Ovčie kiahne u 4,5 mesačného bábätka. Nie je to skoro?

eva4444
22. okt 2007

ahoj.
v sobotu mame ist kus svokrovcom na dlhsie. mame male 4,5 mesacne babetko. v rodine sa vyskytli ovcie kniahne (nie priamo svokrovci), moja neter a synovec ich pred par dnami dostali. kedze sa casto navstevuju (teraz asi nie ked su deti chore) ale svagrina beha kazdy den 3x ku nim a naspat, sa bojim aby maly sa nenakazil. ja viem ze je lepsie ked to ma dieta ako dospely, ale 4,5 mesiaca mi pride este skoro 😒 neviete ake je riziko?

romanelka2
8. júl 2010

@junovka To je pravda dcerka ich mala asi 2,5 tyzdna a potom uplne zmizli......

junovka
8. júl 2010

@romanelka2 😀 minule leto si kiahne odskakali moje 2 dcerky, taze viem ako vyzeraju kiahne, su to pluzgieriky na zaciatku naplnene vodou, ktore na konci liecby su v podobe chrasty 🙂

nikollette
8. júl 2010

Ani nie.. Ono je to ako kruh, a v jeho strede jamka, priehlbinka...

romanelka2
9. júl 2010

@nikollette awoj bola si u lekara?

maca793
9. júl 2010

nie je to alergia na slnko?
Maťka to máva, hlavne na rukách. Má jedno miesto kde jej to viac napuchne ked je viac na slnku ako má byť 😉

maca793
9. júl 2010

alebo nie je to lupus? kamarátka to má tiež to tak zo začiatku vypadalo červené miesto väčšieho rozsahu. Lupus je imuno ochorenie, ktoré môže zasiahnúť aj vnútorné orgány. Ona to má našťastie len na tvári a v hlave. Liečiť sa to dá len kortikoidmi, V lete jej to viac vidno ako v zime. Najradšej by som zašla s malým ku kožnému.

myskapipiska
11. júl 2010

baby, poradte, moja mala ma kiahne, dostala ich v stredu, cize dnes je to piaty den, ale ma ich iba asi 10-15 kusov, ani sa jej nejako netvoria, a nesvrbia ju, su v stave, jak stipance, teda ziadne pluzgieriky. myslite ze mozem vybehnut von, potrebujem ist k mame, su to asi tri zastavky, ak pojdeme pesi - asi 15 min, tak nikoho neohrozim, ci?

spevacka
11. júl 2010

myskapipiska, aj my máme teraz kiahne a ked sme šli k dr., stretla som jednu kamarátku s deťmi a tá ešte chcela, aby sme prišli k nim, aby deti dostali kiahne teraz ako neskôr...takže to je individuálne, niekto sa pred tým stráni ak má malé deti a niekto zase chce, aby to prekonali radšej v detskom veku...keď potrebuješ ísť, choď..len chráň dieťatko pred slnkom

myskapipiska
11. júl 2010

@spevacka obe deti to chytili? u nas len starsia, tak len cakam kedy to chytim maly a ja, lebo som v detstve nemala 😅 inesku nastastie nesvrbia, ale si neviem predstavit ako vysvetlim malemu aby sa neskrabal

spevacka
11. júl 2010

pipiska, veru obe...a to minulý rok boli v MŠ a vtedy ich Matúš nechytil a teraz neviem veru, odkiaľ privliekol ☹

maca793
16. júl 2010

baby budte radi už to máte za sebou ja som si to odskákala minulé vianoce so všetkými 3 nezbednicami od vianoc do konca januára som päty z domu nevypustila 😀

denisa2214
16. júl 2010

Spevacka, čudujem sa, že tak suverénne radíš, aby miskapipiska išla s dieťaťom, ktoré má infekčnú chorobu kľudne medzi ľudí....ovčie kiahne sú silne infekčné ochorenie a nie zrovna každý túži ich dostať...ja som napríklad v detstve kiahne neprekonala a počas 2. tehotenstva som sa modlila, aby mi ich dcéra nepriniesla niekde z ihriska alebo z obchodu...dokonca som ju preto ani nedala do škôlky, chodili sme von iba tak, aby sa nestýkala s deťmi , nakoľko ak by som ich dostala počas prvých 3 mesiacov tehotenstva alebo tesne pred pôrodom, mohlo to mať na dieťa fatálne následky- teda mohla som buď dieťa potratiť, mohlo sa narodiť poškodené alebo zomrieť tesne po pôrode na nezvládnuteľnú infekciu. Dcérky mi v tom období bolo veľmi ľúto, lebo bola úplne izolovaná od ostatných detí, ale teraz si hovorím, že to stálo za to, že máme zdravého synčeka. Momentálne je už aj zaočkovaná, takže sa nemusím ani báť, že prinesie malému bratčekovi kiahne od nejakého diaťaťa, ktorého matka s ním kľudne behá po vonku...Takže už len dúfať, že ak miskapipiska išla s dieťaťom von, tak nenakazila napr. tehotnú mamičku, ktorá infekciu ešte neprekonala alebo nenakazila malé, niekoľkomesačné dieťa, ktoré infekciu ovčími kiahňami znáša ťažko...

petot
17. júl 2010

@denisa2214: Malému bračekovi kiahne môže kľudne doniesť aj teraz, vakcína nie je úplne spoľahlivá a dokonca aj tu na MK nájdeš príspevky ľudí, ktorí sa o tom osobne presvedčili.

