Pavlikove remienky

kajulka007
16. jan 2008

Ahojte, chcela som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenost s Pavlikovymi remencami. Nam ich doktor nasadil minuly tyzden.😝 Rada by som sa opytala, ako to vase deticky znasali? Ako dlho ste sa s remienkami trapili? Tie remienky, ktore mame su vyrobene v Neoprote a pripadaju mi dost nekvalitne. Su z takych tenkych kozenych remienkov a malickej vedie popruh cez brusko. Citala som vsak, ze by to tak nemalo byt a remienok by mal viest cez hrud. Nedate mi nejaky tip na vyrobcu, ktory by vedel remienky urobit kvalitnejsie? Dakujem za kazdu radu!

katkak512
23. mar 2015

Ahojte dievcata. Aj my mame problémy s nozickami. Mam skoro 6 mesacnu babulku a hned po prvej kontrole nám pani doktorka dala abdukcnu perinku. Po mesiaci sme dostali Pavlikove remence. Moja mala mi v tom plakala. Po preplakani a prenoseni 2 dni a 2 noci sme to vzdali. Pred dvoma tyzdnami nas nasa doktorka poslala na konzultaciu do BA. Tam nam pani doktorka povedala, ze ten nalez nie je zly ale kedze ona uz bude mat pol roka, dostali sme od OTTOBOCK toto http://www.ottobock.sk/sk/ortezy-a-bandaze/seri...
Je to super vec a nasa mala je v tom uplne spokojna. Moze v tom kopkat nozickami.
A kupila som si aj ergonosic, to mi poradila kamoska a jej to poradil jej kamarat ortoped.

lalaj
23. mar 2015

@katkak512 aj my sme mali tubingenovu ortezu a malinka bola v nej spokojna, ibaze nam po pol roku zistili, ze jej moc nepomohla, lebo nasa malinka mala problem so strieskou a nie s klbikom. Tak sa drzte. Vydrzite to 🙂

katkak512
24. mar 2015

@lalaj aj my mame problem so strieskou. Co vam potom dali? Mali ste to aj na noc?

lalaj
24. mar 2015

@katkak512 ano, mala to cely den, iba na hygienu sme jej to davali dole. Nakoniec sme v roku skoncili v Ziline, kde malinku zasadrovali a potom sme este absolvovali pavlikove remienky. Dole sme ich dali az v roku a pol a vtedy aj zacala chodit. Ale stale to nema v poriadku a cakame co bude dalej. Nechcem ta strasit, to je nas pripad, neznamena to, ze vy takto dopadnete. Ak mas dobrych lekarov, tak daju na malinku pozor 🙂 My sme ich nasli az v Ziline a som nesmierne vdacna, ze sme tam isli, neviem ako by sme dopadli...

katkak512
24. mar 2015

@lalaj aku ste mali diagnozu a kde ste chodili na ortopediu? Nas poslali bud do BA alebo ZA. Isli sme do BA lebo sme tam zrovna isli so starsim synom na kardio.

lalaj
24. mar 2015

@katkak512 dysplazia striesky presne: dysplasio acetabuli l.sin proper DDH l.sin .... Nas posielali tiez do Ba,ale rozhodli sme sa pre Za. Liecili nas v Nr (cele zle).

katkak512
25. mar 2015

My mame jednostranne vrodene vyklbenie bedra. Ale tiez tam mame tu skratku DDH I. Sin. V BA doktorka povedala ze to nema zle ale pretoze ona uz je vacsia, treba tomu pomoct. Teraz si ma trosku vystrasila. Dufam, ze mala to bude mat pri dalsej kontrole lepsie.

lalaj
25. mar 2015

@katkak512 jasne ze to budete mat v poriadku!!!! Nesmies pozerat na nas stav, ako som pisala, nas zanedbali v Nr a poriadne nas zacali liecit az v roku. Vy mate este pol roka "nadskok" tak prosim ziadne stresy. Neboj, budete v poriadku.

