Ovčie kiahne u 4,5 mesačného bábätka. Nie je to skoro?

eva4444
22. okt 2007

ahoj.
v sobotu mame ist kus svokrovcom na dlhsie. mame male 4,5 mesacne babetko. v rodine sa vyskytli ovcie kniahne (nie priamo svokrovci), moja neter a synovec ich pred par dnami dostali. kedze sa casto navstevuju (teraz asi nie ked su deti chore) ale svagrina beha kazdy den 3x ku nim a naspat, sa bojim aby maly sa nenakazil. ja viem ze je lepsie ked to ma dieta ako dospely, ale 4,5 mesiaca mi pride este skoro 😒 neviete ake je riziko?

junovka
15. júl 2009

a vase polovicky mali uz kiahne, alebo vy?aky postoj mate k tomu?Lebo ja som dnes volala svokre a ta mi nevie povedat, ci moj muz mal kiahne 😖 ....a sa vobec cudovala, ze preco odvolavam oslavu, ked pridu k nam len dedkovia a babky?? 😠 😠 nemam slov 😔

abetka
15. júl 2009

petrark-ja som aj chcela, aby mala dostala teraz kiahne a nie ked bude v skole, ale az takto strasne som si to nepredstavovala. ale snad to nebude take zle pri tych mensich 😉

emily3
15. júl 2009

ahojte tak jedno dieta dostalo kiahne 1.7 cely bol obsypany, od hlavy az po konceky prstov na nohach do slovne. teploty nemal az take strasne jeden den 38...a celkom dobre sme to zvladli. uz sa mu to krasne hoji a skoro nic uz nie je vidiet..vcera to schytalo druhe dieta...pupakov len par a malickych ale za to horucky 39..tak uvidime...

junovka inak ani moja svokra si nepamata ci jej syn mal kiahne..najprv tvrdila ze mal, potom ze nemal a uzavrela to s tym ze bol proti ockovany... 😒 co je blbost, lebo sa neockovalo proti ovcim kiahnam...a moj muz je v tom ze je ockovany a hotovo..tak uvidime ci vyrasi 😅
a maleho som len sprchovala , neumyvala mydlom ani samponom.

junovka
15. júl 2009

abetka a ostatne baby, ktore mate deticky 2 a viac, schytali to vsetke vase deticky?Ja cakam ci aj Nely to schyta , ale neviem, ci to mam cakat az o tych 21 dni u nej, alebo moze byt aj hned?? 😕 Radsej by som chcela, keby to schytala hned, ako to dostat ma 😅

emily3
15. júl 2009

junovka u nas prvy to dostal terz 1.7. ti dvaja Mon vcera a dnes MArek to je 14-15 dni po prvom...

junovka
15. júl 2009

dik, emily

Rozmyslam, ci nezalezi aj od ohniska nakazy...to znamena, ze keby sa Timka nachytala este v skole, a Nely by sa nakazila teraz od Timky, ci to neprepukne u nej az okolo 21 dna.No...necham sa prekvapit 😉

emily3
15. júl 2009

junovka boli sme v kontakte so vsetkymi troma a nedostali to..a Marek to doniesol asi zo skolky, lebo on to mal prvy a ti dvaja to dostali az teraz...takze sa nakazili od neho. ale ta inkubacna je tych 2-3- tyzdne

junovka
15. júl 2009

asi zajtra to riskne s tymi homeopatikmi a Fenistilom/gel/, vraj lepsi ako ten puder 😒

Emily, a ty sa nebojis, ked si teraz tehu? 😕

emily3
15. júl 2009

junovka ja som kiahne mala tak dufam ze ich zova nedostanem....a nic ine mi nezostava abko sa postarat o deti...zajtra mam ist do poradne tak sa spytam , ale nemalo by to vadit.

junovka
15. júl 2009

pokial si uz mala, tak uz ich nedostanes 🙂 😉

marcca
15. júl 2009

junovka,
dcéra doniesla kiahne zo škôlky a malý dostal presne 3 týždne nato 😒 už som aj myslela, že ho to obišlo 😅
teraz som rada, že to majú obaja za sebou 😉

alami
16. júl 2009

junovka - Tantum verde je ten sprej čo sa dáva do úst na hrdlo(býva aj vo forme cukríkov), alebo na afty. Timeike môžeš kúpiť forte - je silnejší, malej asi len obyčajný. striekali sme to všade - veď práve o to ide, že natieraj púdrom vlásky 😖 , preto je toto lepšie, nezostane špinavá, ani nevieš, že si postriekala. striekaj na celé telíčko - priamo na pluzgiere - naozaj neštípe, skús jej na kúsku a spýtaj sa jej, ale našich to neštípalo. vlásky určite len tak zmyť bez šampóna, aj telíčko bez mydla 😉

