Pavlikove remienky

kajulka007
16. jan 2008

Ahojte, chcela som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenost s Pavlikovymi remencami. Nam ich doktor nasadil minuly tyzden.😝 Rada by som sa opytala, ako to vase deticky znasali? Ako dlho ste sa s remienkami trapili? Tie remienky, ktore mame su vyrobene v Neoprote a pripadaju mi dost nekvalitne. Su z takych tenkych kozenych remienkov a malickej vedie popruh cez brusko. Citala som vsak, ze by to tak nemalo byt a remienok by mal viest cez hrud. Nedate mi nejaky tip na vyrobcu, ktory by vedel remienky urobit kvalitnejsie? Dakujem za kazdu radu!

yvi83
11. aug 2015

Ahojte babule, tak my sme s remienkami konečne dobojovali a po včerajšej kontrole už nemusíme nosiť a ani baliť naširoko, všetko sa krásne upravilo...som šťastná kvôli malej, lebo už sa spávala cez deň na boku a večer keď sme museli dať remienky sa nevedela pretočiť a bojovali sme so spánkom..Ale už bude hádam len a len dobre 😵 ..pekný deň Vám

katkak512
12. aug 2015

@yvi83 tak super. Blahozelam a uzivajte si volnost.

zelmirka1
21. aug 2015

@yvi83 hurááááá, aj moja malá spí najradšej naboku.

karinkaluc
2. sep 2015

ahojte, my sme sa akurát vrátili od ortopeda a nasadili nam remence. ja som to cele preplakala s malou a tak som sa nezmohla ani na jednu otázku. Vedeli by ste mi prosim niekto preložiť našu diagnozu? ddH I. utr. cum decentratio I.sin. ? je to vážne, ako dlho si myslíte že budeme nosiť tie remence?

yvi83
2. sep 2015

@karinkaluc Ahoj, tak to vysvetliť neviem, väčšinou píšu diag. ako sme napr mali my IIIa a postupne to šlo na IIa a nakoniec Ia ale takto neviem, nie je tam niekde niečo takéto písané? môže byť miesto toho... a...buď ..b...alebo...c...

zelmirka1
2. sep 2015

@karinkaluc neboj sa, tiež som plakala keď malej odporučili remence, dokonca som išla aj k inému doktorovi či potvrdí rovnaký postup. Bolo to náročné, ale celkove to malá znášala dobre, samozrejme pri prebaľovaní keď som jej uvoľnila nôžky kopala ako o život a bola spokojná, ale inak neplakala a bola veľmi trpezlivá, myslím že bolo dobre, že to bolo dosť zavčasu, nasadili ich keď mala len dva mesiace. Diagnozu nerozumiem ani ja, my sme mali toto: vrodená subluxácia, sonotyp graf IIIc/ + I sin. Označuje sa to písmenom a, b, c a číslom od I-IV. Skúsi pozrieť či tam niečo také máte.
Priemerne sa nosia remienky tri až šesť mesiacov, aspoň tak mi povedal doktor, ale je to individuálne. Napríklad my sme ich mali len dva mesiace a sám doktor bol veľmi prekvapený, že sa to tak rýchlo napravilo. Potom sme ešte mesiac balili naširoko. U každého to môže byť inak, to sa nedá vopred odhadnúť.
Neboj sa, viem ako sa cítiš, bola som hotová z toho, ale ubehlo to. Držím palce.

karinkaluc
3. sep 2015

Ahojte, nie je to tak pekné napísané ako u vas, preto tomu vôbec nerozumiem a neviem ako vazne to je :'( mala si na premene celkom zvyká, no mne jej je strašne ľúto. O tyzden ideme ešte k inému doktorovi, tak dúfa že tam sa dozviem viac...potom dám vedieť. Ďakujem veľmi pekné za povzbudivé slová 🙂

alyca
4. sep 2015

@tucniacik ahoj tucniacik, pises, ze stieska moze dorast az do 2 rokov...........to 2 roky musim nasiroko balit? alebo samo sa to moze vyvinut? moja ma 6 a pol mesiaca a non stop siroke balenie, ortopedicke nohavicky, uz som z toho nestastna.

