Ovčie kiahne u 4,5 mesačného bábätka. Nie je to skoro?

eva4444
22. okt 2007

ahoj.
v sobotu mame ist kus svokrovcom na dlhsie. mame male 4,5 mesacne babetko. v rodine sa vyskytli ovcie kniahne (nie priamo svokrovci), moja neter a synovec ich pred par dnami dostali. kedze sa casto navstevuju (teraz asi nie ked su deti chore) ale svagrina beha kazdy den 3x ku nim a naspat, sa bojim aby maly sa nenakazil. ja viem ze je lepsie ked to ma dieta ako dospely, ale 4,5 mesiaca mi pride este skoro 😒 neviete ake je riziko?

keity
11. mar 2008

alenik,tiež by som nešla...čo ak ich dostane a choroba bude mať ťažký priebeh....budeš si to vyčítať a stále myslieť na to,že neskôr to mohla znášať lepšie..nechaj tomu volný priebeh...

keď to tu čítaš,vidíš,že každé dieťa to zvláda inak...nezávisle od veku...

keity
11. mar 2008

naša simonka,je zatial bez...naďalej ju stále sledujem...teraz máme obdobie zavádzania nových potravín,tak len špekulujem a špekulujem,či je to reakcia na papku alebo" trojvyrážkové kiahne" 😀 😀 😀

bzuco
13. mar 2008

no..aj naša Barborka má od včera kiahne
som zvedavá..čo na to malý martinko, už teraz mám z toho stres, lebo kiahne isto dostane
najhoršie je, že sme boli minulý týždeň zaočkovaní 1. dávkou vakcíny a v apríli ideme na 2. dávku...ale asi práve vtedy bude kiahľňový, tak to určite doktorka odloží

janulka7
13. mar 2008

ahojte.ktym kiahnam , moja ich zvladla super , alni som nevedela ze ich ma az ked mi jedna mamina v skolke povedala ze deti maju kiahne , mala len 3 male vyrazky ziadne svrbenie ani teploty, mala vtedy asi rok. ale ked som ich dostala ja tak mala ovela menej a aj som ju mala pri sebe a nechytila ich. zalezi od imunity dietata.
tu v spanielsku to vobec neberu ako na sk. teda aspon niekedy to bolo tak ze sa nesmelo kupat trebalo to potierat suchym pudrom a ludia vyzerali jak z hororu 😀 a tu je naopak prave ze ti prizvukuje lekar ze sa treba sprchovat ale pouzivat len mydla ktore maju psenicne klasy a na potieranie davaju vodicku z nejakeho exitickeho kvetu , smrdi jak slak ☹ ale pomaha lebo po nej vsetko prestane svrbiet a rychlo sa to vysusuje.

sisa29
13. mar 2008

ahoj.moja dcerka Ninka mala ovcie kiahne ako 5 mesacna znasala to velmi dobre a lekarka nam povedala ze to je dobre ze ich dostala tak skoro lebo ze si to neskrabu a potom nemaju jazvycky

bzuco
13. mar 2008

sisa? a nebola veľmi plačlivá? ved ju to muselo svrbieť ☹
čo sa dáva takému malému babätku?

bzuco
16. mar 2008

nám tiež doktorka povedala, že pokiaľ bude pekne, môže ísť von
žiadne obmedzenia, len aj tak bolo troška horšie počasie, tak by sme aj tak nešli

ale rozmýšľam, že možno zajtra už na chvíľu pôjdeme, ak to počasie dovolí
už sa jej porobili chrastičky, tak by sme už mohli

julia225
16. mar 2008

bzucko, mozme sa prist nakazit??? 😉

bzuco
17. mar 2008

juli, to by si musela dobehnúť už už
barborka už má takmer všetky kiahne zasušené a ked sú chrastičky vraj to už nie je infekčné

ale ak dostane Martinko, dám vedieť 😉 😀

keity
17. mar 2008

zdá sa,že to prepuklo už aj u simi...presne dva týždne po ninkinom vyhádzaní sa...ráno mala 2 vyrážky...teraz má osem..bez teploty...zatial ...klop-klop

dúfam,že to znamená super lahký priebeh ako u janulkinej chiarky...
pre porovnanie-ninka mala ráno v deň D tiež 2 vyrážky ,ale o tomto čase podvečer už aspoň 50...

