Ovčie kiahne u 4,5 mesačného bábätka. Nie je to skoro?

eva4444
22. okt 2007

ahoj.
v sobotu mame ist kus svokrovcom na dlhsie. mame male 4,5 mesacne babetko. v rodine sa vyskytli ovcie kniahne (nie priamo svokrovci), moja neter a synovec ich pred par dnami dostali. kedze sa casto navstevuju (teraz asi nie ked su deti chore) ale svagrina beha kazdy den 3x ku nim a naspat, sa bojim aby maly sa nenakazil. ja viem ze je lepsie ked to ma dieta ako dospely, ale 4,5 mesiaca mi pride este skoro 😒 neviete ake je riziko?

titkovamiriam
1. dec 2009

jasne kiahne nesmiet podchladit aby sa nezacali vyhadzovat dnu

lyongirl
1. dec 2009

díky 😉

lyongirl
2. dec 2009

tak ja len hlásim, že kiahne nemáme 🙂 , že to je len nejaká neškodná alergia, netreba s ničím natierať, proste len pár pupáčikov.

asty
10. dec 2009

Ahojte, ja mám tiež problém s malou, má ich tretí deň, čím ďalej tým viac, ale najviac ju trápie tie na pinduli. Strašne ju to svrbí, bolí a neviem či je to dobré natierať púdrom, alebo umyť repíkom. Ak máte niekto skúsenosti s týmto problémom dajte vedieť. ďakujem Erika

junovka
10. dec 2009

asty, ked Nely mala kiahne, tak same prve sa jej objavili na pisulke a na zadku.Tiez ju to strasne svrbelo, tak som jej potierala zo zaciatku Svedskymi kvapkami.

aeouliana
19. dec 2009

baby ja som teraz pocula, ze sa nemaju potierat nicim, len davat antihistaminika a nechat ich same odzniet. my sme este len dnes zacali..tak sa "tesim" na sviatky 😒

mywiel
19. dec 2009

Moja svagrina ma 4 mesacnu dcérku, je to jej 4té dieta a boli na oslave kde bolo dieta s kiahnami a ona praveze chce aby to jej mala dostala teraz ked je mala, lebo vraj tie malé deti maju malo tych vyrazok ako tie vacsie, tym ze je to jej 4té dieta uz toho preskala dost a ona je toho nazoru ze cim skor to chyti a vsetky tieto benigne choroby prekona tym lepsie.

mywiel
19. dec 2009

Lebo malé deti ich vraj nemaju na pohlavnych organoch ako tie vacsie, tie byvaju obsypané celé...

blovitc120
19. dec 2009

Mywiel, ak to aj nahodou plati, nie u vsetkych... Prave ich mal znamej 6-mesacny syn a v zivote som nevidela viac obsypane dieta. Oni skoncili na infekcnom, lebo ich mal snad tisice a vsade...

daducha
19. dec 2009

my sme mali strasny priebeh kiahni, maly mal 3,5 roka,skoro sme skoncili na infekcnom v nemocnici.ked sa v prve dni vyhadzal,plakala som ako strasne vyzera.Kiahne sme potierali liehom, ten vysusuje, od pudru sa upusta, predlzuje hojenie.Maly sa vdaka homeopatikam vôbec neskrabal, nesvrbelo ho to.Jedno stastie, inak by nam pri pocte jeho vyrazok zostali desiatky jaziev.Velky pozor na zachladenie, môze to postihnut vnutorne organy.Mladsi drobec to od neho nedostal, aj ked som to chcela mat hned z krku,mal 5 mesiacov. Zato nadchu chytime vzdy 🙂)

mywiel
25. dec 2009

A pre tehotnu su nebezpecné ked ich uz prekonala, myslim pre vyvijajuce sa babo? 😕

blovitc120
25. dec 2009

Mywiel, najlepsie, keby sa vyjadril doktor, ale myslim, ze nie su nebezpecne pre tehotnu, ktora ich prekonala, jedine ak by bola ten ojedinely pripad, ze sa nevytvorila dostatocna imunita, vraj sa to niekedy stava. Skus pohladat na nete. Ja ked som bola tehotna, prisla som s kiahnovymi detmi aj zenami do styku, robim na personalnom a zamestnankyne veselo chodilii doniest OCR s totalne obsypanymi detmi, zo 2 aj s vlastnymi kiahnami... Kolegyna, ktora ich neprekonala, vzdy usla do vyroby vtedy. Ja som si tiez hovorila, ze snad to bude v poho, hoci som ich mala.

