Pavlikove remienky

kajulka007
16. jan 2008

Ahojte, chcela som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenost s Pavlikovymi remencami. Nam ich doktor nasadil minuly tyzden.😝 Rada by som sa opytala, ako to vase deticky znasali? Ako dlho ste sa s remienkami trapili? Tie remienky, ktore mame su vyrobene v Neoprote a pripadaju mi dost nekvalitne. Su z takych tenkych kozenych remienkov a malickej vedie popruh cez brusko. Citala som vsak, ze by to tak nemalo byt a remienok by mal viest cez hrud. Nedate mi nejaky tip na vyrobcu, ktory by vedel remienky urobit kvalitnejsie? Dakujem za kazdu radu!

lenkacka
10. mar 2011

@dci01 Tak supeeeer.Teším sa spolu s Vami 😀 😀 .Super ,že je kĺbik na svojom mieste a teraz treba len dúfať,že sa striešky dajú do poriadku a vy nebudete musieť dlho nosiť remence - tak ako my ☹ .Naša po zložení sádry strašne plakala ,musela som jej dať sirup od bolesti.Nám sono ani nerobili,lebo že by to maličku bolelo,keby jej museli pri sone dať nožičky ku sebe - tiež sme boli po týždni.Hneď nám založili remence a celú cestu domov sme prespali.Večer už bolo dobre a my sme sa tešili - hlavne malá ,ktorá sa strašne rada kúpe,že sa konečne okúpeme. Naša po zložení remencov nožičky vystrela ,ale hneď ich aj dala do polohy ako ich máv remencoch.Aj teraz to robí,ale už oveľa ,oveľa menej( vidno na fotke).No malá je už zvyknutá mať nožičky v takej polohe,preto sa ani nečudujem.Tak ste sa pridali k nám - REMENCOVÝM TRPITEĽOM 😀 .Všetko bude ok 😉

lenkacka
10. mar 2011

@dci01 pekneeee.Mňa by v takom prípade asi porazilo 😀 😀

dci01
10. mar 2011

@lenkacka no my sme neplakali po zložení sádry našťastie, asi sme si to odplakali pri nasadení sádry 🙂 to plakala celý deň aj noc v kuse, až dostala z toho pruh ☹
nám hneď nasadili remienky ako nám zložili sádru a ani som ju nemohla poutierať..kúpať sa asi tak rýchlo nebudeme, hm..
vidíš, teraz keď píšeš, mi je jasné, prečo na tom sone plakala, lebo keď ju obrátili na bok, tak mala nožky pri sebe a to ju asi bolelo, a ten lekár ju tam trápil dosť dlhooo a to dokonca dva dni po sebe, potom ešte aj pri vyšetrení jej spojil kolienka, no to bol tiež riadny plač..tak asi im to vadí, keď sa nôžky naraz spoja, keď ich mali tak dlho od seba..

dci01
10. mar 2011

@lenkacka ešte teraz čítam v správe, že uhol striešky I.dx 22 st, I.sin 24 st.
I.sin displázia ( to je asi ľavá strana, lebo tú sme mali zlú.), I.dx v poriadku..
tak som z toho jeleň, lebo to nie sú tie uhly alfa a beta, to je zas niečo iné..ale toto bol popis RTG, kde nás "fotili" len spredu

lenkacka
10. mar 2011

@dci01 jooj neviem Ti k tomuto nič povedať,lebo my v správach máme spomínané len uhly alfa a beta.Určite sa opýtaj,aké uhly má Tvoja maličká,aby si vedela kolko jej ešte treba k správnemu uhlu.Ako som už skor písala,mne bolo povedané,že správne uhly sú 60 a 45 st.V januári sme mali 56-48.Som zvedavá,kolko budeme mať teraz.

dci01
10. mar 2011

@lenkacka no veru, budem sa musieť opýtať..ešte mám jednu otázku, vy ste sa zmestili po nasadení remienkov do hlbokého kočíka ?

lenkacka
10. mar 2011

@dci01 no poviem ti,že na šírku úplne v pohode,ale to závisí od typu kočíka - my máme X-LANDER.My sme sa vozili v hlbokom kočíku do teraz 🙂 🙂 .Keby sme nenosili remence,tak by nám bol kočík krátky na dĺžku 😀

larmimi
11. mar 2011

@luckaa vy ste na tom ako my...tiez klbiky ok, len stiesky a presne to iste poveda dr. na poslednej kontrole ked mu chytil nozicky, ze lava ok,len prava je este stuhnuta...
ako casto cvicite ?
@lenkacka aka je zlata, a zda sa ze jej to vobec nevadi 😉 😉

luckaa
11. mar 2011

@larmimi Máme jeden cvik a ten opakujeme každé přebalování 3x a co Vám s tím dělají?

