Ovčie kiahne u 4,5 mesačného bábätka. Nie je to skoro?

eva4444
22. okt 2007

ahoj.
v sobotu mame ist kus svokrovcom na dlhsie. mame male 4,5 mesacne babetko. v rodine sa vyskytli ovcie kniahne (nie priamo svokrovci), moja neter a synovec ich pred par dnami dostali. kedze sa casto navstevuju (teraz asi nie ked su deti chore) ale svagrina beha kazdy den 3x ku nim a naspat, sa bojim aby maly sa nenakazil. ja viem ze je lepsie ked to ma dieta ako dospely, ale 4,5 mesiaca mi pride este skoro 😒 neviete ake je riziko?

zdenocka
19. aug 2009

Ahojte,
poznate niekto Tanno-Hremal Lotio? Je to tekuty puder? My od vcera natierame kazdu jednu vyrazku, no cim dalej ich je viac a viac. Ma ich vsade, vela sa mu vyhodilo aj pri pusinke 😢 . Teplotu ma vzdy 38. V noci skoro nic nespal, vkuse nariekal a ja s nim 😢 . Este 3 tazke dni, pokym vyrasia vsetky vyrazky 😝 . A este potom to svrbenie 😢 .

lauraa
20. aug 2009

zdenocka nam predpisala doktorka fenistil v kvapkach proti svrbeniu.

zdenocka
20. aug 2009

Lauraa, nam predpisala Ditiaden. A kolko rockom ma tvoje baby?

zdenocka
24. aug 2009

Maminy, dnes je 7 den od zaciatku nasho trapenia. Kiahne su uz na ustupe, uz mame len chrasticky. Tak odporucam Tanno-Hremal Lotio 😉 .

abetka
28. aug 2009

nam velmi pomohol dithiaden 🙂

petot
28. aug 2009

Tak, už sa nám "pridal" najstarší. Presne 2 týždne. Teplotu má, dokonca si sám ľahol spať cez deň.

hasleerka
28. aug 2009

ja tu len tak zablúdim ... my sme ešte kiahne nemali, len sa chcem spýtať či ste niektorá nerozmýšľala nad očkovaním

junovka
28. aug 2009

haslerka, je to na kazdom, ci si da dieta zaockovat, alebo nie.Ja som deti zaockovat nedala a ani by som nedala, my sme s kiahnami skoncili cca pred mesiacom, mame to uspesne za sebou, aspon sa nam posilnila tym imunita. 😉

hasleerka
28. aug 2009

no ja som dosť počula že dávajú očkovať, ale mne sa to moc nezdá, som skôr názoru že nie, ved aj tak už majú dosť očkovania ... som sa aj dokyni len tak pýtala, že je to na mne, ale že radšej nie

junovka
28. aug 2009

mne zase dokyna vravela, ze je to zbytocne

hasleerka
28. aug 2009

a hned to mali obidve?

junovka
28. aug 2009

najprv Timka, asi doniesla to ku koncu skolskeho roka a na 17 den to chytla Nelka 😉

hasleerka
28. aug 2009

no to je asi najlepšie ked to majú obidve a už máš pokoj

junovka
28. aug 2009

presne 😉 ...a dobre to vyslo na leto, nakolko mohli behat po byte hole 😀 , skor sa im to vysusovalo 😀

hasleerka
28. aug 2009

ja som sem preto vbehla, bo som išla s mladšou k dokyni , mali sme také vyráštičky, som sa aj tešila že to budú kiahne a budem mať pokoj ... ale smola, neboli ... tak zas budem dúfať že ak nás to má chytiť tak radšej v lete

natalschen
30. aug 2009

ahojte maminy... viete mi poradit? dala som ockovat obe dcerky a neviete nahodou, ci ich treba preockovat - kazdy dok. mi vravi inac 😕

abetka
30. aug 2009

myslim, ze o rok to netreba preockovat.

junovka
30. aug 2009

jas om zase pocula, ze mozes a nemusis, je to na tebe Natalschen 😉

marianka79
30. aug 2009

moj synátor ešte nemal ked ich nedostane vobec?Sú také prípady?musí to mat stoj čo stoj?

junovka
31. aug 2009

marianka, nemusi mat stoj co stoj...ale je dobre ked ich bude mat do dospelosti, nakolko ked v dospelosti bude v kontakte s ovcimi kiahnami, tak skor dostane pasovy opar, ako kiahne a to je horsie, nakolko pri pasovom opare je postihnuta nervova sustava a nasledky sa nesu aj cely zivot. 😕

luciask
31. aug 2009

marianka, a pre chlapcov to moze byt aj dost neprijemne, ked dostanu ovcie kiahne v dospelosti, pretoze mozu sposobit sterilitu, ja ak by som mala chlapcov, tak ak to nechytia do isteho veku, tak asi by som dala zaockovat.

petot
1. sep 2009

luciask: Ja by som zaočkovať nedal. Vakcína môže takisto spôsobiť pásový opar, a okrem toho kopec ďalších vecí, od GBS až po rakovinu (mimochodom, pestuje sa zvyčajne na kancerizovaných potratených plodoch).

Okrem toho, pohľadaj si, či vôbec kedy bola dokázaná klinická účinnosť tejto vakcíny v kontrolovanej placebo slepej štúdii. Neviem s istotou, ale predpokladám, že nie.