danya222
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danya222
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danya222
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danya222
17. júl 2010

chcem sa opytat ci moze ist syn s kiahnami po tyzdni vlastne ma uz len chrasticky vonku na dvor.......a ma na chodidlach tam sa pomaly hoja...poradte

alami
17. júl 2010

@danya222 nás dr do vlastnej záhrady pustila - teda tak aby neinfikoval ďalšie deti, aby sa fyzicky nenamáhal - nebehať a aby nebol na slnku, ale v tieni.

danya222
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danya222
21. júl 2010

prosim poradte.....syn mal kiahne teraz je to 14 dni a ma uz len zopar chrasticiek no presne asi tri na hlave vonku chodime mame zahradu ale chcem sa opytat ci moze ist uz do bazena mame doma....aj medzi ludi

hanka274
21. júl 2010

danya222, 14 dni je obvykle maaaale, voda? ludia? nie, nie, nie, nie.

hanka274
21. júl 2010

a slnku by sa tiez nemal vystavovat, takze take, ze chodievame na zahradku...to je take nevyhnutne??
je to infekcne ochorenie, ktore mozno niekto berie na lahku vahu...ak niekomu rady a infa na diskusnych forach nestacia, alebo su mu nedoveryhodne, ok, pozriet treba na nete a precitat si o danej chorobe.

trixi
21. júl 2010

ahojte, precitala som celu diskusiu, ale stale neviem ci ma maly kiahne. Nema teplotu, nie je malatny, je uplne v pohode az na tie neuveritelne vyrazky. Den pred odchodom na dovolenku sa mu objavili 3 vyrazky podobne kusnutiu komara, este som utekala do lekarne, tam mi povedali, ze ma reakciu na postipanie hmyzom, v lietadle som mu objavila dalsiu vyrazku na palci na nozicke, a od piatku pribudaju kazdy den 2-3 vyrazky, kazda vyrazka je obrovska vacsia ako stary patkorunak, bez pluzgierika, prve tri vyrazky su uz stiahnute s malymi chrastickami, pretoze si ich maly rozskrabal. Dalsie 2 zo soboty su stiahnute bez chrasticky, len maly fliacik. K diagnostike kiahni ma doviedlo to, ze synovec v nedelu po prichode sa vyhadzal cca 10 malinkymi vyrazkami, bez pluzgierika, uz ho to nesvrbi. Obaja su zaockovani proti kiahnam. Vyrazky sa tvoria len na nohach, rukach a jednom licku. Deti su izolovane, pretoze byvame v dome, kupeme sa v mori a na slnku su minimalne.

alami
21. júl 2010

@danya222 do bazéna by som ho nedala, ak to nie je ten malý, kde má vlastnú čistú vodu, tá voda čo stojí v bazéne nebude 100% čistá ...aby sa mu ranky neinfikovali -a už vôbec nie ak ju čistíte chlórom - to by mu asi nerobilo dobre, neriskovala by som to

ak má všetko pod chrastami, už by nemal byť infekčný - teda môže medzi ľudí 😉

hanka274
22. júl 2010

ja som nechcela byt taka prudka, ale do bazena urcite ne)?? preboha ako to mohlo niekoho napadnut, ani kupat sa nesmie, len rychlo sprchovat. a az pokial nie je uplne bez chrasticiek!!! nemozu namokvat tie chrasticky, treba sa ich zbavit, sucho, sucho, sucho....och. 😅 🙄 😅

hanka274
22. júl 2010

trixi, netusim, kupat sa v mori je blbost, to nesmie pokial ma kiahne, zial dovolenka je dovolenka, jasne, je to blbe, no mozno tie kiahne nema...tazko povedat...ale od piatku 2-3 za den je na kiahne asi malo...ono sa tak do 3 dni od prvych vysype cely tusim...neviem ti poradit ☹

titkovamiriam
22. júl 2010

kiahne nesmu ,,nachladnut ,, tak kupat sa urcite nie -nikde
a mozno to ani niesu kiahne ,kiahne su drobne vodove bodky,

trixi
22. júl 2010

zienky dakujem za odpovede, mne sa to tiez na kiahne nezdalo, pretoze podla fotiek kiahni to u Matka na kiahne nevyzera. Vsetky vyrazky zmizly, bez pluzgierikov a chrasticiek, az na vcerajsie 2, tie su obrovske, bolave na dotyk. Aspon to tak maly hovori, ked mu to natieram. Po kupani v mori sa mu to zmensi o polovicku. Dnes sa neobjavila ziadna dalsia vyrazka. Vyzera to ako koprivka, co podla popisu moze byt este horsie ako kiahne.

erikasadek
22. júl 2010

@titkovamiriam morska voda je ine kafe takze ak zijes v zahranici pri plazovych miestach skor naopak lekra ti poradi ist na kratko domora , slana voda morska je ine kafe a ver mi krasty rychlejsie sa hoja, ako klasicky.. 😉

ale klasicky plati ze nekupat sa doma, ale len sprcha + dezinfekcny , liek na vysusenie.. 😉

erikasadek
22. júl 2010

@trixi este jedna vec je mozn aze bol postipany hmyzom, komar pavuk.. a nikedy je nato alergicka reakcia podobna kiahniam.. 😉