

abetka, pupaky su sa vyhadzovali 3 dni, a trvalo dlho kym sa to zahojilo...... (myslim ze nejake 2 tyzdne)
U nas mali deti kiahne naraz, dcerka mala iba slaby priebeh..... a ja som nemala kiahne vobec a to ma vyse 30 rokov, a moj brat ich mal po 30 naraz s dcerkou 😝
roasha, suhlasim vitaminC je fajn ale iba ako prevencia.......................

valka
11. júl 2009

abetka,
fenistilom by som nenatierala...mna doktorka varovala pred tym...ze sa to pod tym gelom horsie hoji alebo co...

abetka
12. júl 2009

inak valka , veru nad tym som rozmyslala, ale ked ju to svrbi. Asi to budem fenistilom natierat , len v nevyhnutnom pripade 😉

abetka
13. júl 2009

tak nasa sa vysypala uz chuda aj na chodidlach, ani chodit nemoze, je cela posiata pupencami. Uz ju celu natieram tantum verde, rozotrem na ruky a tak, lebo vatovymi tamponmi by to trvalo neskutocne dlho. Aj na a v pusurke to na a aj na zadku a okoli recta 😢 ☹

cestovatelkaandrea
13. júl 2009

no nasmu malemu sa to trocha vyhadzalo na nozicke a na ruke a okolo zadku tiez. nevyzera to bohvieako vabne ale co uz, este ze sa tam nedokaze poskriabat 😉 mne lekar poradil nedavat na to nic. tak nic nedavam. maly sa skrabe vsade inde len nie tam kde ma tie vyrasky

abetka
13. júl 2009

a davas aj fenistil alebo nieco na zmienenie

cestovatelkaandrea
13. júl 2009

nie nic mu nedavam. a pekne sa mu to hoji. on sa az tak nesrkabe, lebo nie je moc vyhadzany. to mnozstvo vyraziek co ma sa da spocitat na dvoch rukach. a uz mu to pomaly ustupuje, len na tom zadku to ma take este nepekne, lebo to ma stale zakryte v plienke