Ovčie kiahne u 4,5 mesačného bábätka. Nie je to skoro?

eva4444
22. okt 2007

ahoj.
v sobotu mame ist kus svokrovcom na dlhsie. mame male 4,5 mesacne babetko. v rodine sa vyskytli ovcie kniahne (nie priamo svokrovci), moja neter a synovec ich pred par dnami dostali. kedze sa casto navstevuju (teraz asi nie ked su deti chore) ale svagrina beha kazdy den 3x ku nim a naspat, sa bojim aby maly sa nenakazil. ja viem ze je lepsie ked to ma dieta ako dospely, ale 4,5 mesiaca mi pride este skoro 😒 neviete ake je riziko?

molnarovak
21. máj 2010

nasa pediatricka sa vtedy rozculovala, ze co jej to dali, ze to sa takto nesmie, ze sa jej to urcite vrati. Ale odvtedy preslo uz niekolko rokov, boli sme viackrat v kontakte s touto chorobou a dcerka nic nedostala, takze asi ta liecba funguje.
Teraz si spominam, ze aj kamoskina dcera dostala ovcie kiahne tesne pred cestou do Chorvatska. Aj vahali, ci maju ist, nakoniec isli a tiez vravela, ze sa mala kazdy den kupala v mori a velmi rychlo jej to preslo.

erikasadek
21. máj 2010

molnovarok jasne ved francuzi maju vsetko zle pidla nasich lekarov..
Ja zase mam znamu francuzsku ktora boka v prahe a tam jej dcera dostala kiahne a tam jej dali nase pudera co vam davaju klasicky tu sa s toho smiali ze to este niekto pouziva tento puder zastarale a neucinne
Ale vies u nas su lekari iny... T je uz na inu temu..

kornelia
21. máj 2010

molnarovak, tak dakujem za ukludnenie, dufam, ze to teda nedostanu a keby aj ano ze to prejde rychlo, mne aj bratovi to trvalo par dni, tak dufam, ze zdedili a nebude to nejake moc skarede a nebude tych pupakov vela. Bojim sa len ze fakt co tam dostanu na to, ci pouzit nase lieky, alebo s nimi ist v Grecku k lekarovi ked to dostanu nahodou a ci sa teda spolahnut na tie lieky tam. No ako citam, tak asi hej, tu aj tak nedavaju nic okrem pudra a fenistilu. Dik za rady, budem ich sledovat, ale dufam, ze sa to tentokrat neobjavi. 😒

petot
21. máj 2010

kornelia: So zinkom opatrne, pre dospelych sa odporuca tak do 25mg denne. Riboflavin je fajn, ale este lepsi je B-komplex. Akurat ze tie pre deti byvaju totalne slabe. Treba si porovnat zlozenie. Najdolezitejsi je vitamin C, no v lekarni moze byt problem. Hlavne nepovedz, ze to chces pre deti, lebo inac Ti daju slabe neucinne cukriky alebo sirupceky. Mojim detom davam bud cistu praskovu kyselinu askorbovu z DM drogerie (rozriedim v caji alebo stave) alebo ke sa neda tak Jamieson Children zuvacie/cmulacie 500mg. Ani jedno sice nie je oficialne pre deti, ale keby som do nich chcel dostat ucinne davky vitC pomocou detskych pripravkov, tak by museli zjest na posedenie cele balenie, a tej chemie (farbiva, prichute) co by z toho dostali...mohli by mat z nej problemy.
Dolezite je vela pit. Vysoke davky Ccka su nevhodne pri problemoch s oblickami, metabolizmom zeleza/medi a deficiencii G6PD.

kornelia
21. máj 2010

Dakujem za poradenie, tiez mi pripada ze tie C ka pre deti su slabunke a ked chcem docielit aby zabrali tak toho treba vela, takze bud davam cebion v kvapkach, alebo teda skusim tu kyselinu askorbovu z DM. Dik

linda74
28. máj 2010

moja 9 ročná dcéra má 4 deň kiahne, skúšali sme tekutý púder, tantum verde a pod., potom som číala o sóde bikarbóne,
a musím Vám všetkým poradiť, že nič lepšie neexistuje!!! Určite to vyskúšajte. Ďakujem všetkým ktorí o tom písali, účinkuje okamžite!