elise
26. dec 2009

malému sa objavili také vodové pupáčiky 2 na krčiku jednu pri ušku na bočiku a na ritke a na nožičke sú také vodové myslím že su to kiahne čo teraz? mám ísť na pohotovosť? alebo počkať do pondelka k doktorke? nesvrbí ho nič ani nemá teplotu len je mrzut

babulka
27. dec 2009

Elise, my sme kiahne "prezili" bez navstevy lekara 😉 Syn to dostal v Anglicku na prazdninach a kedze kiahne mali velmi lahky priebeh, nemal vela pupencov ani teploty ani nic podobne, ani sme k lekarovi nesli. Po navrate som len zavolala doktorke, ze mal kiahne 😀
Samozrejme, kebyze sme doma, tak lekarku asi navstivim, aj ked najskor by som zavolala, lebo s kiahnami ist do ordinacie v klasickych ordinacnych hodinach by som asi neriskovala....ani na pohotovost, moze tam byt tehotna zena, ktovieako chore dieta so zlou imunitou...a katastrofa na svete. radsej pockaj doma, zavolaj lekarke co a ako a hlavne nicim nanatieraj...ziadne tekute pudre ani nic podobne. Ja som malemu prve dva pupaky natrela a tie sa hojili najdlhsie 😖 Ostatne som uz nenatierala, ked ho svrbelo, dala som iba fenistil kvapky.

elise
27. dec 2009

babulka dakujem, malému sa vyhodili dalšie pupáčiky, teplotku má len málinko zvýšen, hovorí že ho bolí hlavička a pupáčiky sa vytvorili aj na temene hlavičky, hrudníčku a na nožičke a brušku a má už aj na čelíčku. asi zavolám na ppohotovosť a poradím sa snimi.

erika107
27. dec 2009

moj malicky mal kiahne v 10 mesiacoch a bolo to uplne vpohode... mal pupaciky najma v hlavicke lebo sa tam moc potil ...a radim s nicim nenatierat lebo ako tu uz pisali babenky dlhsie sa to hoji...tiez sme mali fenistil kvapky aby ho to nesvrbelo 🙂 a som rada ze uz mame po nich 🙂

babulka
27. dec 2009

Elise, zavolaj im pre istotu... ale aj tak ti nic nedaju, aj keby si tam isla, poradia len znizovat teplotu, kludovy rezim, a mozno tam bude niekto zo starej skoly a da ti tekuty puder... 😖 Ja ked si spominam, tak sa najviac pupaky vyhadzovali prve tri dni, najprv na trupe, potom na tvari, a neskor na koncatinach. Potom este dva dni to uz islo pomalsie, zacali mu schnut tie starsie a za 7 dni boli vsetky suche.
Naozaj pomohol ten fenistil a nenatierat. A citala som, ze sa nesmie umyvat, ale ja som sprchovala, pomahal vlaznejsia vodicka a jemne vyutierat do sucha.

petot
27. dec 2009

Nam pomohlo vyrazne dopovanie vitaminom C, pisal som o par stran dozadu... 🙂

bzucinka
30. jan 2010

Prosim vas do akeho veku sa da zaockovat proti tejto chorobe? A urobii ste to? Mala ma 16 mesiacov. Bola ockovana priorixom. Neskoro som zistila, ze je na trhu vakcina kde je uz zahrnute toto ockovanie. Aj ked si niesom ista ci je to dobre. Myslela som, ze pockam do jej 3 rokov a ak ju nenavstivia ovcie kiahne tak mozno potom by sme ju zaockovali - ked pojde do skolky. No vraj sa to da len do 18 mesiacov. Mate niekto skusenost s neskorsim ockovanim proti tomuto ochoreniu?

feriva
30. jan 2010

Jasne, my sme očkovali teraz 3 ročnú dcérkujavascript:addEmoticon('😀','vBody')

audreyd
30. jan 2010

aj my máme kiahne za sebou, deti to prežili v poho! syn mal cca 20 vyrážok, dcérka asi 80. obom som im vyrážky natierala zmesou mandľového oleja a extraktu z grepového jadra - prírodné antivirotikum, ktoré sa veľmi úspešne používa na liečbu herpesu a pásového oparu. ovčie kiahne majú rovnakého pôvodcu. nič ich nesvrbelo, rýchlo sa zahojili, dokonca niektoré vyrážky ani neprešli do štádia chrasty. naozaj odporúčam!