Myslím, že malá ti to isto chytí 😖 len u kojených detí je pravdep. že majú slabí priebeh, alebo nechatia vôbec, môj bol vtedy kojený a mal tú hrôzu čo mal....

roasha
16. júl 2009

moja mala ich tiez mala vsade-vsade,kde si clovek dokaze predstavit./plac aj pri cikani/ 😝
najhorsie to je prve dni,pokial sa to vyhadzuje,tie vysoke horucky,a potom to neskutocne svrbenie/to aj v noci nedokazala zaspat ani na hodinu/.nepomohol ani dithiaden/ja davam polku,kludne sa moze dat aj malickym detom/,akurat ked som ju sprchovala/denne,tak jej to ten rozt.sody utisil cca na dve hodky. 😝
junovka,chytit mohla kdekolvek,stacilo,ze ste presli popri takomto decku/aj moja tak/. 😝

junovka
16. júl 2009

ahojte

tak dnes ma Timka brutalne posaite cele telo, vratane tvari, hlavy.... 😝 😝 sla som kupit sprej Tamtum Verde a lekarnicka mi odporucala svedske kvapky-roztok, vraj to ma vyskusane.Tak dnes som ju tym natrela, a tak isto mi povedala, ze dnes uz puder sa velmi neodporuca.Tie homeopatika zatial neviem nikde zohnat....

junovka
16. júl 2009

od kedy sa to vlastne rata , od prveho pluzgieru, ci od teploty??? 😕 Ked od pluzgieru, tak dnes mame to uz 3 den a ked od teploty, tak 2.den.
Dnes som bola s Nely na kardio, mala ist aj Timka, ked som povedala, ze Timka ma kiahne, tak vravela, ze by bolo dobre, keby aj Nely to schytala.Necham sa prekvapit.Som pripravena! 😀 😀

janulikmi
17. júl 2009

Ahoj kocky, citam si tu vase prispevky, moja 5 rocna dcerka ma kiahne, uz su to len chrasticky, je to uz 10 den 😢 . Mala ich dost vela, je pravda ze vonku mozme az ked vsetko odpadne???? Kozna lekarka mi poradila panthenol sprey aby tie chrasticky odpadli skor. Tak som zvedava. Mala aj teploty kym vestke tie skarede vyrazky nevysli. Teraz len cakat ci to dostane aj mladsia 15 mesacna dcerka. pekny den

molnarovak
17. júl 2009

moja dcerka prekonala ovcie kiahne v Tunisku. Mozno keby to chytila doma, tak by som jej dala kasicky tekuty puder a dva tyzdne by sme sa potili s skriabali vo vnutri. Ale ja som vtedy vobec nevedela, ako sa maju ovcie kiahne liecit a ci moze alebo nemoze ist von. To som sa dozvedela az ked sme prisli domov od nasej pediatricky.
Mojej malej to zacalo horuckou a vyhodilo sa jej zopar vyraziek. Hned sme volali hotelovu lekarku, ktora jej na to predpisala nejake specialne francuzske vodicky (jedna bola na dezinfekciu a ta druha neviem), ktorymi sme jej to mali potierat rano a vecer. Zaroven dostala cosi od horucky a proti skriabaniu. Nemali sme absolutne ziadne obmedzenia, len nam neodporucali chodit s nou do bazena. Este v ten den sa kupala v mori a vlastne sme boli okrem obeda skoro cely den vonku.
Keby nemala vyrazky, tak ani neviem, ze ma ovcie kiahne. Absolutne ziadne svrbenie ani horucky. Do tyzdna bolo po vsetkom.
Ked sme prisli domov a povedala som to nasej pediatricke, tak sa strasne rozculila, ze to sa nema takto liecit, na to treba iba tekuty puder a lezat vo vnutri. Vraj sa jej to do tyzdna urcite vrati. Odvtedy preslo niekolko rokov a dcerka bola uz viackrat v styku s chorymi detmi, ale nic sa jej nevratilo.
Ak mi ovcie kiahne raz dostane aj druha dcera, tak naozaj neviem, ako budem postupovat, pretoze nazor nasej pediatricky a lekarky v Tunise sa uplne odlisuje.