katkak512
25. mar 2015

@lalaj dakujem za podporu. Koncom aprila ideme na kontrolu tak uvidim a dam ti potom vediet. 🙂

ballenka
25. mar 2015

@azenka plienky su zbytocne na udrzanie noziciek, remence drzia nohy v optimalnej polohe🙂

ballenka
25. mar 2015

@yvi83 ahoj nahodou som sem zabludila, ja len k tomu nosenie v ergonosici ono sam personal casto nema presnu predstavu o co ide, treba sa povypytovat a ukazat co ten ergonosic je, oni na to nemaju cas chudaci vsetko nove studovat, kedze nosenie v ergonosici je na klbiky super prospesne a aj pre teba ako mamu je to fajn a o prinose pre babo ani nehovorim tak to este ries ved ju tam nebudes nosit cely den a ani pol.
Je to tak kratky cas kedy budes moct mat dietatko pri sebe ze si to uzi! a remence date dolu ani si nevsimnes nasa ich mala do desiatich mesiacov a o tyzden uz sama chodila aj v nich liezla, no teraz uz ma obcanak🙂

zelmirka1
26. mar 2015

@ballenka a je rozdiel medzi ergo nosičom a šatkou ? v šatke sa tiež dá nosiť bábo na široko možno ani to nie je zlé.

ballenka
26. mar 2015

@zelmirka1 neviem presne, to zalezi asi od pozicie v satke nie?, ak su to take klasiky na brucho kriz s kapsou tak by to malo byt velmi podobne, radsej by som sa popytala expertiek v skupine ,,nosime nase deti,,, posledneho som nosila aj aj 🙂

yvi83
26. mar 2015

@ballenka Ahoj, však od dr. sa niečo dozvedieť to je katastrofa, stále majú naponáhlo, nič ti poriadne nevysvetlia, kamoška mi to zisťovala, takže veľa žien viacmenej šatkuje a niektoré to dokonca mali ako náhradu remencov, no neviem..v pondelok ideme na kontrolné sono, tak sa skúsim ešte popýtať 🙂 samozrejme podľa nálady dr.

katkak512
26. mar 2015

@zelmirka1 ahoj. Len sa s tebou podelim o kamoskinu skusenost. Moja mala ma tiez problemy s nozickami a jedna kamoska mi poradila satku a druha ergonosic. Rozhodla som sa pre ergonosic aj ked je drahsi lebo satku vraj musi dako omotavat a toto je jednoduchsie. Princip je asi rovnaky- dietatko ma nozicky nasiroko okolo teba. Mne je ten ergonosic velmi pohodlny a aj mala je v nom velmi spokojna. Takze vrele odporucam.

zelmirka1
27. mar 2015

@katkak512 vďaka, ja práve šatku mám doma, len neviem či ju môžem nosiť v nej keď má na sebe tie pavlikove remienky. Ale príde mi to vhodné, lebo nôžky ostanú naširoko a to je potrebné. Musím to vyskúšať, keby nie pozriem ten ergonosič. Skús dať foto aký máš typ.

katkak512
27. mar 2015

@zelmirka1 ak mas satku,nosic nekupuj. V podstate je to dieta v tom ulozene rovnako. Nozicky nasiroko okolo teba. Kamaratkin známý - ortoped jej odporucil oboje.

zelmirka1
30. mar 2015

lalaj@ keď ste mali tie pavlikove remienky držalo Vám to a nožičkách? Mne sa malá z toho vyvlieka, proste vystiera nôžku - chodidlo a dá ju von. Neviem či ich zle ušili - sú na mieru - alebo kde je problém. Je fakt, že je veľmi malinká a to chodidlo je také mini, že neviem či sa to vôbec dá inak urobiť. Ako kope tak je spadne z chodidla ten remienok, okolo nôžky samozrejme ostanú.
Máte s tým niekto skúsenosti ?

lalaj
30. mar 2015

@zelmirka1 my sme mali s remienkami v 3 mesiacoch obrovsky problem! Ale to neboli tie klasicke kozenne s polstrovanim, ale take hnusne pevne "snury" a to som plakala tyzden spolu s malou. Mala krvave nozicky, tak som jej dala take topanocky aby ju to neodieralo a tiez mala do krvy odrete ramienka, lebo sa jej to zarezavalo. Tam som jej dala polstrovanie zo skrupinky. No hrozne nieco!!!! Samozrejme ze sa jej to vyvliekalo. Potom sme mali tubingenovu ortezu a tu znasala v pohode. V roku po spike dostala pavlikove remene, ale tie kozenne a uplne v pohode. Tvoja ma ake?

zelmirka1
30. mar 2015

@lalaj má kožené na mieru urobené (koža podšitá mäkkým filcom), ale jednak sa jej to vyvlieka na chodidle a jednak spony zle držia a rozopínajú sa. Som hotová, lebo tá pani čo to robila tvrdí, že nikto nemá problém len my. Fakt neviem.