Pri týchto vírusových vakcínach ani optimisti nepredpokladajú, že by fungovali dlhšie než cca 5 rokov. Budete sa každých 5 rokov očkovať až do smrti?

karin7
2. sep 2009

ahojte vospolok,

tak ja by som si teda momentalne priala byt zaockovana. Mam 23r a mam ovcie kiahne. Okrem toho ze vyzeram ako muchotravka, co mi az tak nevadi, ma to ale priiiiiiiiiiiiserne svrbi a teda byt 2 tyzdne izolovana tiez nie je zrovna vyhra :(

takze si pekne vsetci zapamätajte (zbezne som si precitala prispevky a niektorym ludom to ocividne jasne nie je), ze s touto pliagou sa medzi ludi nechodi, lebo to potom dostanu okrem deti aj dospelaci, ktori to este predtym nemali.

Inak som dnes skusala tekuty mentolovy puder, nic moc, nemozem spat kvoli svrbeniu, zajtra si asi zozeniem nieco ine :S

Dnes na pohotovosti mi predpisali nejake antivirotikum Herpesin, tak som zvedava kedy a ako mi to pomoze.
Drzte mi palce nech to prestane svrbiet lebo sa z toho asi zblaznim. Nechapem ako vy vsetky matky dokazete malilinkym detom vysvetlit, ze sa nemaju skrabat, ked ja mam teda naozaj na male :/

fifik
2. sep 2009

Mam dve deti, 9 a 3 roky, ale este kiahne nemali. Bol pokus aj o nakazenie, ale ani potom ich nedostali... Tak dufam, ze ich donesie v blizkej dobe syn zo skolky. Nech ich maju teraz, nie ako dospeli. Karin... drz sa!!!

petot
3. sep 2009

Tak najstarší (5r) bol vo štvrtok unavený, sám si ľahol do postele, a v piatok ráno sa vyhádzal. Hneď ráno sme mu začali dávať cca 1000mg vitamínu C každé 2-3h, akonáhle sa začal vyhadzovať, a B-komplex 3x denne. Stále sme ho núkali piť. Nie je to síce ešte účinná dávka, ale viditeľne mu to pomohlo. Teplota mu klesla, a začal byť vysmiaty a v pohode, ako keby ani nebol chorý, aj keď mal večer vyše 150 vyrážok.

Potom si ho na deň zobrali starí rodičia, tí mu C nedali, a chlapec bol celý deň umraučaný a veľmi podráždený, malátny, nejedol, málo pil a mal teplotu. Keď sme ho večer vzali do parády a dali mu 1500mg céčka a prehovorili sme ho na pitie, tak do hodiny bol pokojný a začal jesť, vrátila sa mu dobrá nálada. Ďalší deň už vystrájal takú atletiku, že sme ho museli pustiť von bicyklovať sa, lebo vnútri by to obrátil všetko naruby! 😀 Vďaka Bohu.

Odvtedy sa už väčšina vyrážok vytratila. Zajtra to bude týždeň, čo sa vyhádzal, a má 20 vyrážok, všetky s chrastičkou. Céčka sme trochu ubrali, tak do 3-5g denne.

petot
3. sep 2009

Zaujímavé tiež bolo, ako to prebiehalo u najmenšieho (11mes) ktorý mal relatívne najbúrlivejší priebeh. Tomu sme dávali len cca 4x600mg denne. Zdá sa nám, že najlepšie sa hojil, keď manželka brala B-komplex (je pridájaný). Po cca týždni mu manželka as po 2 dni nedala žiadne céčko a sama nebrala B-komplex, a ďalšie 2 dni dostal len jednorázové dávky 500mg. V tomto čase hojenie zastalo, dokonca druhý týždeň od začiatku choroby sa nám zdalo, že sa mu vyhodilo zopár nových vyrážok! 😕

Tak sme mu začali znovu dávať 3x600mg denne, a vyrážky začali znovu očividne miznúť, zo dňa na deň! Budeme mu dávať až kým na ňom neostane ani jedna, potom opatrne znížime dávky na bežných 600mg denne.

karin7
5. sep 2009

@petot: fiha, to maju deti nejake tazke priebehy, a ja som myslela ze u deti je to lepsie ako u dospelych hmm.
a pustit dieta s ovcimi kiahnami, aj ak sa citi zrovna lepsie, je velmi nezodpovedne. kvoli niekomu takemu mam teraz kiahne ja.

inak s C vitaminom ako takym je to velmi individualne, ja som sa prvy den prepchavala a az neskor mi doslo, ze pravdepodobne z neho ma priserne svrbelo cele telo. tak som prestala jest akekolvek C vitaminy a svrbenie doslova zmizlo.

mozem doporucit B-komplex, lebo tie herpesin tabletky dost zatazuju zaludok a b komplex tomu ako tak napomaha.

molnarovak
5. sep 2009

karin, a čo by si urobila, keby dostane Tvoje dieťa ovčie kiahne na dovolenke v zahraničí? Moja dcéra ich dostala asi na tretí deň nášho 10-dňového pobytu. Jednoducho sa jej nedalo nedovoliť ísť von. Dokonca nám doktorka vôbec nezakázala chodiť von, okrem prvého dňa, ale už na druhý deň nám dovolila, aby sme ju pustili do mora. Neviem, či jej tá slaná voda pomohla, ale po pár dňoch jej nič nebolo.

mixka
5. sep 2009

karin, obe moje deti mali ovcie kiahne tento rok na jar a doktorky som sa pytala, ako dlho musime byt doma a povedala, ze pokial nemaju teplotu nemusime vobec.

abetka
5. sep 2009

no nam povedala, ze pokial sa vyhadzuju, nech sme doma a aj pozor na mozne infekcie. Organizmus je oslabeny 😉