betka1
1. feb 2010

moj maly ma 6 tyzdnov, vcera sa vyhadzal a dnes doktorka potvrdila, ze su to ovcie kiahne. Pisem to preto, lebo som v niektorom prispevku citala, ze kojene deti maju protilatky od matky a preto by kiahne dostat nemali. Ja som uz kiahne mala, moj syn je plne kojeny a kiahne ma. Ostava dufat, ze budu mat mierny priebeh. Zatial teploty ziadne a vyzera byt celkom spokojny.

mywiel
2. feb 2010

blovitc pre tehotnu nie ale pre plod ano ak ich mama nemala este mozu nastat vyvojové vady to sa pise v kazdej zdravot. knihe. 😉

zuzka1.
2. feb 2010

ahojte, my mame kiahne od soboty, mal cca 80 vyrazok, takych skaredych dokopy asi 10. Teplotku ma zvysenu stale, ale je v pohode, pije dost tekutin, davame cecko podla rady petota. natieram pudrom raz za den, len tie najskaredsie. Su uz suche, robia sa chrasticky, dnes je 4.den, nove sa nevyhoili. tepltoku zvysneu bude mat cely cas????

nadhera
12. feb 2010

poprosim kompetentnu osobu - najlepsie pediatricku o vyjadrenie :

dieta je uz 7dni doma, ziadna teplota nebola, par bobacikov - cca 30 - z toho 2skarede, teraz vsetky uz zahojene. Je naozaj potrebne byt doma este dva tyzdne? Dokopy to budu tri tyzdne. Prepacte za vyraz, ale aj sestricke som vravela, ze moje dieta za ten cas doma zvlci - ona vsak vravela, ze vonku ist mozeme. Do kolektivu nie. Neviem, co je kolektiv, pretoze ich cela trieda je na kiahnach /18deti z 22/. Nasa lekarka je mimo a zastupuje ju lekar /dochodca/.

Naozaj po dvoch tyzdnoch nemoze dieta do skolky?

macka01
12. feb 2010

inkubačná doba kiahni je myslím 14 dni približne,chapem to tak,že je stale nosičom ochorenia,tak asi preto sa to nedoporučuje

nadhera
12. feb 2010

macka, vraj bobaky sa vyhadzuju prve dni /3-5/ . vtedy je maly infekcny. co vsak potom? nic mu nie je, zahojeny a ....vlcime... 😀 Brali sme Fenistil a mazali pudrom , pred spanim vlazna sprcha. Nedokazem si predstavit, co s nim bude este dva tyzdne. 😠

petot
12. feb 2010

Infekčný je už asi deň pred prvými vyrážkami. Nie som istý, ale zdá sa mi, že infekčnosť je už nízka vtedy, keď sa netvoria nové vyrážky a existujúce už vyschli. Pár dní potom už by mohol do kolektívu z pohľadu ostatných, ale telo potrebuje aspoň týždeň-dva na rekonvalescenciu, takže netreba "tlačiť na pílu". Moje deti mali kiahne v lete, a napriek tomu týždeň po kiahňach dostali nádchu. Všetko sme riešili céčkom 😉

junovka
12. feb 2010

tiez by som radsej ostala 2 tyzdne doma.Moje dcerky mali kiahne v lete, pocas velkych prazdnin a co som mala robit??Radsej sme to pretrpeli a viem, ze som zrobila dobre a ze su zdrave.Apropo...kiahne sa nemaju vystavovat zime-chladu, nakolko stav sa moze zhorsit, dokonca su aj vynimky, kedy moze nastat zapal mozgovych blan.

luban
12. feb 2010

Ahojte,
nasa dievka bude mat v marci 2 roky, minuly rok v septembri sme sa dali zaockovat proti kiahnam a na zac. januara sme boli u znamich na navsteve. Netusila som, ze ich deti maju kiahne. Ale aspon som chcela skusit ako dopadneme. No hadajte ako sme dopadli 🙂, kiahne sme po tyzdni a pol dostali. Nastastie mali sme 6 vyrazok, nicim som nenatierala a tyzden sme sa nekupali a ani nesprchovali, iba hubkou som jej umyvala ritku a pazusky. Ked sa pupaciky hojili mohli sme ist opatrne von, aby sme hned neprechladli, kedze vonku sa pocasie zbesnelo. Som rada, ze je zaockovana hoci sme mali kiahne. Ale neboli ziadne teploty a nic ju nesvrbelo. Bola zlata ale tyzden a pol mi stacilo byt doma zatvorena. Keby ze nie sme ockovane asi sa liecime dlhsie. Lekarka vysvetlila, ze treba s vodou vydzrzat, lebo cez tie pupaciky vylieza choroba. Vydrzte to maminy a potom budu deticky znova hrave a hlavne budete moct chodit znova von. Je to tazke ale da sa to.;)