lenkacka
11. mar 2011

@larmimi no malá si už na remence zvykla - veď kto by si nezvykol za také dlhé nosenie.No keď jej ich dám dole pred kúpaním - to by ste mali vidieť 😀 😀 !!! Tak sa raduje,veselo si kopká voľnými nožičkami a veselo sa prevaľuje z chrbátika na bruško - tak sa jej to páči - v remencoch sa vobec neprevalí ☹ .Mám to šťastie,že mám doma malý pokladík,ktorý je veľmi,veeeeľmi trpezlivý a dobručkavý 😉 .

larmimi
11. mar 2011

@luckaa no ani ho nevyzlecie, len chuti nozicky, tak ze palec je vzdy pri kolienku a takym kruzivym pohybom az do tych 90st. polozit a naspat..neviem ci som to dobre vysvetlila 😅 povedal ze po kupani mam s nim takto cvicit...a nosime abdukcnu perinku...kontrola kazde dva tyzdne...vy ako cvicite ? 🙂
@lenkacka raz to skonci...no viem si ju predstavit aka musi byt stastna pred tym kupanim...ja ked dam malemu pri prebalovani dole tu perinku tak sa natahuje akoby spal cely den..a vzdy pekne poprdka 😀 😅

luckaa
11. mar 2011

@larmimi Položit malou na bříško,hodně zatlačit malé na pánev levou rukou a tu pravou nožičku pokrčit po podložce až jak to jde nejvíc a pak 3x nadzvednout takhle pokrčenou a povolit 😉

luckaa
11. mar 2011

@larmimi Chodíme s malou cvičit do pohybového stacionáře k rehab.sestřičce.Včera jsme byli poprvé.To byl řev a i při cvičení křičí,ale nedá se nic dělat.Tam nám právě radí ty cviky.
Chodili jsme tam i se starší dcerou a měli jsme stejnou sestřičku,ale to nebylo kvůli kyčlím,ta je měla naštěstí v pořádku 🙂

larmimi
11. mar 2011

@luckaa no tak neviem, my len takto...snad to staci 😒

luckaa
11. mar 2011

@larmimi Pokud Vám to řekl doktor,tak určitě...myslím,že je rozdíl i ve věku,jak se může s dětma cvičit,jste přeci jen mladší 😉

lenkacka
11. mar 2011

@larmimi to my pekne prdkáme aj v remencoch 😀 😀 a poriadne 😀 😀

larmimi
11. mar 2011

@lenkacka ved aj my.. ale ked sa zacne tak hybat hore dole nohami tak viac 😉

larmimi
11. mar 2011

@luckaa ozaj, to je pravda... 🙂

larmimi
16. mar 2011

ahojte, tak mi sme boli dnes na kontrole, a dr. povedal ze vyyborne...a dalsia KO o 3 tyzdne...tak som rada 🙂

luckaa
16. mar 2011

@larmimi Ahoj,to je skvělé.My jsme šli v pondělí nasadit řemínky a doktor tam nebyl,tak zatím dávám peřinku co jsme měli předtím a cvičíme.

larmimi
16. mar 2011

@luckaa a kedy teda pojdete ? ja si neviem predstavit ze by nam to malo ostat aj do leta, teraz sa to este da schovat pod vacsie oblecenie ale ked bude horko....tak kazdemu kto sa pristavi pri kocari budeme musiet vysvetlit co to maju 😝

luckaa
16. mar 2011

@larmimi No,půjdu v pondělí zas...zatím dávám tu Fejkovu peřinku co jsme dostali předtím a cvičím...zdá se mi to lepší,ale možná si to jen namlouvám 😔

dci01
17. mar 2011

ahojte, tak my sme po kontrole po týždni čo máme remienky a našťastie kĺbik drží 🙂 už som stresovala, lebo som pozorovala rozdielne ryhy na stehienkach, ale že je to ešte pozostatok z tej luxácie, to vraj tak rýchlo nezmizne..
ani som sa nestihla opýtať lekára, že či môžem malú dávať na bruško, alebo s ňou nejako inak cvičiť, tak sa ponáhľal 😖

mariadaniela
17. mar 2011

ahojte. ja zijem v Madarsku a tu sa robi sono az v 3 mesiacoch- a jasne v porodnici- tu nekazu balit na siroko, pravda je ze ostatne deti som na siroko balila a Ninku nie, lekarka mi povedala ze nemusim. Ale teraz som si vsimla, ze Ninka ma rozdielne rychy na stehienkach je to vidiet pri prebalovani aj ked ju polozim na brusko. Je pravdou ze tieto rozdielne ryhy vzdy znamenaju, zly vvyin jadierok?? CI ako je to s tymi ryhami- zbadala som to az teraz lebo ona mala dost chuducke stehienka az teraz posledne 3 tyzdne pribrala a ma krasne slaninkove nozicky.. Inac snozickami krasne hybe a kopka. Dakujem za radu.

