Ovčie kiahne u 4,5 mesačného bábätka. Nie je to skoro?

eva4444
22. okt 2007

ahoj.
v sobotu mame ist kus svokrovcom na dlhsie. mame male 4,5 mesacne babetko. v rodine sa vyskytli ovcie kniahne (nie priamo svokrovci), moja neter a synovec ich pred par dnami dostali. kedze sa casto navstevuju (teraz asi nie ked su deti chore) ale svagrina beha kazdy den 3x ku nim a naspat, sa bojim aby maly sa nenakazil. ja viem ze je lepsie ked to ma dieta ako dospely, ale 4,5 mesiaca mi pride este skoro 😒 neviete ake je riziko?

renka9
28. dec 2008

ked bola starsia dcera prvacka,tak cela trieda dostali OK, iba nasa a jej kamoska nie. Preto ma skoro porazilo, ked ich dostala 2 tyž pred 1.sv.prijimanim. nastastie na prijimanie uz bola fit. Nemala ani horucky,ani sa neskrabala a jazvicky jej ostali aj tak .Presne o 14 dni ich dostala vtedy 2,5 r dcera.To uz bolo priserne,stale mrncala,revala,skrabala sa.Starsia ich mala asi 100, no a mladsia na tom malinkom telicku asi raz tolko. Kolko ich mala vo vlaskoch ,to bolo nieco strasne!!!

renka9
28. dec 2008

😀 😀 😀 😀 s tou SLIVOVICOU som myslela natierat, nie piť!!!!!!! 😀 😀 😀 😀

renka9
28. dec 2008

aj ked som pocula aj take,ze starsi by mali vypiť konak,aby sa im to skôr vyrutilo von,a nie dovnutra.Počuli ste aj take niečo?

bodka13
28. dec 2008

počula aj čítala v knižke Detské choroby že ked majú kiahne slaby prejav=veľmi málo vyrážok je určitá pravdepodobnosť že sa zopakujú...preto je asi lepšie keď ich je veľa a tou horúčkou telíčko tiež bojuje proti nim

renka9
28. dec 2008

no my sme ich mali požehnane,tak dufam že mame pokoj. zaujimave,ze tie potvory sa vyrutia okolo vianoc a v lete. 😝

bambusko
28. dec 2008

cukrikk, betadine roztok, v zelenej flasi, natierali sme vatovvymi tycinkami

denisab32
30. dec 2008

Tak bodka13 je to pravda, syn mal ovčie kiahne pred rokom - poriadne, dcéra mala asi 3 bodky na tvári, tento rok sme si to zopakovali v hojnejšom počte 😉 teda len pri dcére....

gucz
13. jan 2009

baby mojej dcérke asi začínajú ovčie kiahne, dnes doobeda sa vyhádzala, má po tele také malé červené fliačiky. Za aký dlhý čas sa tie fiačiky zmenia na pľuzgieriky? Má to vo vláskoch, na brucšku, na chrbte, pod plienkou, na krku jednu bodku, i za uškom....?

bambusko
13. jan 2009

gucz, za 1-2 dni to bude jasne. ked to ma aj vo vlasoch, tak to bude ono

renka9
13. jan 2009

gucz, nam sa spravili pluzgiere hned. Kristinka mala prvy pluzgier na chrbte, a ja som sa cudovala , ze ako sa jej tam mohol spravit. Nemala som ani potuchy, ze to su kiahne.

gucz
13. jan 2009

no ja som volala s lekárkou, aj ona povedala, že sú to kiahne. Ale malá mala vysoké horúčky od soboty, a aj jej zistili zápal oboch ušiek, tak som si myslela najprv že to má alergiu na lieky. No však uvidím čo bude o deň - dva

cukrikk
13. jan 2009

malemu skoncili a hned to samozrejme dostala aj mala takze sa teraz pudrujeme jedna radost teda aj ked to radost nie je lebo mala sa nerada pudruje takze je to o to tazsie ale aspon sa neskrabe... maly ich mal velmi malo a behom 7tich dni bol uplne fit mala to ma o trosku horsie kedze ich ma viac a este aj v pusinke:(

jenny_fer
19. jan 2009

ahojte, nam prave končia kiahne, mame ich 7dní a už sa nové vobec netvoria, dcérku natieram len tekutým púdrom a po 5dnoch som ju okupala v repikovom odvare,aj dnes sa ju chystam trochu okupat v tom repiku. Netreba počúvat že tekutý púder už neni dobrý. Nám to prešlo celkom rychlo,už len posledné pupaky sa strácajú..ani horúčky sme nemali... iba prvé 3noci boli nepokojné...ale dcérka to v pohode zvládla a nerozškriabala si ani jednu.. 🙂

weroni
19. jan 2009

hehe to je jaka haluz tato tema - my sme sa vysypali minuly tyzden v utorok vecer, dcerka to chytila od mojho synovca - dodrzala presne inkubacnu dobu 2 tyzdne a dostala to aj napriek tomu ze ju stale dojcim a ma len 7 mesiacov. Znasa to dost dobre, teplotku mala asi dva vecery 37,5 jeden vecer sama klesla, druhy som jej dala cipok. Davam jej Fenistil kvapky proti svrbeniu, nenatieram jej to nicim, vraj sa to uz dnes nenatiera lebo tie pupienky pod tym tekutym pudrom mozu zacat kvasit a musim potvrdit ze jej uz mnohe zmizli a synovec ktoreho natierali tym pudrom to mal vyse troch tyzdnov a stale to nema uplne zahojene...