lalaj
30. mar 2015

@zelmirka1 spony skus prelepit leukoplastom, ale pri kazdom snimani jej to budes musiet prelepovat. A s tym vyvliekanim naozaj neviem co ti poradit... Ja uz som bola vtedy taka zufala, ze som myslela, ze jej nalepim tie remene na tie topanocky (to boli len take topanocky bez podrazky). Malinka je zrejme strasne sikovna ked jej to ide "odkopnut" dolu z nozky 🙂

yvi83
30. mar 2015

@zelmirka1 Ahoj..to nie je pravda že s tým nemá nikto problém, nám tiež robili remienky na mieru, šli sme dať ku dr. založiť a tiež sa zvliekali z chodidiel tak nám kázali ešte v ten deň ísť prebiť a už bolo ok..ale napr. včera sa jej zvliekli zasa a to ich nosíme už 2 týždne..tam nám ale povedali že ako bude rásť, možno ešte budeme musieť prísť prebiť 😉

yvi83
30. mar 2015

@zelmirka1 A malú som tiež začala nosiť v šatke, zatiaľ ale tak že jej remienky nechávam, nejak sa jej to bojím zakaždým skladať a zakladať.

zelmirka1
31. mar 2015

@yvi83 ďakujem, ideme ich dať upraviť dnes. Kúpili sme iné spony aby ich prešili a celkove ich musia upraviť. Vidím aké je to zložité, pozerala som aj tú Tubingenskú ortézu či by to nebolo pohodlnejšie ? Musím sa na to pri kontrole doktora opýtať. Tiež nosím v šatke a remienky nechávam, malá vyzerá spokojná. 🙂 Ty balíš len pampersky alebo aj naširoko ? Ja len pampersku, lebo keď som dala aj bavlenú tak som už tie remienky nedokázala nasadiť.

lalaj
31. mar 2015

@zelmirka1 ak ti predpisali pavlikove tak tubingenovu ti na predpis nedaju az po pol roku. Ja som si ju musela sama kupit. Ak by si ju chcela prekonzultovat s lekarom a vyskusat to (samozrejme pod dohladom lekara) viem ti ju poslat. Stretla som sa u nas s nazorom lekara- ortopeda, ze ortezu videl 1. krat az ked som ju doniesla, aby ju malej spravne nasadil!

zelmirka1
31. mar 2015

@lalaj fíha tak to je zvláštne že to videl 1x. Takže to mi asi moc neporadia. Aké máš s tou ortezou skúsenosti ?
Bol to len nápad či to náhodou nie je pohodlnejšie, ale ono asi závisí aj od dieťaťa čo lepšie znáša. Zatiaľ máme tie pavlikove remienky a dúfam, že to nebude na dlho, lebo je mi malej ľúto keď ju vidím. ďakujem pekne, uvidím za 2 týždne po kontrole, prípadne sa ozvem že by sme ju vyskúšali. Inak krásne mená detičiek máš 🙂

lalaj
31. mar 2015

@zelmirka1 no ono je to bezna pomocka v BA, ale zvysok Slovenska to len objavuje. Orteza jej vyhovovala, ale ucinnejsie su tie remene. Neboj, vydrzite to. Moja malinka sa potom v remenoch naucila aj chodit a tyzden potom, ako sme jej ich dali dole zacala behat 🙂
Dakujem za tie mena a kludne sa ohlas ked budes chciet tu ortezu. Drzkajte sa 🙂

yvi83
31. mar 2015

@zelmirka1 My s remienkami problém nemáme, hore na ramenách sme jej to kus omotali takým mäkkým obväzom aby ju to nerezalo a v pohode, zo začiatku mi bolo ľúto keď som jej ich po kúpaní musela dať, keď tak kopala nožičkami 😔 včera sme boli na kontrole a remienky ostávajú na ďalších 6 týždnov, balím len na pampersku, neviem si predstaviť ešte jej tam napchať aj plienku ale dr. nič také ani nespomínal tak ja si myslím že to nie je potrebné 😉

katkak512
31. mar 2015

@yvi83 @zelmirka1 mne nasa doktorka kazala balit nasiroko aj ked sme mali remienky. Bola som na konzultacii v BA a tam mi povedali,ze je to zbytocne. Dieta sa v tom len zaparuje. Remienky drzia nozicky pekne od seba. Tam malej dali namiesto remienkov Tubingenovu ortezu. Je to super vec. Mala moze kopkat nozickami. O 3 tyzdne ideme na kontrolu, tak snad nam to pomoze.

yvi83
31. mar 2015

@katkak512 Aj ja si myslím že je to zbytočné baliť ešte aj látkovými..a ako dlho sa už liečite? my sme mali viac ako mesiac aj sadry ale som rada lebo pomohli 😵 aj keď to bolo zo začiatku strašné, hlavne premňa..malá to zvládala super