junovka
18. júl 2009

ahojte

Tak uz 2 dni Timke nenatieram vyrazky nicim, davam len homeopatika a striekam jej do hrdla Tamtum Verde, nakolko ju v ustach a ana hrdle to bolelo.Teraz je to aj tam uz OK.Odkedy sme prestali natierat kadecim a zacali davat homeo, tak mam pocit, ze sa jej tie vyrazky nejako potratili 😕

alami
18. júl 2009

junovka - keď mali naše deti ovčie kiahne, tak sme aj s MM dostali príšernú bolesť do krku, deti tiež. Dr mi povedala, že to máme od nich, že ovčie kiahne sú vlastne vírus herpes a ten sa dá dostať aj do krku, takže asi ti má to isté 😖 To bola najsilnejšioa bolesť krku akú pamatám, horšie ako pri angíne. Tak jej to chúďatku striekaj.

abetka
20. júl 2009

ahojte.
Ja som nemala funkcny net, tak som tu dlho nebola. Mala je uz celkom ok, lae vsetky chrasty jej neodpadli a dokina povedala, ze moze ist na chvilu von, tk chodime na kratke prechadzky a dnes som zbadala malemu nejake vyrazky, tak som zvedava, ze ci su to kiahne. Ale isto to budu kihne ☹ . Vsetkym skore uzdravenie

cestovatelkaandrea
20. júl 2009

baby preco musite byt doma s detmi ked maju ovcie kiahne. ja zijem v NL s muzom a nam lekar povedal, ze von s nim mozem ist, dokonca aj do skolky maly mohol ist kym nemal 38.5. jedine co nemohol a to bolo priame slnko a kupanie sa vo vani. len rychla sprcha.

alami
20. júl 2009

kvôli tomu, že dieťa je oslabené a mohlo by chytiť ešte niečo iné a tým si skomplikovať stav a dostať potom napr zápal mozgových blán - tak preto 😉

cestovatelkaandrea
20. júl 2009

zaujimave, uz si pomaly zacinam mysliet ze tu v NL su taky spartania.
alami tvoja odpoved mi pripada dost logicka. zaujimave ze co krajina to iny nazor.

junovka
20. júl 2009

...a koli tomu aj, lebo pokial sa tvoria pluzgiere tak sa to siri astronomickou rychlostou 😉

cestovatelkaandrea
21. júl 2009

junovka s tou rychlou nakazou sa tu akosi netrapia, vobec im to nevadi. ako som sa rozpravala s mojimi kolegami v praci tak podla nich je to jedno ci je dieta vonku alebo doma ved aj tak to raz musis dostat. a v detstve vraj lepsie ako v dospelosti. asi preto aj nechavaju chore deti s nenakazenymi v skolke.
ale to co napisala alami je fakt logicke, lebo maly mal kiahne a bol v skolke a tyzden na to ako sa vyzdravel mal siestu chorobu, co si myslim, ze bolo dost na neho. najhorsie na to je, ze my sme ani netusili ze su to kiahne, nebyt hnacky ktoru drobec dostal. ani neteplotoval a ani nemal vela vyrasok iba sest alebo sedem.

alami
21. júl 2009

cestovateľlka - mne to tak vysvetlila naša dr, pýtala som sa či môžem s malým von, lebo on ani nespinkal, tak že ho aspoň v kočíku nejak uhojdám, tak mi dovolila do vlastnej záhrady, že to je v pohode, ale medzi ľudí nie z dôvodu čo som napísala

ja si celkovo myslím, že na Slovennsku sú v mnohom lekári opatrnejší a zodpovednejší ako na západe 😉

cestovatelkaandrea
21. júl 2009

alami tak s tymi lekarmi mas asi pravdu 🙂 tu velmi opatrne predpisuju lieky a len tak hocikedy ti ich nepredpisu. ale zas na druhu stranu su tu udajne zdravsi ludia ako na slovensku. fakt asi udajne

abetka
24. júl 2009

ahojte, tak dnes sa kompletne maly zacal vyhadzovat a to som si myslela, ze nas to obide. Tie vyrazky pred tym mu zmizli, ale tieto uz su pluzgiere. No snad to bude mat lepsi pribeh ako u Alzbetky 😒

junovka
24. júl 2009

abetka, a po kolkych dni sa ti maly zacal vyhadzovat:Trvalo to 2-3 tyzdne, odkedy sa nakazila ti dcerka?Timka ma to uz za sebou, teraz stale cakam do 3. augusta kedy to schyta Nely 😒

lauraa
25. júl 2009

moja dcera dostala kiahne az po 3 tyzdnoch a tiez nam lekar nenariadil klud a nikam nechodit...podobne ako cestovatelkaandrea nekupat, len sprcha a nechodit na slnko 🙂