keity
17. mar 2008

bzuco,tak skoro môžete ísť von,no super,veď to nie je ani týždeň...
s nini sme si "vyšli" na 10-ty deň...

jaka,ako sa drží tvoja babulka?

bzuco
17. mar 2008

keity, mne doktorka povedala, že môžeme, som sa na to pýtala, ale minulý týždeň počasie nebolo fajn, tak sme aj tak boli doma

ale zajtra sa už chystáme - aspoň na kratšiu prechádzku, lebo už jej chýba čerstvý vzduch a malému tiež, je zvyknutý byť von každý deň

bzuco
17. mar 2008

no ☹ zo zajtrajšej prechádzky asi nič nebude
malej sa to pod tými chrastičkami zapálilo, má tam hnis....čo to znamená? čo s tým? 😢
nie sú zapálené všetky, ale je ich dosť...na to, že včera to boli len 3 najväčšie, teraz už má aj tie malinké ☹

bzuco
17. mar 2008

nik s tým nemá skúsenosti?

keity
20. mar 2008

asi zatiaľ nik,chúdatko,velmi ju to bolí....?je to už lepšie?....držím palce!!!!

bzuco
20. mar 2008

keity ahoj
už je lepšie, všetko sa zmenilo na chrastičky, hnis zmizol avčera už bola na chvíľu aj von, lebo doma už bola psychiatria 😀 😀 😀 😀 😀 😀

a tvoja Simonka ako?

keity
23. mar 2008

bzuco,som rada,že to takto dobre "válčite"....my v podstate tiež(vrámci možností)...už aby sme mohli ísť voooooooon!!!!!!
tiež riadne psycho 😝

bzuco
25. mar 2008

dnes sú to 2t čo sa dcéra vyhádzala.....malému zatiaľ nič nie je, tak som stráááášne zvedavá či ich dostane alebo nie

bzuco
27. mar 2008

tak....malý ich dostal 😢 😢 😢

hnusné kiahne 😠 😠 😠 😠 😠

j.a.k.a
27. mar 2008

bzuco drzte sa
ja mam uz pokiahnach obe deti, aj ked Katka ma vo vlasoch este chrasty a to tahame uz 4 tyzden 😝
co sa tyka toho chodenia von, tak prvy tyzden by sa von chodit nemalo, pretoze chory by mal byt v teple, aby vsetko vyslo na povrch, inac hrozi, ze to zostane na vnutor. organov a s tym mozu byt spojene rozne komplikacie, potom sa uz ano, len nie medzi zdrave deti, pretoze dieta je infekcne dokial mu neodpadne posledna chrasta - to mi povedala lekarka, a takto som sa to aj docitala v " mudrych knihach" 😀

nathalie111
19. apr 2008

dnes to chytilo nas...mali vase deti aj teplotu???nemam teraz cas citat vstky prispevky.... ☹ na teplotu 38.4 som jej dala panadol sirup,poslala mangela kupit tekuty puder a pripravila fenistil kvapky....
von chodit nemozu,ze?(viem,ze s teplotou urcite nie,ale co potom??)

duskaf
19. apr 2008

nathalie, moji chlapci teplotu nemali. Napíšem Ti, ako sme kiahne zvládli naozaj krásne my.
Ja som pôvodne detská sestra, moja detská lekárka neodporúča tekutý púder, ani ja som ho nepoužila.
Chlapcov som vo vani zliala teplým odvarom repíka lekárskeho, jemne ich osušila, len prtlačením uteráka, potom som im všetky vyrážky natrela čajovníkovým olejom- tea- tree oil- je to vynikajúca vec. A večer som to zopakovala, boli teplo oblečení, dieťa má byť v teple a nemá sa chodiť von.
Nech kiahne rýchlo zvládnete

krajcoanka
19. apr 2008

môj starší syn mal 7 mesiacov, ked mal kiahne-vid album 😉 .ale zvladol to excelentne 😉 🙂

nathalie111
20. apr 2008

duskaf,dakujem za podporu..v repiku sme ju okupkali aj my,teplotu mala dnes len mierne zvysenu,uvidime,ako bude dalej....a k doktorke ideme zajtra,vcera som jej volala,a ona je zastankynou pudru...tak sme bodkovani.... 😀