ginna
29. máj 2010

Ahojte,
moja mala 3 rocna dcerka ma take cudne vyrazky na rukach..najprv to vyzeralo ako stipance...aj lekarka povedala ,ze je to ako od komara ,ale proste mala toho vela na jednej ruke a dnes sa jej to vyhodilo aj na pravej nohe ..take cervene fliaciky...a potom to tak vyschne do pupenca...ja si myslim ze by to mohli byt kiahne..akurat mi nesedi ,ze jej to nezacalo po tele a vo vlasoch ...fakt neviem teraz

maca793
29. máj 2010

kiahne t nie sú , v noci ju niečo poštípalo komár, rozotoče aj u nás sa to stáva, hlavne cez leto . kiahne nájdeš najprv jednu a do hodiny aj 100 😀 a to po celom tele aj v genitáliach v ušiach v nose ako červené vodnaté pupence

gabriella2
30. máj 2010

Ahojte,
moja 4.ročná dcérka prekonala ovčie kiahne, celkom v pohode sme to prežili, ale teraz to dostal môj manžel má 32r., je to strašné, bol aj na pohotovosti. Dali mu mentolový púder a ALERID, ale nič mu nepomáha. Kiahne má všade po celom tele, v ušiach, v ústach, už 2 noci nespal. Poraďte čím by som mu to potierala aby ho to tak nesvrbelo?

maca793
30. máj 2010

skús mu daj fenistil kvapky je to proti svrbeniu

bianka234
22. jún 2010

ahojte, idem si pre radu, kamoškin malý má kiahne a má doma ešte polročné babo a ona sama nemala kiahne, takže očakáva katastrofálnu situáciu. Máte niekto skúsenosti s homeo, alebo ako sa teraz vlastne lieči, ja som dávala kedysi tekutý púder a nekúpala som ale trvalo to dlho kým to ustúpilo, viete niekto ako na to? Čítam tu céčko, fenistil, alebo čo iné skúsiť? A ako je to s tým umývaním?

ivamera
22. jún 2010

@bianka234

ahoj 🙂
ja som si tiež dlho nebola istá, či som kiahne v detsve prekonala, dokonca si to nepamätala ani moja maminka, takže až po polhodinovom čítaní zdravotnej dokumentácie mi dr. našla záznam o tom že varicelu som prekonala. A dokonca som niekde čítala, že človek môže mať protilátky proti ochoreniu aj bez toho, žeby sa choroba navonok nejak manifestovala. Takže som tým chcela povedať, že kamoška možno protilátky aj má, dá sa to zistiť rozborom z krvi. A keby nie, pre polročné bábätko by to už nemalo byť také nebezpečné ako napr. pre novonarodenca. Aspoň tak mi to hovoril náš lekár, lebo v čase, ked staršia dcérka priniesla ovčie kiahne som tiež mala malé bábätko približne v tom veku. Našťastie nás v´daka materskému mliečku kiahne obišli.
No a čo sa týka liečby, nám tekutý púder absolútne nezaberal, potrela som ním asi len dve - tri vyrážky že na skúšku, vôbec to nepomáhalo a naviac aj trochu zahnisali , takže práve tie sa potom hojili najdlhšie. Proti svrbeniu najviac pomáhalo kúpanie v letnej vode so sódou bikarbónou, ako písali už vyššie- NIČ lepšie neexistuje 😉 . Prvý- či druhý večer som jej podala aj fenistil, no nepresvedčil ma, že by to svrbenie zmiernil, skôr bola po ňom taká malátna.
tak nech to dobre dopadne. pa 😉

junovka
22. jún 2010

@bianka234 dnes sa v liecbe ovc.kiahne ustupuje od kremovania tek.pudrom, nakolko ako uz tu bolo pisane, zvykne pod kremom rany mokvat a hnisat, predlzuje sa liecba.Proste nechaj to hojit sa volne na vzduchu, sprchovat mozes kazdy den, na zmiernenie svrbenia som uzivla homeo a ked ich svrbela pisulka, tak som im natierala sved.kvapkami,nakolko Tamtumom verde som sa bala, aby ich to tam dole nestipalo 😅 , aked boli teploty, tak klasika Brufen sirup 😉

cestovatelkaandrea
22. jún 2010

dobry na ovcie kiahne je Calendulen homeo gel pre deticky. hned po natreti sa rychlo vpije do pokozky a potom tak koza nesvrbi. kludne sa moze pouzivat aj pri inych koznych problemoch (stipance od komarov, kozna reakcia napr. na slnko alebo nejaky iny krem-my sme s malym zazili reakciu na opalovaci krema po prvom natreti sa mu viditelne ulavilo).