patkarebeka
10. sep 2015

Alyca.nestastna by si bola keby si mala dietatko v sadre a prognoza zlepsenia by nebola dobra...😕siroke balenie je to najmenej.bud len rada

alyca
10. sep 2015

@patkarebeka áno máš pravdu, ja si to uvedomujem. Že môžem byť rada. Aj tie remene sa ešte dajú, akurát že to musí byť 24 hodín, sadra je hrozna, ale len treba myslieť pozitívne, že je to pre dobro detičiek. Ale keď čítam, aké všelijaké problémy môžu byť s klbikmi, tak ozaj sa nemám čo sťažovať.

alyca
10. sep 2015

@karinkaluc ahoj, vraj cca od 3 do 6 mesiacov. Úplne Ta chápem. Ja som taka precitlivela, že bytom plakala tiež. Ja som plakala aj ké nám dali len široké balenie. Akútne predvčerom som bola u ortopédia a jednému babu dali remene a tá mamina bola tak súprova. Že maličkej vravela. Aká je krásna s tými retiazkami. Proste nedala bábätku pocítiť, že ju to trápi.

patkarebeka
13. sep 2015

Len este zistit ako to vsetko uskutocnit v BB cez rakusku poistovnu .kedze uz slovenske poistenie nemame ...😕

veja370
22. apr 2016

Ahoj prosím vás keď bude mat naša malá remence dá sa posadit do autosedacky(vajíčko) lebo teraz máme sadru a s tou to nieje mozne

yvi83
22. apr 2016

@veja370 Ahoj, kym sme mali sadru, vozili sme ju vo vaničke z kočíka a záleží ake vajičko mate, my sme mali take širšie, tak ked som jej to kus podložila aby nespadla uplne dole, tak to bolo ok ..

veja370
23. apr 2016

Dakujem tiež vozime vo vanicke len dúfam že keď budú remence pôjde to aj do vajicka

ivja_m
25. apr 2016

Dobry den moja mala ma uzsi okraj striesky viete mi povedat co to znamena? Dal nam abdukcnu perinku a nic nevysvetlil dakujem

katarina1989
3. máj 2016

Ahojte my mame 8 mesiacov a uz 2 mesiace nosime ortezu. Mala ju znasa celkom dobre len by som chcela vediet niekolko veci. Napriklad davali ste deticky sadnut si alebo stale len lezali a sedeli len s oporou? A co lezanie na brusku alebo vstavanie na nozky? Davali ste ich napriklad do skakadiel do dvery alebo nieco podobneho? Vopred dakujem.

patkarebeka
31. máj 2016

@katarina1989 ahoj , čo ja viem skakadla a choditka urcite nie ,ortopedi sa o tychto pomockach vyjadruju negativne aj pri zdravych klbikoch ,nie to este pri problemovych. moja aj s ortezou sedela a kedze do 9mesiaca mala sadru a ortezy ,tak pre nu bola kazda zmena polohy potešujuca a ukludnujuca . cize ak sa ma o čo opriet , lehatko vyvysene ... davaj sediet a na chvilku na bruško potrenovat chbtove svalstvo .... 🙂 neskor budeš rada ze je drobcek silny

tonqa
24. júl 2016

ahojte, my mame Pavlikove remene od piatku. Su dost neprakticke, malej sa stale zosmykuju z paticiek, hore ju rezu na pleciach a su site z hrozne tvrdej, rezavej latky. Odkial ste mali pomocku vy? Na nete som videla super flisove na suche zipsy, ale myslim, ze to je dostat iba v zahranici. Nemate niekto na predaj, ak by ste mali lepsie ako mame teraz my? Necitala som celu diskusiu, ale zaujima ma, ci so stupnom III.a to moze pomoct? Mate skusenosti? Dakujem

eva2809
26. dec 2016

Ahojte.je tu niekto este aktualny s dietatkom s remencami??

katkak512
26. dec 2016

@eva2809 My Sme nosili. Chceš sa dačo spýtať?