estella
12. feb 2009

nasla som si tuto temu a chcem sa opytat ci mate viacere skusenosti ze kiahne dostalo babatko...
moj maly ma 5mesiacov a dostal to od dcery ktora si to priniesla zo skolky..nepomohlo ani to ze sme ju izolovali hned ako sa vyhadzala sme ju zaviezli k mojej mamine ale aj napriek tomu sme tomu nezabranili a to je malinky ciste kojeny takze sme si mysleli ze to nedostane.....ale dostal a je uplne vyhadzany chudacik,v hlavicke na brusku na dlaniach aj v ustach..proste vsade..rano som volala doktorke a dost ma vystrasila vraj ak dostane teplotu treba ist do nemocnice lebo moze mat podrazdene mozgove blany... ☹ ☹

a tiez som citala ze puder netreba pouzivat tak teraz neviem ci ho mam natierat alebo nie... 😨

majami
12. feb 2009

ahoj estella,
nám malá tiež dostala kiahne od malého, doniesol ich zo škôlky, mala rok, ale aj tak sa jej ešte nedalo vysvetliť, nech si to neškrabe a tak má jazvičky. Nám dali púder na pohotovosti, ale doktorka nám tiež povedala, že sa to nemá natierať, že to pod tým mokvá, tak som bola rada, lebo syn mi pred tým púdrom utekal. Dávali sme fenistil a dostali sme taký fialový prášok - alebo vodičku, už si to presne nepamätám (budú to dva roky) a to som dala do vane a dvakrát denne som ho v tom kúpala. No a potom malú a dokonca aj seba, nakoľko som to chytila od syna aj ja a to v jeden deň s malou, takže už radšej na to obdobie ani pomyslieť. TAk držím palce. Malý to zvládal pomerne v pohode, ani teploty nemal, ale malá mala veru prvé 3-4 dni horúčku, ale do nemocnice sme nemuseli. Tak dúfam, že aj vy to zvládnete ok. AHoj. 😅

mishka711
20. mar 2009

ahojte aj my mame uz kiahne za sebou boli hrozne vsade a dokonca sa mu porobili afty v puse takze o to to bolo horsie ale uz sa robia chrasticky musime pozret ci su poschnute lebo je u nas krasne jarne pocko a maly je hotovy xce ist uz von inak sme natierali alpou,fenistil gelom a potom takym mliekom co nam poradili tu v irl no ale uz je to najhorsie za nami jeden den sme mali aj teploty najhorsie ze mne bolo zle a maly len zamnou ale chvala bohu kiahne nikdy viac 😉

jasumat
20. mar 2009

skúste Tannohermal- je lepší ako púder, krásne bobáky zasuší. My sme už boli na 5 deň vonku. Ale bolo teplejšie a samozrejme nie v kolektíve. Iba prechádzka.

nataly7
20. mar 2009

mi sme dostali kiahne ked mali chodil do skolky samozrejme hned ich dostal davali sme mu na to ten klasicky puder a super doktorka mi kazala davat pol tablety ditiaden prve dni a ani sa neskrabal len ten bordel na okolo z toho pudra ked zaschol a opadaval ale zvladli sme to ani jazvicky nam neostali teraz sa predava aj taky chladivy puder ten som vtedy nemala tak neviem ci je ok

alami
20. mar 2009

estella - na strane 4 a 5 si prečítaj náš príbeh s kiahňami, malý ich dostal ako 7mesačný a mal príšerný priebeh. Ale pozerám, že si to písala 12.ho tak už ste z toho hádam aj vonku....

zuzana581
20. mar 2009

Ahojte. My sme dostali kiahne minulý týždeň vo štvrtok. Malá nechodí do škôlky, tak vôbec neviem, že kde ich chytila, lebo si žiadne dieťa s pupákmi nevybavujem. Ale priebeh bol myslím, celkom v pohode. Mala pár pupákov, nejaké aj v puse, ale berie aerius na alergiu a ešte sme dávali fenistil ak velmi svrbelo. Jeden deň mala teplotu len 37 a druhý 38,5 a inak nie. Natierali sme Tanno Hermal lotio a po týždni máme pokoj. Má ešte trošku chrastičky, ale už je odchádzajú, tak pohoda. Horšie je, že ja som ich ešte asi nemala a keďže som tehotná, tak som si dala vziať krv na protilátky, či som ich už mala, alebo nie. Ak by som ich dostala, tak už vraj nie je také riziko pre plod ako napríklad v prvom trimestri, ale že nejaké je stále, tak zatial nie sú výsledky a ja trpnem. Ale verím, že to dobre dopadne. Držte sa. Pa pa.