debra
20. apr 2008

nathalie...moja mala dostala kiahne odo mna,ja som ix dostala,ked som mala 24r a ona presne o 2 týždne nato...mala vtedy 13 mes...a to som ju úspešne kojila...ja bezradna,že čo mám robiť,do toho jej ešte išli zúbky,tak to bolo hrozné obdobie,ale zvládli sme to...musela som byť furt v strehu,aby sa neškrabkala a nestrhla si xrasty...používali sme len púder...volala som aj dokinám/aj mojej obvodnej aj pediatričke/a tie sa zhodli na tom,že prestať kojiť...hmmm len ako...malá keď zbadala fľašku,tak rev,že ona xce cici a fľašu mi zahodila na druhý koniec izby...no tak čo...či som xcela a či nie,musela som kojiť,lebo by ostala bez mliečka...aj tak som vedela,že tie kiahne určite dostane a tak aj bolo....mala týžden teploty,ale som nevedela či zo zúbkov či z kiahní...asi jedno s druhým...ale na druhej strane som rada,že už sme ix prekonali...obidve 😉

alami
20. apr 2008

Môj 5 ročný syn dostal kiahne pred 12 dňami. Mal teplotu do 39,2°C nič nezaberalo. Hodinu po ibuprofene mal teplotu rovnakú, až o hod apol mal "len"38,3!!A to som mu celý čas robila zábaly!!
Dr mi dala antipiretiká Calpol - je to paracetamolum - to vraj na teplotu pri kiahňoch lepšie zaberá ako ibuprofenum.

Inak, čo sa kiahní týka, okrem tej teploty nám prebehli veľmi dobre - malý sa poškriabal asi len 7x všetkého. Vôbec ho nesvrbelo, všetko sa mu rýchlo a dobre hojilo. dr nám poradila, že máme dávať tantum verde v spreji - postriekať tým kiahne - namiesto tek.púdru. - že máme poskúšať čo lepšie zaberá, ale že ona svojej dcére dáva toto. Oliver ale nechcel nič - ani púdor - ten nemal, ani raz, a tantum v. som mu striekala 2x - aj to s plačom. Tak som mu nedávala nič.
Užíval fenistil 10-10-15kvapiek (má 20kg) a dávala som mu od 1.dňa homeopatiká - mezereum 9ch a rhus toxicodendron 9ch - jedno je na dobré hojenie kiahní a druhé proti svrbeniu. myslím, že mu to muselo dobre zabrať, lebo my sme s kuiahňami nemali žiadnu starosť!!!
Nám dr povedala, že teplo na kiahne nie je dobré, že sprchovať ho môžem každý deň a von nemá chodiť a ani doma sa nemá šalieť a to pre to, aby sa mu nepridružilo ku kiahňam niečo iné-lebo potom môžu nastať komplikácie.
Inak - mám doktorku najlepšiu v meste -veľmi uznávanú, takže všetkému čo radí dôverujem.

Dnes dostal kiahne už aj mladší syn.Má 7 mesiacov. Chcela by som mu tiež dávať tie isté homeopatiká - ale radšej sa chcem poradiť. Dával to niekto z vás aj takému malému drobcovi???

alami
20. apr 2008

tie homeo - zabudla som dávkovanie - oboje 3x5guličiek 😉

nathalie111
21. apr 2008

baby,vo vlaskoch to tiez treba natierat pudrom?alebo len repikom?? 😖

nathalie111
21. apr 2008

a co s kiahnami blizko ust?ten puder si totiz oblizuje.... 😕

debra
21. apr 2008

nathalie ja malej dávala len ten púder,ona mala hrozne veľa aj vo vláskox,aj blízko úst,proste všade,dokonca aj na cikulke mala vela...ja jej neustále pripominala,aby si to nexytala,že bude mať bó tam,ona poslúxla,bola na svoj vek dosť rozumná,až som sa niekedy čudovala,že ma poslúxla... 😉 a že aby to neoblizovala,lebo ju bude bolieť bruško a bude plačkať...ja som jej to tým púdrom natierala až po posledný pluzgier a potom jej to vysušovala tým tantumom verde,tak mi to poradila doktorka,a nesťažujem si,poradila dobre...malej sa to rýxlo zahojilo...som rada,že sme ix prekonali v takom skorom veku,detom sa to rýxlejšie hojí