bianka234
22. jún 2010

dakujem za rady

kala
2. júl 2010

ahojte tak mi kiahne máme teraz 3 deň má ich amlinká všade v puske, v zadočku dokonca aj na genitálich no hrôza nám zasa kázali kúpať aj 6 x za deň v hydromangane a myslím že ten zaberá púdre nám už nedala že sa nemajú dávať len fenistil kvapky a skúsim tú sodu vďaka

kala
2. júl 2010

ešte sa chcem spýtať ako je o s tou sodou bikarbonou neviem to nikde nájsť

abetka
2. júl 2010

ja som davala sodu do kupela

julia225
3. júl 2010

ahojte, tak aj nas dostali, napriek tomu, ze v UK ju ockovali...pfuuu... kiahne 4.den, furt nove a nove...nasa liecba 5X denne spracha...nic ine proti svrbeniu nezabera...na noc tanno a fenistil kvapky, ale idem zajtra vyskusat tu sodu bikorbon.. znie to slubne...🙂

brisilda
4. júl 2010

kocky nam na kiahne zaberala iba voda tek. puder nie to bola hroza dlho sa to hojilo ale caste sprchovanie bolo super 😉 nas maly sa nastastie nikdy neskrabe ani ked ho kusne komar cize v tom sme mali stastie 😉 najviac sme to mali na hlavke a tvaricke po telicku len minimum aj to sa nam jeden den vyhadzali a potom sa uz iba liecili 🙂

danu
7. júl 2010

bobulka34 na druhy den od kontaktu s nakazenym dietatom?
Dnes o 17:39 • Odpovedz • Pošli IP

kveta – Nie, najskôr po 14.dňoch. http://www.choredieta.sk/index.php/infekcia-och......
Dnes o 18:15 • čaká bábätko, termín má v septembri 2010 (30. tt) • Odpovedz

hanka274 – akoze nie???!!!! hned! samozrejme a nie na druhy den, ale nakazi sa hned pri rozpravani, kaslani nakazeneho dietata/dospeleho.
Do 14.dnoch sa len vyhadze...
Pojem inkubacna doba je: doba odkedy sa nakazi az po prve priznaky

Ja som takisto zbadala pri starsej bodku jeden vecer, tak som ju chytro dala nasim este asi do hodiny ako som to zistila/zbadala aby to nedostala mladsia, vtedy len 7mesacna. A prd! Uz som to nestihla, pretoze ju nakazila aj pred tym, uz pred priznakmi je nakazlive dieta. A starsia ked dosla po 2 tyzdnoch domov uz neinfekcna s vysusenymi, tak to mladsej zacalo akurat ten vysyp, ale nakazena bola uz pred 2 tyzdnami.
Dnes o 18:24 • 2 deti • Odpovedz

hanka274 – teda ovcie kiahne uz moze mat v sebe, no viditelne, teda vyrazky ma az po tych cca 2 tyzdnoch, ale uz je nakazena a infekcna...je to zamotany kolotoc dost...
A prejavovat sa to napriklad ani nemusi vobec, vela krat ma clovek alebo teda dieta kiahne a ani o tom nevedel, ze to prekonal, moze mat jednu jedinu bodecku napriklad na hlave vo vlasoch
je to take zvlastne s tymi kiahnami
Dnes o 18:26 • 2 deti • Odpovedz

latvia – suhlasim s hankou
Dnes o 20:25 • 1 dieťa • Odpovedz

nikollette
8. júl 2010

Baby, neviete čo môžu byť toto za vyrážky? Malý ich má už asi 2 týždne, ak nie viac na nohách...
Myslela som že sú to komárie štípance, lebo aj tých má požehanene.. ale tie mu vždy zmiznú.. ale tieto vyrážky nie... 😖

junovka
8. júl 2010

@nikollette ak ich uz ma 2 tyzdne, preco si nebola uz u lekara? 😕 😕

nikollette
8. júl 2010

Lebo som mysela že sú od komára. Najprv tak vyzerala, a teraz ako keby zmenili tvar... 😒

junovka
8. júl 2010

@nikollette tak sup, sup, cim skor ku koznej 😉

romanelka2
8. júl 2010

@nikollette Chod k lekarovi vizera to ako kiahne dcerka ich mala minuli rok... 🙂

junovka
8. júl 2010

@romanelka2 ak by to boli kiahne, tak do 2 tyzdnoch by bolo aj po nich 🙂

nikollette
8. júl 2010

Zajtra ideme. Kiahne, myslíš?

nikollette
8. júl 2010

Veď to, že on to má už dlhšie... a nemal to od koho dostať...

junovka
8. júl 2010

@nikollette su na dotyk drsne?