mimamijami
25. mar 2009

Tak aj k nam uz dorazili... 😒 J. sa vyhadzal dnes rano, najviac na nohach a rukach (tam ma bodiek hrozne vela), no brusku, chrbatiku a hlavicke ma iba zopar uplne malickych bodiek. Som z toho prekvapena, lebo vsade citam, ze sa kiahne zacinaju prejavovat na trupe... Ale asi je to individualne. Inac inkubacna doba sedi, lebo pred 2 tyzdnami mi v skolke oznamili, ze su kiahne... Tak dufam, ze bude mat (napriek mnozstvu vyraziek) hladky priebeh, a ze coskoro bude fit. A som zvedava, kedy to dostanu M a M.

zuzana581
25. mar 2009

No tak ja som sa dozvedela podla výsledkov na protilatky proti kiahňam, že ich v krvy mám, takže som kiahne prekonala, bez toho aby o tom ktokolvek vedel. Takže som rada. A malej už po necelých dvoch týždňoch opadali všetky chrastičky a už je tiež v pohode, takže jej kiahne mali tiež uplne pohodový priebeh. Ostatným kiahňovým prírastkom prajeme skoré uzdravenie.

fejusa
25. mar 2009

no nam akurat koncia....no my sme to mali vsade... hlavne prve tri dni boli hrozne... 😖
zuzana-stacilo ze ste boli niekde kto bol infikovany,nemusel hned mat pupaky 😉

kattom
6. apr 2009

ahojte chcem sa opytat, ako dlho sa mozu tvorit nove pupaciky? maly sa vyhadzal v nedelu na obed - asi 20 a dnes mu pribudlo dalsich 20. lekarka mi vravela, ze za 24 hod by mali naplno prepuknut, ale este vecer sa mu robili nove. a ma stale 38,9 - sa mu vracia teplota. teplota bude iba, kym sa vsetky nevyhadzu?

vevusiatko
7. apr 2009

kattom nam sa tvorili asi 4 dni prve dva len zopar a potom ich zrazu nabehlo vela 🙂
Moja mala ma 4 mesiace a kiahne sme prekopnali ukazkovo..Vobec neplakala a teraz mame uz len chrasticky ani teploty sme nemali

vevusiatko
7. apr 2009

A aby som nezabudla my sme nenatierali vobec nicim len take vacsie som dvakrat natrela fenistil gelom 🙂 Malu sme kazdy vecer osprchovali a potom obliali hypermanganom .Do 1.5 litrovej flasky vlaznej vody som pridala stipuku hypermanganu a úpotom este raz som malu oplachla.Behom tyzdna mame uz len chrasticky

kattom
8. apr 2009

vevusiatko - vdaka. u hanky zatial nic, ale este musime 3 tyzdne pockat a uvidi sa. doktorka vravela, ze ked ma 4 mesiace, uz to nie je take.. tak uvidime. u kuba - dnes po 4 dnoch konecne ziadny novy pupak a zacinaju sa mu susit. natieram mu to s aloe - mam kaktus, tak chudak, kym skoncia kiahne, bude po nom.. fenistil som davala dva dni, ale od vcera uz nie a to aloe nam pomaha - nohy som mu tym nenatierala a tam to ma horsie a menej zaschnute. a ma asi 50 vyrazok -aj v hlave, na tvari len take malicke, tak dufam, ze ziadne velke jazvicky neostanu. len stale me teplotu 38,7 - a je z toho nervozny. a aj to, ze nemozeme von, kym teplotuje a je tak krasne

ajula25
8. apr 2009

ahojte
My tiež bojujeme s kiahňami. Marek ich dostalminulý týždeň. Doniesol si to zo škôlky. Ale už má len chrastičky a pomaly odpadávajú. Luky zatiaľ nič, tak uvidíme. Lekárka kázala natierať fenistil gelom a pomohlo. Ani sa nejao neškrabal a ak ho to svrbelo tak som ho hladkala....Je mi ho ľúto, lebo vonku je krásnea on doma...ael tak čo už. Lepšie teraz ako v škole a mal by vymeškať...
Najväčšie obavy mal ale manžel, pretože on kiahne ešte nemal.

asitka
9. apr 2009

ahojte...aj my máme ovčie kiahne...tiež ich malý doniesol zo školky...ale som aj rada...aspon budeme mat po...už len čakám, či ich dostane aj malá....

ajula...u nás to bolo presne to isté...ako cez kopirák....aj s manželom...aj s hladkaním..namiesto škrabania...:O))