eva2809
27. dec 2016

@katkak512 ahoj..ani nic konkretne,len nikoho vo svojom okoli nepoznam,tak by som rada s niekym o tom pisala...ako dlho a od kedy ste ich nosili??ja uz sa strasne tesim na den,kedy nam ich daju dole....mame ich uz cca 6tyzdnov,ale krasne sa nam to zlepsuje,tak snad uz coskoro...

katkak512
31. dec 2016

@eva2809 My Sme Najprv nosili abdukcnu perinku asi mesiac. Potom nám dali remene ale malá bola z nich nervózna. Vôbec ich nechcela nosiť. Boli jej veľké, na ramiankach ju rezanie, tak sme ich prestali nosiť. Lenže sa jej to nezlepsovalo a doktorka nás poslala do BA na ortopediu. Tam nám doktorka nasadila tubingenovu ortezu (oveľa lepšie ako remene. To sme nosili 6 týždňov v kuse a hneď mala nôžky v poriadku. Potom sme to už dávali len na 6 hodín denne a nozickami sa úplne napravila.

iva123a
9. mar 2017

@eva2809 ahoj možem sa opytat jako dlho stě nosili remence a aků stě mali diagnózu?nám nich dali v 5mesiacoch.diagnóza lava nozicka llb llc+.dnes na kontrole vraj sa to zlepšuje.už nie nosit 24hodin denně ale 23.a do karty napisal llc lld-...nechapem,věd to je podle mnA horsie.věd by SME se mali dostat na la la,nie?????...kdo sa vyzná prosím poradte.som z toho nešťastná..

iva123a
9. mar 2017

@jarka191 možném se opytat jako dlho ste nosili remienky a aků ste mali diagnózu?dakujem

eva2809
10. mar 2017

@iva123a ahoj my sme remence nosili od 6tich tyzdnov,nalez bol IIc a IId,tiez na 24hod,dole len na kupanie,po dvoch mesiacoch sme mali na oboch nozickach Ia,tak sme mali davat uz len na noc a stale davame na noc.tiez po mesiaci sme mali kontrolu a tiez nenapisal Ia ale IIb a stale kazal na noc davat,tak som bola tiez zmatena,preco take oznacenie..ano mate pravdu ,treba sa dostat na Ia a podla toho co pisete mali ste potom nalez horsi.ale preco az v 5tich mesicoch malej dali remence???

iva123a
10. mar 2017

@eva2809 ved tiez nechapem preco nam ich nedali skor..a nosili ste poctivo 24hod denne a za dva mesiace ste sa z vasej diagnozy dostali na la?? Ja som davála poctivopreto ma zaskocil vysledok po mesiaci.podla toho co mame v karte tak sa to nelepsi.o mesiac na kontrole uz bude mat 7mesiacpv..cize ako dlho ste celkovo mali remence?dva mesiace na 24hod a potom uz len mesiac na noc? A potom este balit na siroko ci?

eva2809
10. mar 2017

@iva123a no ide o to,ze cim skor sa daju remence,tym skor sa to napravi,preto sa cudujem,ze vam ich tak neskoro dali.a dovtedy co hovorili,ze ma dobre nozicky??cize my dva mesiace sme davali na cely den a teraz uz druhy mesiac na noc,a uz by malo byt dobre=vacsinou davaju do pol roka remence na noc preventivne,aj ked my sme uz vv 4mesiacoch mali dobre,stale mysime na noc davat,ale tiez sa nam to podla papierov dako zhorsilo a stale kazal len na noc,tak dufam,ze uz bude ok. A mala to ako zvlada??

tonqa
13. mar 2017

Ahoj, ja len na povzbudenie. Naša mala dg IIIa , tiež sa to po mesiaci nezlepsilo a hrozilo nám sadrovanie. Remene začala nosiť v 3 mesiacoch a mala ich necelé 4 mesiace. Nakoniec to pomohlo, v máji ideme na kontrolné RTG v roku. Verím, že to bude ok. Držím palce. PS: my sme sa aj veľa modlili - pompejsku novénu 😉

eva2809
13. mar 2017

@tonqa ahoj a cele 4mesiace ich mala na 24hod??co je to pompejska novena???