tmt
17. mar 2011

Ahoj, dneska jsme na kontrole v 6ti týdnech dostaly řemínky, jsem z toho špatná a už jsem to obrečela. Malá v postýlce pláče a zkouší kopat nožičkama – je mi jí strašně líto ☹ . Asi mě čeká bezesná noc, snad si brzo zvykneme. Doktor do papírů napsal vpravo lehce porušen kopitzův paralelogram 😒 hmmm nevíte někdo co to znamená???

copa
17. mar 2011

@tmt já ti strašně moc rozumím, taky je naše malá měla a taky jsem to obrečela 😢 malá v nich trochu kopat mohla, měla je 3 měsíce a já to rozhodně nesla hůř než ona 😉 teď se ti to možná zdá jako konec světa, ale věř, že jsou na světě horší věci než tohle 😉 já hlavně nesnášela, když jí všichni kolem litovali, jaká je to chudinka, jak to musí být hrozný...
té diagnoze nerozumím, to my neměli ☹

tmt
17. mar 2011

@copa Asi máš pravdu, jen si na to musí zvyknout a ten pláč snad přestane. Já si asi ještě pobrečím, je toho víc - beru prášky na zástavu laktace, kojila jsem necelých 5 týdnů (nic moc). Já právě tu diagnózu nikde nenašla tak nevím co to je, zítra jdeme k obvodnímu tak se ho poptám, ten bude koukat co má Viktorka za parádu.

lenkacka
17. mar 2011

@dci01 Ahoj !!! Tak super,že je kĺbik na svojom mieste a nech tam aj ostane 😀 BEŤÁR JEDEN.S ryhami na stehienkach si nerob žiadne starosti,my ich máme stále rozdielne - som zvedavá,že či ich vobec bude mať niekedy rovnaké - NO DÚFAM!! 😉 Určite možeš malinkú dávať na bruška ,moja tak nechcela byť ☹ ,tá len hlávku zaborila do podlahy 😀 a hnevala sa.To dieťatko predsa nemože stále len ležkať na tom chrbátiku ☹ .Aj tak neviem pochopiť,že ako sa možu niektoré detičky v remencoch pohybovať - naša vobec-dokonca ani sedkať v nich neviee poriadne.No nám sa termín kráti ,som zvedavá ako dopadneme.Určite dám vedieť.Zatiaľ pa 😉

lenkacka
17. mar 2011

@mariadaniela Ahoj!!! Neviem Ti odpovedať,že keď má dieťatko rozdielne ryhy či to znamená,že má niečo s nožičkou.No určite sa na to opýtaj.My sme prvý krát išli na sono v 5 týždni a hneď nám povedal doktor ,že to má zlé.Malá normálne pohybovala nožičkou a ani naum by mi vtedy nebolo prišlo,že nemá kĺbik na svojom mieste ☹ . Až potom som si všimla tie rozdielne stehienka.Určite sa treba informovať.Držím palce,aby to nebolo niečo zlé....Držte sa

mariadaniela
17. mar 2011

dakujem za odpoved- syn nemal v poriadku klbiky ale v 4 mesiacoch uz mal vsetko ok, teraz s NInkou som velmi na pochybach- som aj nahnevana, lebo az teraz som zistila ze nerobia ultrazvuk po narodeni, ved ako inac mozu zistit vyvoj jadierok?? Na Slovensku je kontrola po narodeni v 6 tyzdnoch a 3 mesiacoch a to ultrazvukom a tu dokonca ani v 3 mesiacoch nerobia vsetkym detickam ultrazvuk len kontroluju roznymi cvikmi, ale jasne ze ja s a budem pytat na sono.
@lenkacka velmi vam drzim palceky, nech su uz klbiky v poriadku.. 29 ideme na kontrolu- skor nemaju termin- ach jaj, dufam, ze vsetko bude v poriadku a nebudem tu musiet prispievat 😒